ساعات کاری: همه روزه 8 الی 15
 • با ما تماس بگیرید

  05138437548

 • ارسال پیشنهادات

  steamwash.ir@gmail.com

 • تماس با ما
 نمونه پروانه استاندارد کارواش بخار

نمونه پروانه استاندارد کارواش بخار

نمونه پروانه استاندارد

با توجه به گسترش صنعت و افزایش تعداد تولیدکنندگان بویلر و دیگ بخار و با توجه به اتفاقات ناگوار اخیر در زمینه انفجار بویلر برآن شدیم که در این مقاله در مورد کارواش بخار غیراستاندارد و راه های تشخیص آن صحبت کنیم.

متاسفانه در هر صنفی، افراد سودجویی وجود دارند که صرف درآمد بیشتر، دست به کارهای غیراخلاقی و غیرعقلانی می‌زنند. در میان تولیدکنندگان دیگ بخار هم افرادی وجود دارند که صرف فروش بیشتر،اقدام به تولید کارواش بخارغیراستاندارد می‌کنند. از طرفی خریداران محترمی هم که فقط به دنبال خرید ارزان ترهستند بازار این افراد را رونق می بخشند. اما بهتر است بدانید که اگر شما برای سود خودتان دیگ بخارغیراستاندارد خریداری کنید در آینده‌ای نه چندان دور مجبور خواهید شد هزینه بیشتری از خرید دیگ بخار استاندارد(طرح بویلری) مصرف کنید.

بدیهی است که کارواش بخار غیراستاندارد از لوازم و تجهیزات جانبی بی کیفیت ساخته شده است، برای همین در مدت زمان کوتاه مجبور به تعمیر و یا تعویض قطعات و تجهیزات خواهید شد. البته این در بهترین حالت ممکن است و اما در بدترین حالت انفجار رخ می‌دهد. انفجاری که به دنبال آن خسارت های جانی و مالی زیادی به دنبال دارد.

بیمه دیگ بخار

اگر حادثه انفجار رخ دهد، در صورت تایید کارشناسان فنی بیمه بر غیراستاندارد بودن کارواش بخار، بیمه هیچگونه مسئولیتی را برعهده نمیگیرد و جبران تمامی خسارت‌های وارده بر عهده خریدار می‌باشد. این همان حرفی است که فروشندگان بویلر غیراستاندارد از گفتن آن هراس دارند.
بنابراین، شما در انتخاب خود آزادهستید و هیچ کس نمیتواند شما را مجاب به تصمیم خاصی کند. هدف ما از این مقاله، فقط اطلاع رسانی و کمک به شماست تا بتوانیم به سهم خود از اتفاقات و حوادث ناگوار جلوگیری کنیم.

مطلب مرتبط: پوشش بیمه ای در حوادث انفجار دیگ بخار

راه های تشخیص کارواش بخار غیراستاندارد:

 1. ارائه هرگونه مدرکی مانند گواهی ایمنی، گواهی مدیریت کیفیت ایزو و سیستم‌های کیفیت و هر گواهی دیگری صرفا یک مستندسازی اداری بوده و از هیچ ارزش فنی اجرایی برخوردار نمی‌باشد. تنها گواهی معتبر از لحاظ قانون و سازمان ملی استاندارد، گواهی پروانه استاندارد می‌باشد. در هنگام خرید کارواش بخار، از فروشنده بخواهید تا این گواهی را به شما نشان دهد و هر عذری برای نداشتن این گواهی را نپذیرید.
 2. بعد از اینکه گواهی پروانه استاندارد را مشاهده کردید به دنبال کد ردیابی ملی آن در قسمت بالای صفحه، سمت چپ باشید. با این کد میتوانید به سایت سازمان ملی استاندارد مراجعه کرده و از صحیح بودن آن اطمینان حاصل فرمایید.

استفاده و ارائه هرگونه گواهی دیگر که مورد تایید فنی سازمان ملی استاندارد نمی‌باشد، جرم محسوب می‌شود و مطابق قانون با متخلفین برخورد می‌شود.

برای اطلاع شما یک نمونه از پروانه های استاندارد که توسط سازمان ملی استاندارد ایران برای محصولاتی که دارای استاندارد اجباری می باشند در ذیل ارائه می گردد:

گواهی استاندارد
همانطور که در تصویر می بینید این پروانه‌های استاندارد اجباری باید دارای بخش‌های مهم ذیل باشند:

 1. شماره پروانه یا شماره ردیابی ملی
 2. شماره استاندارد ملی
 3. نام شرکت با علامت تجاری ثبت شده
 4. محدوده و تاریخ اعتبار پروانه

تمامی محصولات دما بخار مشهد، تحت نظارت کامل بزرگترین و معتبرترین شرکت بازرسی فنی کشور،ISQI، می باشد. تمامی محصولات این شرکت دارای یک سال گارانتی ساخت و 15 سال خدمات پس از فروش می‌باشد. دراینجا گواهی پروانه استاندارد شرکت دما بخار مشهد را مشاهده می‌کنید:

standard
دما بخار مشهد، با بیش از ده سال سابقه در زمینه تولید و فروش دیگ بخار، دیگ آبگرم و دیگ روغن داغ موفق به کسب اعتماد و رضایت مشتریان خود گردیده است. همچنین مهندسین دما بخار مشهد برای اولین بار در ایران، موفق به طراحی و تولید کارواش بخار فوری طرح ژنراتوری با کسب گواهی ثبت اختراع شده است. این دستگاه به دلیل طراحی منحصر به فرد خود، صد در صد ایمن بوده و خطر انفجار در آن نزدیک به صفر است. در زیر تصویر گواهی ثبت اختراع را برای شما عزیزان آورده ایم:

govahi steam generator
برای کسب اطلاعات بیشتر، مقالات مربوطه را مطالعه فرمایید:

گواهی ایزو چیست؟

استاندارد تقلبی کارواش بخار

شرایط دریافت پروانه استاندارد مولد بخار

ادعای کذب و کلاهبرداری با گواهینامه های ایزو و اروپا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.