تولید کننده دستگاه های کارواش بخار صنعتی، بخارشو صنعتی, فروش کارواش بخار و نانو بخار با بهترین کیفیت

ساعت کار اداری شرکت:

از ساعت 8 الي 16 (پنج شنبه ها تا ساعت 14) 

   

       تلفن : 38437548-051

  خطرات طراحی غیر استاندارد کارواش بخار

  خطرات طراحی غیر استاندارد کارواش بخار

  کارواش بخار به عنوان یک دیگ و مولد بخار با فشار بالا و از طرف دیگر به دلیل اینکه از ظروف تحت فشار داخلی بالا می باشد

  و همچنین از جهت دیگر که در دمای بالا حدود 150 الی 200 درجه کار می کند از حیث استاندارد بودن طراحی و ایمنی آن بسیار با اهمیت می باشد.

  در کارواش های بخار غیر استاندارد سودجویان با طرحی بسیار پیش پا افتاده اقدام به ساخت دستگاه می نمایند. این طرح غیر استاندارد از دو استوانه ایجاد می شود به نحوی که در استوانه داخلی ، آب و بخار می باشد و استوانه بیرونی آتش مشعل را به سمت خروج هدایت می کند.

  یکی از مهمترین مشکلات اصولی مهندسی در این طرح ارتباط مستقیم بین آتش و بخار تولید شده می باشد که این به معنای ساخت دستگاه سوپر هیت می باشد که بسیار خطرناک می باشد.

  کارواش بخار غیراستاندارد

  همانطور که مشاهده می کنید در این طراحی ساده سعی شده است که نمایی از طرح و مشکل ارتباط مستقیم بخار و آتش ارائه شود و این مانند این است که شما یک دیگ زودپز درب بسته را در حالی که  آب بسیار اندکی داخل آن وجود داشته باشد روی شعله آتش قرار دهید.

  فکرمی کنید چه اتفاقی خواهد  افتاد؟

  بعد از اینکه آب به بخار تبدیل شود به دلیل اینکه بخار تولید شده مستقیما با آتش ارتباط دارد لذا سریعاً بخار افزایش حجم می دهد و چون این اتفاق در زمان بسیار کوتاهی انجام می شود و درب ظرف نیز بسته است لذا فرصت تخلیه فشار وجود ندارد

  و این امر سبب بروز یک انفجار بسیار شدید خواهد شد.پس  برای اینکه بیشتر با مفهوم انفجار آشنا شوید کافی است  در حد دروس دبیرستان با فیزیک آشنا باشید.

  می دانید که در قوانین گازها ، در صورت افزایش دما به سرعت حجم گاز زیاد می شود و حال اگر این گاز در یک ظرف سربسته باشد و گاز راهی به بیرون برای خروج نداشته باشد فکر می کنید چه اتفاقی می افتد؟

  فکرمی کنید انفجار چیست؟ انفجار یعنی اینکه یک ماده مایع و جامد به سرعت به گاز با دمای بالا تبدیل شود و درنتیجه سب بروز انفجار می شود.

  شاید با خودتان بگویید که این دستگاه همیشه دارای آب است و از طرفی نیز تجهیزات کنترلی روی آن نصب است.

  بله شاید تا زمانی که آب داخل دستگاه باشد این حادثه کمتر ایجاد شود ولی اگر یکی از تجهیزات مانند لول کنترل به درستی کار نکرد (به دلیل رسوب و یا بی کیفیت بودن که در کارواش بخار غیر استاندارد دور از واقع نیست به دلیل استفاده از تجهیزات بی کیفیت و ارزان)

  مطمئناً شما از زمانی که شروع حادثه ، تا زمان انفجار بزرگ فرصت زیادی نخواهید داشت حتی برای فرار !

  پس عقل سلیم به انسان می گوید در جایی که می شود با کمی دقت یک خطر بزرگ  را از خود و دیگران دور کرد چرا نکنیم؟

  لذا دوستان این طراحی غیر استاندارد به هیچ وجه مورد تایید نیست و هرآینه امکان برزو یک انفجار مهیب وجود دارد و شما آخرین نفری خواهید بود که در خصوص خرید دیگ و مولد بخار استاندارد کوتاهی کرده اید.

  اگر باورتان نمی شود اول تحقیق کنید با اهل فن در دیگ های بخار و از طرفی نیز نگاهی به اخبار انفجار دیگ های بخار غیر استاندارد بنمایید.

  حال برای اطلاع شما یک تصویر نمونه از کارواش بخار استاندارد بخار شو صنعت برای شما در ذیل قرار می گیرد :

  کارواش بخار استاندارد

  در این طرح همانطور که در شکل نشان داده شده است شما سطح بخار را بالاتر از حتی لوله های عبور دود دارید و به هیچ وجه امکان ارتباط بین بخار و آتش وجود ندارد.

  در این طرح علاوه بر نکات ایمنی ذکر شده ، سطح حرارتی دستگاه به شدت افزایش یافته است که سبب بالا رفتن راندمان حرارتی و در نتیجه کاهش بسیار چشمگیر مصرف سوخت گردیده است.

  قیمت کارواش بخار سیار

  قیمت کارواش بخار سیار

   قیمت کارواش بخار سیار

  رزومه مشتریان ما

  مشاهده رزومه کامل مشتریان

  راهنمای خرید کارواش بخار

  راهنمای خرید کارواش بخار برای تازه کارها

  مقایسه دستگاه کارواش

  مقایسه دستگاه کارواش بخار جدید و قدیم

  ©کپی رایت - صنایع دما بخار - کارواش بخار