ساعات کاری: همه روزه 8 الی 15
  • با ما تماس بگیرید

    05138437548

  • ارسال پیشنهادات

    steamwash.ir@gmail.com

  • تماس با ما
 ادعای کذب و کلاهبرداری با گواهینامه های ایزو و اروپا

ادعای کذب و کلاهبرداری با گواهینامه های ایزو و اروپا

بررسی ادعاهای کذب و کلاهبرداری با گواهینامه‌های ایزو و اروپا

اگر با گواهی ایزو آشنا نیستید، پیشنهاد ما این است که ابتدا مقاله گواهی ایزو چیست؟ را مطالعه فرمایید.

با توجه به گسترش صنعت و افزایش تعداد تولیدکنندگان مخازن تحت فشار، در کنار شرکت‌هایی که به طور استاندارد اقدام به تولید و فروش دیگ بخار میکنند ولی متاسفانه در هرصنفی سود جویانی وجود دارند که صرف فروش بیشتر اقدام به طراحی و تولید دیگ بخار غیراستاندارد ولی ارزان میکنند.
بدیهی است که هزینه تولید دیگ بخار با استفاده از لوازم و تجهیزات غیراستاندارد، به مراتب پایین تر از دیگ بخار استاندارد می‌باشد. به همین دلایل، تشخیص بویلر استاندارد از غیراستاندارد نیازمند هوش و ذکاوت خریدار می‌باشد. برخی از همین سودجویان با ارائه تنها گواهی ایزو، سعی در جلب اعتماد مشتری دارند. ولی این نکته را هم بدانید که گواهی ایزو به تنهایی معتبر نیست و از لحاظ قانون به تنهایی هیچ ارزشی ندارد.

گواهی ایزو تقلبی:

سودجویان همین گواهی ایزو را هم با ارائه گواهی‌هایی که یقینآ فقط با پرداخت وجه و یا به صورت تقلبی برای خود فراهم نموده‌اند، مدعی ارائه محصولات استاندارد می‌باشند.
هرچند که مراجع محترم قانونی در اداره اجرا استانداردها، در حال بررسی و پیگیری می‌باشند ولیکن جهت اطلاع رسانی به خریداران محترم در ذیل مواردی ذکر می گردد:

این نمونه از گواهی‌ها تنها با هدف استاندارد جلوه دادن محصول کارواش بخار ارائه می‌شود که فقط کلاه برداری است، چراکه گواهی ایزو و گواهی‌های دیگر در صورتی که حتی ساختگی نباشند، هیچگاه از اعتبار قانونی به عنوان استاندارد بودن محصول برخوردار نمی‌باشند و حتی مطابق قوانین سازمان ملی استاندارد جرم محسوب می‌شود.

گواهی تقلبی استاندارد

در این گواهی که توسط افراد سودجو ارائه شده است، بخش‌های مختلفی قابل مشاهده است که خودتان با کمی بررسی متوجه خواهید شد که هیچ ارتباطی به بحث استاندارد ندارد.

گواهی تقلبی دستگاه مولد بخار استاندارد

این قسمت نوع این گواهی را مشخص می کند.

گواهی تقلبی استاندارد

این قسمت هم مشخص کننده این است که محدوده گواهی این گواهینامه چیست.

گواهی تقلبی کارواش بخار استاندارد

در آخرهم صادرکننده گواهی با ارائه شماره، مدعی تایید آن می گردد و جالب اینجاست که صادر کننده این گواهی به دلیل اینکه غیرمعتبر بودن آن را می‌داند، حتی یک شماره تلفن از خودش قرار نداده است.

گواهی ایزو معتبر:

برای روشن شدن مطلب یک نمونه از گواهی‌های ایزو در ذیل ارائه می گردد که خودتان توجه فرمایید که صادر کننده گواهی اطلاعات تماس و آدرس خود را با اینکه سازمان وی مشخص بوده است در پایین گواهی قرار داده است.

گواهی تقلبی دیگ بخار استاندارد

حال قضاوت با خودتان است، مراقب سودجویان باشید!!

برای مشاوره و جزئیات بیشتر با کارشناسان ما در صنایع دما بخار مشهد تماس حاصل فرمایید:

05138437548-09306333410

برای کسب اطلاعات بیشتر، مقالات مربوطه را مطالعه فرمایید:

استاندارد ملی بخار چیست؟

استاندارد تقلبی کارواش بخار

شرایط دریافت پروانه استاندارد مولد بخار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.