لوگو دما بخار

راهکارهای افزایش سرعت شستشوی خودرو با کارواش بخار

راهکارهای افزایش سرعت شستشوی خودرو با کارواش بخار

راهکارهای افزایش سرعت شستشوی خودرو با کارواش بخار

با توجه به مشغله های کاری افراد امروزه کسی معطل شدن بابت انجام امورخدماتی را تحمل نمی کند. از این رو در بین مشاغل خدماتی آنهایی که برای وقت مشتریان خود ارزش قائل می شوند و برای زمان معطلی آنها در محل کسب و کار خود برنامه ریزی نموده اند در نهایت موفق به جذب مشتریان بیشتر شده ودرآمد بیشتری خواهند داشت.

مشتریان کارواش نیز از این قاعده مستثنی نیستند. علی الخصوص مشتریان کارواش بخار با توجه به کیفیت بالای شستشو با بخار و هزینه بیشتری که بابت کارواش می پردازند توقع بیشتری در هنگام مراجعه به کارواش دارند.

با توجه به مراجعه فصلی مشتریان کارواش برنامه ریزی مناسب مخصوصا در زمان پیک کاری کارواش داران اهمیت ویژه ای دارد. در فصول دارای بارندگی مراجعه کنندگان به کارواش بشدت افزایش می یابد. همچنین در زمانهای منتهی به تعطیلات مانند آخر سال یا ابتدا و انتهای تابستان و حتی اواخر هفته مشتریان کارواش بیشتر هستند.

اما چگونه حضور مشتریان در کارواش با کمترین معطلی باشد؟ در ادامه به بیان چند راهکار که برخی از آنها مربوط به کارواش بخار هستند و برخی در حالت کلی نیز می توانند مورد استفاده قرار بگیرند بیان خواهد شد:

استفاده از کارواش بخار فوری

برای آماده شدن کارواش بخار (بخارشو) طرح سوپر بویلری ، آماده شدن بخار بویلر یک فرآیند تقریبا زمان بر است. سیستم کارواش بخار بویلری به صورت مخزنی است.

یعنی آب مخزن متصل به کارواش باید جوش آمده و بعد از آن بخار تولید خواهد شد . در صورت خاموشی و سرد شدن مشعل نیز زمان مجدد تولید بخار زمانبر می باشد اما کارواش بخار فوری (ژنراتوری) هر موقع که نیاز باشد بعد از روشن شدن در زمان بسیار کمی بخار آب تولید خواهد کرد و می توان عملیات شستشو را شروع نمود.

در زمان عدم استفاده از بخار مشعل بصورت اتومات خاموش می شود در نتیجه در مصرف سوخت نیز صرفه جویی خواهد شد.

استفاده از تجهیزات کارواش بخار مناسب

 1-به کار بردن برس و لانس مناسب

برای عملکرد بهتر کارواش بخار در حین استفاده باید از برس های مخصوص و لانس مناسب استفاده نمود. جهت شستشوی هر بخش از خودرو ممکن است برس خاصی مورد نیاز باشد.

تجهیزات کارواش بخار

همچنین میزان کثیفی بخش مورد نظر در انتخاب برس مناسب تاثیر دارد. استفاده از برس های کوچک برای بدنه باعث کند شدن فرآیند شستشو خواهد شد و درمقابل برای قسمتهایی مانند چراغ ها و آینه بغل استفاده از برس های کوچکتر نتیجه بهتری خواهد داشت.

2-استفاده از شلنگ با طول مناسب در کارواش

در صورتی که کارواش کوچکی دارید، استفاده از شلنگ بلند باعث افت فشار و دمای بخارخروجی خواهد شد. در نتیجه عملکرد بخار آنگونه که مورد انتظار است نخواهد بود.

همچنین شلنگ بلند مسیر را می بندد و باعث جلوگیری از عبور آسان پرسنل و خودرو می شود

و در صورت عبور از روی آن بعد از مدتی شلنگ دچار خرابی و شکشستگی و ترک خواهد شد که هرکدام از این موارد باعث از کار افتادگی کارواش بخار خواهد بود. باید طول شلنگ متناسب با محیط شما و کاربردی که از آن دارید انتخاب شود.

3-استفاده از مواد شوینده با کیفیت و مناسب کارواش بخار

برای گرفتن نتیجه بهتر گاهی ناگزیر به استفاده از مواد شوینده در فرآیند شستشوی خودرو خواهیم شد. مواد شوینده با کیفیت علاوه بر افزایش سرعت شستشو باعث بهبود نتیجه و همچنین عمر بیشتر قطعه مورد شستشو خواهد شد.

جایگذاری مناسب خودروهای در حال شستشو داخل محیط کارواش

باید روند شستشو کاملا مشخص باشد در صورتی که محیط کارواش به اندازه کافی بزرگ است می توان قسمت های مختلف را برای انواع شستشو از قبیل توشویی، روشویی، کف شویی خودرو و یا حتی موتورشویی تخصیص داد و با نصب تجهیزات مناسب با افزایش کیفیت شستشو در وقت نیز صرفه جویی نمود.

به عنوان مثال شستشوی موتور خودرو باعث چرب شدن محیط می شود که ادامه فرآیند شستشو را با مشکل مواجه خواهد نمود. یا توشویی خودرو باید در محلی باشد که جریان مناسب هوا و امکان بازکردن درب‌های خودرو وجود داشته باشد.

چرا بخارشو برای موتورشویی مناسب تر است؟

امکان اخذ نوبت برای مراجعه به کارواش بصورت غیرحضوری

یکی دیگر از راهکارهای افزایش سرعت شستشوی خودرو با کارواش بخار و از راهکارهایی که مشاغل زیادی امروزه از آن بهره می برند سیستم های نوبت دهی می باشد. بر خلاف تصور عمومی این سیستم می تواند امروزه با کمترین هزینه و تنها با نصب یک برنامه نوبت دهی اینترنتی یا تلفنی صورت پذیرد.

با این این روش مشتری زمان دقیق حضور خود در کارواش را می داند. می توان برای رضایت بیشتر مشتریان بخشی از کار را به مشتریان بدون نوبت البته با اولویت کمتر اختصاص داد.

مثلا تنها یکی از اپراتور از بین 4 اپراتور به مشتریان بدون نوبت سرویس دهی نماید و یا در صورت ورود مشتری نوبت دار در وقت مقرر نباید برای وی بدلیل سرویس دهی به مشتری دیگر معطلی بوجود بیاید.

حتی در نظر گرفتن تخفیف برای مشتریان دارای نوبت می‌تواند استراتژی مناسبی برای تشویق مشتریان برای اخذ نوبت قبل از مراجعه باشد. بدین ترتیب بعد از مدتی مشتریان ثابتی خواهید داشت که سر وقت مقرر در محل کارواش حاضر می شوند و شما می توانید برنامه ریزی بهتری برای عملکرد بهتر داشته باشید.

برای مشاوره و جزئیات بیشتر با کارشناسان ما در صنایع دما بخار مشهد تماس حاصل فرمایید:

05138437548-09306333410

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.