لوگو دما بخار

نکاتی برای مراقبت از ماشین در شستشو | استفاده از آب دیونیزه

نکاتی برای مراقبت از ماشین در شستشو | استفاده از آب دیونیزه

با تمام صحبت هایی که در مورد استفاده از آب دیونیزه برای شستن ماشین وجود دارد، صاحبان ماشین ها همچنان این سوال برایشان مطرح است که چه نوع آبی برای شستشوی ماشین هایشان مناسب تر است و به حفظ زیبایی و عمر مفید سطوح آن کمک می کند.

در این مقاله به توضیحاتی در مورد آب دیونیزه، خواص و مزایای آن برای شستشوی ماشین می پردازیم.

آب دیونیزه

آب دیونیزه چیست؟

تصور غلطی که وجود دارد این است که آب دیونیزه آبی است که تمام یون های آن از بین رفته است. اما نه واقعا. این نوع آب در ابتدا برای اهداف آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گرفت.

شیمیدانان دریافتند که آب دیونیزه می تواند مواد معدنی را حذف کند که در غیر اینصورت می توانند بر نتایج آزمایش های آن ها تأثیر بگذارند. در حالیکه که یک دهه قبل از آب دیونیزه فقط برای تمیز کردن وسایل نقلیه استفاده می شد.

مطلب پیشنهادی: اهمیت کیفیت آب بر عملکرد کارواش بخار

مزایای استفاده از آب دیونیزه برای کارواش چیست؟

این مقاله را تا انتها بخوانید تا متوجه مزایای آب دیونیزه برای کارواش شوید.

  1. جلوگیری از لکه ناشی از قطرات آب

قطرات آب می توانند یک درد سر بزرگ برای صاحبین وسایل نقلیه باشند. قطرات آب می توانند روی سطوح ماشین لکه ایجاد کنند. علت این لکه ها به خاطر خشک کردن نامناسب بعد از شستشوی ماشین است. همچنین آلودگی های اسیدی و استفاد مکرر از آب سخت می تواند باعث بروز این مشکل شود.

استفاده از آب دیونیزه به شما کمک می کند تا این مشکل را برطرف کنید. اول از همه، آب دیونیزه سریعتر از آب شیر، خشک می شود.

دوم اینکه وقتی مواد معدنی آب حذف می شوند، دیگر آب لکه ای از خود به جای نمی گذارد. سوم، نبود یون در آب باعث می شود که آب مثل یک آهنربا برای آلودگی هایی مثل گرد و غبار، خاک، باران اسیدی و فضولات پرندگان عمل کند.

  1. جلوگیری از ساییدن و تمیزکاری زیاد

همانطور که قبلا ذکر شد، آب دیونیزه آلودگیها را جذب می کند. بنابراین شما نیاز کمتری به استفاده از برس های سفت و سخت و مواد شیمیایی خشن پیدا خواهید کرد. این عوامل می توانند خش و مشکلاتی برای سطوح ماشین شما ایجاد کنند و شما مجبور شوید هزینه های گزافی برای تعمیر صرف کنید.

  1. صرفه جویی در وقت

کسانی که از آب دیونیزه برای کارواش استفاده می کنند بیان کرده اند که این کار باعث صرف جویی در نیمی از زمان آنها می شود. مثلا اگر شما 3 ساعت وقت برای شستشوی یک ماشین صرف می کنید

در صورت استفاده از آب دیونیزه این زمان به یک و نیم ساعت کاهش می یابد. با یک و نیم ساعت اضافه ای که در اختیار دارید می توانید به کارهای دیگرتان بپردازید.

  1. صرفه جویی در مصرف آب

علاوه بر این که شما می توانید در زمان خود صرفه جویی کنید، استفاده از آب دیونیزه باعث صرفه جویی در مصرف آب هم می شود. بنابراین اگر شما قبلا 20 گالن آب برای شستشوی ماشین استفاده می کردید اکنون تنها 10 گالن آب برای هر شستشو نیاز خواهید داشت. البته این یک مثال تقریبی است.

  1. صرفه جویی در مصرف انرژی

در ضمن اینکه شما در زمان خود برای شستشو و خشک کردن صرفه جویی می کنید، استفاده از آب دیونیزه در انرژی شما نیز صرفه جویی می کند. بدیهی است که شما می توانید این انرژی را برای کارهای دیگری مثل بازی با فرزندان خود صرف کنید.

  1. صرفه جویی مالی

با استفاده ازآب دیونیزه، شما به خاطر عدم استفاده از مواد شیمیایی و ابزارهای اضافی مثل برس ها، در مصرف پول خود نیز صرفه جویی می کنید. تمام چیزهایی که شما نیاز خواهید داشت چند دستمال میکروفایبر برای تمیز کردن است. همچنین با ابزار و لوازم کمتر، شما فضای آزاد بیشتری در کارواش یا گاراژ خود در اختیار خواهید داشت.

  1. کمک به محیط زیست

    کارواش بخار دوست دار محیط زیست

به خاطر عدم استفاده از مواد شیمیایی مضر که می توانند خاک و آب پسماند ناشی از شستشو را آلوده کنند، شما به حفظ محیط زیست هم کمک خواهید کرد. آب های آلوده ناشی از شستشوی ماشین که با مواد شیمیایی مخلوط می شوند در فاضلاب و آب های زیر زمینی نیز آلودگی ایجاد می کنند. کلیه این آلودگی ها بر روی محیط اطراف ما تاثیر منفی می گذارند.

  1. کمک به درخشندگی ماشین

گاهی اوقات با مشاهده با چشم، شما آلودگی روی سطح ماشین مشاهده نمی کنید. در صورتیکه آلودگی ها در سطح نانومتری می توانند روی سطوح وجود داشته باشند و باعث کدری و مات شدن سطح شوند که مانع از جلا و درخشندگی سطوح می شود.

بنابراین شما مجبورید از انواع واکس های جلا برای ماشین خود استفاده کنید. اما با استفاده از آب دیونیزه در شستشو، با از بین بردن این آلودگی ها می توانید بدون نیاز به وکس، به ماشین خود جلا دهید.

 بااستفاده از آب دیونیزه و سختی گیری شده برای دستگاه بخار خود می توانید مطمئن باشید شستشوی بی نقصی برای ماشین خود خواهید داشت و بعلاوه از تمام مزایای گفته شده نیز بهره مند شوید.

مطلب پیشنهادی:

محصولات صنایع دما بخار مشهد

کارواش بخار فوری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.