لوگو دما بخار

10 مشکل که در زمان راه اندازی کارواش بخار با آن مواجه خواهید شد

10 مشکل که در زمان راه اندازی کارواش بخار با آن مواجه خواهید شد

مشکل راه اندازی کارواش بخار

افراد زیادی ممکن است در فکر راه اندازی کارواش باشند. درآمد بالای کارواش در مقایسه با هزینه های اولیه باعث تمایل جویندگان کار و مخصوصا جوانان شده است.

در بین انواع مختلف کارواش، بخارشویی مزایای ویژه ای دارد که موجب اقبال زیاد مشتریان شده و به همین دلیل خرید دستگاه کارواش بخار در بین گزینه های اصلی افراد مشتاق راه اندازی کارواش قرار می گیرد.

اما مانند هر شغل دیگری کسانی که قصد راه اندازی کارواش دارند در مراحل ابتدای کار با مشکلات عدیده ای مواجه هستند. مشکلات راه اندازی کارواش مخصوصا برای کسانیکه قصد افتتاح کارواش بخار دارند بدلیل جدید بودن این حرفه به نسبت کارواش سنتی بیشتر است.

10 مشکلی که در زمان راه اندازی کارواش بخار با آن مواجه خواهید شد

صنایع دما بخار مشهد با توجه به اینکه یکی از تولیدکنندگان مطرح کارواش بخار در سطح کشور است هر روز با تماس های مکرر افرادی که قصد راه اندازی کارواش بخار دارند مواجه می باشد.

طی این تماس ها برخی مسائل که بیشتر کسانی که قصد راه اندازی کارواش بخار دارند با آن مواجه هستند مشخص شده که در این مطلب به شما ارائه خواهد شد.

اگر شما هم قصد راه اندازی کارواش بخار دارید مطالعه این مقاله می تواند به شما چشم انداز روشنی از تمام موانع پیش رویتان بدهد تا بتوانید با اطلاع کامل از آنها و یافتن راه حل مناسب برای هر کدام گام های اولیه راه اندازی کارواش بخار را با اطمینان بیشتری بردارید.

 

مطلب پیشنهادی: مراحل راه اندازی کارواش بخار

 

1- بالا بودن هزینه های تهیه مکان مناسب برای راه اندازی کارواش بخار

مشکل راه اندازی کارواش بخار

هزینه مکان یکی از اصلی ترین هزینه های راه اندازی کارواش می باشد. انتخاب مکان مناسب می تواند تاثیر زیادی در درآمد کارواش داشته باشد.

مکانی که دسترسی مشتریان به آن راحت باشد، فضای داخل آن برای رفت و امد خودروهای مختلف مناسب بوده و بتوان در آن جایگاه های ویژه برای عملیات مختلف کارواش مثل روشویی، توشویی و موتورشویی خودرو تعریف نمود. بدیهی است تهیه همچین مکانی هزینه بر می باشد.

 

2-گرفتن بازخورد منفی در تحقیقات و صرف نظر کردن از کارواش بخار

مواجه با مشکل در راه اندازی کارواش

ممکن است در ابتدای راه از کسانی که قبلا کارواش بخار راه اندازی نموده اند تحقیقات انجام شود.

اما بعضی افراد به دلیل استفاده از دستگاه های بی کیفیت و قدیمی و یا نداشتن تخصص در استفاده از بخار بازخورد خوبی به شما ندهند، این امر نباید سبب نا امیدی شما گردد چون شما می توانید با خرید دستگاه های با کیفیت و دریافت آموزش به یکی از موفق ترین افراد در این حوزه تبدیل شوید.

 

مطلب پیشنهادی: راهنمای راه اندازی و خرید کارواش بخار

 

3-کمبود سرمایه اولیه و صرف نظر از راه اندازی

کمبود سرمایه در راه اندازی کارواش بخار

هرچند سرمایه اولیه راه اندازی کارواش به نسبت خیلی مشاغل دیگر پایین تر است اما باز هم همین هزینه اندک در گام نخست برای بسیاری افراد مخصوصا جوانان تازه کار زیاد به نظر می رسد. پس قبل از انجام هر کاری در زمینه راه اندازی کارواش باید فکر هزینه های آن باشیم.

4- نداشتن شریک برای گشایش کارواش

در شروع هر کاری یک دوست و شریک که در همه شرایط کمک شخص باشد مطمئنا روند راه اندازی آن کار برای وی ساده تر خواهد شد و در تامین هزینه ها و انجام کارها مشکل کمتری خواهد داشت. اما باید در انتخاب شریک مناسب دقت کافی نمود.

نداشتن شریک برای گشایش کارواش

5- درست نشدن وام برای خرید دستگاه کارواش بخار

خیلی از متقاضیان خرید دستگاه کارواش بخار بدنبال اخذ وام از موسسات مالی و اعتباری هستند. اما فرآیند طولانی دریافت وام ممکن است این افراد را از خرید دستگاه منصرف نماید. استفاده از راه های جایگزین می تواند تا حدی این مشکل را حل کند.

 

6- ندادن مجوز

برای گشایش مکانی به عنوان کارواش در هر شهری باید از شهرداری همان شهر مجوزهای لازم اخذ شود. در صورتی که مکان مورد نظر شما شرایط اخذ مجوز راه اندازی کارواش نداشته باشد چاره ای جز اینکه به نحوی این شرایط فراهم شود، ندارید.

البته در مورد کارواش بخار بدلیل اینکه مصرف آب پایینی دارد و همچنین فاضلاب زیادی تولید نمی کند گرفتن این مجوز ساده تر است.

سروصدای ناشی از دیگ بخار مشکل دیگری است که ممکن است باعث نارضایتی همسایگان کارواش شده و علی الخصوص در صورتی که محل کارواش در منطقه مسکونی باشد امکان لغو مجوز نیز با شکایت همسایگان وجود دارد.

برای رفع این مشکل صنایع دما بخار مشهد دستگاه کارواش بخار ژنراتوری با قابلیت تولید بخار فوری را ارائه نموده که علاوه بر ویژگی های ممتاز زیادی که دارد کمترین سروصدای محیطی را ایجاد می کند.

 

مطلب پیشنهادی: ویژگی ها و مزایای دستگاه کارواش بخار ژنراتوری 

چند چیز که در شغل کارواش باید از آنها دوری کنیم

مشاوره حرفه کارواش: 7 دلیل اینکه دستگاه کارواش بخار باید بهترین دوست شما باشد!

7- ندادن امتیاز گاز

در این خصوص می توانید به جای گاز از دستگاه گازوییلی یا برقی استفاده کنید. استفاده از انشعاب غیر مجاز گاز علاوه بر اینکه غیر قانونی است ممکن است خطرات زیادی نیز به همراه داشته باشد.

نداشتن مجوز راه اندازی کارواش بخار

8- تعداد کم مشتری در ابتدای راه اندازی و صرفنظر از کارواش بخار

مانند هر شغل دیگری یک مرکز کارواش هم تا زمانی که به بازدهی مناسب برسد مدتی طول خواهد کشید و به همین دلیل کارواش داران ممکن است از ادامه کار و تجهیز کسب و کارشان به دستگاه های جدید مانند کارواش بخار صرف نظر کنند.

برای یافتن مشتریان بیشتر و جدیدتر نیاز به استفاده از راه های تبلیغاتی مناسب و ارائه خدمات با کیفیت دارید. مطمئن باشید در صورت انجام کار به نحو احسن بعد از مدتی مشتریان زیادی به کارواش شما خواهند آمد.

 

9- اتمام سرمایه بدلیل هزینه های بالای راه اندازی و صرفنظر از کارواش بخار

احتمال دارد در زمان راه اندازی کارواش کل سرمایه صرف هزینه هایی مثل تامین و تجهیز مکان و نیروی انسانی شود. در نتیجه فرد از خرید دستگاه کارواش بخار صرف نظر نماید.

اما در نظر گرفتن این نکته که با خرید دستگاه کارواش بخار درآمد اولیه با سرعت بالا خواهد رفت می تواند در تصمیم شما تغییر ایجاد نماید.

همچنین در نظر داشته باشید که دستگاه کارواش بخار ژنراتوری قابلیت سه کاره بودن یعنی بخار خشک و بخار مرطوب و همچنین آب داغ پرفشار را دارد.

یعنی با خرید یک دستگاه کارواش بخار سه کاره می توانید فعلا از خرید دستگاه واترجت صرف نظر نمایید.

10- نداشتن نیروی انسانی کافی و صرف نظر از کارواش بخار

مشکل دیگر راه اندازی کارواش بخار، نبود نیروی انسانی مناسب است. نیروی انسانی یکی از مهم ترین نیازهای شروع هر کاری است. در صورت نداشتن کارکنان لایق هر کسب و کاری با شکست مواجه خواهد شد.

در مورد کارواش پیدا کردن نیروی کار به مراتب ساده تر از بقیه مشاغل است. چون انجام این کار نیاز به تخصص و دانش فنی آنچنانی ندارد و مقداری تجربه می تواند برای شروع بسیار مناسب باشد.

نداشتن نیروی انسانی کافی در راه اندازی کارواش بخار

نتیجه گیری و پیداکردن راه حل

راه اندازی کارواش بخار و موفقیت در آن مانند هر کسب و کار نوپایی نیاز به گذشت زمان و طی کردن مشکلات دارد.

در صورتی که فرد آمادگی روبرو شدن با مشکلات را نداشته باشد در هیچ شغلی نمی‌تواند به موفقیت برسد.

شما می توانید با خرید یک دستگاه مناسب، در زمان راه اندازی کارواش بخار دغدغه های کمتری داشته باشید.

مطالب پیشنهادی: مقایسه هزینه و سود انواع مختلف کارواش

کارواش بخار فوری ژنراتوری

برای دریافت راهنمایی در خصوص عملکرد دستگاه های کارواش بخار ژنراتوری با کارشناسان فنی ما تماس حاصل فرمایید.

شماره های تماس : 09306333410 – 05138437548

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.