تولید کننده دستگاه های کارواش بخار صنعتی، بخارشو صنعتی, فروش کارواش بخار و نانو بخار با بهترین کیفیت

ساعت کار اداری شرکت:

از ساعت 8 الي 16 (پنج شنبه ها تا ساعت 14) 

   

       تلفن : 38437548-051

  سیر تکامل کارواش از گذشته تا امروز

  بررسی تاریخچه بوجود آمدن کارواش

  از زمان ساخت نخستین خودروها نظافت و تمیزکردن آنها مورد توجه قرار داشت. بیشتر مالکان خودروبه  تمیز کردن و شستشو و برق انداختن خودروی خود اهمیت ویژه ای قائل هستند. از قدیم روش های شستشوی متفاوتی شامل روش های دستی قدیمی تا کارواش های دستی و اتوماتیک جدید با تکنولوژی بالا و در نهایت دستگاه های کارواش بخار، به مرور مورد استفاده قرار گرفته است. در این مقاله به تاریخچه شستشوی خودروها و تشکیل کارواش ها پرداخته می شود:

  چرا شستشوی خودرو اهمیت دارد:

  علاوه بر مسئله زیبا بودن خودرو و برق انداختن آن که مورد توجه اکثر صاحبان خودرو می باشد، نظافت خودورها باعث زیباسازی محیط شهری شده و از همه مهمتر در حفظ کیفیت بدنه و رنگ خودرو تاثیر زیادی دارد. باقی ماندن کثیفی بر روی خودرو به مدت طولانی و در معرض آفتاب و هوا و باران بودن خودرو باعث از بین رفتن رنگ خودرو می شود . مخصوصا اگر این لکه ها و کثیفی ها مانند فضولات حیوانات یا چربی ها منشاء شیمیایی داشته باشد.

  علاوه بر این موارد شستشوی خودرو با سرعت و به گونه ای که به رنگخوردو آسیب نرسد مورد توجه بسیاری از دارندگان خودرو است . به همین دلیل مراکز کارواش با سرعت رشد نموده و جای خود را در بین دارندگان خودرو باز نمودند.

    شروع استفاده از کارواش

  می توان آغاز پیدایش خودرو را در حدود سال 1914 بیان کرد .مراحل شستشوی خودرو در اولین کارواش ها بصورت کاملا دستی  و با کمک سطل و دستمال انجام میگرفت . در مراحل بعدی کارواش دارند تصمیم گرفتند تا عملیات شستشوی خودر را بصورت ترتیبی انجام دهند به گونه ای که هرکدام از نیروهای کارواش مسئول انجام یکی از مراحل شستشو می شدند و خودرو در طی مسیر بین این نیروهای خدماتی حرکت می کرد ، ابتدا مخلوط مواد شوینده و آب مورد استفاده قرار  می گرفت در مرحله بعدی خودرو فوق آبکشیده می شد و در آخر توسط یکی از نیروها بصورت دستی خشک می گردید. تمام این عملیات حتی جابجایی خودرو توسط انسان انجام میگرفت . در حدود سال 1940 در نقاط زیادی از آمریکا از نیروی ماشینی جهت به پیش بردن خودرو در مسیر شستشو استفاده شد. بعد از آن از سیستم های پاشش آب جهت شستشو و دمنده های هوا برای خشک کردن و همچنین از نقاله جهت جلو بردن خودرو در مسیر شستشو استفاده شد.

  اولین دستگاه های کارواش

   

  آغاز به کار کارواش های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

  در سال 1946 اولین کارواشهای نیمه اتوماتیک مورد استفاده قرار گرفتند در این کارواش ها خودرو روی یک ریل قرار گرفته و به سمت جلو حرکت می کرد و شستشو و برس زنی خودرو توسط انسان انجام میشد . تدریجا امکانات دیگری مانند سیستم بازیابی و تصفیه آب، برس های با کیفیت با حرکت هوشمند در زوایای مختلف، نازل های فشار قوی آب، نازل های پاشش واکس برای افزایش درخشندگی خودرو و سیستم های کامپیوتری برنامه ریز به این خودروها اضافه شدند و امکان تعیین عملیات دلخواه برای مشتریان فراهم شد. بعد از آن کارواش تونلی ایجاد شدند که از مدل های اتوماتیک پیشرفته تر هستند  و خودرو بر روی یک نوار نقاله یا کانوایر قرر گرفته وبه جلو فرستاده می شود و مراحل  مختلف شستشو و خشک کردن روی آن انجام می شود.

  اولین دستگاه های کارواش اتوماتیک

   

  دستگاه های کارواش بخار، آب و آب داغ

  ایراد کارواش های اتوماتیک نیاز به فضای کافی برای ورود و خروج خودرو می باشد به همین دلیل برخی از کارواش داران  ترجیح دادند از دستگاه های دستی شستشوی ماشین استفاده کنند که در محیط های خیلی کوچکتر قابل استفاده می باشند. به کمک این دستگاه ها آب یا بخار به همراه مواد شوینده با کمک نازل های مختلف نصب شده روی دستگاه که نحوه پاشش  در هرکدام می تواند متفاوت باشد با فشار مناسب به روی خودرو پاشیده می شود. این دستگاه های جای کمی اشغال میکنند، بعضی مدلها قابل حمل و نقل هستند و اغلب امکان استفاده همزمان چند نفر را فراهم می نمایند . حتی در برخی کارواش ها که بصورت سلف سرویس اداره می شوند، خود مالکین خودرو از این تجهیزات جهت شستشوی خودرو استفاده می کنند.

   دستگاه کارواش بخار

  دستگاه های کارواش می تواند آب سرد یا داغ یا حتی بخار تولید نماید. نوع آخر که دستگاه کارواش بخار نامیده می شود از جدیدترین تکنولوژی ها در زمینه شستشوی خودرو استفاده می‌کند و مورد توجه بسیار از کارواش داران و صاحبان خودرو مخصوصا خودروهای گران قیمت قرار گرفته است . با کمک بخار  که حرارت بسیار بالاتری از آب داغ دارد انواع کثیفی ها و حتی بوی بد داخل خودرو با کیفیت خوبی از بین می رود و خودرو ضدعفونی می شود. خراشیدگی ناشی از شستشوی گل و لای روی خودرو به کمترین حد ممکن می رسد همچنین امکان استفاده از مواد شوینده همراه با بخار هم وجود دارد.  

   

   

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  قیمت کارواش بخار سیار

  قیمت کارواش بخار سیار

   قیمت کارواش بخار سیار

  رزومه مشتریان ما

  مشاهده رزومه کامل مشتریان

  راهنمای خرید کارواش بخار

  راهنمای خرید کارواش بخار برای تازه کارها

  مقایسه دستگاه کارواش

  مقایسه دستگاه کارواش بخار جدید و قدیم

  دسترسی سریع

  دریافت مشاوره رایگان کارواش بخار

  دانلود کاتالگو محصولات کارواش بخار

  پرسش و پاسخ در مورد کارواش بخار

  'گالری تصاویر کارواش بخار - عکس کارواش بخار ژنراتوری - بخارشوی کارواش

  اطلاعات تماس

  تلفن های داخلی :      38472563-051
                                       051-38465713
                                       051-38471284

  تلفن کارشناس فروش کارواش بخار :

                                       051-38437548

  ایمیل : steamwash.ir@gmail.com

  ©کپی رایت - صنایع دما بخار - کارواش بخار