ساعات کاری: همه روزه 8 الی 15
  • با ما تماس بگیرید

    05138437548

  • ارسال پیشنهادات

    steamwash.ir@gmail.com

  • تماس با ما

چند توصیه برای کارواش و شست و شوی خودرو

چند توصیه برای کارواش آب و شست و شوی خودروها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصر خودرو» به نقل از سایپانیوز، اگر در کارواش ها خودرو به شکل حرفه ای شسته نشود، زنگ زدگی و خوردگی باعث خواهد شد خودرو زودتر از حد معمول ارزش خود را از دست بدهد.

1- برای کارواش خودرو وقت بگذارید:

سرسرکی شستن خودرو در کارواش ها باعث می شود جرم و مواد خورنده در درزها و لابه لای منافذ جا خوش کنند و بر سرعت فرسودگی خودرو بیفزایند.

2- از استفاده از واکس و شستشوی مناسب فراموش نشود:

شستن خودرو و واکس زدن آن فقط در جهت ارضای حس زیبایی دوستی نیست بلکه یک توصیه جدی است و عواقب مالی دارد و نباید از آن غفلت شود.

قاعده کلی برای کارواش خودرو این است که با عوض شدن هر فصل شست و شوی کامل (روشویی، زیرشویی و موتورشویی) و واکس زدن فراموش نشود.

هر فصل هم مشکلات خاص خودش را به وجود می آورد و خودرو نیز مانند پوست نیاز به مراقبت دارد. مولین مک کی صاحب  کارواش کویک اند برایت در شهر شارلوت آمریکا می گوید، عدم توجه به شست و شوی به موقع خودرو می تواند هنگام فروش تا 2 هزار دلار روی ارزش خودرو اثر منفی بر جای بگذارد. 

واکس زدن داشبورد و تزئینات داخل خودرو هر سه ماه یک بار توصیه شده است. در حال حاضر یک روشویی ساده در آمریکا حدود 3 دلار هزینه دارد و یک شست و شوی تمام عیار و کامل همراه با واکس حدود 20 دلار آب می خورد.

3-از اثر نمک و مدفوع پرندگان و شیره درختان غافل نشوید:

در بیشتر کشورها برای یخ زدایی در زمستان از نمک استفاده می شود که اثر خورندگی شدیدی دارد. مدفوع پرندگان و غباری که روی خودرو می نشیند و همچنین شیره درختان بر روی رنگ بدنه اثر خورندگی برجای می گذارند و به تدریج باعث رنگ پریدگی خودرو می شوند.

 4-به شرایط محیطی توجه شود:

شاون گالیچی صاحب کارواش مایامی اتو اسپا می گوید: زندگی در شهر، روستا، مناطق کوهستانی و برف خیز، کنار دریا و مرطوب باعث می شود که مراقبت از خودرو در مناطق مختلف متفاوت باشد.

در برخی نقاط نگهداری از خودرو نیاز به مراقبت و صرف وقت و انرژی بیشتری دارد. در برخی از نقاط زیرشویی و موتورشویی نیاز به دفعات بیشتری دارد.

مک کالی می گوید زیرشویی خودرو دوبار در سال توصیه می شود. در مناطق برف خیز و جایی که زیاد از نمک برای آب شدن برف استفاده می کنند حتی سه تا چهار بار هم توصیه شده است. در مناطقی همچون فلوریدا که همیشه هوا گرم و آفتابی است، رنگ بدنه بیشتر در معرض است و روشویی خودرو روی حفظ ارزش خودرو مؤثر است.

5-عدم استفاده ار مایع ظرفشویی در کارواش:دارندگان کارواش توصیه می کنند برای شست و شوی خودرو به هیچ وجه از مایع ظرفشویی یا دستشویی استفاده نشود، مواد شوینده خودرو بهکلی با مایع ظرفشویی متفاوت است.

شما امروز برای شست و شوی خودرو خود پول خرج کنید و مطمئن باشید این پول هنگام فروش خودرو به شما باز می گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.