ساعات کاری: همه روزه 8 الی 15
  • با ما تماس بگیرید

    05138437548

  • ارسال پیشنهادات

    steamwash.ir@gmail.com

  • تماس با ما
 دیتیلینگ خودرو به چه معناست؟

دیتیلینگ خودرو به چه معناست؟

حتما برای شما هم پیش اومده اصطلاح دیتیلینگ خودرو رو شنیده باشید و ندونید معنی دقیق این کلمه چیه!!

تو این مقاله با هم به بررسی دیتیلینگ خودرو می پردازیم. امیدواریم که براتون مفید باشه.

 

اصطلاح دیتیلینگ خودرو به مجموعه فعالیت های پاکسازی جرئی خودرو گفته می شود.

 

این خدمات برای تمیز کردن قسمت های مختلف خودرو شامل سطوح داخلی و خارجی محیط اتاق و یا بدنه خودرو صورت می پذیرد.

خدمات دیتیلینگ خودرو، فرایندی بسیار تخصصی و البته زمان بر می باشد که نیاز به استفاده از تجهیزات و ابزارهای صنعتی و همینطور نیروی متخصص و با تجربه دارد.

در بعضی از موارد، فرایند دیتیلینگ با خدمات مربوط به تعمیرات، رنگ، صافکاری و یا کارواش خودرو اشتباه گرفته می شود.

 

همیشه پیشنهاد می شود که در صورتی که به نظافت و پاکیزگی و زیبایی خودرو خود اهمیت می دهید، در طول سال حداقل دو بار از خدمات دیتیلینگ استفاده نمائید تا هم از کثیفی سطوح روشن اتاق خودرو جلوگیری شود و هم اینکه بوی نامطبوع ماندگاری کثیفی های طولانی مدت و یا زباله هایی که در لابه لای سطوح بسته جمع شده اند جلوگیری شود.

 

تفاوت دیتیلینگ خودرو با شستشوی خودرو چیست ؟

در فرایند شستشوی ماشین، نظافت خودرو به صورت سطحی با هدف از بین بردن گرد و خاک و لکه های آلوده از بدنه و فضای داخل خودرو صورت می گیرد و معمولا این خدمات با استفاده از جاروبرقی های کارواش و دستمال های نانو و یا براق کننده ها و اسپری های مورد نیاز برای سطوح مختلف مانند اسپری ها و دستمال های مخصوص چرم انجام می شود.

 

اما در دیتیلینگ، این نظافت به صورت عمقی، با استفاده از تجهیزات حرفه ای شستشو با بخار و همینطور شامپو های اختصاصی صورت می گیرد و علاوه بر آن عملیات ضد عفونی سطوح مختلف برای از بین بردن لکه های مربوط به آلودگی ها هم با بخارشوی مخصوص انجام می شود.

 

بنابراین زمان مورد نیاز برای پاکسازی و نظافت کامل خودرو، بسته به خودروهای مختلف با میزان آلودگی و خدمات دیتیلینگ مورد نیاز، گاها تا چندین روز متغیر می باشد چرا که در بعضی موارد، خدمات پولیش هم برای پاکسازی و ترمیم برخی ضعف های مربوط به رنگ خودرو مورد نیاز خواهد بود در حالیکه این زمان برای کارواش خودرو چیزی حدود سی دقیقه است.

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.