تولید کننده دستگاه های کارواش بخار صنعتی، بخارشو صنعتی, فروش کارواش بخار و نانو بخار با بهترین کیفیت

ساعت کار اداری شرکت:

از ساعت 8 الي 16 (پنج شنبه ها تا ساعت 14) 

   

       تلفن : 38437548-051

  مقایسه هزینه و سود انواع مختلف کارواش

  هزینه اولیه راه اندازی کارواش بخار شامل خرید یا اجاره محل و تامین تجهیزات اولیه کارواش ی باشد. بطور کلی میتوان گفت کارواش یک کسب و کار پرسود و با درآمد عالی است. به دلیل اینکه درآمد ماهانه به نسبت خرجهای جاری کارواش مقدار قابل توجهی می باشد. البته درآمد کارواش به عوامل متعددی بستگی دارد : محل قرار گرفتن کارواش، شهری که کارواش در آن مستقر است ، نوع کارواش که میتواند از نوع کارواش سنتی ، کارواش اتوماتیک ، کارواش نانو یا کارواش بخار باشد، توانایی پرسنل کارواش ، و تبلیغات مناسب همگی در در آمد کارواش تاثیر مستقیم دارند . مورد مهم و تاثیرگذار دیگر شیوه ارائه خدمات کارواش است که میتواند بصورت ثابت در محل کارواش یا کارواش سیار و در محل مشتری باشد.

  هزینه و سود کارواش بخار

  هزینه و سود انواع مختلف کارواش

  اگر بخواهیم انواع مختلف کارواش ار از نظر هزینه و سود باهم مقایسه نماییم حداقل چهار فاکتور اساسی را باید در نظر بگیریم:

  1- هزینه راه اندازی و تجهیز اولیه کارواش

   2- هزینه حقوق و آموزش پرسنل کارواش

  پرسنل کارواش با مشتریان ارتباط مستقیم دارند پس باید افرادی دارای روابط عمومی بالا و دارای مهارتهای ارتباطی مناسب باشند تا مشتریان دائمی برای کارواش ایجاد شود. از طرف دیگر استفاده از تکنولوژی روز به شدت در بین افراد گسترش یافته و در حال حاضر خیلی از مشاغل مشتریان وفادار خود را از طریق تبلیغات در فضای مجازی از جمله شبکه های اجتماعی جذب می کنند . بنابراین لازم است آموزشهای لازم در حین کار به افراد شاغل در مجموعه کارواش داده شود

   3- هزینه آب و برق و انرژی و دفع فاضلاب

   4- هزینه بروزرسانی و تعمیر دستگاه های مورد نیاز و خرید مایحتاج روزانه کارواش از قبیل مواد شوینده

  هزینه و سود کارواش سنتی

  هرکدام از انواع کارواش مزایا و معایبی دارند . کارواش سنتی تجهیزات کمی نیاز دارد بنابراین هزینه خرید دستگاه های کارواش به شدت کاهش می یابد اما در این روش آب بسیار زیادی مصرف می شود . مقدار آب مورد نیاز برای  شستشوی هر خودرو حدود 70 تا 100 لیتر می باشد .

  اگر به طور میانگین تعداد 25 نفر مشتری  به کارواش مراجعه نمایند . علاوه بر اینکه حدود 2000 تا 2500 لیتر آب روزانه مصرف می شود همان مقدار فاضلاب نیز تولید می گردد .دفع فاضلاب  کارواش نیز یکی از معضلات اساسی کارواش سنتی می باشد. به دلیل اینکه پس آب کارواش حاوی مواد شوینده شیمیایی است هزینه های دفع فاضلاب توسط شهرداری بدلیل عوارض خاص فاضلاب شیمیایی بالاتر است .

  مصرف بالای آب در کارواش سنتی

  علاوه بر موارد گفته شده  اساس کار کارواش سنتی بر عهده پرسنل است . تعداد نیروها و مهارت آنها تاثیر مستقیمی در درآمد کارواش دارد . اگر تعداد مشتریان کارواش زیاد باشد نیاز است تا نیروهای بیشتری استخدام شوند .

  هزینه و سود کارواش اتوماتیک

  در مقابل کارواش سنتی میتوان کارواش اتوماتیک را نام برد . این نوع کارواش کلا بر پایه دستگاه فعال است و پرسنل هیچگونه دخالتی در شستشو ندارند . بنابراین تعداد افراد شاغل در آن کمتر از کارواش سنتی است .

  اما در مقابل دستگاه های کارواش اتوماتیک بسیار گران هستند و هزینه خرید و نگهداری بالایی دارند .

  کارواش اتوماتیک مانند کارواش سنتی مصرف آب بالایی هم دارد  و در نتیجه فاضلاب تولیدی نیز به همان نسبت قابل توجه می باشد . نگرانی در مورد مصرف آب به حدی است که در برخی شهرهای بزرگ شهرداری برای دادن مجوز جدید کارواش به شدت سختگیری می کند . هزینه قبض آب کارواش اتومات هم گاهی سرسام آور است.

  بررسی هزینه و سود کارواش اتوماتیک

  با توجه به اینکه دستگاه کارواش اتوماتیک برقی می باشند و تهیه آب گرم مورد نیاز نیز بوسیله سوختهایی نظیر گاز ، گازوئیل یا برق انجام می شود. بدلیل نیاز بالا به تولید آب گرم هزینه  حامل های انرژی هم در این نوع کارواش بالاست.

  هزینه و سود کارواش نانو

  کارواش نانو یکی از روشهای نوین کارواش می باشد. غالبا در تبلیغات این نوع کارواش به صورت کارواش بدون آب معرفی می شود . اما در حقیقت برای تمیز کردن کثیفی های زیاد نیاز به شستشو با آب است.

  خرید مواد شیمیایی نانو را میتوان اصلی ترین هزینه این نوع کارواش دانست که علیرغم مبلغ بالا در مقایسه با دیگر کارواشها ناچیز است . این نوع کارواش مصرف آب بسیار پایین دارد   . اما ایرادات اساسی هم به آن وارد است مواد نانو بر روی رنگ خودرو تاثیر مخرب دارند و خیلی از افراد به همین دلیل علاقه ای به استفاده طولانی مدت از آن ندارند . مورد دیگر این است که اساسا نمیتوان کارواش نانو را یک روش مستقل شستشوی خودرو دانست . در این روش کثیفی های خودرو فقط تمیز می شوند و برای قسمتهایی که نیاز به شستشو وجود داشته باشد لازم است از یکی از روشهای دیگر استفاده شود.

  هزینه  و سود کارواش بخار

  کارواش بخار یکی از روشهای تقریبا جدید و مدرن در بین انواع مدلهای کارواش می باشد که در سالهای اخیر رشد خوبی داشته است . مشتریان کارواش هر روز بیشتر با مزایای کارواش و کیفیت شستشوی بالای آن آشنا می شوند و این خود سهم بسزایی در افزایش سود و در آمد کارواش بخار دارد .

  تنها هزینه قابل توجه کارواش بخار هزینه خرید دستگاه بخارشوی کارواش در ابتدای راه اندازی می باشد. خرید مدلهای مختلف دستگاه می تواند هزینه ای بین 15 تا 25 میلیون تومان در بر داشته باشد که در مقایسه با خرید دستگاه کارواش اتومات بسیار پایینتر است . برای هزینه متعادل در این بخش باید با توجه به تعداد مشتریان معمول کارواش و قیمت انواع مختلف دستگاه های کارواش بهترین گزینه را انتخاب نمود. 

  مصرف آب در کارواش بخار به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند . برای شستشوی هر خودرو به طور متوسط 3 تا 5 لیتر آب مورد نیاز است. این مقدار آب در مقایسه با مصرف آب در کارواش سنتی و اتوماتیک صرفه جویی خوبی به شمار می رود.

  مزیت دیگری که مصرف آب پایین دارد تولید فاضلاب کم است . اصولا کارواش بخار خشک بدلیل رطوبت بسیار کم بخارخشک (حدود 5 درصد)  فاضلاب تولید نمیکند .با توجه به عدم نیاز به مواد شوینده شیمیایی در کارواش بخار در صورت استفاده از بخار تر نیزعلاوه براینکه فاضلاب تولیدی بسیار کمتر از روشهای دیگر است عاری از هرگونه  مواد محلول شیمیایی است . با توجه به موارد ذکر شده هزینه آب و فاضلاب در کارواش بخار به شدت کاهش پیدا می کند.

  کیفیت تمیزی در کارواش بخار همانند کارواش نانو بسیار بالاست بخار به منافذ سطح مورد شستشو نفوذ کرده و تمیزی حداکثری و نانومتری  به وجود می آورد با این تفاوت که بخار بر خلاف مواد نانو کارواش بخار هیچگونه آسیبی به رنگ خودرو وارد نمی کند.

  درآمد کارواش بخار

  هر چند درآمد کارواش‌ها تابع عوامل متعددی از جمله شهر محل احداث کارواش بخار ، موقعیت کارواش بخار در شهر ، تعداد کارواشهایی که به عنوان رقیب در اطراف وجود دارند، متراژ محل مورد نظر برای کارواش ، ارزش منطقه ای محل و دسترسی به حامل های انرژی از قبیل آب و برق و گاز یا گازوئیل همگی در درآمد کارواش بخار تاثیر دارند

  با توجه به بررسی های میدانی از بین مشتریان کارواش بخار دما بخار هزینه سرویس روشویی بخار به قیمت روز حداقل 30 هزار تومان هزینه توشویی حدود 150 تومان  که با توجه به مدل ماشین گاهی به ارقامی حدود 300 هزار تومان هم می رسد و هزینه موتورشویی هم بین 70 تا 100 هزارتومان می باشد . با توجه به اینکه توشویی و روشویی از جمله سرویسهایی است که با بخار به بهترین وجه انجام می شود مشتریان خاص خود را دارد . از طرف دیگر هزینه کارواش بخار بسیار پایین است در نتیجه استفاده از کارواش بخار سود قابل توجهی دارد .

   بیشتر بخوانید :

  دلایل برتری کارواش بخار -بخش اول

  دلایل برتری کارواش بخار -بخش دوم

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  قیمت کارواش بخار سیار

  قیمت کارواش بخار سیار

   قیمت کارواش بخار سیار

  رزومه مشتریان ما

  مشاهده رزومه کامل مشتریان

  راهنمای خرید کارواش بخار

  راهنمای خرید کارواش بخار برای تازه کارها

  مقایسه دستگاه کارواش

  مقایسه دستگاه کارواش بخار جدید و قدیم

  دسترسی سریع

  دریافت مشاوره رایگان کارواش بخار

  دانلود کاتالگو محصولات کارواش بخار

  پرسش و پاسخ در مورد کارواش بخار

  'گالری تصاویر کارواش بخار - عکس کارواش بخار ژنراتوری - بخارشوی کارواش

  اطلاعات تماس

  تلفن های داخلی :      38472563-051
                                       051-38465713
                                       051-38451325

  تلفن کارشناس فروش کارواش بخار :

                                       051-38437548

  ایمیل : steamwash.ir@gmail.com

  ©کپی رایت - صنایع دما بخار - کارواش بخار