ساعات کاری: همه روزه 8 الی 15
  • با ما تماس بگیرید

    05138437548

  • ارسال پیشنهادات

    steamwash.ir@gmail.com

  • تماس با ما
 فریبکاری تولید کنندگان زیرپله ای کارواش بخار

فریبکاری تولید کنندگان زیرپله ای کارواش بخار

متاسفانه با توجه به توسعه استفاده از مولدها و دیگ کارواش بخار که با تولید بخار پیوسته و دائمی با خصوصیات مورد نیاز فنی برای استفاده در کارواش ها مورد استفاده قرار می گیرند، برخی از افراد فریبکار نیز فعالیت زیرپله ای خود را آغاز نموده اند.

اخیرا این افراد مدعی شده اند که:

دیده شده شرکت‌های نوپایی شروع به فروش دیگ بخارافقی به منظور استفاده در کارواش های بخار کرده اند که لازم میدانم نکاتی را در این باره ذکر کنم.

دیگ های بخار افقی به علت طراحی داخل آن که سه پاس حرارت در آن گردش می کند دمای بخار را بسیار بالا می برد که این امر موجب سوختن دست کارگر و آسیب های شدید سوختگی می شود. علاوه بر آن بر روی رنگ اتومبیل های مدل بالا تاثیر معکوس می گذارد. اتومبیل های مدل بالا کیفیت رنگ و شفافیت زیادی دارند که اگر دمای زیادی بر روی آن ثابت نگه داشته شود صاحب اتومبیل پس از چند بار بخارشویی متوجه کدر شدن و مات شدن رنگ ماشین خواهد شد و از کارواش ناراضی خواهد رفت. این در حالیست که فروشندگان دیگ های بخار برای فروش دستگاه های خودشان این مساله را پنهان کرده و به شکل دیگری توجیه می کنند و خریدارانی که اطلاعات کافی در این مورد ندارند مورد اغفال قرار می گیرند. حتی آن ها نمی دانند که تولید بخار هدف اصلی کارواش بخار نیست ….

چند نکته برای جناب مهندس!

اولا:

این شرکت سابقه تولید چندین ساله بویلر و دیگ بخار با پلاک استاندارد را دارد لذا زیاد نوپا نیست!

در ثانی :

هنوز شما از دیگ و مولد بخار آنقدر اطلاع ندارید که بدانید پاس های حرارتی در بویلرها فقط برای افزایش راندمان حرارتی و افزایش سطح حرارتی و جذب حرارت می باشد نه افزایش دمای بخار!

فریب کاری تا کی؟

دوست عزیز دمای بخار با فشار بخار داخل مخزن تعیین می گردد نه با پاس حرارتی!

پاس حرارتی بیشتر و راندمان بالاتر، سبب کاهش مصرف سوخت می شود بنابراین این دستگاه برای تولید بخار مورد نیاز کارواش بخار، در ماه حدود یک سوم دستگاه های غیر استاندارد با راندمان حرارتی پایین مصرف سوخت دارند.

یعنی اگر مصرف سوخت دیگ عمودی غیر استاندارد شما 100 متر مکعب در ماه باشد این دستگاه حدود 30 متر مکعب گاز برای تولید بخار معادل آن مصرف می نماید.

ثالثاً:

دمای بخار در فشار کار داخل مخزن مطابق استانداردهای بین المللی آمریکایی ماکزیمم 6 اتمسفر تعیین شده است.

ولیکن این دمای کار در زمانی است که بخار تولید شده در داخل مخزن مولد یا بویلر و تحت فشار است و به محض کاهش در فشار بخار در زمان تخلیه از نازل ها بلافاصله بصورت نمایی دمای بخار کاهش می یابد.

زیرا فشار در محیط بیرون، فشار جو یعنی یک اتمسفر می باشد و بنابراین در فواصل حدود 30 الی 40 سانتی متری شما می توانید دستتان را جلوی بخار قرار دهید.

ولیکن لطف کنید خودتان با مراجعه به منابع و افراد فنی و متخصص قبل از خرید از مطالب فنی بویلر و دیگ های بخار و خصوصیات بخار کسب اطلاع نمایید و فریب این افراد سودجو را نخورید.</p

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.