ساعات کاری: همه روزه 8 الی 15
 • با ما تماس بگیرید

  05138437548

 • ارسال پیشنهادات

  steamwash.ir@gmail.com

 • تماس با ما
 6 موردی که در هنگام خرید یک دستگاه کارواش بخار باید در نظر گرفت؟

6 موردی که در هنگام خرید یک دستگاه کارواش بخار باید در نظر گرفت؟

دستگاه کارواش بخار، انواع مختلفی دارد و با نام و برندهای متفاوتی در بازار بفروش می‌رسد با این مقاله همراه باشید تا بدانید در انتخاب یک دستگاه کارواش بخار مناسب چه مواردی را باید در نظر گرفت.
هر روز بر تعداد خودروها افزوده می شود و با توجه به مشغله‌های زیاد شهروندان امروزی، مشتریان کسب و کارهای خدماتی از قبیل کارواش مرتب بیشتر می‌شود.
بنابراین راه‌اندازی و توسعه یک کارواش از نظر اقتصادی فکر هوشمندانه‌ای است.
دستگاه های کارواش صنعتی نیز انواع مختلفی دارد :
 1. کارواش آب سرد
 2. کارواش آب گرم
 3. کارواش بخار
در این بین کارواش بخار از جدیدترین تکنولوژی بهره مند است و مشتریان خاص خود را دارد.

چه کسانی اقدام به خرید دستگاه کارواش بخار می‌کنند؟

مشتریان خرید دستگاه کارواش بخار سه دسته هستند:

 1. کسانی که در حال حاضر یک کارواش فعال دارند و برای توسعه شغل خود یا جلب رضایت بیشتر مشتریان میخواهند خدمات کارواش بخار را نیز به زیرمجموعه خود اضافه نمایند .
 2. کسانی که برای اولین بار می‌خواهند اقدام به راه‌اندازی کارواش نمایند و با توجه به شهرت و امتیازاتی که کارواش بخار دارد برای عقب نماندن از کارواش‌داران قدیمی از همان ابتدا کسب و کار خود را با تجهیزات مناسب و به روز از جمله کارواش بخار آغاز می‌نمایند.
 3. برخی مشاغل وابسته به خودرو که برای جذب مشتریان و جلب رضایت آنان اقدام به راه‌اندازی سرویس شستشوی بخار در کنار فعالیت اصلی خود می کنند. بنگاه معاملات خودرو، تعمیرکاران و فروشندگان انواع قطعات داخلی خودرو جزو این دسته می باشند. این دسته معمولا به دنبال کارواش بخار ارزان که نیازهای آنها را برآورده نماید هستند.
  در بین مدل ها، برندها و نام های مختلف تولید کننده دستگاه کارواش بخار، انتخاب دستگاه مناسب شما ممکن است تا حدودی گیج کننده باشد. در ادامه به مواردی که در انتخاب دستگاه کارواش بخار مناسب باید مدنظر داشته باشید اشاره خواهد شد.

مطلب پیشنهادی:

راهنمای راه اندازی و خرید کارواش بخار

چرا کارواش بخار بیشتر رضایت مشتری را فراهم می کند؟

مساحت محلی که برای استقرار دستگاه کارواش بخار در نظر گرفته شود:

انواع دستگاه های کارواش بخار سایزهای متفاوتی دارند. برای دستگاه کارواش بخار سوپر بویلر دیگ علاوه بر اینکه معمولا سایز بزرگتری دارد محلی برای اتصالات آب آن نیز باید در نظر گرفته شود.

اطراف کارواش بخار ثابت باید به اندازه‌ای که در زمان بروز مشکل امکان عیب یابی وجود داشته باشد فضای باز در نظر گرفته شود. اما در صورتی که دستگاه کارواش بخار از نوع متحرک است این مورد چندان اهمیت ندارد.
امکان رفت و آمد نیروهای اپراتور در اطراف دستگاه، فضای کافی برای خودروهای مشتریان و امکان جابجایی دستگاه کارواش بخار سیار از جمله مواردی است که سهم زیادی در رضایت مشتریان و سرعت کار اپراتور کارواش دارد و باید در نظر گرفته شود.
در این میان مدل های مختلف دستگاه کارواش بخار طرح الکترو استیم (سوپر برقی) معمولا اندازه کوچکی دارند و به همین نسبت ارزان‌تر هستند و برای دسته سوم مشتریان دستگاه کارواش بخار یعنی مشاغل وابسته می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

تعداد مشتریان پیش بینی شده برای کارواش:

یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در انتخاب دستگاه کارواش بخار تعداد تقریبی مشتریان می باشد. این مسئله برای کسانی که در حال حاضر نیز کارواش دارند مقداری ساده‌تر است زیرا بدلیل تجربه میتوانند تا حدود زیادی این تعداد را صحیح پیش بینی نمایند.
تعداد مشتریان احتمالی در میزان سرمایه‌گذاری که خریدار انجام میدهد تاثیر مستقیم دارد. برای محاسبه دقیق‌تر این مورد توصیه می‌شود با افرد خبره در این کار مشورت شود. همچنین توضیحات تولیدکننده در مورد توان و سرعت و زمان آماده به کار شدن دستگاه کارواش بخار باید در نظر گرفته شود.
دستگاه کارواش بخار صنعتی فوری بدلیل تکنولوژی بکار گرفته شده در ساخت آن در عرض 4-5 دقیقه بعد از روشن شدن بخار با حجم و فشار مناسب تولید می‌کند. به همین دلیل میتوان تعداد بیشتری از مشتریان را در زمان کمتر خدمات دهی کرد.

کاربرد کارواش بخار در کسب و کار شما:

دستگاه کارواش بخار کاربردهای مختلفی می تواند داشته باشد که با توجه به محلی که از آن استفاده می شود متفاوت است.

در صورتی که کارواش به انواع تجهیزات کارواش مانند دستگاه شستشوی واترجت مجهز است، استفاده از کارواش بخار میتواند برای جلای بیشتر بعد از شستشوی کامل باشد.
شستشو با دستگاه کارواش بخار
توشویی خودرو از موارد دیگر استفاده از کارواش بخار می باشد. برای مصارف توشویی بهتر است دستگاه به بخار خشک مجهز باشد.
موتورشویی کاربرد دیگر دستگاه کارواش بخار است . برای موتورشویی با توجه به چربی و جرم موجود در موتور لازم است دستگاه توانایی تولید بخار با حجم و فشار مناسب داشته باشد . همچنین بخار خشک در این مورد کاربرد ویژه دارد .
ممکن است مشتریان کارواش بخار اکثرا خودروهای سنگین باشند. بعنوان مثال پایانه های مسافربری یا مناطق مرزی و شهرهای صنعتی که محل تردد انواع کامیون و تانکر می باشد که در این صورت استفاده از تانکرشوها میتواند گزینه ایده‌آل باشد. هرچند استفاده از دستگاه کارواش بخارفوری هم برای استفاده موردی مناسب می باشد.
اگر در هنگام خرید به این موارد توجه نشود و تجهیزات و دستگاه مناسب انتخاب نشود ممکن است سرمایه شما به هدر رود و یا دستگاه کارواش بخار خریداری شده انتظار شما را برآورده نکند.
مطلب پیشنهادی:

بودجه مورد نظر برای سرمایه‌گذاری در کارواش بخار:

هر کسب و کاری با هدف درآمدزایی شروع می‌شود، بنابراین بدست آوردن سود مناسب و بازگشت سرمایه در کمترین زمان از مواردی است که در هنگام شروع هر شغلی باید در نظر گرفته شود.

در هنگام خرید یک دستگاه کارواش بخار هم باید موارد مختلفی را باهم مدنظر داشته باشید. عمر مفید دستگاه، مبلغ سرمایه‌گذاری، میزان جدیت برای ادامه کار و …، از جمله مواردی است که حتما باید مدنظر داشته باشید. با توجه به موارد مختلفی که در سود آوری کارواش سهیم هستند مانند تعداد مشتریان، نوع مشتریان، محل کارواش میتوانید تحمین مناسبی برای خرید دستگاه کارواش بخار جدید بدست آورید.

مطلب پیشنهادی: کدام مدل دستگاه کارواش بخار مناسب شماست؟

سوخت مورد استفاده برای دستگاه کارواش بخار:

در هنگام خرید دستگاه کارواش بخار باید سوختی که برای شما در دسترس‌تر و از نظر اقتصادی به‌صرفه‌تر باشد در نظر گرفته شود.

دستگاه کارواش بخار تولید شده توسط صنایع دما بخار مشهد در انواع مختلف گازی، گازوئیلی، دوگانه گاز و گازوئیل، برقی و حتی برای موارد صادراتی در نوع زغال سنگی طراحی شده‌اند.
مشتری میتواند با توجه به امکانات خود از بین گزینه های موجود بهترین مورد را برای کارواش خود انتخاب نماید تا مصرف سوخت کمترو بازدهی مناسب تری داشته باشد.
اگر قصد راه اندازی کارواش بخار سیار دارید باید دستگاهی انتخاب نمایید که در کنار سبک بودن و اندازه مناسب داشتن بتواند با سوخت مورد نظر شما کار نماید. در اغلب موارد برای دستگاه کارواش بخار سیار سوخت گازی یا برقی در نظر گرفته می شود و از کپسول گاز یا موتور برق در کنار دستگاه استفاده می شود.
دستگاه کارواش بخار سیار
نکات ذکر شده اصلی‌ترین پارامترهایی است که به هنگام خرید دستگاه کارواش بخار باید به آنها توجه نمایید. اما پس از در نظر گرفتن آنها و قبل از اقدام به خرید، هزینه های خدمات، تعمیرات و قطعات یدکی سیستمی را که انتخاب می نمایید، به دقت بررسی کنید.
به خاطر داشته باشید که راه اندازه یک کارواش بخار پیشرفته در صورت انتخاب صحیح و در نظر گرفتن کلیه جوانب کسب و کاری سودآور خواهد بود زیرا در مقایسه با روش های سنتی شستشوی خودرو مزایای بسیاری دارد و در نظر مراجعه کنندگان و مشتریان جذاب می باشد.
مطلب پیشنهادی:

برای مشاوره و جزئیات بیشتر با کارشناسان ما در صنایع دما بخار مشهد تماس حاصل فرمایید:

05138437548-09306333410

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.