ساعات کاری: همه روزه 8 الی 15
 • با ما تماس بگیرید

  05138437548

 • ارسال پیشنهادات

  steamwash.ir@gmail.com

 • تماس با ما
 طراحی کارواش بخار چگونه است |نقد و بررسی کارواش بخار

طراحی کارواش بخار چگونه است |نقد و بررسی کارواش بخار

طراحی کارواش بخار

کارواش بخار چیست و چگونه کار می کند؟

دستگاه کارواش بخار از بخار برای تمیز کردن نمای بیرونی و داخلی خودرو استفاده می کند. این دستگاه به طور مداوم از مقدار زیادی فشار بخار به جای استفاده از آب های فشار قوی و مواد شیمیایی مضر استفاده می کند.

یک بخارشوی صنعتی با آب پر می شود و برای ایجاد بخار و آب داغ گرم می شود. سپس بخار با فشار هوا از یک دسته با استفاده از یک ماشه خارج می شود.

گرمای بخار یک قدرت ضدعفونی کننده طبیعی ایجاد می کند که چربی و کثیفی را از بین می برد و ماشین شما را بسیار تمیز می کند.

مزایای کارواش بخار

سوال : کارواش بخار چه سودی برای خدمات گیرنده دارد؟

استفاده از بخارشوی برای کارواش راحت تر و موثرتر است. شستن خودرو با بخار فواید زیادی دارد.

استفاده از دستگاه کارواش بخار تکنیک خاصی دارد و به این شکل است که زمانی که دستگاه در حال دمیدن بخار بر روی سطح ماشین است، شخصی که از دستگاه استفاده می کند

باید به طور همزمان با یک حوله میکروفیبر سطح را پاک و آب و کثیفی را جذب کند.

 

به این ترتیب هیچ خط و خش روی وسیله نقلیه شما باقی نمی ماند.

یکی از برتری های دستگاه کارواش بخار نسبت به کارواش آب این است که آب خیلی کمی مصرف می‌کنند. این مزیت در کشور ما که با کمبود آب مواجه هستیم یک امتیاز محسوب

می‌شود.

به طور مثال: هر خودرو با دستگاه کارواش بخار فقط حدود 1 گالن آب مصرف می کند، که این مقدار در کارواش‌های آبی، حدود 20 تا 30 برابر بیش‌تر است. چیزی که در مقایسه با

تنها 1 گالن آب در هر کارواش، باور نکردنی است!

 

همچنین بخار همه نوع جانور موذی، کپک، بوی نامطبوع و موی حیوانات خانگی داخل خودرو را از بین می‌برد و محیط اتومبیل شما کاملا بهداشتی و استریل می‌کند.

به این ترتیب فرزندان شما می‌توانند با خیال راحت از فضای تمیز و استریل شده داخل خودرو استفاده کنند.

 

دستگاه بخارشوی همزمان از بخار داغ و فشار استفاده می کند، بنابراین یکی از بهترین ابزارها برای ضدعفونی کردن ماشین محسوب می‌شود.

این دستگاه به اندازه کافی بخار داغ تولید می‌کند تا آلودگی‌های سفرهای جاده ای، چربی های مواد غذایی ریخته شده یا حتی گرد و غبار محیط بیرون را از بین ببرد.

 

بوسیله بخار هر چیزی را می توان به طور کامل و به درستی تمیز کرد. استفاده از بخار داغ ماشین شما را مرطوب می‌کند اما خیس نمی شود.

هنگام استفاده از بخار برای شستشوی ماشین، چیزی که قطعا قابل توجه است حجم فشاری است که استفاده می کند.

این فشار به اندازه کافی قوی است که می تواند سطح خودرو را عمیقا تمیز کند اما به اندازه کافی ملایم هست که به موتور، رنگ و فضای داخلی خودرو آسیب نرساند.

 

کار با دستگاه کارواش بخار در مقایسه با سایر خدمات شستشوی خودرو که معمولا از آب پرفشار برای تمیز کردن ماشین استفاده می کنند، آسان تر است.

به این معنی است که تمیز کردن کثیفی‌ها بعد از بخاردهی سطح مورد نظر فقط به یک دستمال نیاز دارد.

همچنین فشار به جریان خروجی نزدیک نیست، یعنی می توانید دست برهنه خود را جلوی دستگاه قرار دهید و آسیبی نبینید.

 

آیا کارواش با بخار برای محیط زیست بهتر است؟

بله صددرصد! در دستگاه‌های کارواش بخار به هنگام شست‌شو پسابی تولید نمی‌‌شود که محیط زیست آسیب ببیند و دیگر اینکه بخار با قدرت پاک کنندگی بالایی که دارد، در زمان

شست‌شو نیازی به استفاده از مواد شوینده شیمیایی پیدا نمی‌کند.

 

برخی از مزایا و معایب موتورشویی با بخار.

1-چرا محفظه موتور را با بخار تمیز می کنید، در حالی که به هرحال در داخل محفظه کاپوت به طور ایمن قرار دارد؟

2- آیا تمیز کردن موتور ماشین با بخار لازم است؟

3-به نظر شما شستشو با بخار اتلاف وقت، پول و تلاش شما نیست؟

4-مزایا و معایب دستگاه های کارواش بخار چیست؟

 

همه اینها تعدادی سؤال هستند که باید قبل از اینکه موتور ماشین خود را با بخار تمیز کنید، از خود بپرسید.

بحث های داغی پیرامون تمیز کردن موتورهای خودرو با بخار وجود دارد. ما به شما نشان خواهیم داد که مزایا و معایب موتورشویی با بخار چیست؟

این مسائل به این بستگی دارد که شما چقدر برای خودرو خود ارزش قائل هستید و چه مدت زمانی می خواهید که وسیله شما به‌ خوبی کار کند.

اگر می خواهید طول عمر آن را تضمین کنید، زمان آن رسیده است که به قلب وسیله نقلیه خود (محل موتور) توجه بیشتری داشته باشید.

 

لازم به ذکر است که اگر از دستگاه کارواش آب به درستی استفاده نکنید، ممکن است به کنترل های الکترونیکی موتور و به سیستم جرقه زنی خودرو آسیب وارد کنید، زیرا بسیاری از

قسمت‌های سیستم استارت مانند کابل‌ها، شمع‌ها و کویل‌های احتراق به آب حساس هستند، در صورتی که با بخار این مشکلات پیش نمی‌آید.

 

ضمن اینکه آب پرفشار در صورت استفاده نادرست، ممکن است کانال را جدا کرده و باعث شود آب وارد موتور شود و بر عملکرد آن تأثیر بگذارد.

بوسیله کارواش بخار، شما می‌توانید هر نوع نشتی مایعی که وجود دارد را تشخیص دهید و از نشتی های ناشناس که ممکن است باعث آتش سوزی موتور ماشین شود جلوگیری کنید.

 

در حقیقت تمیز کردن با بخار به طور قابل توجهی احتمال وقوع حوادث ناشی از آتش سوزی موتور را کاهش می دهد و عواملی مانند زنگ زدگی و گرفتگی که باعث کاهش طول عمر و

عملکرد موتور می‌شود را متوقف می کند.

به این ترتیب، عمر موتور خودرو شما زمانی که تمیز و خوب نگهداری شود، افزایش می‌یابد.

معایب دستگاه‌های کارواش بخار

اجرت بالا:

دستگاه‌های کارواش بخار به دلیل کارایی بهتر، اجرت بالاتری هم دارند، ولی شما پس از دیدن نتیجه کار از اجرتی که پرداخت کردید، راضی خواهید بود.

سوخت:

دستگاه‌های کارواش بخار برخلاف کارواش آب که مصرف آب بالایی دارند، آب کم مصرف می‌کنند، ولی در عوض علاوه بر برق که کارواش‌های آب هم مصرف می‌کنند این دستگاه‌ها به سوخت دیگری مثل گاز یا گازوئیل نیاز دارند.

البته لازم به ذکر است دستگاه‌های کارواش بخارفوری طرح سوپراستیم نسبت به طرح فایرتیوب، مصرف سوخت خیلی کم‌تری دارند و به صرفه تر هستند.

هزینه سرویس و نگهداری:

دستگاه‌های کارواش بخارهم مانند همه دستگاه‌ها بعد از مدتی استفاده نیاز به سرویس دارند، که این هزینه در مقایسه با کارواش آب بدلیل بزرگی و تجهیزات بیش‌تر مبلغ بالاتری هم

هست.

ولی امتیازی که کارواش‌های بخار ژنراتوری نسبت به بویلری دارند این است که ، در دستگاه‌ژنراتوری در صورت خراب شدن یک قطعه و تعویض آن، دستگاه مثل روز اول به کارخود ادامه

می‌دهد و در نوع بویلری در صورت خرابی، دیگر دستگاه کارواش قابل استفاده نیست.

برای دستگاه‌های طرح سوپراستیم معایبی ذکر نشده است، زمانی شما دچار مشکل می‌شوید که اطلاعات لازم در مورد استفاده از دستگاه را نداشته باشید، از نحوه گرفتن بخار در سطوح

مختلف گرفته تا بقیه موارد.

 

معایب کارواش بخار طرح فایرتیوب

دستگاه‌های کارواش بخار طرح فایرتیوب بدلیل تولید بخار در مخزن تحت فشار، حتما باید پلاک بازرسی داشته باشند و بازرس اداره استاندارد بر همه مراحل ساخت و جوش بویلر ناظر باشد.

زیرا در صورت استاندارد نبودن کارواش بخار طرح فایرتیوب امکان انفجار و خطرات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت. اما دستگاه‌های طرح ژنراتوری طوری طراحی شده‌اند که امکان انفجار در آن‌ها وجود ندارد.

یکی دیگر از معایب کارواش بخار طرح فایرتیوب این است که این دستگاه‌ها به دلیل مخزنی بودن به شما بخار پیوسته نمی‌دهد، ولی این مشکل در کارواش‌های بخار طرح سوپر استیم وجود ندارد.

کاربردهای دستگاه کارواش بخار ژنراتوری طرح سوپر استیم

اصلی‌ترین و مهم‌ترین کاربرد دستگا‌ه‌های کارواش بخار فوری، همان‌طور که از اسمش پیداست برای شست‌‌شوی خودرو طراحی شده است.

این دستگاه بسته به نیاز شما عزیزان در دو نوع ثابت و سیار طراحی شده است. دستگاه‌ بخارشوی طرح سوپراستیم برای خدمات صفرشویی، موتورشویی، داخل‌شویی و دوراکلین بسیار مناسب است.

 

در این دستگاه یک نازل خروجی مخصوص بخارتر به صورت مجزا تعبیه شده است، که این ویژگی در مدار فرمان توسط کلید مخصوص از حالت بخارتر به بخار خشک تغییر می‌یابد.

این خروجی برای استفاده در شست‌شوی بدنه خودروها با بخار بسیار مفید است. بخار تر برای جلادهی و پالیش بدنه، بدون این‌که نیازی به مواد شوینده داشته باشد، بسیار مناسب است.

 

دستگاه کارواش بخار ژنراتوری طرح سوپراستیم کاربردهای فراوانی دارد. شما این‌طور تصور کنید که هر جا صحبت از شست‌شو و ضدعفونی به میان می‌آید، حتما بخار حرف اول را می‌زند.

به این دلیل که:

پساب ندارد، همچنین از مواد ضدعفونی حساسیت زا استفاده نمی‌کند، چون این مواد برای کسانی که بیماری های تنفسی و پوستی دارند بسیار مضر و خطرناک است.

به این ترتیب دستگاه‌های کارواش بخار ژنراتوری طرح سوپر استیم با تولید بخار پیوسته و قابلیت متحرک بودن رقیبی ندارند و چون این دستگاه‌ها نیاز به تاسیسات و لوله کشی ندارند،

بهترین گزینه برای اماکن مختلف محسوب می‌شوند.

 

مکان هایی مانند بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، اتاق‌های عمل و مراکز علمی، پژوهشی مانند مراکز تولید دارو و واکسن، مناطق حساسی هستند که دائما نیاز به شست‌شو و ضدعفونی دارند

و استفاده مداوم از مواد ضدعفونی شیمیایی باعث ایجاد عوارض جبران ناپذیری در بین پرسنل و کارکنان حافظان سلامت می‌شود.

 

ما این مشکل را به راحتی رفع نمودیم، دستگاه‌های طرح سوپراستیم طوری طراحی شده‌است که کار ضدعفونی را بدون ذره‌ای استفاده از مواد ضدعفونی کننده انجام می‌دهد.

تا این عزیزان در حین انجام محافظت از جان مردم، سلامت خودشان به خطر نیفتد.

 

ما سعی کردیم برای آشنایی شما دوستان عزیز، به بخشی از کاربردهای‌ دستگاه‌های بخار ژنراتوری طرح سوپراستیم اشاره ‌کنیم.

دستگاه بخار فوری ژنراتوری طرح سوپر استیم مناسب:

 • برای صفرشوئی خودرو در بنگاه معاملات خودرو
 • شست‌شوی استخر و جکوزی و گندزدایی آن‌ها
 • استفاده به عنوان کارواش بخار سیار
 • استفاده در آشپزخانه‌ها و رستوران‌ها برای چربی زدایی
 • مبل‌شویی و قالیشویی در محل هتل‌ها و اقامتگاه‌ها
 • ضدعفونی دستگاه‌ها و فضای موجود در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها
 • شست‌شوی قطعات صنعتی از چربی و گریس در کارخانجات و کارگاه‌ها
 • شست‌شوی نمای ساختمان‌ها با بخار
 • بخارشویی ایستگاه‌های قطار و مترو شهری برای شست‌شوی واگن‌ها
 • شست‌شوی پارکینگ‌های مجتمع‌های مسکونی و تجاری
 • شست‌شوی معابر شهری و عمومی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.