لوگو دما بخار

پیشنهادات ویژه مراقبت از ماشین در فصل پاییز

پیشنهادات ویژه مراقبت از ماشین در فصل پاییز

گرمای تابستان به پایان رسیده و اکنون زمان مناسب برای مراقبت از ماشین در برابر سرمای پاییز است. وقت آن است که خودرو خود را به طور کامل بررسی کرده، آسیب های احتمالی آن را شناسایی نماییم و قبل از اینکه دیر شود نسبت به رفع آنها اقدام کنیم. در ادامه پیشنهادات ویژه مراقبت از ماشین در فصل پاییز بیان شده است.

در طول تابستان، خودروها با تابش شدید خورشید، گرد و غبار هوا و گرمای هوا که حرارت درون خودرو را بسیار بالا می برد روبرو هستند.

مخصوصا آب و هوای اغلب گرم و خشک نواحی مختلف کشورمان، باعث برخی آسیب ها به بدنه خودرو می شود. انجام شستشوی هفتگی خودرو لازم است تا خسارات ممکن ناشی ازهوای گرم به کمترین حد ممکن برسد.

مراقبت از خودرو در فصل پاییز

شستشوی بدنه خارجی خودرو

در فصل پاییز به دلیل اینکه گرد و خاک و برگ درختان بر روی ماشین شما می ریزد، شستشوی خودرو اهمیت ویژه ای دارد. این شاخ و برگ ها ممکن است باعث ایجاد خراش های جزئی بر روی خودرو شما شوند.

اغلب مناطق کشور در فصل پاییز شاهد بارش باران می باشیم. باقی ماندن آب باران مخصوصا در محیط آلوده شهری که باران اسیدی است، باعث آسیب دیدن بدنه خودرو می شود. پس اکیدا توصیه می شود که بدنه خودرو را کاملا تمیز نگه دارید.

بهترین روش شستشوی ماشین در فصل پاییز، کارواش بخار می باشد. در فصل پاییز هوا سرد است و کار کردن در فضای باز کارواش های سنتی سخت می باشد.

در فضاهای بسته و پارکینگ ها نیز جمع شدن آب بر روی سطح زمین باعث ایجاد محیط نامناسب و آلوده میشود. همچنین باقی ماندن مواد شوینده شیمیایی بعد از شستشو نیز آسیب جدی به سطح بدنه خودرو خواهد رساند.

در شستشو با دستگاه بخار تولید فاضلاب کمتر می شود و کسی که شستشو را انجام می دهد، خیس شدن با آب و سرما را کمتر حس می کند.

کار کردن با دستگاه کارواش بخار ژنراتوری بسیار آسان است و این از مزایای کارواش بخار صنعتی تولید شده در صنایع دما بخار مشهد می باشد.

باران پاییزی،autumn rain

مطالب مرتبط : آیا کارواش بخار به رنگ خودرو آسیب وارد می کند؟

تمیز کردن داخل خودرو به کمک کارواش بخار

نظافت داخل خودرو نیز مانند بدنه بسیار با اهمیت است. اواخر فصل تابستان معمولا همراه با مسافرت های خانوادگی است. به همین دلیل داخل خودرو به احتمال زیاد کثیف می شود.

برای پاک کردن گرد و غبار نشسته داخل خودرو در طول تابستان یکی از بهترین گزینه ها کارواش بخار می باشد. دستگاه کارواش بخار تمام لوازم داخلی خودرو را بخوبی تمیز می کند. در صورتی که برای نظافت نقاط غیر قابل دسترس مشکل داشتید با بخارشویی داخل خودرو می توان این کار را بخوبی انجام دهید.

واکس زدن بدنه چرمی و پلاستیکی داخل خودرو

آسیب جدی دیگر هوای گرم تابستان به قسمت های داخلی خودرو، خشک شدن بیش از حد قسمت های پلاستیکی داخل خودرو می باشد.

در فصل تابستان داخل خودرو تحت تابش شدید خورشید بسیار داغ می شود، همین گرمای شدید باعث سخت و شکننده شدن قسمت های پلاستیکی و چرمی داخل خودرو خواهد شد.

بهترین کار پوشاندن داخل خودرو در فصل تابستان است به طوری که در معرض نور شدید خورشید نباشد. همچنین با استفاده از برخی واکس های مرطوب کننده در ابتدا و انتهای تابستان نیز می توان تا حدود زیادی جلوی خشکی داخل خودرو را گرفت.

بررسی و تمیز کردن چراغ های خودرو

درفصل پاییز هوا زودتر تاریک می شود و در طول روز ساعت های کمتری نور خورشید وجود دارد. بنابراین چراغ های ماشین خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه آنها به درستی کار می کنند.

اگر متوجه شدید که چراغ های شما کم نور هستند، این موضوع می تواند بسیار خطرناک باشد. در این صورت چراغ های ماشین خود را تعمیر کنید.

غیر از بررسی عملکرد صحیح و انجام تعمیرات، سطح شیشه های چراغ خطر و ترمز را از هرگونه آلودگی تمیز نمایید تا روشنایی بیشتری داشته باشند.

چک کردن تیغه های برف پاک کن

تیغه های برف پاک کن را چک کنید اگر قدیمی هستند و آب و خاک را به راحتی از روی شیشه پاک نمی کنند، حتما آنها را قبل از رسیدن باران های پاییزی تعویض کنید. در مواقع باران شدید اگر برف پاک کن به خوبی عمل نکند، رانندگی کردن سخت میشود و ایمنی شما را به خطر می اندازد.

بررسی لاستیک خودرو

باد لاستیک ها را کنترل کنید. اگر می بینید که لاستیک های شما مسطح و کم باد هستند، آنها را با فشار مناسب تنظیم کنید.

همچنین اگر لاستیک های خودرو کهنه و ساییده شده باشند بهتر است در ابتای فصل پاییز نسبت به تعویض آنها اقدام شود. در نهایت برای ایمنی بیشتر در شرایط اضطراری زنجیر چرخ را حتما در صندوق خودرو قرار دهید.

چک کردن آب رادیات و بررسی و تنظیم روغن خودرو

کاپوت خودرو و اجزای آن مورد دیگری است که در ابتدای فصل سرما باید بررسی و چک شوند. اتصالات بین آنها، سطح آب و روغن موتور عوامل مهمی هستند که در کار کردن بهینه خودرو در فصل سرد تاثیر مستقیم دارند.

روغن موتور، تسمه ها و ضد یخ بررسی شود. روغن موتور باید مرتباً تعویض شود تا موتور در بالاترین راندمان خود کار کند. با توجه به شروع بارندگی ترمزها باید بتوانند بخوبی در هر شرایطی عمل نمایند. روغن ترمز را در صورت نیاز اضافه نمایید.

فیلتر هوای خود را تعویض کنید

در ادامه مبحث پیشنهادات ویژه مراقبت از ماشین در فصل پاییز باید بگوییم، گرد و غبار و خاک در تمام طول تابستان در فیلتر هوا جمع می شود و یک فیلتر کثیف، باعث کاهش جریان هوا و عملکرد موتور می شود. پاییز زمان مناسبی است که به ماشین خود تنفس هوای تازه بدهید.

تعویض فیلتر هوا در بیشتر خودروها آسان است. حدود 30 دقیقه طول می کشد و به طور کلی نیازی به ابزار ندارد. این یکی از سریعترین و ارزانترین روش هایی است که می توانید برای مراقب از ماشین خود انجام دهید.

باتری را بررسی کنید

گرمای شدید هوا در تابستان می تواند باتری های خودرو را از توان مورد نیاز برای راه اندازی و اداره یک اتومبیل تخلیه کند. باتری ها اگر در راه اندازی ماشین مشکل داشته باشند، باید جهت بررسی ماشین خود را به مکانیکی ببرید. این کار باعث می شود در فصل پاییز با خیال راحت تری رانندگی کنید.

سیستم گرمایش را تست کنید

بعد از گذشت بیش از سه ماه از تهویه مطبوع در فصل تابستان، می خواهید بخاری ماشین خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هنوز هم به درستی کار می کند.

برای این کار کافی است بخاری را روشن کرده و عملکرد آن را در نظر بگیرید. باید بلافاصله هوای گرم را حس کنید. اگر هوای سرد خارج میشود، بخاری خود را بررسی و تعمیر کنید.

امیدواریم پیشنهادات ویژه مراقبت از ماشین در فصل پاییز برای شما مفید بوده باشد نظرات خود را کامنت کنید.

مطالب پیشنهادی:

چگونه از رنگ خودرو محافظت کنیم

5 مرحله نظافت داخل خودرو از مو و فضولات حیوانات بوسیله کارواش بخار

بهترین روش شستشوی خودرو در فصل بهار

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از تخفیفات ویژه پاییزی بهره مند شوید.

کارواش بخار برقی تکفاز