لوگو دما بخار

بهترین روش شستشوی شیشه خودرو بدون آسیب دیدن آن

بهترین روش شستشوی شیشه خودرو بدون آسیب دیدن آن

شستشوی شیشه خودرو اهمیت زیادی در جلوه زیبایی آن دارد. لکه های روی شیشه جلو و وجود مه از عوامل کاهش دید راننده در جاده هستند.بیایید با هم بهترین روش شستشوی شیشه خودرو را در این مقاله مطالعه کنیم.

حتی یک پنجره کمی کثیف می تواند از زاویه های خاصی در دید راننده مشکل ایجاد کند. بنابراین تمیز کردن لکه ها برای جلوگیری از حوادث احتمالی مهم است.

در حالت کلی بدنه خودروها در معرض آلودگی های محیطی زیادی هستند و به همین دلیل نیاز به شستشوی مستمر و منظم دارند. در صورت عدم شستشوی مناسب خودرو به مرور ظاهر زشتی به آن خواهد داد.

یکی از مهمترین بخش های بدنه خودرو، شیشه آن می باشد بدلیل اینکه قسمت بزرگی از بدنه را تشکیل می دهد و در معرض دید افراد خارج و داخل اتومبیل قرار دارد.

همچنین تمیزی آن اهمیت زیادی در دید مناسب راننده دارد. یکی از بهترین روشهای شستشوی شیشه خودرو کارواش بخار است. بخار موجب تمیزی نانومتری و براقی و شفافیت شیشه اتومبیل خواهد شد.

از طرف دیگر این روش هیچگونه خط و خشی بر روی شیشه به جا نمی گذارد. در این مطلب به طور ویژه به شستشوی شیشه خودرو با کمک بخار پرداخته خواهد شد.

اهمیت شستشوی شیشه اتومبیل

شستشوی شیشه خودرو ممکن است برای اکثر ما ساده به نظر برسد. در واقع، پیچیده تر از آن است که انتظار دارید.  پیدا کردن بهترین روش برای شست و شوی شیشه خودرو یکی از دغدغه های اصلی صاحبان خودرو و کارواش می‌باشد.

با شیشه تمیز، خودرو زیباتر به نظر می رسد و افراد داخل خودرو مخصوصا رانندگان دید بهتری نسبت به فضای بیرون خودرو دارند.

برای شستشوی شیشه خودرو بهترین روش آن است که عمل تمیز کردن را به بهترین وجه انجام دهد بطوریکه هیچگونه لکه ای بعد از تمام شدن کار باقی نمانده باشد و بعد از شستشو کمترین خط و خش بر روی شیشه ایجاد شود.

هر بار که شیشه جلو اتومبیل خود را میشویید، برف پاک کن ها را تمیز کنید. آنها را با یک پارچه مرطوب پاک کنید و امتحان کنید تا مطمئن شوید که کل شیشه را پاک میکنند و سر و صدایی ایجاد نمی کنند.

داخل پنجره های اتومبیل شما به همان اندازه به فضای بیرون نیاز به نظافت دارد. بخش هایی از قسمت داخلی خودرو گازهایی منتشر می کنند که باعث ایجاد آلودگی در قسمت داخلی پنجره می شود.

عوامل آلاینده شیشه ماشین

شیشه های ماشین با عوامل آلاینده محیطی بسیار زیادی در تماس هستند و ممکن است دچار لکه های گوناگونی شوند. گرد و خاک، دوده، برگ و یا شیره درختان و یا حتی لکه های بنزیل و گازوییل از جمله این آلایندگی ها است.

در روزهای بارانی نیز قطرات باران بر روی شیشه ها برجای می مانند. تمامی این موارد باعث کثیف شدن شیشه ماشین می شوند و باید هرچه سریعتر برای رفع آن ها اقدام کرد. در برخی موارد مثل شیره درختان، اگر نظافت شیشه ماشین را به تعویق بیاندازید، دردسر بیشتری در هنگام تمیز کردن شیشه خواهید داشت.

شستشوی شیشه خودرو بصورت دستی

از شستن ماشین خود در زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید. سطح گرم شیشه باعث می شود قبل از پاک کردن محلول تمیز کننده از روی شیشه، محلول خشک شود.

از این رو لک ها باقی می مانند. قبل از تمیز کردن شیشه ها حتماً شستشوی قسمت بیرونی خودرو را به طور کامل انجام دهید. بنابراین استفاده از موم، صابون، آهک و سایر آلاینده ها که آنها را لکه دار می کنند، خودداری کنید.

برای تمیز کردن شیشه ها از حرکات ثابت افقی یا عمودی استفاده کنید. زیرا به شما این امکان را می دهد تا بعد از اینکه کل سطح را تمیز کردید، ببینید که آیا هیچ گونه لکه ای باقی مانده است یا خیر؟

برای تمیزکردن شیشه خودرو بدون آسیب دیدن آن نیازمند استفاده از روش و مواد شوینده مناسب هستیم اگر هرکدام از این موارد را نداشته باشیم ممکن است مدت زمان زیادی وقت هدر داده شود و در نهایت نتیجه مطلوبی بدست نیاید و حتی ممکن است به شیشه خودرو آسیب رسانده شود

بیشتر بخوانید:عوامل موثر در بالا بردن کیفیت شستشو با کارواش بخار

فیلم نحوه استفاده از کارواش بخار برای شستشوی شیشه اتومبیل

در ادامه روش بخارشویی شیشه خودرو در قالب یک فیلم که توسط شرکت DUPRAY  تهیه شده آموزش داده است. همانطور که در قطعه کلیپ زیر مشاهده می کنید. برای بخارشویی شیشه اتومبیل باید از برس نرم استفاده نمود.

اگر شیشه خودرو کثیفی زیادی دارد برای جلوگیری از خش افتادن ناشی از کشیده شدن ذرات گرد و غبار و کثیفی بر روی شیشه بهتر است ابتدا با یک دستمال نرم کثیفی روی شیشه را تمیز کرده و سپس برای نتیجه بهتر از بخار استفاده نمود.

 

 

انتخاب ابزار و تجهیزات مناسب

استفاده از مواد شوینده و محلول های شیشه پاک کن خانگی بدلیل وجود الکل و امونیاک ممکن است تاثیر منفی زیادی برای روی شیشه خودرو داشته باشد.

از جمله اینکه رنگ شیشه را تغییر می دهد یا با آن ترک می خورد. استفاده از شیشه پاک کن بدون الکل و همچنین دستمال های میکروفیبر می تواند نتیجه خوبی داشته باشد.

با استفاده از یک پارچه نرم و خشک ابتدا روی کثیفی ها بکشید. از ابزار تمیزکننده ساینده که باعث خراشیدن رنگ آن می شود، خودداری کنید. اما ممکن است برخی ذرات ریز هنوز هم بر روی شیشه باقی بمانند.

یکی از بهترین روشهای شستشوی شیشه اتومبیل بخارشویی آن است که باعث درخشندگی اتومبیل شما میشود.

بیشتر بخوانید: 3 فایده عدم استفاده از مواد شیمیایی در کارواش بخار

بخار قدرت نفود پذیری بالایی دارد و شیشه را بصورت عمقی تمیز می کند همچنین بعد از شستشو با بخار هیچگونه لک و کثیفی بر روی آن باقی نخواهد ماند در نتیجه شیشه برق و جلای خاصی پیدا خواهد کرد. در این روش نیازی به استفاده از مواد شوینده وجود ندارد.

مطالب مرتبط:

عوامل موثر در بالا بردن کیفیت شستشو با کارواش بخار

تفاوت کارواش بخار نانو با کارواش معمولی در چیست؟

محلول ضد بخار شیشه نانو

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از تخفیفات ویژه پاییزی بهره مند شوید.

کارواش بخار برقی تکفاز