تولید کننده دستگاه های کارواش بخار صنعتی، بخارشو صنعتی, فروش کارواش بخار و نانو بخار با بهترین کیفیت

ساعت کار اداری شرکت:

از ساعت 8 الي 16 (پنج شنبه ها تا ساعت 14) 

   

       تلفن : 38437548-051

  شستشوی ماشین بدون تماس فیزیکی با سطوح

  شستشوی ماشینشستشوی ماشین

   یکی از کارهای سخت در کارواش، شستشوی ماشینبدون تماس فیزیکی با سطوح آن است. زیرا در نهایت هر گونه تماس فیزیکی مثل تماس دستمال یا و مواد شیمیایی یا برس ها باعث آسیب رساندن به ماشین می شوند. گاهی اوقات با ماشین های کثیفی رو به رو می شوید که مدت طولانی شسته نشده اند. یا ممکن  است مواد شیمیایی که برای شستشو استفاده می کنید مناسب نباشند. به همین دلایل گاهی اوقات شستشو ماشین بدون تماس فیزیکی با سطوح آن سخت می شود..

  همینطور که اپراتورهای کارواش میدانند به خاطر برخی از مشکلات، در بعضی از اوقات سال تحویل یک ماشین تمیز به شدت سخت می شود. اجازه دهید تا با بعضی از این مشکلات آشنا شویم.

  اقسام لکه ها

  لکه هایی که باید آنها را تمیز کنید دو دسته هستند. لکه های آبدوست (گرده گیاهان،گرد و غبار و نمک ها) و دسته دیگر لکه های روغنی هستند. برای پاک کردن این دو دسته لکه، سه نوع مواد تمیز کننده وجود دارد.

  دسته اول مواد پاک کننده ای هستند که واکنش دهنده اند (اسیدها وآلکالین ها). دومین دسته، فسفات ها هستند که برای رفع لکه ها به صورت شیمیایی پیوند ایجاد میکنند. و دسته سوم حلال ها و سورفکتانتها هستند.

  مواد شیمیایی واکنش دهنده دارای رنج PH بالا و پایین (اسیدی و قلیایی) می باشند که طیف بزرگی از لکه ها را پاک می کنند. این مواد  با اعمال انرژی به لکه ها موجب می شوند تا لکه سطح را رها کند. همچنین انرژی مورد نیاز برای رفع لکه با افزایش دما افزایش می یابد.

  سولفاتها با تغییر دادن بار مثبت لکه به بار منفی باعث می شوند لکه سطح را رها کند و بعد با کمک جریان آب از سطح ماشین شسته شود.

   دسته سوم یعنی سورفکتانتها، حلال ها و ترپن ها برای از بین بردن لکه های روغنیِ قوی، بسیار عالی هستند.

   

  جغرافیا و دما دو متغیر دیگرند که در فرایند تمیز کردن مؤثرند. از نظر جغرافیایی دو دوره ی زمانی وجود دارد که لکه هایی که شما باید آنها را از روی ماشین تمیز کنید متفاوت می شوند. بعضی اوقات اپراتور می تواند لکه ها را تمیز کند اما گاهی اوقات اپراتور متوجه میشود که لکه لایه ای را روی سطح از خود به جا می گذارد. علت این تفاوت در چیست؟ علت در لکه ای است که شما می خواهید آن راتمیز کنید. به عنوان مثال گاهی اوقات لکه ای که شما می خواهید آن را تمیزکنید از نوع آب دوست با یک لایه ی نازک از روغن است.

  اما گاهی اوقات لکه یک لایه بر روی سطح از خود به جا می گذارد. در این حالت لکه از نوع روغنِ سنگین است و به طور کامل پاک نمی شود. یک تصور اشتباه در چنین حالتی افزایش مقدار مواد شیمیایی و حرارت برای از بین بردن لکه است. اما اینکار چیزی جز افزایش هزینه های مواد شیمیایی و پول قبض برای شما ندارد. بنابراین به عنوان یک اپراتور کارواش درک چنین زمانهایی و تغییر برای مدیریت آنها بسیار مهم است. 

  مواد شیمیایی

  انتخاب ماده شیمیایی

  اولین عامل در انتخاب ماده ی شیمیایی توانایی آن برای پاک کردن هر دو نوع لکه است. زمانیکه لکه ها از نوع گرده، غبار و حشرات هستند، پاک کننده هایی با PH  بالا یا پایین دردمای 120 درجه عالی عمل خواهند کرد.

  اما زمانیکه شما می بینید لکه بعد از شستشو روی سطح ماشین یک لایه نازک مات (به اصطلاح فیلم) از خود به جا میگذارد اینجا زمانی است که شما باید به سورفکتانتها اعتماد کنید. زمانیکه شما از این مواد استفاده می کنید نیاز به بالابردن درجه حرارت نخواهید داشت زیرا سورفکتانت ها و حلال ها برای اینکه کارشان را انجام دهند نیاز به حرارت ندارند.

   در واقع زمانیکه شما از ترکیب دمای بالا و مواد با PH بالا و پایین برای این لکه ها استفاده میکنید چیزی که اتفاق می افتد این است که باعث تثبیت لکه روی سطح و اکسید کردن لایه بیرونی می شوید و اجازه نمی دهید تا سورفکتانت ها بتوانند کارشان را انجام دهند.

  برای اینکه لازم نباشد شستشوی متناوبی بین مواد شیمیایی با  PH بالا و پایین داشته باشید، می توانید از یک شستشوی دو مرحله ای برای استفاده از دو سطح PH استفاده کنید. در مرحله اول یک پیش شستشو  با اسید و در ادامه یک پیش شستشو با آلکالین (قلیا) انجام دهید. روش رایج برای استفاده از پیش شستشو با PH   پایین این است که در مرحله اول استفاده شود.  زیرا از لحاظ  هزینه و توجه به قدرت یک پیش شستشوی اسیدی اینکار مناسب تر است. استفاده از پیش شستشوی قلیایی ارزانتر است و با پوششی که روی اسید ایجاد می کند سطح PH را دوباره افزایش می دهد.

  امروزه روش های متفاوتی از شستشو وجود دارند که بسیاری از آنها به تفاوت مواد شیمیایی در شستشو و ترتیب مراحل توجه نمی کنند. از طرفی نحوه کار اپراتور در کیفیت شستشو و صرفه جویی در هزینه ها  تاثیر بسزایی دارد. بنابراین مهم است که برای شستشو به جایی مراجعه کنید که در مورد مراحل و ترتیب انجام آنها دانش و آگاهی کافی داشته باشند.

  با در نظر گرفت همه ی موارد بالا و برای اینکه بتوانید یک شستشو با حداقل تماس فیزیکی و استفاده از مواد شیمیایی داشته باشید، کارواش بخار می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد.

  برای آگاهی بیشتر از سیستم کارواش بخار و نحوه عملکرد آن و همینطور چگونگی استفاده از آن برای شستشوی قسمتهای مختلف ماشین به مقالات دیگر ما مراجعه کنید.

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  قیمت کارواش بخار سیار

  قیمت کارواش بخار سیار

   قیمت کارواش بخار سیار

  رزومه مشتریان ما

  مشاهده رزومه کامل مشتریان

  راهنمای خرید کارواش بخار

  راهنمای خرید کارواش بخار برای تازه کارها

  مقایسه دستگاه کارواش

  مقایسه دستگاه کارواش بخار جدید و قدیم

  ©کپی رایت - صنایع دما بخار - کارواش بخار