لوگو دما بخار

نکات استفاده از کارواش بخار خشک

نکات استفاده از کارواش بخار خشک

در این مطلب تفاوت بخار خشک و بخار مرطوب و تاریخچه بخار خشک و کاربردهای بخار خشک در کارواش و نکات استفاده از کارواش بخار خشک توضیح داده می‌شود.

دستگاه کارواش بخار خشک یک محصول متمایز در صنعت شستشوی خودرو می‌باشد. قدرت پاک کنندگی بخار خشک بدلیل حرارت زیاد چندین برابر بخار مرطوب می باشد.

همچنین سطح شسته شده با بخارخشک با قرار گرفتن در معرض هوا به سرعت بطور کامل خشک می‌شود. در ادامه تفاوت بخار خشک و بخار تر بیان شده و دلیل استفاده از آن در صنعت شستشو و موارد کاربرد در شستشوی خودرو بیان خواهد شد.

تفاوت بخار خشک بخار مرطوب

بخار خشک، بخاری با رطوبت خیلی کم و حرارت بسیار بالاست. میزان رطوبت بخار خشک فقط 5 تا 6 درصد است که این میزان بسیار کمتر از هوای محیط است که انسان در آن نفس می‌کشیم.

در صورتی که سیستم تولیدکننده بخار به‌خوبی کار کند، می‌توان تنها از 1.5 لیتر آب مقدار زیادی بخار خشک تولید نمود. بخار تولید شده به اندازه کافی داغ است که براحتی می‌تواند انوع میکروب‌ها، باکتری‌ها و انگل‌ها را از بین ببرد و همچنین روغن و جرم و کثیفی باقی‌مانده روی سطوح را پاک نماید.

به همین دلیل یک ابزار ایده‌آل برای رفع انواع آلودگی‌هاست.

بخار خشک با فشار ملایم در عرض چند ثانیه از روی سطح، خشک می‌شود. این مورد تفاوت بسیار قابل توجهی با بخار با رطوبت و فشار بالا دارد و برای شستشوی هر سطحی مخصوصا پارچه‌ها ایده‌آل است.

بخار خشک با دمای بالا برای کشتن 99 درصد میکروب ها در تنها 5 ثانیه ایده‌آل می‌باشد. این نوع بخار آلاینده‌های سطحی از قبیل چربی و جرم را تحریک می‌کند.

و با توجه به تولید دستگاه‌های مولد بخار قابل حمل از جمله کارواش بخار سیار می‌تواند در هر نقطه و هر زمانی استفاده شود.

مطلب پیشنهادی:

آیا دستگاه کارواش بخار متحرک برای کارواش شما مناسب است؟

محصولات صنایع دما بخار مشهد

تاریخچه تولید بخار خشک

تولید بخار خشک در ابتدا از ایتالیا و اطراف میلان شروع شد. اولین بار در دهه 1880، ایتالیایی های عاشق اسپرسو از هنر مهندسی بخار برای ساخت محبوب ترین نوشیدنی ملی خود استفاده نمودند.

برای سالیان متمادی این فن آوری برای گرما دادن، خالص نمودن آب و همچنین بعنوان یک تمیزکننده طبیعی در دستگاه های تولید کننده اسپرسو بکار برده شد تا عملکرد این دستگاه بهبود یابد.

وضعیت تولید بخار خشک در حال حاضر

دستگاه تولیدکننده بخار خشک، با استفاده از یک لیتر آب معمولی در هر ساعت می‌تواند به مدت یک ساعت و بطور مداوم بخار خشک با دمای بالا تولید نماید که کاملا هرگونه آلودگی را از بین می‌برد و کلیه آلودگی‌های هر سطحی را پاک می‌کند.

قدرت بخار خشک برای پاک‌کنندگی فوق‌العاده است و براحتی هرگونه ماده مضری را تمیز می‌کند. این ویژگی برای بسیاری از وضعیت‌ها یک حالت ایده‌آل است.

قدرت پاک‌کنندگی بخارخشک برای تمیز نمودن فرش و اثاثیه و لوازم داخلی منزل بسیار بالاست. لکه‌های قدیمی براحتی بوسیله این تکنولوژی تمیز می‌شوند.

بخار خشک به‌سادگی در چربی نفوذ نموده و آن را از بین می‌برد. برخلاف پاک‌کننده های شیمیایی که برای پاک‌نمودن آلودگی‌ها از حلال استفاده می‌کنند، بخار خشک بدون استفاده از مواد شیمیایی براحتی هرگونه آلودگی را از بین می‌برد.

بدلیل اینکه بعد از استفاده از بخار خشک رطوبت کمی بر روی صندلی خودرو باقی می‌ماند امکان رشد قارچ و باکتری‌ها بدلیل ماندن رطوبت به حداقل مقدار ممکن می‌رسد.

با این حال با توجه به رطوبت بالا برای شستشوی سطوح حساس مانند پارچه‌های ابریشمی، پلاستیک‌های نازک یا سطوحی که پوسته پوسته شده‌اند باید مراقب بود.

علاوه بر قدرت پاک‌کنندگی و ضدعفونی کنندگی بالای بخار خشک یک آفت‌کش عالی است. انواع حشرات موذی که ممکن است در لابلای فرش و موکت و درز پارچه ها وجود داشته باشند بوسیله بخارخشک براحتی از بین می روند.

کارواش بخار خشک

دستگاه کارواش بخار سه کاره

با توجه به مزایای بیان شده برای بخار خشک ، دستگاه کارواش بخار سه کاره توسط صنایع دما بخارمشهد تولید شده است. این دستگاه قابلیت تولید آب گرم، بخار تر بعلاوه بخار خشک را دارد.

برای مواردی که آلودگی‌های سنگین مانند گل و لای خشک شده بر روی بدنه خودرو وجود داشته باشد ابتدا توسط آب گرم پیش شستشو صورت می گیرد، سپس بوسیله بخار عملیات شستشو تکمیل می شود. بخار تر نیز برای شستشوی عمومی خودرو از قبیل بدنه استفاده می شود.

بخار خشک در کارواش دو مصرف عمده دارد که عبارتند از:

  1. توشویی خودرو با بخار
  2. موتور شویی خودرو با بخار

توشویی خودرو با بخار خشک

کارواش بخار
بخار خشک بهترین گزینه برای شستشوی داخل اتومبیل است. صندلی های و روکش های پارچه ای قسمت های مختلف خودرو براحتی توسط بخار خشک تمیز و در زمان کوتاهی خشک می شوند. سرعت عمل بخار خشک در توشویی خودرو یکی از مزیت های اصلی آن به شمار می رود.

همچنین تجهیزات برقی داخل خودرو با شستشو توسط بوسیله بخار خشک بهتر است. رطوبت ممکن است باعث از کارافتادن یا عملکرد بد این قسمت ها شود.

کارواش بخار

در صورتی که مالک خودرو از حیوانات نگهداری می‌کند، بخار خشک آفت کش و ضدعفونی کننده ای منحصر بفرد برای از بین بردن آثار ناشی از حضور حیوانات داخل خودرو می باشد.

موتوروشویی خودرو با بخار خشک

موتوروشویی درکارواش بخار خشک
موتور خودرو یکی از قسمت‌های حساس در زمان شستشو می‌باشد. ممکن است با صحنه پوشاندن قسمت های برقی و حساس خودرو توسط اغلب کارواش‌داران در هنگام شستشوی موتور خودرو مواجه شده باشید.

بعضی قسمت‌های برقی سیستم داخلی خودرو در اثر رطوبت ممکن است آسیب ببینند و بصورت صحیح کار نکنند.

بخار خشک بدلیل نداشتن رطوبت یک گزینه عالی برای موتوروشویی خودرو است. چربی  روی موتور براحتی توسط دمای بالای بخار خشک حل و تمیز می شود.

در مقابل کمترین آسیب به قسمتهای برقی و حساس موتور وارد می‌شود.

با رعایت نکات استفاده از کارواش بخار خشک بیشترین استفاده را از دستگاه کارواش بخار ببرید.

در مقاله ای که لینک آن در ادامه آوردیم مزایای موتورشویی با بخار را به تفضیل بیان کردیم.

کارواش بخار

برای مشاوره و جزئیات بیشتر با کارشناسان ما در صنایع دما بخار مشهد تماس حاصل فرمایید.

05138437548-09306333410

بیشتر بخوانید :

چرا کارواش بخار؟

موتورشویی با بخار در 6 مرحله