راه اندازی کارواش سیار

راه اندازی کارواش سیار

راه اندازی کارواش سیار ایده ای است که ذهن خیلی از جویندگان کار را درگیر خود نموده است .در این مطلب با مزیت های کارواش سیار ، انتخاب دستگاه کارواش بخار سیار مناسب ومقایسه انواع دستگاه ها به همراه هزینه خرید بخارشوی کارواش بیان خواهد شد

 بررسی ایجاد کارواش سیار

کارواش بخار سیار

کار آفرینی

کارآفرینی اصطلاحی است که در طول 300 سال گذشته توسط دانشمندان و صاحب نظران به صورت های مختلفی تعریف شده است. به طور خلاصه کارآفرینی فعالیتی است مخاطره آمیز که فردی در پی اجرای یک ایده معمولا اقتصادی توجه نهادهای سرمایه گذاری, علمی, صنعتی و غیره را جلب نموده و نیروی آنها را به سمت عملی نمودن ایده هدایت می کند.

بنابراین یک ایده که بر اساس یک نیاز اجتماعی مبتنی است از ملزومات کار آفرینی است. نتیجه کارآفرینی علاوه بر نوآوری در محصولات جدید، حل نیازهای اجتماعی، ایجاد اشتغال برای دیگران، افزایش سودآوری شرکت ها و افراد و توسعه تکنولوژی است.

کارآفرینی باعث رفع نیازها به کمک تکنولوژی های جدید می گردد. بسیاری از محصولات تکنولوژی های جدید خصوصا در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، در اثر فعالیت های کارآفرینانه بوجود آمده اند.افراد کارآفرین از ویژگی های شخصیتی خاصی برخوردارند. مخاطره پذیری؛ نوآوری و خلاقیت و اعتماد به نفس از ویژگی های این افراد است.

دلیل راه اندازی کارواش سیار

در این مقاله هدف بررسی و نیاز سنجی ایجاد کارواش های سیار در شهرهای بزرگ و در ابتدا در مناطق بالانشین شهر تهران می باشد.

مشغله زندگی امروزی علت مراجعه خیلی از شهروندان به کارواش و انتظار برای شستشوی خودرو وقت کافی نداشته باشند.

همچنین صاحبان خودروهای لوکس و گران قیمت ترجیح میدهند خودروی آنها در یک محل خلوت مثل پارکینگ منزلشان و با تجهیزات پیشرفته شستشو شود.

در حالی که امروزه اکثر کارهای روزمره از انجام خرید منزل تا ارسال بسته های پستی و حتی مراجعه به خشکشوئی بصورت سفارشی و غیر حضوری انجام می شود، وجود شرکت های ارائه دهنده کارواش سیار نیز یک ضرورت غیر قابل اجتناب است .

علاوه بر خدمات کارواش و شستشوی خودرو، توسط یک دستگاه کارواش سیار میتوان خدمات جانبی بسیاری در کنار کار اصلی به مشتریان ارائه داد.

شستشوی مبلمان و قالی ، دیوارشویی و کف شویی محوطه اماکن مختلف از جمله این خدمات هستند. یک کارواش سیار حتی ممکن است با تبلیغات مناسب و ارائه تخفیفات ویژه مشتریان گروهی داشته باشد به عنوان مثال شستشوی خودروهای داخل پارکینگ یک شرکت در ساعت اداری یا سرویس شستشوی کامل خودروهای همه ساکنان یک مجتمع اقامتی در روز تعطیل می تواند یک گزینه مناسب برای یک روز کاری باشد .

نحوه ارائه خدمات کارواش سیار

منظور از کارواش سیار ارائه خدمات کامل شستشوی خودرو در محل حضور مشتریان (پارکینگ منزل، محل کار یا هر موقعیت جغرافیایی است که مشتری تعیین نماید) است، که نقطه شروع این فرایند تماس تلفنی صاحبان خودرو و درخواست خدمات می باشد.

بعد از تماس تلفنی به محل مشتری مراجعه و خدمات موردنظر به وی ارائه می شود.خدمات قابل ارائه این پروژه شامل شستشوی کامل بدنه خودرو، شستشوی موتور خودرو و تجهیزات موتور و هر قسمتی از وسیله نقلیه که به دلیلی باید تمیز گردد می شود.

تجهیزات مورد نیاز راه اندازی کارواش سیار

برای این طرح یک دستگاه وانت جهت جاسازی وسایل و تجهیزات کارواش سیار مورد نیاز می باشد. تجهیزات اصلی شامل واتر جت (جهت تامین آب گرم و سرد تحت فشار) و استیم جت (بخار شوی) است که این دستگاه ها به همراه مخزن آب روی وانت جاسازی می شوند.

دستگاه دیگری که حتما به همراه داشتن آن مفید خواهد بود یک جاروبرقی مناسب برای نظافت داخل اتومبیل است . لازم به ذکر است در این طرح از مواد شوینده، واکس داشبورد ، دستمالهای مخصوص و سایر ملزومات مورد نیاز شستشوی خودرو نیز استفاده می گردد.

انتخاب دستگاه کارواش بخار سیار مناسب

با توجه به مزایای کارواش بخار یکی از بهترین گزینه ها برای  کارواش سیار می باشد .در صورت استفاده از دستگاه کارواش بخار سیار مهمترین مسایلی که حتما باید مدنظر داشته باشید شامل : 1- امنیت دستگاه 2- زمان پایین تولید بخار 3 – مصرف سوخت کمتر 4- وزن سبک تر دستگاه می باشد.

دستگاه کارواش بخار ژنراتوری ساخت صنایع دما بخار مشهد همه این ویژگی ها را دارد. این موارد در مقاله ای با عنوان مقایسه دستگاه کارواش بخار طرح جدید و طرح قدیم بصورت کامل بیان شده است .

 در حال حاضر کارواش های موجود و تمام اتوماتیک نزدیک ترین الگو برای این طرح می باشد. با توجه به مطالعات و هزینه یابی صورت گرفته، برای راه اندازی یک کارواش تمام اتوماتیک (البته برای وسایل نقلیه سبک) بالغ بر 140 میلیون تومان با این شرط که محل اجرای طرح استیجاری باشد مورد نیاز است.

اما در کارواش سیار با حدود 15 میلیون تومان راه اندازی و به بهره برداری خواهد رسید که این مساله پس از ماهیت در دسترس بودن خدمت کارواش سیار بزرگترین تفاوت بین این دو می باشد.

 جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در صنایع دما بخار مشهد تماس حاصل فرمایید.

09306333410 – 05138437548

مطالب مرتبط :

فروش دستگاه کارواش بخار سیار در سراسر ایران

8 مزیت برتر شستشوی خودرو با بخار

آیا دستگاه کارواش بخار متحرک برای کارواش شما مناسب است؟

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.