لوگو دما بخار

قیمت و خرید بخارشوی صنعتی برقی

کارواش بخار برقی

این مدل دستگاه کارواش بخار کاملا با برق کار می کند و نیازی به سوخت گاز و گازوئیل ندارد.

مدل های برقی در دو نوع تک فاز و سه فاز ساخته می شوند.

از آنجا که برای گرم شدن آب و تبدیل آن به بخار از المنت های برقی استفاده می شود، برای تولید پیوسته بخار نیاز به جریان برق قوی تری وجود دارد.

به همین دلیل برق سه فاز برای کاکرد بهتر مناسب تر است.

این دستگاه که با برق سه فاز کار می کند دارای مصرف برق پایین و بخار خروجی مناسب می باشد.

حجم مخزن بخار در این دستگاه نسبت به مدل تکفاز بیشتر شده است لذا توانایی ذخیره بخار در آن بسیار بالاتر می باشد.

این مزیت سبب شده است که افت فشار کاری در آن وجود نداشته باشد.

رزومه فروش دستگاه بخار برقی

کاتالوگ محصولات جدید
کاتالوگ محصولات بخار برقی

مشخصات فنی

مصرف برق و آمپر مصرفی در این دستگاه حدود 10 الی 15 آمپر می باشد در صورتی که در مدل های تکفاز این مقدار بین 20 الی 30 آمپر است.

در طراحی این دستگاه به جهت کاهش مصرف برق امکان کنترل خاموش و روشن شدن مجزا برای المنت ها در نظر گرفته شده است، تولید بخار در آن پیوسته بوده و دستگاه توسط پمپ پرفشار با الکتروموتور 2 اسب آب را به داخل آن پمپاژ می نماید.

از امکانات ویژه دیگر آن، سیستم و تکنولوژی آبگیری (Timing Feeding) می باشد که مانع از جوش افتادن آب در زمان ورود آب سرد به داخل مخزن دستگاه می شود.

این دستگاه بر اساس اصول فنی مولدهای بخار و همچنین استانداردهای طراحی کارواش های بخار صنعتی تولید شده است.

کارواش بخار نوع برقی یا الکتریکی با توانایی تولید بخار بطور پیوسته و مداوم و بدون وقفه در زمان های طولانی طراحی و ارائه شده است.

کاربرد اصلی این دستگاه برای داخل شویی و روشویی در کارواش بخار می باشد.

این دستگاه علاوه بر اینکه دارای تجهیزات کنترلی ایمنی استاندارد مولدهای بخار است از یک سیستم جدید کنترل آب تغذیه نیز برخوردار می باشد که سبب بهبود عملکرد و کارایی دستگاه گردیده است.

مدار فرمان دستگاه بصورت اتوماتیک بوده و عملکرد مناسب سیستم قدرت و کنترل توسط حسگرهای کنترل سطح، کنترل دما و کنترل فشار انجام می گردد.

قدرت و توان و برق مصرفی این دستگاه بین 2 الی 5 کیلو وات در صورت استفاده و خروج بخار می باشد.

زمان مورد نیاز برای رسیدن بخار (آب 15 درجه الی 100 درجه) بین 15 الی 30 دقیقه بسته به نوع برق(سه فاز-تکفاز) متغیر است.

برق ورودی تک فاز و سه فاز امکان پذیر است و البته با توجه به اینکه در برق سه فاز بار الکتریکی روی سه سیم جریان تقسیم می گردد لذا استفاده از برق سه فاز بهتر می باشد.

پمپ تغذیه دستگاه بطور کاملاً اتوماتیک آب را از منبع به دستگاه وارد می نماید و با توجه به اینکه این عمل بصورت خودکار و مداوم صورت می گیرد نیازی به آب کردن این کارواش بخار برقی، توسط کاربر نمی باشد.

میزان پرش بخار در کارواش بخار برقی
میزان پرش بخار در کارواش بخار برقی

لازم به ذکر است در خیلی از محصولات مشابه خارجی یا داخلی، تغذیه دستگاه اتومات و مداوم نیست و کاربر باید در زمان های مختلف نسبت به آبگیری دستگاه اقدام نماید.

این دستگاه بصورت سیار روی چهار چرخ طراحی شده است و به آسانی قابل حمل به نقاط مختلف می باشد.

ویژگی ها

طراحی های جدیدتر و بیشتر از کارواش بخار برقی الکتریکی صنعتی در ظرفیت ها و توان های خروجی بیشتر و کمتر توسط واحد تحقیق و توسعه شرکت صنایع دما بخار مشهد انجام شده است که به زودی ارائه می گردند.

مشخصات طراحی و ساخت

این دستگاه با محصولات مشابه خارجی کاملا متفاوت است. در ساختمان مکانیکی این دستگاه سعی شده بر اساس استانداردهای BS و ASME مخزن تولید بخار از توانایی و استحکام بالایی برخوردار باشد، لذا از ورق های فولادی مناسب و جوشکاری مطابق با استانداردهای بین المللی EN282 و EN283 استفاده شده است.

انرژی الکتریکی در این دستگاه تولید انرژی گرمایی نموده و این انرژی بطور مستقیم وارد آب می شود و در نهایت تولید بخار می کند.

ویژگی منحصر بفرد دستگاه

در طراحی کارواش بخار برقی سیستم تغذیه آب ورودی به طور کاملا پیوسته و اتومات طراحی شده یعنی نیازی به وارد کردن آب به داخل آن نمی باشد و خود دستگاه بطور اتومات آب را توسط پمپ مخصوص وارد بویلر می کند همچنین برای اینکه دمای جوش در هنگام ورود آب سرد به داخل مخزن دیگ کاهش پیدا نکند و به عبارتی بویلر از جوش نیافتد یک سیستم تغذیه زمان دار طراحی شده که بصورت اتومات عمل می کند و برای اولین بار توسط این شرکت اجرا و نصب گردیده است.

ایمنی دستگاه

تمام تجهیزات ایمنی شامل سوپاپ اطمینان، سنسورهای کنترل دمای مخزن و سیستم های کنترل فشار روی این دستگاه نصب شده اند.

قطعات و لوازم دستگاه

تمام قطعات مصرفی در تولید این محصول از بهترین های موجود در بازار داخلی می باشد و در صورت نیاز در هر نقطه ای از کشور قابل دستیابی است (در صورتی که در محصولات مشابه خارجی خیلی از قطعات در داخل کشور قابل دستیابی نیست و خدمات پس از فروش ندارند)

خصوصیات کاربردی

این دستگاه به طور کاملا اتومات کار می کند و به راحتی قابل جابجایی و استفاده در هر مکانی می باشد و قادر است به صورت تمام شیفت کاری مورد استفاده قرار گیرد و تولید بخار نماید.

از مزایای بسیار مهم کارواش بخار برقی عدم ایجاد آلودگی احتراقی و دود در محل کار می باشد لذا از این دستگاه در محل هایی که مسقف و در بسته می باشد می توان استفاده کرد.

توجه: زمان کار و روشن شدن بویلر بستگی به میزان استفاده کاربر از بخار دارد لذا امکان دارد توان مصرفی در یک شیفت کاری از میزان حداکثر اعلام شده در جداول فنی بسیار کمتر باشد.

وزن متعارف بدون آب کارواش بخار برقی حدود 50 کیلو گرم و در زمان کار (با آب) حدود 75 کیلو می باشد.

استفاده از دستگاه بخار برقی در بیمارستان

یکی از کاربردهای مفید این دستگاه استفاده از آن در محیط های بیمارستانی است که برای تمیزکنندگی و ضدعفونی محیط و تجهیزات پزشکی استفاده می شود.

از آنجا که سوخت اصلی این دستگاه برق است دیگر نگران آلودگی دود ناشی از سوخت گاز یا گازوئیل نخواهید بود و مشکل تهویه هوا وجود ندارد.

جدول فنی

 

مدلکوچک (LST(Low Steamمتوسط (MST(Medium Steamبزرگ (HST(High Steam
فشار کاری مجاز 0-6 بار(اتمسفر) 0-80-10
حداکثر فشار بخار 8 بار1012
دمای کاری مجاز 160 درجه سانتی گراد 175 184
حداکثر دمای بخار 175 184 190
نوع برق مورد نیاز تک فازسه فازسه فاز
میزان برق مصرفی 1-4 کیلو وات در ساعت9-315-6
ابعاد متعارف (ارتفاع*طول*عرض ) 85*80*50 سانتی متر110*90*60 140*100*70
وزن متعارف دستگاه بدون آب 65 کیلوگرم90120
زمان اولیه تولید بخار 15-40 دقیقه15-3015-30
طول شیلنگ بخار 5 متر 55

سایر محصولات

پکیج آبداغ پر فشار
جت پرشر آبداغ
بخارشوی تانکر
تانکرشوی
بخارشوی بویلری
دیگ بخار کارواش
کارواش بخار سوپر استیم
کارواش بخار فوری
تجهیزات کارواش بخار
تجهیزات لوازم کارواش