لوگو دما بخار

بهترین روش شستشوی خودرو در فصل بهار

بهترین روش شستشوی خودرو در فصل بهار

در فصل زمستان شاید مجال زیادی برای شستشوی خودرو وجود نداشته باشد. همچنین هوای سرد و بارش برف باعث می‎شود که نظافت خودرو در فصل زمستان کمتر انجام شود.

اما فصل بهار و گرم شدن هوا مصادف است با آغاز گردش های بهاره و اکثر صاحبان خودرو ترجیح می دهند برای خودروی تمیز و مرتب بهترین روش شستشوی خودرو در فصل بهار را بدانند.

برای اینکه خودرو خود را به بهترین وجه برای فصل بهار آماده کنید نیاز به شستشوی مناسب آن دارید. از آنجاییکه نیاز به یک شستشوی کامل خودرو خواهید داشت توصیه می شود کارواش بخار را امتحان نمایید.

دلایل نیاز به شستشوی خودرو در فصل بهار

در طول فصل زمستان گل و لای و نمک پاشیده شده بروی برف به دلیل جلوگیری از سرخوردن خودرو به بدنه و کف آن پاشیده شده است به همین دلیل برای جلوگیری از زنگ زدن و افتادن خش بر روی بدنه خودرو لازم است در ابتدای فصل بهار آن را به طور کامل بشوییم.

زنگ زدن برخی اجزای فلزی خودرو مانند اگزوز و باک بنزین ممکن است اشکالاتی در سیستم ایمنی خودرو بوجود آورد و باعث بوجود آوردن خسارات زیادی برای خودرو باشد.

بهترین روش شستشوی خودرو در فصل بهار
از سوی دیگ فصل بهار مصادف است با پیدا شدن حشرات مختلف و همچنین برخی پرندگان مهاجر. اثرات باقی مانده از حشرات و فضولات پرندگان می تواند تاثیر بسیار مخربی بر روی بدنه خودرو داشته باشد.

یکی دیگر از عواملی که در فصل بهار باعث نیاز به شستشوی خودرو می شود گرده افشانی گلها و گیاهان است. این گرده ها معمولا حالتی چسبنده دارند و بر روی بدنه و شیشه خودرو کثیفی زیادی ایجاد می کنند.

همه این دلایل باعث می شود تا مالکان خودرو در فصل بهار نیاز به مراجعه به کارواش داشته باشند.

چه زمانی باید خودرو شسته شود

برای شستشو در فصل بهار باید برنامه منظمی داشت و خودرو را بطور منظم تمیز کرد. باران های بهاری ممکن است باعث ایجاد خوردگی و زنگ زدگی قسمت های فلزی بدنه شود. هرچقدر فاصله زمانی شستشوی خودرو بعد از باران کمتر باشد باعث کمتر شدن این اثرات مخرب خواهد شد.

اما بهترین روش شستشوی خودرو در فصل بهار کدام است؟

بعد از سرمای زمستان معمولا همه قسمت های خودرو نیاز به شستشو دارد. کف خودرو الوده به گل و لای فراوان است. در فصل بهار شیشه خودرو بطور منظم نیاز به شستشو دارد . بعد از بارانهای رگباری بدنه خودرو به سرعت کثیف می شود و داخل خودرو هم که بدلیل مسافرتها و گردش های خانوادگی و معمولی بهاره نیاز به نظافت مداوم دارد.

به همین دلیل باید روشی انتخاب شود که بتواند قسمت های مختلف خودرو را بخوبی با آن تمیز کرد.

در کارواش بخار خودروی شما توسط اپراتور کارواش و با کمک قدرت بخار به بهترین وجه تمیز خواهد شد. برای شستشوی بدنه خودرو و ایجاد شفافیت قطعا بهترین روش بخارشویی می باشد.

توشویی با بخار نیز مزیت های زیادی دارد مخصوصا اینکه در فصل بهار گرمای هوا در حدی نیست که رطوبت زیاد ناشی از شستشوی دستی به سرعت خشک شود.

لذا کارواش بخار بدلیل اینکه تقریبا بعد از شستشو خشک است بهترین روش برای نظافت داخل خودرو می باشد. فقط در نظر داشته باشید برای حصول نتیجه بهتر قبل از بخارشویی داخل کابین خودرو ابتدا وسایل اضافی داخل آن را جمع کرده سپس با جارو برقی آشغالهای ریز گرد و غبار داخل را با دقت تمیز نمایید.

همچنین شیشه کثیف به شهد گل ها و گیاهان بوسیله بخار به بهترین وجه تمیز خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

بهترین روش شستشوی شیشه خودرو بدون آسیب به آن

نکات کلیدی که هنگام شستشو خودرو باید رعایت کنید

  1. از ابر، اسفنج و پارچه‌هایی که خاصیت اولیه خود را از دست داده‌اند؛ برای تمیز کردن و شستن وسیله نقلیه کمک نگیرید. بهترین انتخاب، کارواش بخار و استفاده از دستمال نانو می باشد.
  2. به یاد داشته باشید که پس از هر شست‌وشویی روی ماشین خود، سطح مربوطه را خشک کنید تا هیچ لکی بر اثر آب یا مواد شوینده روی آن نماند.
  3. هرگز برای پاک‌کردن لکه‌های موجود روی سطوح از دستمال خشک استفاده نکنید؛ زیرا ممکن است، روی شیشه خط بیفتد و رنگ بدنه آسیب ببیند.
  4. هرگز زمانی که ماشین شما داغ است، آن را نشورید؛ زیرا گرما باعث می‌شود که رسوب یا لکه روی سطح آن بماند.
  5. تحت هیچ شرایطی مواد یا مایع شستشو را به صورت مستقیم روی سطوح نریزید.

مطالب بیشتر:

همه چیز درباره کارواش بخار

عوامل موثر در بالا بردن کیفیت شستشو با کارواش بخار

3 فایده عدم استفاده از مواد شیمیایی در کارواش بخار

پیشنهادات ویژه مراقبت از ماشین در فصل پاییز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.