تولید کننده دستگاه های کارواش بخار صنعتی، بخارشو صنعتی, فروش کارواش بخار و نانو بخار با بهترین کیفیمت

ساعت کار اداری شرکت:

از ساعت 8 الي 16 (پنج شنبه ها تا ساعت 14) 

   

       تلفن : 38437548-051

  ویژگی های بخار تولیدی دستگاه کارواش بخار برای نتیجه مناسب کدام هستند ؟

  دستگاه کارواش بخار باید بتواند مقدار کافی بخار با فشار مناسب تولید نماید . همچنین دمای بخار تولیدی نیز اهمیت زیادی دارد. باید بخار حرارت مناسبی داشته باشد. بخار باید بدون هوا و گازهای غیر کنداکس باشد. همچنین آب مورد استفاده باید کاملا تمیز باشد تا بخار بدون آلودگی تولید شود و تا حد امکان رطوبت بخار کم باشد.

   در ادامه هر کدام از این موارد بصورت جزیی توضیح داده خواهد شد.

  • تولید مقدار مناسب بخار

   بخار تولیدی توسط دستگاه کارواش بخار باید اندازه مناسبی داشته باشد و به مقدار مناسب تامين شود تا حرارت و قدرت كافي برای شستشو داشته باشد.

  اگر جریان بخار تولیدی بیشتر از اندازه معمولی باشد باعث هدر رفت انرژی و بالا بودن مصرف سوخت می گردد. در صورت کم بودن مقدار بخار نیز کیفیت بخار کاسته خواهد شد. بنابراین باید دبی بخار را بصورت دقیق محاسبه نموده و اندازه لوله‌ها بخوبی مشخص شوند.

  ویژگی های بخار تولیدی دستگاه کارواش بخار

  •  تولید بخار با فشار و دمای مناسب

   دستگاه کارواش بخار باید بتواند بخاری با فشار و دمای مناسب تولید نماید بخار  با درجه حرارت مناسب که فشار خوبی داشته باشد میتواند براحتی انواع لکه ها را از سطوح مختلف و بخش های گوناگون خودور بخوبی تمیز نماید و با نفوذ به جرم خودرو آلودگی های موجود را بطور عمقی از بین ببرد در نتیجه بعد از شستشو رنگ خودرو جلای خوبی پیدا می کند.

  دما و فشار پایینتر از حد مجاز باعث افت نتیجه شستشو خواهد شد و همچنین بالا بودن آنها از حد مجاز ممکن است به خودروی مورد شستشو آسیب برساند.

  •  عدم وجود هوا در بخار تولیدی

   دستگاه کارواش بخار باید قابلیت تخلیه هوای داخل لوله ها را داشته باشد . درهنگام راه اندازي کارواش بخار ؛ لوله ها و تجهيزات آن پر از هوا است همچنین اگر قبل از خاموشي سيستم، كل مجموعه پر از بخار باشد بدلیل سرد شدن لوله ها وتشكيل كندانس، خلاء نسبي ايجاد شده و هوا بداخل لوله ها وارد خواهد شد. به همین دلیل از تله بخار در دستگاه استفاده می شود .

  این تله های بخار باید بتوانند بصورت درست هوای داخل دستگاه را تخلیه نمایند. همچنین در خروجی بخار از شیرهای اتوماتیک هواگیر معمولا استفاده می شود.

                  منابع ديگر نفوذ هوا بداخل سيستم بخار و كندانس

  یکی از راه های دیگر ورود هوا به داخل دستگاه از طریق آب ورودی دستگاه است.همیشه مقداری هوا میتواند داخل آب بصورت محلول وجود داشته باشد. یعنی همیشه مقداری اکسیژن، نیتروژن و دی اکسیرکربن درون آب وجود دارد که با جوشیدن آزاده شده و به سیستم توزیع بخار وارد می شود.

  وجود هوا در انتهای مسیر بخار همانند یک عایق در برابر جابجایی حرارت و گرما عمل خواهد کرد.با توجه به اصول علم فیزیک اگر داخل بخار هوا مخلوط شده باشد درجه حرارت کاهش پیدا می‌کند.

   وجود هوا در بخار موجب كاهش درجه حرارت مي گردد. فشار كلي مخلوطي از گازها، برابر با فشار جزئي تك تك گازهاي تشكيل دهنده مخلوط مي باشد.

  بعنوان مثال اگراز کارواش بخار بمنظور از بين بردن باكتري ها و میکروب ها در سطوح داخلی خودرو بخواهیم استفاده کنیم، حداقل دماي خاصي مورد نياز است.  همینطور برای پالیش خودرو لازم است بخار دما مناسبی داشته باشد.

  •   پاكيزه بودن بخار

   وجود رسوب داخل دیگ بخار و سطح داخلی لوله دلایل مختلفی دارد. از جمله این دلایل وجود زنگ زدگی در دیگ بخار های قدیمی و یا وجود رسوب کربناتی در اثر سختی و سنگینی آب محل می باشد.

  نا خالصی های دیگری که ممکن است در داخل سیستم بخار به چشم بخورد براده های جوشکاری باقی مانده یا خرده های فلز بجا مانده بعد از عملیات نصب سیستم می باشد.

  مجموع این رسوبات و ناخالصی ها علاوه بر اینکه به خود دستگاه آسیب می رسانند باعث افت درجه حرارت بخار تولیدی خواهد شد. همچنین بعد از شستشو توسط کارواش بخار بر روی بدنه و شیشه خودرو لکه های رسوبی تشکیل خواهد شد.

  برای رفع این مشکلات قبل از دستگاه کارواش بخار از سختی گیر استفاده می شود. همچنین لازم است قبل از هر کدام از بخش های حساس داخلی کارواش بخار یک صافی نصب شود تا اگر در حین کار دستگاه شی خارجی به هر علت وارد دستگاه شد آسیبی به قسمتهای مختلف وارد نشود.

  دلیل ورود اين رسوب ها می تواند هریک از موارد زیر باشد:

  • عدم کارکردن درست دستگاه تولید کننده بخار و وارد شدن آب به داخل بخار
  • عدم استفاده از دستگاه سختی یگر مناسب یا عملکرد نادرست آ

   

  • رطوبت هرچه کمتر بخار(خشکی بخار)

  درصورتی که در ساختمان دستگاه کارواش بخار مشکلی وجود داشته باشد در نتیجه عملکرد نامناسب دستگاه قطرات اب وارد بخار تولیدی خواهد شد.

  همچنین ذرات دیگری از قبیل کف و مواد شیمائی داخل اب دیگ نیز وارد بخار خروجی شده و با جمع شدن در لوله ها و تجهیزات مصرف کننده منجر به کاهش راندمان دستگاه کارواش بخار خواهند شد.

   اگر در بخار تولیدی قطرات آب وجود داشته باشد آنتالپي واقعي کم شده و در نتیجه در جداره لوله ها و سطوح انتقال حرارت رسوب بیشتری تشکیل خواهد شد.

  ذرات آب ورودي با بخار، مقاومت حرارتي لايه كندانس در سطوح انتقال حرارت را افزايش داده و مانع ديگري را در برابر انتقال حرارت تشكيل مي دهند.

   با نصب سپريتور يا جداكننده بخار میتوان هرگونه رطوبت در بخار ورودي و يا كندانس در زير سطح لوله را تفکیک نمود. در نتیجه بخار خروجی خشکی مورد نظر را خواهد داشت.

   

   

   

   

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  قیمت کارواش بخار سیار

  قیمت کارواش بخار سیار

   قیمت کارواش بخار سیار

  رزومه مشتریان ما

  مشاهده رزومه کامل مشتریان

  راهنمای خرید کارواش بخار

  راهنمای خرید کارواش بخار برای تازه کارها

  مقایسه دستگاه کارواش

  مقایسه دستگاه کارواش بخار جدید و قدیم

  ©کپی رایت - صنایع دما بخار - کارواش بخار