ساعات کاری: همه روزه 8 الی 15
 • با ما تماس بگیرید

  05138437548

 • ارسال پیشنهادات

  steamwash.ir@gmail.com

 • تماس با ما
 انواع بخارشور

انواع بخارشور

انواع بخارشورها

به طور کلی بخارشورها در دو نوع صنعتی و خانگی وجود دارد. که در زیر به توضیح مختصری از انواع آن می پردازیم.

بخارشوی صنعتی چیست؟ (What is Industrial Steam Machine)

در گذشته در صنایع و در بیمارستان ها و هتل ها و آشپزخانه های صنعتی جهت شستشوی اماکن و تجهیزات از دستگاه های کارواش و دستگاه های سنتی استفاده می‎کردند.

اما در حال حاضر در دنیای امروزه از تکنولوژی بخارشوی استفاده می‎کنند. بخارشوی صنعتی دارای سیستم تولید بخار خشک با دمای 170 درجه سانتی‎گراد می‎باشد که به طور مثال از این بخار در بیمارستان ها جهت ضدعفونی کردن اتاق ها و دستگاه هایی که در اتاق های عمل و جراحی وجود دارد استفاده می شود.

بخارشوی صنعتی دارای چندین مدل می‎باشد که یک نمونه از بخارشوی های صنعتی دارای سیستم پاشش بخار می‎باشند و نوع دیگر آن دارای سیستم پاشش و سیستم وکیوم می‎باشد که از این بخارشوی ها دارای سیستم وکیوم، بیشتر برای مشتری مبلمان و داخل خودروها در کارواش ها استفاده می‎گردد.

بخارشوی مکنده دار حالت سیستم پاشش آب و مواد شوینده و بخار را دارد که همزمان بخار و مواد شوینده پاشش کرده و سیستم وکیوم هم کار می‎کند که کیفیت در این نوع دستگاه ها بالا می‎باشد چون همزمان که عمل معلق کردن میکروب ها توسط بخار و مواد شوینده بر روی سطوح انجام می‎گیرد سیستم وکیوم این آلودگی را جذب کرده و به داخل مخزن آب کثیف انتقال می دهد.

کاربردهای بخارشوی صنعتی چیست؟

 • شستشوی سرامیک و سنگ و سطوح سخت و شستشو و خشک کردن انواع کف و سطوح
 • شستشوی درب و دیوار با جنس های متفاوت و شستشوی کاغذ دیواری بر روی دیوار و گوشه ها و دیوارها و خشک کردن آنها
 • شستشوی انواع شیشه ها با سیستم پاشش بخار و سیستم جمع آوری بخار شیشه و خشک کردن آن بدون خط و خش بر روی آن
 • شستشوی انواع مبلمان با استفاده از سیستم پاشش مواد شوینده و تولید بخار و وکیوم کردن آلودگی های روی آنها
 • شستشوی داخل انواع اتومبیل ها در کارواش ها و کار صفرشویی کردن داخل اتومبیل ها در کارواش

مهمترین مزایای بخارشوی صنعتی چیست؟

مهمترین و بیشترین مزایای بخارشوی صنعتی در استریل کردن و ضدعفونی کردن انواع تجهیزات از جنس استیل در بیمارستان ها و در تجهیزات آشپزخانه ها و در هتل ها و رستوران ها می‎باشد.

 

تفاوت بخارشوی خانگی با بخارشوی صنعتی در چیست؟

بخارشوی خانگی دارای مخزن آب کوچکی است که زود تمام می شود و بخار کمی تولید می کند در حال که بخارشوی صنعتی مستقیما به لوله آب وصل می شود و حجم بخار بالا و قدرت تمیزکنندگی بیشتری دارد

 

معرفی انواع بخارشور

بخارشور صنعتی

یکی از بهترین بخارشورهای صنعتی، کارواش بخار سیار می باشد که به نسبت دیگر بخارشورها و شستن خودرو در کارواش، دارای مزیت های بسیاری از جمله نداشتن پسآب یا آشغال و کثیفی محیط می باشد و در منزل و بصورت سیار با توجه به نیاز مشتری انجام می گیرد و از دیگر مزیت های آن این است که خارج و داخل خودرو را می توان تمیز کرد و همه این مراحل تنها و تنها با بخار انجام می گیرد.

تمیز کردن با کارواش بخار چیست؟

کارواش بخار پروسه استفاده از بخار برای تمیز کردن داخل و بیرون ماشین است. بخار حرارت بالا یک عامل حیاتی در صنعت پاک کنندگی است که عمدتا به دلیل اثربخشی و قابلیت های بهداشتی آن است. صنعت کارواش در حال حاضر با استفاده از تمیزکننده های بخار در یک مسیر مهم برای ارائه نتایج تمیزکنندگی با کیفیت بالا، قرار گرفته است.

 

کارواش بخار چه طور کار می کند؟

کارواش بخار از یک استیم جت برای داخل و بیرون ماشین استفاده می کند. در صورتی که به شکل صحیح و با استفاده از بهترین دستگاه، کارواش بخار انجام شود، پروسه تمیزکنندگی کاملا ایمن خواهد بود.

مزیتی که به استفاده از دستگاه های تمیزکننده بخار اضافه شده این است که ویژگی هایی مطابق با اصول بهداشتی و بوزدایی را ارائه می کند که می تواند تاثیر بالای آن را برای اتومبیل های با بوی بد به اثبات برساند.

نکته کلیدی دیگر کارواش بخار دوستدار محیط زیست بودن آن است. ممکن است بپرسید چطور؟

ایمن و دوستدار طبیعت

سیستم های پاک کننده بخار از آب خیلی کمی برای شستشوی ماشین استفاده می کنند و همین مانع ایجاد فاضلاب می شود. که می تواند نتایج پاک کنندگی حیرت آوری را به بار بیاورد.

همچنین از هیچ ماده شیمیایی یا شوینده های قوی که به رنگ ماشین آسیب می رسانند و عمر آن را کاهش می دهند استفاده نمی کند.

در مقایسه با کارواش های معمولی، کارواش های به روز از دستگاه های کارواش بخار برای تمیز کردن ماشین ها استفاده می کنند چرا که کارواش بخار کثیفی و فاضلاب کمتری دارد، ایمن است و تمیزکنندگی فوق العاده و سریع تری دارد.

 

رفع برخی شایعات
آیا شستشو با بخار ماشین را خش دار می کند یا به رنگ آن آسیب می رساند؟

این حرف ها به اشتباه جا افتاده اند و این قضیه بارها توسط کارواش های حرفه ای به اثبات رسیده است که شستشو با بخار نمی تواند سبب ایجاد خراش روی سطح ماشین شود.

بخار به آرامی روی سطح ماشین عمل می کند و هیچ تماس مستقیمی از تجهیزات با سطح ماشین وجود ندارد.

خراش ها به وسیله ذرات گرد و غبار وقتی که روی سطح مالیده شوند به وجود می آیند.

با استفاده از بهترین تجهیزات کارواش بخار و اطمینان از درجه فشار و دمای مناسب اقدام به حذف این ذرات نمایید.

پس از آن دستمال ها و حوله های میکروفیبر می توانند برای خشک کردن و پالیش سطح استفاده شوند.

 

ما این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم زیرا:

·         می توانید خاک، چربی و دیگر آلاینده ها را به سرعت تمیز کنید. بدون نیاز به دفترچه راهنما

·         حداکثر بهره وری را ارائه می دهد.

·         حتی می تواند برای وسایل نقلیه بزرگ هم استفاده شود.

·         یک پیمانه آب و یک دستگاه شوینده و یک دستمال تنها مواد مورد نیاز شما هست.

·         کاهش هزینه و استفاده راحت

·         بدون مواد شیمیایی سخت و ساینده

·         مبارزه با چربی و لکه و کثیفی های سخت

·         از بین بردن بوی بد خودرو

·         تمیز کردن شیشه ها بدون خط و خش

·         دسترسی اسان به تمامی قسمت های غیر قابل دسترسی

با توجه به اینکه ما در منطقه خشک و کم آب زندگی می کنیم بهینه بودن و مصرف کم آب این دستگاه بسیار مفید می باشد و هیچگونه صدمه ای به محیط زیست نمی رساند و آلودگی صوتی و آلودگی زیست محیطی و پساب ندارد.

کارواش بخار هیچ گونه آسیبی به رنگ ماشین نمی رساند. رنگ ماشین در برابر آب و هوا بسیار مقاوم است و برای مقاومت در برابر مشکلات جوی ساخته شده بنابراین می تواند حداکثر گرما و سرما را تحمل کند.

بخار خارج شده از دستگاه های کارواش بخار دوستدار محیط زیست است، انرژی کمی دارد و بنابراین هیچ ضربه ای روی رنگ اتومبیل نمی زند.

به شما پیشنهاد می کنیم برای مشاهده بهتر دستگاه وارد سایت تنها سازنده دستگاه در شرق کشور شرکت دمابخار مشهد شوید.

بخارشوی خانگی

بخارشوهای خانگی در ایران معمولا وارداتی هستند و با برندهای مختلفی در بازار وجود دارند. این نوع بخارشوها دارای ابعاد و وزن کوچکتر و برای کاربردهای ساده تر ساخته شده اند.

بخارشوی خانگی که در کارخانه به صورت سری سازی ساخته شده در قد و اندازه یک جاروبرقی است که به راحتی قابل حمل و جابجایی در محیط های خانگی است.

این نوع بخارشوها دارای یک مخزن کوچک آب جهت تولید بخار هستند که باید به صورت دستی آب داخل آن ریخته شود و با استفاده از برق خانگی گرم شده و به بخار تبدیل می شود.

 

حجم بخار این بخارشوها محدود بوده و در حد شستشوهای محدود آشپزخانه مناسب است. به همان نسبت قدرت و سرعت تمیزکنندگی پایینی نسبت به طرح های صنعتی دارد.

با مصرف بخار و تبدیل شدن آب مخزن به بخار دوباره باید آب داخل مخزن ریخته شود.

 

این نوع بخارشوها تنوع نازل زیادی دارند و برای جاهای مختلفی که می خواهید بخارشویی کنید سری مناسب آن در نظر گرفته شده است.

مثلا برای تمیز کردن روی اجاق گاز نازل باریک تر و مدل برسی استفاده می شود و برای تمیز کردن پرده و مبلمان نوع سری متفاوت بوده و به شکل پهن می باشد.

مشکل بزرگ بخارشوهای خانگی در ایران نداشتن گارانتی و خدمات پس از فروش است. با آسیب دیدن یک قطعه به کل باید دستگاه را کنار بگذارید چون لوازم یدکی در ایران ارائه نمی شود.

اگر بخواهیم ساخت این دو نوع بخارشوی خانگی و صنعتی را با هم مقایسه کنیم. باید گفت از نظر ساخت و تولید، بخارشوی صنعتی به صورت سفارشی و بر اساس خواست و کاربرد مشتری به صورت دستی ساخته می شود.

 

جنس قطعات و لوازم به کار رفته در ساخت آن از جنس فولادی بوده و بسیار مقاوم است یعنی دستگاه می تواند به صورت 24 ساعته خدمات دهد و از قدرت و کارکرد آن کاسته نمی شود به همین دلیل برای کاربردهای خاص صنایع و کارخانجات بسیار مناسب است.

این در حالی است که بخارشوی خانگی به دلیل ساخته شدن از جنس پلاستیک و مواد سبک وزن، قدرت کار پیوسته و شدید را ندارد و تجهیزات آن آسیب می بیند و به اصطلاح داغ می کند و کم می آورد.

از طرفی کوچک ترین سایز بخارشوی صنعتی نیز برای کاربرد خانگی چندان مناسب نیست زیرا به نسبت بخارشوی خانگی وزن و ابعاد بزرگی دارد و نمی توان به راحتی آن را در هر فضایی جابجا کرد.

همچنین تامین نیروی مورد نیاز برای تولید بخار آن که شامل برق یا گاز می باشد در هر مکانی موجود نیست.

 

بخارشوهای صنعتی معمولا نیاز به گاز یا گازوئیل برای تولید بخار دارند. زیرا قدرت برق و اصلا تامین برق مورد نیاز در هر مکانی امکان پذیر نیست.

مگر اینکه نیروگاه تولید برق باشد که بتواند به راحتی برق با قدرت بالا را تامین کند.

ناگفته نماند در طرح های کوچک بخارشوی صنعتی که در شرکت صنایع دما بخار مشهد تولید می شود سعی شده این محدودیت ها پوشش داده شود.

از جمله، مدل های بخارشویی که کاملا با برق کار میکند برای مکان هایی که دسترسی به گاز وجود ندارد مناسب است.

 

محدودیتی در ساخت مدل های برقی وجود ندارد، مسئله تامین برق است زیرا کنتورهای برق شهری به راحتی نمی توانند برق مورد نیاز را تامین کنند اما این در کارخانجات و صنایع راحت تر است.

از آنجا که در ایران تامین گاز راحت ترین نوع سوخت است بیشتر دستگاه ها با مشعل گازی تولید می شوند.

فقط در جاهایی که دسترسی به گاز وجود ندارد می توان از مشعل نوع گازوئیلی استفاده کرد. البته مشعل دوگانه سوز هم وجود دارد که می توند در مواقعی که قطعی گاز به وجود می آید به حالت گازوئیلی تغییر کند.

 

لازم به ذکر است که مشعل دوگانه سوز مشکلاتی هم دارد که خیلی برای کارهای معمولی توصیه نمی شود زیرا تعویض حالت از گاز به گازوئیل و برعکس کمی زمانبر است و عملیاتی باید انجام شود.

این مدل مشعل برای کارهای حساسی مناسب است که نباید در بین کار قطعی به وجود آید و خسارتی به کار وارد می شود.

لذا همان طرح های گاز یا گازوئیل مناسب تر است. البته اگر در جایی هستید که دسترسی به گاز شهری ندارید و تامین گازوئیل هم برای شما مشکل است.

ما طرح های کپسولی را به شما پیشنهاد می کنیم که با گاز مایع کار می کنند.

این نوع تامین سوخت هم مشکلاتی دارد. برای این کار شما باید چند عدد کپسول تهیه کنید و نیاز به یک عدد رگلاتور و بالانسر دارید.

گاز مایع معمولا در دماهای مختلف تغییر می کند و گاهی ممکن است دچار یخ زدگی شود که مجبور می شوید با تکان دادن و گرم کردن آن را احیا کنید.

طرح های گازوئیلی معمولا در مدل های سیار استفاده می شود که دستگاه بر روی وانت یا کامیون تعبیه شده و در مکان های مختلف خدمات ارائه می کنند.

مخزن مخصوص آب و گازوئیل در کنار این دستگاه ها بر روی وانت قرار می گیرد.

 

به هر حال تنوع استفاده از این دستگاه ها بسیار است و ما فکر همه نوع استفاده و شرایط را کرده ایم. شما فقط درخواست دهید.

سفارشی سازی دستگاه اعم از دارا بودن یا نبودن آپشن های مختلف، ابعاد و اندازه متناسب با فضای مورد استفاده شما همه و همه از محاسن تولیدات صنایع دما بخار مشهد می باشد.

 

نکته مهم:
طرح ژنراتوری بخار فوری که به طور اختصاصی توسط صنایع دما بخار مشهد طراحی و ساخته میشود و دارای نشان ثبت اختراع می باشد.

این طرح مزایای فوق العاده ای نسبت به دیگ های بخاری دارد که توسط سایر تولیدکنندگان ساخته می شود.

تولید سریع بخار

ایمنی بسیار بالا و ضدانفجار بودن

نصب و راه اندازی آسان

مصرف سوخت بسیار پایین تر

عدم نیاز به لوله کشی و تاسیسات

دارا بودن چرخ و قابل جابجایی راحت

تولید سر و صدای کمتر

سرویس و نگهداری آسان

دارا بودن این مزایا باعث شده کارواش داران برای شستشوی ماشین ها با بخار، کارواش بخار فوری را بر دیگ بخار ترجیح دهند.

صنایع و کارخانجات نیز برای کاربردهای مختلف شستشو، تمیزکنندگی استفاده از بخار برای فرآوری و تولید محصولاتشان به طرح بخار فوری روی آورده اند.

مهم ترین دلیل استقبال این شرکت ها از طرح بخار فوری ژنراتوری بحث جدی امنیت و سلامت در محیط های کار می باشد.

زیرا این دستگاه ها در مکان هایی استفاده می شود که رابطه مستقیم با نیروهای انسانی دارد و باید بتوان با خیال راحت با آنها کار کرد و خطری متوجه افراد نباشد.

 

سایر مزایای طرح بخار فوری هر یک به نوبه خود دلیل محکمی بر این انتخاب است.

جدیدترین صنفی که این طرح را انتخاب کرده اند شرکت های تولید کننده باتری می باشند که برای فرآوری صفحات باتری اتومبیل از چندین دستگاه بخار فوری استفاده می کنند.

ما مفتخریم شرکت های بزرگی مثل صبا باتری، نیان باتری، پرتو باتری و … در حال حاضر از این محصولات استفاده می کنند.

کاربردهای این دستگاه ها بسیار متنوع است. هر جا از دیگ بخار خسته شده اید محصولات بخار فوری ژنراتوری بهترین گزینه برای جایگزینی است.

 

شما می توانید برای تست و ارزیابی کارکرد این محصول و اطمینان از کارایی آن در فضای کار خود یک نمونه از دستگاه را به طور موقت کرایه کرده و آزمایشات خود را انجام دهید.

همچنین می توانید نمونه تست خود را در محل کارخانه دما بخار مشهد با دستگاه های موجود انجام دهید.

هنوز بسیاری از کاربردهای این دستگاه ها ناشناخته است. هر مجموعه ای هر نوع فعالیتی که دارد به طریقی می تواند از این دستگاه استفاده کند.

 

برای آشنایی بیشتر شما، ویدیویی از نحوه عملکرد کارواش بخار شرکت تهیه شده است.

و در داشتن هر گونه سوال با مشاوران شرکت تماس حاصل بفرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.