لوگو دما بخار

شستشوی ماشین با آب پر فشار، جت پرشر

شستشوی ماشین با آب پر فشار، جت پرشر

 شستشوی ماشین با آب پرفشار

از دستگاه های شست و شوی پرفشار برای از بین بردن انواع آلودگی های سطح مثل گرد و غبار، گل و لای، آدامس و خاک استفاده می شود. شستشوی ماشین با آب پر فشار، جت پرشر آبداغ یک الگوی تمیز کردن یکنواخت را ایجاد می کند که می تواند سطوح را با سرعت زیاد تمیز کند.

به غیر از شستشوی ماشین از جت پرشر برای مشاغل و کاربردهای دیگر نیز استفاده می شود. مثلا در خانه ها برای نظافت و شستشوی قسمت های مختلف ساختمان در جهت کاهش آلرژی استفاده می شود.

همچنین برای تمیز کردن قسمت هایی مانند: ناودان ها، سقف، پیاده روها، مسیرهای رانندگی و… استفاده می شود. بسته به نوع سطح و آلودگی آن، باید از فشار بالاتر یا کمتری استفاده شود، همچنین از نازل مناسب در تمیز کردن مؤثر است.

نازل ها

نازل ها در جت پرشر باعث تغییر جهت جریان آب و سرعت آن می شوند و به کاربران این امکان را می دهند تا به مسافت بیشتری دسترسی داشته باشند یا فشار بیشتری را برای تمیز کردن سطح کثیف اعمال کنند. اما در حین کار با نازل ها، باید مراقب بود زیرا بعضی از انواع آنها فشار بالایی دارند و ممکن است به کاربر آسیب وارد کند.

نحوه انتخاب نازل مناسب

بعضی از جت پرشرها دارای یک نازل فشار متغیر هستند که می توانید برای تنظیم فشار بین صفر تا 60 درجه استفاده شوند. بعضی از آن ها دارای نازل با کد رنگی هستند که هر کدام فشار خاص خود را دارد و برای کارهای متفاوت می توان از انواع آنها استفاده کرد.

نازل ها هنگام تعیین میزان قدرت تمیز کردن برای کارهای خاص، مهم ترین لوازم جانبی هستند.  معمولاً از قویترین تا کمترین فشار کدگذاری شده اند.

انواع نازل ها از لحاظ میزان فشار

قرمز (0 درجه) : از بین بردن لکه های سفت و سخت یا زباله ها (گل، آدامس خشک شده یا شیره، زنگ زدگی) از مناطق بسیار کوچک البته نه روی سطوح چوبی.

زرد (15 درجه) : برای از بین بردن خاک، کپک یا رنگ قبل از رنگ آمیزی یا آب بندی مجدد استفاده می شود. این فشار می تواند ذرات سخت را از فاصله مطمئن روی سطوح حذف کند.

سبز (25 درجه) : رایج ترین برای مصارف خانگی می باشد. مناسب برای اتومبیل ها، قایق ها، چمن، مسیرهای رانندگی و عرشه کشتی ها است.

سفید (40 درجه): دارای فشار نرم تر و سطح تماس گسترده ای برای سطوح حساس و شکننده مانند پنجره ها ، پرده ها ، گلدان های گل و .. می باشد.

مشکی (نازل صابون کم فشار) : دارای فشار کم برای استفاده از صابون در شستشو.

نازل ها مصرف آب را به طرز چشمگیری کاهش می دهند. می توانید در هنگام شستشو با استفاده از نازل فشار قوی به جای شلنگ استاندارد، صرفه جویی در حدود 75? یا بیشتر را داشته باشید.

اصول اولیه نحوه ی تمیز کردن

آب گرم یا سرد؟

هر چه آلودگی های سطح، چربی بیشتری داشته باشند در استفاده از آب پرفشار باید از حرارت بیشتری استفاده کرد. اگر آلودگی قابلیت حل شدن در آب را داشته باشد، می توان به تنهایی با آب سرد برای پاک کردن استفاده کرد.

در این حالت الزاما با آب گرم نتیجه بهتری حاصل نمی شود. با این وجود هنگام تمیز کردن چربی ها، روغن ها و رنگدانه ها، آب گرم نتیجه ای سریعتر و تمیزتر می دهد. همچنین در زمان استفاده از آب گرم از مواد شوینده کمتری نسبت به آب سرد استفاده می شود.

سطح خشک مواد شوینده را به مراتب بهتر از سطح مرطوب جذب می کند، اما باید به هوای گرم یا شرایط آن دقت کرد. زیرا مواد شوینده می توانند روی سطح خشک شوند.

در صورت تردید، ابتدا سطح را مرطوب کنید و اگر سطح وسیعی برای تمیز کردن وجود دارد، ابتدا بخشی از آن را به انجام دهید تا مواد شوینده خشک نشوند.

از پایین شروع کنید و به سمت بالا کار کنید

مواد شوینده را از بالا به پایین استفاده نکنید. اگر از بالا شروع کنید، مواد شوینده پایین می روند و کانال هایی را در سطح پایین تشکیل می دهند و باعث ایجاد لکه یا خطوط روی سطح می شوند. اگرچه این امر در شستشوی ماشین، براساس شکل و اندازه خودرو تغییر می کند.

مطمئن شوید که هر ماده شوینده را به طور کامل بشویید، تا اطمینان حاصل شود که همه مواد شوینده از بین رفته اند، در غیر این صورت بعضی از مواد شوینده می توانند لک و علائمی روی سطح بگذارند.

با این حال، تمیز کننده فشار بالا نیز یک وسیله مکانیکی است. اگر پس از مدت طولانی به طور صحیح استفاده نشود ممکن است باعث ایجاد خرابی در دستگاه شود.

 مطلب پیشنهادی: شستشوی ماشین بدون تماس فیزیکی با سطوح

جت کلینر آبداغ یا جت پرشر آبداغ چیست؟

این دیگ و پکیج های مخصوص جهت تولید آبداغ و آبگرم فوری با فشار های بالا (100 الی 350 بار) برای رسیدن دما به 60 الی 100 درجه سانتی گراد و جهت استفاده در خیلی از شستشو های صنعتی یا عمومی و کارواش ها طراحی و ساخته می شوند.

لازم بذکر است این سیستم گرمایش به گونه ای است که :

اولاً :آب سرد پرفشار به داخل آن وارد می شود و سپس آبگرم پرفشار از آن خارج می گردد و لذا تحمل فشارهای بسیار بالا را دارد.

درثانی:عمل گرم کردن آب را در زمان کوتاه و با سرعت بسیار بالا انجام می دهد.

در این محصولات فقط آب سرد وارد پمپ های پرفشار می گردد و دیگ نیز در خروجی پمپ نصب می شود.

مشکلاتی که ممکن است در هنگام استفاده از جت پرشر با آن مواجه شوید:

نازل خروجی نمی تواند آب را پاشش کند:

علت ها:

 1. فیلتر آب ورودی یا ورودی آب مسدود شده است.
 2. لوله مارپیچ گرمایشی مسدود شده است.
 3. نازل مسدود شده است.

فشار آب ناپایدار است:

علتها:

 1. 1. آب ورودی به دستگاه کافی نیست.
 2. لوله شکسته شده.
 3. نازل فرسوده است.
 4. وجود نشت آب.

مشعل مشتعل و سوزان نیست

علتها:

 1. عدم ورود هوای کافی به مشعل، دود سفید.
 2. فیلتر سوخت، پمپ سوخت و نازل سوخت کثیف و دارای گرفتگی هستند.
 3. آسیب دریچه الکترومغناطیسی.
 4. آسیب سوئیچ فشار.

مشکلات فوق ممکن است در جت پرشرها اتفاق بیفتد. کاربر می تواند علت آن را پیدا کرده و مشکل را برطرف کند. اما اگر خطای جدی مانند نشت آب در بدنه پمپ وجود داشته باشد، دستگاه باید به یک متخصص ارسال شود.

مطلب پیشنهادی: 

مقایسه روش های شستشوی خودرو با آب پرفشار و کارواش بخار

تخریب بتن با واترجت صنعتی

یک روش جدید برای شستشوی هواپیما | چرا هواپیما به شستشو نیاز دارد؟

کارواش بخار فوری

 جهت مشاوره و دریافت جزئیات بیشتر با کارشناسان ما در صنایع دما بخار مشهد تماس حاصل فرمایید.

05138437548 – 09306333410

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.