لوگو دما بخار

قیمت و خرید بخارشوی تانکر، منبع و مخزن

بخارشوی تانکر، منبع و مخزن

بخارشوی تانکر

پکیج بخارشوی منبع، تانکر و مخزن با پلاک استاندارد ملی ایران

گسترش استفاده از بخارشوهای بزرگ جهت شستشوی تانکرها سبب طراحی نوع متحرک و نوع ثابت آن شده است. در این دستگاه مولد بخار داغ (Hot Steam Generator)، بخار مورد نیاز با حجم بالا تامین و با فشار خروجی نازل تا 150 psi برای مصرف ارسال می گردد.

 

ویژگی های محصول

امروزه شستشوی تانکرهای حامل مواد نفتی با بخار داغ به دلیل افزایش سرعت و همچنین سادگی آن مورد توجه قرار گرفته است.

در مراکز نگهداری مواد نفتی نیز استفاده از تجهیزات بخارشویی برای منابع و مخازن از قدیم مورد توجه بوده است.

لیکن در این موارد با توجه به سایز مخزن و منبع های حامل مواد نفتی استفاده از سیستم بخارشوی بزرگ متحرک و سیار مورد نظر می باشد.

استفاده از دستگاه بخارشو برای شستشوی مواد نفتی داخل تانکر و مخزن ها به دلیل دما و فشار بالا از قدیم رایج بوده است و لذا در سال های اخیر با توجه به توسعه تکنولوژی روش های استفاده از بخار، استفاده از این تجهیزات بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

تانکرهای نفتکش که وظیفه جابجایی سوخت را بر عهده دارند برای تغییر مواد سوختی، نیازمند شستشوی داخلی مخزن می باشند.

به همین علت با استفاده از سیستم گرمایشی بخار داغ عمل شستشو بسیار ساده می باشد.

معمولا تانکرهای تریلی و کامیون با ظرفیت های حجمی حدود 16 الی 30 هزار لیتر برای شستشوی داخل مخازن با بخار، نیازمند این تجهیزات می باشند.

با استفاده از این پکیج ها می توانید عملیات شستشو را تا حدود 95 درصد به انجام برسانید و مواد نفتی و روغن های پایه، را از شیر تخلیه تانکر خارج نمایید.

مهم ترین روش رایج در کشور ما برای تانکرهای حمل سوخت استفاده از حمام بخار داغ می باشد که برای مدت 1 الی 3 ساعت مواد به آرامی از تانکر خارج می شوند.

تصاویر نمونه این کار در بخش گالری تصاویر بخارشوی تانکر و مخزن قرار گرفته است.

1-استفاده از تفنگی های متعارف مخصوص آب داغ که در طرح های مختلف موجود است.

هرچند به دلیل اینکه سایز لوله های خروجی و شیرآلات نصب شده روی این لانس ها دارای افت فشار زیادی است (به دلیل فشار بالای آب تا 200 بار ) لذا استفاده از آنها برای کاربرد در روشویی کارواش بخار زیاد مناسب نیست (سرعت کار پایین است).

2-استفاده از تفنگی های طراحی شده با سایز لوله های مناسب و شیر آلات با خروجی خوب که این مورد نیز به دلیل مصرف و کاربرد کم، هنوز امکان تولید انبوه آن، صرفه اقتصادی ندارد.

پکیج بخارشوی منبع، تانکر و مخزن با پلاک استاندارد ملی ایران

بخش های مختلف تانکرشو بخار

بخش های مختلف تانکرشوی – بخارشوی تانکر
 1. سکوی اپراتور
 2. مشعل
 3. تجهیزات کنترلی
 4. شیر خروجی بخار
 5. دریچه منهول ( آدم رو)
 6. سوپاپ اطمینان
 7. دودکش
 8. آب نما
 9. لوله کنترل
 10. تابلو برق
 11. چنگ جرثقیل
 12. پمپ
 13. شیر تغذیه
 14. شیر تخلیه بلودان

مدل های مختلف بخارشوی تانکر و مخزن

پکیج بخارشوی منبع، تانکر و مخزن با ظرفیت 30.000 لیتر

1- پکیج بخارشوی ظرفیت 30.000 لیتر

با این تانکرشوی بخار قادر خواهید بود تا تانکرها و مخازن حمل سوخت تا ظرفیت استاندارد 30.000 لیتر را ظرف مدت 1 الی 3 ساعت تمیز نمایید.

با این دستگاه امکان شستشوی همزمان دو تانکر نیز وجود دارد.

برای افزایش تعداد تانکرها باید از ظرفیت های بالاتر استفاده کرد. در این مدل بخار با فشار بالایی تامین می شود به همین دلیل برای شستشوی تانکرهای بزرگ مناسب می باشد.

به نسبت دستگاه های مشابه این بخارشوی تانکر عملکرد ساده تری دارد لذا استفاده از این تانکرشو آسانتر بوده و سرعت شستشوی بالاتری دارد.

پکیج بخارشوی منبع، تانکر و مخزن با ظرفیت 20.000 لیتر

2- پکیج بخارشوی ظرفیت 20.000 لیتر

با استفاده از این دستگاه و تجهیزات جانبی آن شما قادر خواهید بود تا یک تانکر به ظرفیت تعریف شده 20 هزار لیتر را ظرف مدت سه ساعت از مواد نفتی شامل روغن ها و مازوت و گازوئیل تمیز کنید.

امکان شستشوی تانکرها با ظرفیت بالاتر نیز با این تانکرشو وجود دارد فقط امکان دارد زمان گرمایش افزایش یابد.

پکیج بخارشوی منبع، تانکر و مخزن با ظرفیت 10.000 لیتر

2- پکیج بخارشوی ظرفیت 10.000 لیتر

با استفاده این دستگاه و تجهیزات جانبی آن شستشوی داخل مخازن تا ظرفیت استاندارد 10.000 لیتر که به مواد نفتی آلوده شده اند به روش گرمایش مستقیم ظرف مدت 1 الی 3 ساعت امکان پذیر است.

محصولات استیم ژنراتور بخار فوری کاملا ایمن مناسب برای تانکرشویی

دستگاه بخار فوری 1 تن
دستگاه بخار فوری 2 تن
دستگاه بخار فوری 3 تن

سایر محصولات

پکیج آبداغ پر فشار
جت پرشر آبداغ
بخارشوی تانکر
تانکرشوی
بخارشوی بویلری
دیگ بخار کارواش
کارواش بخار سوپر استیم
کارواش بخار فوری
تجهیزات کارواش بخار
تجهیزات لوازم کارواش

 

 لزوم شستشوی تانکرها

بیشتر ببینید: تصاویر بخارشوی تانکر، مخزن و منبع

خودروهای سنگین در زندگی صنعتی امروز کاربرد زیادی دارند و همراه با پیشرفت جامعه هر روز بر تعداد آنها در جاده ها افزوده می شود.

انواع مختلف خودروهای سنگین از جمله خودروهای یخچال دار برای حمل مواد غذایی، تانکرهای حامل مواد سوختی یا دیگر مایعات، کامیون های حمل بار، خودروهای امدادی، جرثقیل ها و … در این دسته قرار می گیرند.

بدلیل اینکه این خودروها اغلب برای حمل بار مورد استفاده قرار می گیرند لازم است پس از هر بار تخلیه تمیز و نظافت شوند

مخصوصا اگر بار ماشین هربار متفاوت باشد، مثل تانکرهای حمل مواد سوختی یا مواد غذایی.

علاوه بر این شستشو و نظافت بدنه و کف خودروها نیز اهمیت زیادی دارد و کاملا برای همه روشن است. دستگاه تانکرشوی بخار یک وسیله مناسب برای شستشوی سریع و با کیفیت بالا برای شستشوی این نوع خودروها می باشد.

بخار خروجی این دستگاه را با فشار مناسب روی سطحی که می تواند بدنه، داخل خودرو، کابین بار و حتی تانکر سوخت باشد می پاشند.

دمای بالای بخار هرگونه چربی و جرم بر روی سطوح مورد نظافت را ذوب می کند و بخوبی آن را تمیز می کند.

 

اهمیت شستشوی تانکرها

تانکرها و علی الخصوص تانکرهای حامل مواد سوختی نیاز به نظافت و شستشو بعد از هر بار سرویس دهی دارند. سطح داخلی تانکر باید بخوبی از هرگونه ماده خارجی تمیز و نظافت شود. در غیر اینصورت بار جدید خالص بودن خود را تا حدی از دست خواهد داد.

همچنین در صورت عدم نظافت درست و اصولی مواد چرب باعث جذب گرد و خاک بر روی بدنه خودرو می شود و بعد از مدتی علاوه بر اینکه منظره بسیار نامناسبی دارد. ممکن است روی عملکرد صحیح دستگاه تاثیر منفی داشته باشد.

 

 

اهمیت شستشوی ماشین های سنگین و تجاری

خودروهای سنگین مثل کامیون ها به طور مستمر در سطح شهرها و جاده ها حرکت می کنند. در نتیجه می توانند فرصت بسیار مناسبی برای تبلیغات کسب و کارهای مختلف باشند.

مخصوصا شرکت باربری که هماهنگ کننده ارسال بار به نقاط مختلف کشور می باشد. در صورتی که بدنه کامیون به خوبی تمیز و براق باشد جلوه خوبی دارد و تبلیغات بر روی آن بسیار جذاب خواهد بود.

لزوم نظافت بدنه خودروهای سنگین

تبلیغات روی کامیون ها نیاز به نظافت مداوم دارند تا مردم آنها را بهتر ببینند.

خودروهای سنگین و تجاری به واسطه حضور بلند مدت در سطح شهر و جاده ها، نقش مهمی در تبلیغات و افزایش سود و بهره وری کسب و کار ایفا می نمایند.

مسلم است که سطوح تمیز و درخشان سطوح بدنه خودرو ها علاوه بر حفاظت از رنگ بدنه و افزایش عمر مفید، با ارتقا جلوه های بصری، معرف خوبی از سیستم مدیریتی شرکت و کسب و کار بوده و در نتیجه نقش موثری در اعتماد و جذب مشتریان دارد.

بیشتر بخوانید: دستگاه بخارشوی کارواش سوپر استیم ژنراتوری

 

دلایل استفاده از دستگاه تانکرشوی بخار برای کارواش خودروهای سنگین

 1.  دستگاه تانکرشو و کارواش بخار ماشین سنگین با فشار و دمای بالای بخار بخوبی همه سطح خارجی خودروهای بزرگ را تمیز می کند.
 2. در روش های معمول شخصی که قصد نظافت تانکر را دارد به داخل تانکر رفته و بدنه آن را با کمک آب معمولا گرم به همراه مواد شوینده می شوید. که معمولا کار سخت و خطرناکی است. با استفاده از دستگاه تانکرشوی بخار لزوم به حضور فرد نظافت کننده داخل تانکر نیست. خروجی بخار را به تانکر متصل کرده و منتظرمی مانند تا بخار درون مخزن به حدی برسد که کلیه چربی و مواد چسبیده به دیواره ها را با فشار و دمای خودش پاک نماید.

 

 1. در صورتی که بدنه کامیون تبلیغات داشته باشد استفاده از روش های معمولی شستشو ممکن است باعث از بین رفتن این تبلیغات شوند در صورتی که به کمک بخار کمترین آسیب به آنها وارد می شود.
 2. شستشوی ماشین های سنگین آب زیادی مصرف می کند. به همین دلیل با استفاده از تانکرشوی بخار تا حد زیادی در مصرف آب صرفه جویی خواهد شد.
 3. بدلیل حضور طولانی مدت خودروهای سنگین در جاده ها کف آن بسیار کثیف و آلوده خواهد شد و معمولا لایه سنگینی از گل و لای بر روی این سطوح قرار می گیرد.پاک کردن این جرم ها با روش های سنتی بسیار دشوار است اما با کمک بخار و قدرت نفوذ پذیری بالای آن هر گونه کثیفی به سرعت تمیز خواهد شد.