ساعات کاری: همه روزه 8 الی 15
 • با ما تماس بگیرید

  05138437548

 • ارسال پیشنهادات

  steamwash.ir@gmail.com

 • تماس با ما
 شرایط دریافت پروانه استاندارد مولد بخار

شرایط دریافت پروانه استاندارد مولد بخار

شرایط دریافت پروانه استاندارد دیگ بخار

با توجه به گسترش تعداد تولیدکنندگان و سازندگان دیگ بخار(طرح بویلری)، متاسفانه افراد سودجویی وجود دارند که صرف فروش بیشتر، اقدام به تولید بویلرهای غیراستاندارد ولی ارزان می کنند. بدیهی است که وقتی از تجهیزات غیراستاندارد استفاده شود و یا استانداردهای لازم درهنگام مراحل ساخت رعایت نشود، هزینه کمتری برای تولید دارد و در نتیجه نسبت به دیگ‌های استاندارد ارزان تر است. متاسفانه وجود دارند خریداران محترمی که هیچ گونه توجهی به بحث استاندارد ندارند و بازار این سودجویان را رونق می بخشند.

همین بی توجهی‌ها باعث شده که در دهه گذشته، ما شاهد اتفاقات ناگواری از جمله انفجار دیگ بخارغیراستاندارد باشیم. انفجاراتی که خسارت‌های جانی و مالی زیادی را به وجود آورده است. نکته حائز اهمیت در این اتفاق این است که بیمه هیچ گونه مسئولیتی در قبال انفجار دیگ بخار نمی‌پذیرد و جبران تمامی خسارات به وجو آمده برعهده شماست!

این تذکری است که شما هیچ گاه از تولیدکنندگان بویلر غیراستاندارد نمی شنوید!

گواهی استاندارد دیگ بخار:

حال برای اینکه تا اندازه‌ای بتوان با این تولیدکنندگان سودجو مقابله کرد و خریداران را هوشیار از خرید خود، استانداردهایی تعریف شده است که طبق آن میتوان سازندگان غیراستاندارد را از تولیدکنندگان بویلر استاندارد تشخیص داد. در ادامه مقاله به این موضوع می پردازیم.

پروانه کاربرد علامت استاندارد که توسط سازمان ملی استاندارد ایران به تولیدکنندگان مورد تایید داده می‌شود و برای محصولات دیگ و بویلربخار(طرح بویلری) نیز مطابق قوانین پس از احراز شرایط ذیل اعطا می گردد.

سازمان ملی استاندارد برای محصولات مولد بخار، فقط به تولید کنندگانی مجوز یا پروانه کاربرد علامت استاندارد را می‌دهد که شرایط فنی و قانونی ذیل را داشته باشد:

 • سازنده دستگاه مولد بخار باید دارای شرکت رسمی با مدارک معتبر و قانونی باشد و کلیه مدارک مربوطه با روزنامه رسمی ارائه گردد.
 • تولیدکننده دارای پروانه تاسیس و مجوز بهره برداری از وزارت صنایع باشد.
 • تولیدکننده دارای سیستم و نظام کیفیت بوده و همچنین دارای مسئول کنترل کیفیت تایید صلاحیت شده توسط سازمان ملی استاندارد باشد.
 • شرکت تولیدکننده دارای امکانات فنی لازم و پرسنل آموزش دیده که مورد تایید هیات سه نفره سازمان استاندارد رسیده، باشد.
 • تولیدکننده باید دارای قرارداد همکاری با یکی از شرکت های بازرسی فنی مورد تایید سازمان استاندارد باشد و همچنین دارای سه مورد تایید گواهی ساخت دستگاه از آن شرکت نیز باشد.

استاندارد تقلبی دیگ بخار:

سودجویان در این زمینه هم بیکار ننشستند و با تهیه مدارک و گواهی تقلبی به نام گواهی استاندارد سعی در فروش محصولات غیراستاندارد خود دارند که برای جلوگیری از این اتفاق، تنها راه چاره هوش و ذکاوت خریدار است که بتواند گواهی استاندارد را از گواهی تقلبی تشخیص دهد. البته که این گواهی‌ها معمولا ایزوهستند و هیچ گونه ارزش و اعتبار قانونی ندارند. از لحاظ قانون، فقط پروانه استاندارد مورد تایید می‌باشد. در ادامه تصویر گواهی استاندارد تقلبی را مشاهده می‌کنید:

04steamwashir

گواهی استاندارد معتبر:

یک بویلرتنها زمانی استاندارد تلقی میشود که تولیدکننده دارای پروانه استاندارد با کد ردیابی مشخص و صحیح باشد. هر تولیدکننده دارای این پروانه، مجاز به استفاده از علامت استاندارد برای محصولات خود است. این پروانه ها تحت نظارت مستقیم شرکت‌های بازرسی فنی می‌باشند و خریداران جهت اطمینان بیشترمی‌توانند کد ردیابی استاندارد را از سازنده بویلر دریافت کرده و آن را درسایت سازمان ملی استاندارد بررسی نمایند.

گواهی استاندارد دما بخار مشهد:

صنایع دما بخار مشهد، تولیدکننده انواع دیگ بخار(طرح بویلری)، دیگ روغن داغ، دیگ آب گرم و دستگاه کارواش بخار صنعتی طرح ژنراتوری، با هدف ارائه خدمات صادقانه، رعایت تمامی استانداردهای لازم در حین ساخت و تمامی تجهیزات جانبی در دستور کار خط تولید خود قرار داده است.

این شرکت با دریافت نشان و پلاک استاندارد و زیر نظر بزرگترین و معتبرترین شرکت بازرسی کشور ISQIمی‌باشد و آماده همکاری و ارائه خدمات در اقصی نقاط داخل کشور و خارج از کشور می‌باشد. همچنین تمامی محصولات دارای یک سال گارانتی ساخت و 15 سال خدمات پس از فروش می‌باشند. در تصویر زیرگواهی استاندارد شرکت دما بخار مشهد را مشاهده می‌فرمایید:

05steamwashir
بنابراین با توضیحات داده شده امیدواریم توانسته باشیم به اندازه توان خود، از وقوع حوادثی مانند انفجار جلوگیری کنیم و دست به دست هم افراد سودجو را که تنها به فکر منافع شخصی خودشان هستند را از دایره رقابت صحیح، خارج کنیم.

برای مشاوره و جزئیات بیشتر با کارشناسان ما در صنایع دما بخار مشهد تماس حاصل فرمایید:

05138437548-09306333410

در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر، مقالات مربوطه را مطالعه فرمایید:

استاندارد ملی بخار چیست؟

کارواش‌ بخار غیر استاندارد

استاندارد تقلبی کارواش بخار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.