ساعات کاری: همه روزه 8 الی 15
  • با ما تماس بگیرید

    05138437548

  • ارسال پیشنهادات

    steamwash.ir@gmail.com

  • تماس با ما
 پوشش بیمه ای درحوادث انفجار دیگ بخار

پوشش بیمه ای درحوادث انفجار دیگ بخار

بیمه دیگ بخار

هدف از این مقاله بررسی اهمیت استاندارد بودن تجهیزات گرمایشی و دیگ بخار(طرح بویلری) از نظر سازمان‌های بیمه‌گر می‌باشد، که گاهاً برخی از خریداران کمتر به آن توجه می‌کنند.

زمانی که یک دیگ بخار منفجر شود، باعث صدمات جانی و مالی زیادی می شود. ولیکن یک خریدار و مصرف کننده آگاه و عاقل سعی می کند، مجموعه کاری خود را بیمه نماید.

حال اگر بیمه کردید و خدای نکرده بعد از حادث شدن اتفاق شما سراغ شرکت بیمه گر می‌روید و انتظار جبران خسارات را دارید. کارشناس محترم بیمه گذار در اولین بررسی از شما در خصوص مدارک استاندارد محصول سوال خواهند نمود و اگر محصول غیر استاندارد باشد، طبق مدارک اولیه قرارداد که خودتان امضا کردید، یقینا بیمه گذار پاسخگو نخواهد بود.

عدم توجه خریدار به پلاک استاندارد!

در مقوله دیگ بخار و محصولات گرمایشی وقتی که به برخی از مشتریان اعلام می شود که دقت کنید این محصول را حتما با نشان و شرایط استاندارد خرید نمایید، پاسخی که می شنویم که گاهی مایوس کننده است. مانند جملات ذیل:

  • همش دکان است و پول اضافه می گیرند…
  • همه گفتند استاندارد دارد دیگ شان…
  • هیچ فرقی نمیکند فقط پول اضافه می گیرند برای یک پلاک…

faq 01.steamwash.ir
لازم بذکر است که این حقیر نیز با توجه به تجربه شخصی خودم در زمینه استاندارد دیگ‌ بخار، متاسفانه می دانم و دیده‌ام در کشور ما کم کاری، تقلب و تخلف از طرف برخی از تولید کنندگان دارای پروانه استاندارد وجود دارد.

ازجمله اینکه، دیگ را بدون نظارت بازرسی می سازند و در نهایت نیز پلاک خودشان را با آرم استاندارد روی دستگاه نصب می کند و موارد دیگر که متاسفانه دیده شده است.

ولیکن اگر خریداران همیشه این را بدانند که یک دیگ بخار زمانی استاندارد می باشد که شرکت بازرسی فنی معتبر آنرا بازرسی کرده و پلاک و گواهی برای آن صادر نموده است و قانونا باید این پلاک روی دستگاه نصب شده باشد.

لازم بذکر است که طبق استاندارد ملی، خریدار می تواند حتی شرکت بازرسی مورد نظر خودش را انتخاب نماید و از وی بخواهد که فرآیند تولید را کنترل نماید.

لذا بی اطلاعی خریداران دیگ بخار از این موارد همیشه سبب می‌شود که تحت تاثیر افراد و اشخاص اقدام به تهیه محصولات غیراستاندارد نمایند.

بهتر است بدانید، تمامی دیگ‌‌های تولید شده درشرکت دما بخار مشهد، زیرنظر و تایید بازرسی فنی بزرگترین شرکت بازرسی کشور، ISQI، می‌باشد.

الزام سازمان های بیمه گر به استاندراد بودن دیگ بخار:

در خیلی ازبیمه‌های حوادث و مسئولیت مدنی بیمه گرها در قسمت‌های مربوطه اشاره صریح به استاندارد بودن تجهیزات گرمایشی و خصوصا دیگ‌های بخار و ظروف تحت فشار صنعتی شده است، که اگر تجهیزات استاندارد استفاده نگردد، خدمات بیمه شامل نخواهد شد.

پیشنهاد ما به خریداران دیگ بخار:

با توجه به اینکه دیگ بخار جز مخازن تحت فشار محسوب می شود، طراحی و تولید استاندارد آن از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین استفاده از دیگ بخار برای بخارشویی، ضدعفونی، کارواش بخار و … در صنایع کوچکتر به دلیل طراحی پیچیده، کاری دشوار به نظر می‌رسد. از آنجاییکه کار با این دستگاه نیازمند آموزش بوده و هر فردی بدون آموزش قادر به انجام کار با دیگ بخار نمی باشد، برآن شدیم تا برای صنایع کوچک تر مانند صنعت کارواش، اقدام به طراحی و تولید دستگاهی کنیم که محدودیت های دیگ بخار را نداشته باشد.

در نهایت، تیم مهندسی دما بخار مشهد، موفق به تولید دستگاه بخارشوی صنعتی طرح ژنراتوری با دریافت گواهی ثبت اختراع برای اولین بار در ایران شده است. این دستگاه علاوه بر مزایای بسیاری که دارد، مهم ترین ویژگی آن، ایمنی صد در صد و ضدانفجار بودن است. شما می‌توانید برای بخارشویی در کاربردهای مختلف از این دستگاه ژنراتوری استفاده کنید.

super carwash

متن کامل مقاله را در سرفصل های ذیل ، می توانید در لینک ذیل مشاهده نمایید:

pdf 01.steamwash.ir

برای دریافت مشاوره و آگاهی از قیمت دستگاه بخارشوی صتعتی می‌توانید با کارشناسان ما ارتباط حاصل فرمایید:

05138437548-09306333410

برای کسب اطلاعات بیشتر، مقالات مربوطه را مطالعه فرمایید:

نمونه پروانه استاندارد

استاندارد تقلبی کارواش بخار

شرایط دریافت پروانه استاندارد دیگ بخار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.