ساعات کاری: همه روزه 8 الی 15
 • با ما تماس بگیرید

  05138437548

 • ارسال پیشنهادات

  steamwash.ir@gmail.com

 • تماس با ما
 اقدامات لازم برای راه اندازی یک کارواش

اقدامات لازم برای راه اندازی یک کارواش

چه کارهایی قبل از راه‌ اندازی کارواش باید انجام شود؟

کارواش یک شغل خدماتی است که نیاز به تخصص زیادی ندارد و با توجه به خیلی از مشاغل دیگر هزینه راه اندازی آن بسیار کمتر می‌باشد.با این حال کسب درآمد با راه اندازی کارواش نیازگذشت زمان دارد.

ممکن است درآمد اولیه آن به نسبت هزینه های راه اندازی قانع کننده نباشد اما بدون شک می‌توان با برنامه ریزی درست و مناسب یک کارواش با درآمد عالی داشت و خیلی زود به سوددهی مناسبی رسید.

 بیشتر بخوانید: مراحل راه اندازی کارواش بخار

قبل از شروع هر کاری باید برای آن کار برنامه‌ریزی مناسب انجام داد و همه جوانب کار را بررسی کرد. کارواش نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. گام‌های مختلفی که قبل از راه اندازی یک کارواش باید انجام دهید در ادامه بررسی می‌شود:

 • تحقیق:

برای راه اندازی کارواش قبل ازانجام هر اقدام دیگری ابتدا در مورد مزایا و معایب کارواش به‌خوبی تحقیق و بررسی انجام دهید. بهترین گزینه برای تحقیق کارواش دارن قدیمی و مشتریان آنها می‌باشند.

از چند کارواش معتبر بازدید نمایید و با صاحبان آنها به گفتگو بنشینید. چالش‌هایی که آنها در هنگام راه اندازی و در حین کار کارواش داشته‌اند را یادداشت نمایید به احتمال زیاد شما هم با آنها برخورد خواهید داشت.

نحوه برخورد آنان با این مسایل را بررسی نمایید و میزان موفقیت و شکست آنها را بسنجید. مورد دیگری که باید در مورد آن تحقیق نمایید انواع مختلف کارواش است. آیا میخواهید یک کارواش دستی داشته باشید یا کارواش اتومات در صورت تمایل به راه اندازی کارواش دستی از چه دستگاه هایی می‌توانید بهتر استفاده کنید کاربردهای دستگاه های مختلف کارواش را بررسی نمایید.

دستگاه‌های کارواش بخار امروزه مشتریان ویژه ای دارند هرچند استفاده از دستگاه کارواش آب نیز از الزامات کارواش های سنتی است. بهتر است در این مرحله در مورد مکان مناسب برای راه اندازی کارواش نیز تحقیق نمایید.

راه اندازی کارواش بخار

 • برنامه‌ریزی:

بعد از انجام تحقیقات برای راه اندازی کارواش کافی است برای شروع کار خود برنامه ریزی نمایید .

مکان کارواش، نوع کارواش، تعداد پرسنلی که نیاز دارید، زمان شروع بکار، حداقل زمانی که باید به سود دهی برسید، محل تامین هزینه‌های اولیه قبل از سوددهی کارواش و مسائلی از این قبیل باید در برنامه‌ریزی اولیه در نظر گرفته شوند.برای زمانبندی برنامه خود تاریخ‌های مشخص در نظر بگیرید

 • تهیه مکان مناسب :

در این مرحله با توجه به بودجه و زمانی که دارید و همچنین تحقیقاتی که انجام داده‌اید باید مکان مناسبی برای راه اندازی کارواش خود تهیه نمایید.

فضای کارواش چگونه باید باشد
فضای کارواش چگونه باید باشد

محلی که انتخاب می‌کنید باید گنجایش مورد نظر شما را داشته باشد و دارای ورودی و خروجی مناسب باشد همچنین باید در دسترس عموم باشد یا حداقل دسترسی به آن ساده باشد.

بعد از مشخص شدن مکان اولیه، برای بازدهی بهتر یک طرح مناسب برای جایگیری اشخاص و دستگاه‌ها و تجهیزات لوله کشی برای این مکان تهیه نمایید. باید محل عبور و مرور کارگران همیشه باز باشد.

دستگاه‌ها در دسترس همه کارگران کارواش باشد. می‌توانید بخش‌های مختلف کارواش را از هم جدا نمایید . مثلا مرحله شستشو و خشک کردن در دو مکان متفاوت انجام شود.

در صورتی که فضای کافی دارید یک مکان مناسب برای استراحت مشتریان در حین عملیات شستشو هم در نظر بگیرید.

 • گرفتن مجوزها و پروانه های لازم :

برای انجام هرکاری نیاز به مجوزها و انجام امور اداری مختلف می‌باشد. همه مجوزهای لازم را دریافت نمایید. در صورت نیاز به تمدید زمان اعتبار هرکدام را یادداشت نمایید و پروانه های دریافت شده را در مکانی در معرض دید عموم قرار دهید.

 • استخدام نیرو و خرید تجهیزات مورد نیاز:

نیروی انسانی یکی از مهمترین قسمتهای هر کسب و کاری می باشد. نیروی با انگیزه و پر تلاش به هر کسب و کار تازه ای رونق می بخشد. نکته مهم دیگر در مورد نیروهای کارواش توجه به نحوه برخورد و روابط عمومی  کارکنان می باشد.

کارواش یک شغل اجتماعی است و لازم است پرسنل کارواش توانایی برقرار ارتباط موثری با مشتریان داشته باشند.

مورد دیگر خرید تجهیزات مورد نیاز می باشد. با توجه به مکان و هزینه خود طبق تحقیق و برنامه ریزی که در مراحل قبل انجام داده اید دستگاه های مورد نیاز خود را خریداری نمایید همچنین تجهیزات جانبی که معمولا در کارواش کاربرد دارند باید تهیه شوند.

 • انجام بازاریابی و شروع به‌کار:

اگر مراحل قبل را به‌خوبی به انجام رسانده‌اید می‌توانید با خیال راحت به معرفی کسب و کار خود بپردازید و شروع به‌کار نمایید. البته مرحله بازاریابی می تواند هم‌زمان با مراحل قبل هم انجام شود تا به محض شروع بکار مشتریان خود را داشته باشید.

از ظرفیت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای معرفی کسب و کار خود به دیگران غافل نشوید.

profit
profit

مطالب مرتبط :

همه چیز درباره کارواش بخار

مراحل راه اندازی کارواش بخار

5 پیشنهاد برای رضایت بیشتر مشتری کارواش و درآمد بهتر

مقایسه روش های شستشوی خودرو با آب پرفشار و کارواش بخار

چگونه دستگاه های کارواش سیار بر دیگر روشهای شستشو غلبه کردند ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *