ساعات کاری: همه روزه 8 الی 15
  • با ما تماس بگیرید

    05138437548

  • ارسال پیشنهادات

    steamwash.ir@gmail.com

  • تماس با ما
 استاندارد تقلبی کارواش بخار

استاندارد تقلبی کارواش بخار

استاندارد تقلبی کارواش بخار

با توجه به گسترش صنعت، افراد زیادی هستند که اقدام به طراحی و تولید دیگ بخار کرده‌اند. با توجه به اینکه در هر صنف افراد سودجویی وجود دارند که فقط به فکر منافع شخصی خودشان هستند و طبق استانداردهای تعریف شده پیش نمی روند، بر آن شدیم که مواردی را در موضوع کارواش بخار غیراستاندارد بیان کنیم.
شاید در دهه اخیر بارها خبر انفجار دیگ بخار را شنیده اید. انفجاری که سبب ایجاد خسارت‌های جانی و مالی زیادی شده است. اما به نظر شما دلایل وقوع اینگونه اتفاقات چیست؟ و یا چه کسی مقصر است؟ چه سازمان‌هایی در انجام وظایفشان کوتاهی کرده‌اند؟

اهمیت دیگ بخار استاندارد:

در بحث تولید دیگ بخار(طرح بویلری)، با توجه به اینکه جز مخازن تحت فشار محسوب می‌شوند و رعایت استانداردهای تعریف شده بسیار حائز اهمیت می‌باشد، سازمان‌هایی برای کنترل نحوه ساخت و مراحل تولید آن به وجود آمده است. اما متاسفانه با توجه به تعداد زیاد این تولیدکنندگان سودجو، این هوش و ذکاوت خریدار است که تعیین کننده انتخاب صحیح و یا غلط است. هرگونه بی احتیاطی و بی توجهی به بحث استاندارد و استفاده از تجهیزات جانبی غیراستاندارد می‌تواند سبب بروز هرگونه اتفاق و حادثه ناگواری شود.

چگونه دیگ بخار استاندارد را از دیگ بخار غیر استاندارد تشخیص دهیم؟

اگر برای تشخیص دیگ بخار استاندارد تنها به گواهی استاندارد اکتفا کنیم، سودجویان و تولید کنندگان زیرپله‌ای وغیرمجاز با تهیه مدارک و گواهی‌های تقلبی به نام استاندارد، اقدام به فروش محصولات خود به مشتریان می نمایند. در تصویر زیر نمونه ای از گواهی غیر معتبر را می‌بینید:

گواهی تقلبی استاندارد

البته لازم بذکر است که این گواهی ها که عموما از نوع گواهی های ایزو می باشند، از نظر قانون هیچ ارزشی ندارند و فقط پروانه استاندارد می باشد که مورد تایید قانون می باشد.
واحد نظارت در سازمان استاندارد نیز تا جاییکه بتواند، با این متخلفان برخورد میکند.

بیمه دیگ بخار:

یکی از جملاتی که هیچ گاه از فروشنده بویلر غیراستاندارد نخواهید شنید، بحث بیمه دیگ بخار است. شما اگر اقدام به خرید بویلر غیراستاندارد کنید در صورت بروز هرگونه خرابی و یا وقوع حادثه ناگوار از جمله انفجار، جبران تمامی خسارت‌های به وجودآمده برعهده خریدار می‌باشد. کارشناسان بیمه بعد از بررسی ابعاد انفجار و تایید بر غیراستاندارد بودن دیگ، هیچگونه مسئولیتی برعهده نمی‌گیرد.

مطلب مرتبط: پوشش بیمه‌ای در حوادث انفجار دیگ بخار

انفجار دیگ بخار

گواهی معتبر استاندارد دیگ بخار:

هرخریدارمحترم باید بداند که یک دستگاه مولد بخار، چه در کارواش بخار و یا درهر صنعت دیگر، فقط در صورتی از نظر قانون استاندارد تلقی می گردد که تولیدکننده دارای پروانه استاندارد بویلر و دیگ بخار با کد ردیابی مشخص و صحیح باشد.

گواهی تقلبی استاندارد

به همین منظور خریداران محترم، فقط به دنبال خرید از تولیدکنندگانی باشند که این پروانه را دارند و طبق آن مجاز به کاربرد علامت استاندارد بر روی محصولات خود هستند.
لازم بذکر است که این پروانه ها کاملا تحت نظارت می‌باشند و حتی مشتریان برای بررسی می توانند با دریافت کد ردیابی استاندارد از تولید کننده و سپس با مراجعه به سایت سازمان ملی استاندارد ایران صحت و درستی آن را چک نمایند.

گواهی استاندارد شرکت دما بخار مشهد:

تمامی تولیدات این شرکت تحت نظارت بزرگترین ومعتبرترین شرکت بازرسی فنی کشور ISQI می‌باشد و کلیه محصولات تولیدی این شرکت دارای یک سال گارانتی ساخت و ۱۵ سال خدمات پس از فروش می‌باشد.
شرکت دما بخار مشهد، با بیش از ده سال سابقه فعالیت در زمینه ساخت و فروش انواع دیگ بخار(طرح بویلری)، دیگ آب گرم و دیگ روغن داغ و دستگاه بخارشوی صنعتی طرح ژنراتوری، با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود موفق به ارسال محصولات خود به اقصی نقاط داخل و خارج از کشور شده است.

دستگاه بخارشوی صنعتی طرح ژنراتوری:

با توجه به اینکه استفاده از دیگ بخار نیازمند دانش فنی می‌باشد و افراد عادی بدون آموزش قادر به انجام کار با دیگ نمی باشند و از طرف دیگر محدودیت ها و نگهداری مخصوص به خود را دارد، استفاده از آن در صنایع کوچک تر کاری دشوار به نظر می رسد.
به همین دلیل، مهندسین شرکت دما بخار مشهد برای اولین بار در ایران، موفق به طراحی و تولید دستگاه بخارشوی صنعتی طرح ژنراتوری با دریافت گواهی ثبت اختراع شده است. این دستگاه به دلیل طراحی منحصر به فرد خود قادر به تولید بخار تنها در 5 دقیقه می‌باشد. این دستگاه، صد در صد ایمن بوده و خطر انفجار در آن نزدیک به صفر است. استفاده از این دستگاه بهترین راه حل برای رفع مشکلات کار با دیگ در صنایع کوچکتر مانند صنعت کارواش بخار است.

super carwash

برای مشاوره و جزئیات بیشتر با کارشناسان ما در صنایع دما بخار مشهد تماس حاصل فرمایید:

05138437548-09306333410

برای کسب اطلاعات بیشتر، مقالات مربوطه را مطالعه فرمایید:

نمونه پروانه استاندارد

کارواش بخار غیراستاندارد

شرایط دریافت پروانه استاندارد مولد بخار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.