ساعات کاری: همه روزه 8 الی 15
  • با ما تماس بگیرید

    05138437548

  • ارسال پیشنهادات

    steamwash.ir@gmail.com

  • تماس با ما
 شیر فشار شکن در کارواش بخار غیر استاندارد

شیر فشار شکن در کارواش بخار غیر استاندارد

شیر فشار شکن در کارواش بخار غیر استاندارد

برای اینکه اهمیت این مقاله را بهتر درک کنیم، ابتدا شیرفشارشکن را مختصرا توضیح می‌‌‌‌دهیم.

شیرفشارشکن چیست؟

شیر فشارشکن، به طور اتوماتیک فشار زیاد و متغیر ورودی را به فشارکم و ثابت خروجی تبدیل میکند. اگر در شبکه بعد از شیر فشارشکن مصرف آبی وجود نداشته باشد، برای جلوگیری از انباشته شدن فشار استاتیک فشارشکن به طور اتوماتیک جریان را قطع میکند.

شیر فشارشکن چگونه کار میکند؟

شیر فشارشکن ابتدا شیر را بر‌ روی فشار مورد نظربرای خروجی شیرتنظیم کرده تا هنگامی‌که فشارجریان خروجی بیش از فشار تنظیم شده شود، شیر شروع به کار کرده و فشار کاهش می یابد و زمانیکه فشارسیستم به سطح امن بازگشت، شیر به حالت اولیه باز می‌گردد.

از آنجاییکه دستگاه‌ تولیدکننده بخار یا دیگ‌ بخار(طرح بویلری) باید فشار داخلی بخار را تحمل نماید، ازحیث ایمنی واحتمال بالا رفتن فشار داخل، باید دارای ضرایب ایمنی متعددی باشد.

کلیه طراحان این وسیله در تمام دنیا حتی اگر کمترین دانشی هم داشته باشند، می دانند نصب تجهیزات کنترلی برای جلوگیری از بالا رفتن فشار دستگاه، بسیار حیاتی می باشد.

در حالی که استاندارد ملی بخار نیز کلیه الزامات فنی را برای این محصول بیان نموده است و سازندگان نیز ملزم به رعایت آنها می باشند ولی خیلی از تولید کنندگان غیر مجاز و زیر پله ای کارگاهی با توجه به اینکه هدفی به جز سود بردن ندارند با کاهش تجهیزات کنترلی و استفاده از لوازم بسیار بی کیفیت اقدام به تولید این وسیله می نمایند.

کارواش بخار غیر استاندارد:

در این دستگاه ها عموم تجهیزات کنترلی کم کیفیت استفاده می شود. همانطور که در شکل نیز مشخص است تنها یک شیر اطمینان در این کارواش بخار نصب شده است.

شیر فشار شکن در کارواش بخار غیر استاندارد

کارواش بخار استاندارد:

شیر فشار شکن در کارواش بخار استاندارد

در دستگاه کارواش بخار استاندارد که تکنولوژی ساخت آن دیگ بخار می‌باشد، از دو شیر اطمینان در کنارهم استفاده می شود.

استفاده از دو دستگاه شیر اطمینان (Safety Valve) یا شیر فشار شکن در کارواش و مولدهای بخار، به این دلیل است که اگر احتمالاً یکی از این شیرها کار نکرد، دیگری در فشار کمی بالاتر عمل نماید، لذا استفاده از یک دستگاه کار اشتباهی است.

به دلیل رسوبات ایجاد شده محلول در آب به مرور زمان ممکن است که قسمت مکانیکی این شیرها دچار گرفتگی شود و این اتفاق خصوصاً در انواع بی کیفیت تر بیشتر مشاهده می شود.

همانطور که پیش تر گفتیم، متاسفانه تولیدکنندگانی هستند که تنها به جهت فروش و سود بیشتر اقدام به تولید دیگ بخار یا کارواش بخار غیراستاندارد و ارزان میکنند. آن ها با استفاده از تجهیزات جانبی غیراستاندارد، سعی در فروش بیشتر دارند که همین امر سبب شده که در دهه اخیر اخبار ناگواری از انفجار دیگ بخار بشنویم که متاسفانه خسارت های جانی و مالی زیادی را به وجود آورده است.

همانطور که می‌دانید در صورت انفجار دیگ بخار، بیمه درصورت بررسی اگر متوجه شود که دیگ بخار غیراستاندارد بوده است، هیچ گونه مسئولیتی به عهده نمیگیرد و جبران تمامی خسارت های وارده برعهده خریدار دیگ بخار غیر استاندارد می‌باشد.

دستگاه بخارشویی صنعتی طرح ژنراتوری:

با توجه به اینکه دیگ بخار برای بخارشویی در مصارف مختلف، به دلیل برخی از نکات ایمنی بالا کمی سخت و دشوار به نظر میرسد، صنایع دما بخار مشهد، موفق به طراحی و تولید دستگاه های بخارشویی صنعتی طرح ژنراتوری برای اولین بار درایران با دریافت گواهی ثبت اختراع شده است. این دستگاه ها با تولید بخار فوری تنها در پنج دقیقه، سرعت بالا و کیفیت بیشتری را به ارمغان آورده است. همچنین این دستگاه‌ها از ایمنی بسیار بالایی برخوردارهستند به طوریکه هیچ گونه خطر انفجاری آن را تهدید نمی‌کند و صد در صد ایمن هستند.

super carwash

برای مشاوره و جزئیات بیشتر با کارشناسان ما در صنایع دما بخار مشهد تماس حاصل فرمایید:

05138437548-09306333410

برای کسب اطلاعات بیشتر، مقالات مربوطه را مطالعه فرمایید:

استاندارد تقلبی کارواش بخار

عدم تحمل فشار کارواش های بخار غیر استاندارد

منظور از مدار فرمان غیر استاندارد برای کارواش بخار چیست؟

آیا پوشش بیمه ای درحوادث انفجار دیگ بخار وجود داد و یا آیا بیمه هر انفجار را قبول میکند؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.