ساعات کاری: همه روزه 8 الی 15
 • با ما تماس بگیرید

  05138437548

 • ارسال پیشنهادات

  steamwash.ir@gmail.com

 • تماس با ما
 4 مورد از اصول موتورشویی با بخار

4 مورد از اصول موتورشویی با بخار

در این مطلب یک راهنمای سریع برای صاحبان کارواش بخار وجود دارد برای اضافه کردن آنچه از قبل می دانید و اشنایی بیشتر با اصول موتورشویی با بخار. در ادامه بخوانید!

صاحبان کارواش باید در مورد تمام سیستم های تمیزکننده و روش های مربوط به موتورشویی و صفرشویی خودرو با بخار ، موتورشویی با بخار آگاه شوند. در اینجا یک راهنمای سریع برای کمک به شناخت بیشتر این روند است. در ادامه بخوانید!

 بیشتر بخوانید :

اصول موتورشویی با بخار

بهترین روش صفرشویی خودرو

محصولات کارواش بخار ژنراتوری

اصول موتورشویی خودرو با بخار

یکی از نوآوری های موفق در ارتباط با صنعت خدمات نظافتی استفاده از قدرت بخار است. بخارشویی می تواند طیف گسترده ای از مواد را تمیز کند: پارچه، فلز، پلاستیک، بتن، کاشی و خیلی بیشتر. لیست بی پایان است!

 با توجه به تحقیقات، بخارشو با استفاده از حرارت دادن آب از طریق دیگ بخار به دمای زیاد، می تواند بخار تولید کند. ذرات بخار می توانند با سطوح پیوند برقرار کنند تا تمیز شوند.

پیوند ذرات باعث می شوند ذرات بخارپهن شده که پس از آن می تواند ذرات کثیفی را برطرف کند. در واقع، ذرات خاک به راحتی برداشته می شوند و تمیز می شوند.
در حالی که انواع مختلفی از تکنیک های تمیز کننده بخار وجود دارد، این معمولا یک بخار فشار بالا است که می تواند برای برنامه های کاربردی صنعتی، صنایع سنگین و همچنین موتوراتومبیل و موتور کامیون مورد استفاده قرار گیرد .

موتورشویی خودرو با بخار چه قدر موثر است؟

به طور کلی، تمیز کردن با بخار موثرتر از تمیز کردن سنتی می باشد. این به این دلیل است که بخار می تواند به منافذ تقریبا همه ی سطوحی که ذرات کثیفی را در خود جا داده است نفوذ کند.

این یک واقعیت بسیار مهم برای صاحب کارواش است زیرا خبر خوبی برای حرفه صفرشویی است. موتورشویی با بخار نه تنها در برداشتن ذرات خاک، بلکه روغن و چربی نیز موثر است.

هر صاحب خودرو و صاحب کارواش می داند که یک موتور اتومبیل برای همیشه براق و کاملا تمیز باقی نخواهد ماند.

استفاده منظم بدون توجه به اینکه چقدر راننده دقیق است، همیشه انباشت ذرات خاک، گرد و غبار، آوارهای جاده ای و بتنی، بقایای شیمیایی، روغن موتور و چربی را ایجاد می کند. موتور شویی با بخار می تواند اطمینان حاصل کند که تمام سطوح در دسترس هستند تا همه اینها حذف شوند.

هیچ نیازی به جداسازی هر بخشی وجود ندارد زیرا شما می توانید اطمینان حاصل کنید که بخار قادر خواهد بود به مناطق سخت دسترسی پیدا کند.

مطلب مرتبط : کاربرد بخار برای شستشوی وسایل نقلیه

 اصول موتورشویی با بخار

موتورشویی خودرو با بخار همچنین یک راه خوب برای بررسی نشت روغن است. هنگامی که موتور به طور منظم ، به روش صحیح بخارشویی شود تشخیص نشتی روغن آسان تر است .

روش های سنتی شویی باید از ترکیبات اسیدی استفاده کنند تا شلنگ ها تمیز شوند.  با این حال، ترکیبات مشابهی که می توانند شیلنگ ها را تمیز کنند نیز می توانند در این روند به انها آسیب بزنند.

در موتور شویی با بخار این مشکل وجود ندارد . بخار می تواند به آسانی شیلنگ ها را تمیز کند و مطمئن شود که موتورهای خودرو در سلامت کامل هستند و هیچ نشتی از روغن وجود ندارد.

بر اساس ویژگی های ذکر شده برای موتورشویی با بخار، بسیاری از صاحبان خودرو و صاحبان کارواش معتقدند که ارزش خدمات بخارشویی به اثرکلی آن است. حتی صاحبان ماشین های کلاسیک با وجود هزینه، از گزینه های تمیز کننده بخار برای اموال ارزشمند خود استفاده می کنند.

 راهنمای صاحب کارواش برای روش های موتورشویی با بخار

درست مثل هر روش تمیز کردن دیگر، تمام صفرشویی کننده ها و صاحبان کارواش باید اطمینان حاصل کنند که دستورالعمل ها برای بخارشوی موثر موتورها  دنبال می شوند .

دلایل و مزایای موتورشویی خودرو با بخار وجود دارد، اما گام های پیشگیرانه نیز وجود دارد که باید صفرشویی کننده خارج از فرآیند تمیز کردن رعایت کند.

در اینجا چند نکته برای پیگیری برای اطمینان از اینکه بخارشویی موتور به درستی انجام می شود، می باشد.

 • اطمینان حاصل کنید که کارکنان به درستی محافظت می شوند.
 • اطمینان حاصل کنید که لباس مناسب پوشیده شده است. این باید شامل لباس های محافظ چشم، دستکش های مناسب و کفش باشد. موتورشویی با بخار می تواند ذرات بخار را با فشار پخش کند. کارکنان شما باید برای ایمنی محافظت شوند.
 • کارکنان شما باید برای استفاده از دستگاه کارواش بخار ژنراتوری (بخارشو صنعتی) آموزش ببینند.اگر چه تمیز کردن بخار می تواند تقریبا تمام انواع بقایا را تمیز کند، لازم است که روش و زاویه مناسب نیز به طور موثر ارائه شود. مهارت های لازم برای اطمینان از ایمنی موتور یا موتور کامیون لازم است.قطعات موتور خودرو وجود دارد که باید هنگام انجام فرایند شست و شو، نگهداری شود. کارکنان باید از این امر آگاه باشند و باید قادر به انجام اقدامات پیشگیرانه لازم در اجتناب از آسیب به بخش هایی مانند سیستم های احتراق، سیستم های الکترونیکی و غیره باشند.
 •  اطمینان حاصل کنید که درجه حرارت به درستی تنظیم شده است. هنگامی که موتور کامیون ها و موتور ماشین ها را بخارشویی می کنید مطمئن شوید که یک ساعت از استفاده از موتور گذشته است. تماس بخار با یک موتور داغ، به سر سیلندر و سایر قسمت های حساس موتور آسیب می رساند.
 • از محصولات اصلی استفاده کنید.پس از فرایند تمیز کردن، برخی از کارشناسان  استفاده از موم فلزی یا موم محافظ را برای برخی از بخش های موتور پیشنهاد می کنند.  برای بهترین نتایج، به صاحبان کارواش پیشنهاد می شود از محصولات اصلی استفاده کنند.

در نتیجه :

چه مشتریان شما موتور را برای تعمیر و نگهداری تمیز کنند  یا امادگی فروش دوباره، بخارشویی می تواند این اطمینان را بدهد که موتوربه طور کامل و موثرتمیز میشود.

بهترین ابزار شما به عنوان یک صاحب کارواش، تخصص و دانش شما در مورد موتورشویی با بخار است.

 بیشتر بخوانید : 

محصولات کارواش بخار ژنراتوری صنایع دما بخار مشهد

شستشوی وسایل نقلیه با بخار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.