لوگو دما بخار

چرا کارواش بخار؟

چرا کارواش بخار؟

چرا کارواش بخار؟

چرا کارواش بخار برای شستشو مناسب تر است؟

امروزه با توجه به تولید خودروهایی که دارای تزئینات داخلی گران قیمت می باشند استفاده از شیوه سنتی شستشو با آب کاری اشتباه می باشد.

به همین منظور در سال های اخیر برای بهبود کیفیت شستشو از یک طرف و امکان شستشوی اجزای داخلی و موتوری از طرف دیگر استفاده از بخار مورد توجه قرار گرفته است.

لذا در خیلی از کارواش های مدرن از بخار برای شستشو استفاده می گردد که به آن ها کارواش بخار می گویند.

بیشتر بخوانید: مقایسه روش های شستشوی خودرو با کارواش بخار

به دلائل مهم ذیل اشتیاق کارواش داران به استفاده از بخار به سرعت رو به افزایش است.

  1.  کیفیت جلادهی و براق کنندگی در شستشو با بخار به حدی بالاست که آلودگی ها از بدنه خودروها در سطوح بسیار ریز در حد نانو پاک می شود.
  2.  دمای بخار می تواند خیلی از آلودگی ها از جمله چربی ها را پاک نماید بدون اینکه هزینه ای برای استفاده از مواد شوینده داشته باشید.
  3.  بخار به دلیل کوچک بودن ذرات آن قادر است به سطوح بسیار ریز نفوذ نماید لذا برای تمیز کردن شیارها و شکاف ها و اجزای داخلی و موتوری بسیار مفید است.
  4.  به دلیل اینکه بخار دارای رطوبت بسیار کمی می باشد در زمان استفاده در اطراف و روی قطعات الکترونیکی یا الکتریکی هیچ گونه صدمه ای به آنها وارد نمی کند و باعث خرابی آنها نمی شود.
  5. در زمان شستشو با مواد شوینده و خصوصا مواد شیمیایی ذرات آلودگی پاک می شود ولی مواد شیمیایی در حد بسیار ریز روی قطعات باقی می مانند و این می تواند سبب انتقال از طریق تماس به بدن و ایجاد عارضه و مریضی در انسان شود (امراض ناشی از مواد شیمیایی) در صورتی که در استفاده از بخار در پایان کار هیچ ماده ای اعم از آلودگی یا مواد شیمیایی روی سطوح باقی نمی گذارد.
  6. خاصیت ضد میکروبی و استرلیزاسیون بخار به حدی می باشد که در بیمارستان ها برای ضدعفونی تجهیزات و لوازم از بخار استفاده می کنند لذا علاوه بر تمیز کردن سطوح از آلودگی های موجود همزمان عمل ضدعفونی و استرلیزاسیون نیز انجام می شود.
  7. رشد مصرف آب جهت شستشو امروزه با توجه به وجود بحران آب سبب شده که سازمان های مربوطه در حال بررسی مقابله با مصرف شدید آب در کارواش های سنتی باشند که این در نهایت سبب تعطیلی آنها خواهد شد در صورتی که در کارواش بخار میزان آب مصرفی بسیار ناچیز است.
  8.  یکی از مهم ترین مزایای استفاده از بخار کاهش شدید میزان تولید فاضلاب و پساب می باشد که یکی از مشکلات مهم دارندگان کارواش های سنتی است.
  9.  با افزایش کیفیت ارائه خدمات و رضایت مشتریان ،درآمد حاصل از کارواش بخار در شهرهای مختلف به شدت افزایش یافته و خیلی ها توانسته اند با مدیریت مناسب در زمان کوتاهی به درآمدی بالا دست یابند.

سه عامل مهم درآمد بیشتر کارواش بخار

1- ارائه خدمات با قیمت های بالا

خدمات ارائه شده در کارواش های بخار به دلیل موفقیت در کسب رضایت مشتریان از جهت کیفیت توانسته برای کارواش داران درآمدهای بسیار بالایی ایجاد کند. به عنوان مثال 300 هزار تومان جهت خدمات صفرشویی (در شهرهای بزرگ) و 120 هزار تومان داخل شویی را می توان ذکر کرد.

در آمد کارواش بخار

پیشنهادی : درآمد کارواش بخار چگونه است؟

 2- منحصربفرد بودن خدمات بخار

با توجه به اندک بودن ارائه دهندگان خدمات کارواش بخار در شهرها ارائه این خدمات برای ارائه دهنده بصورت انحصاری می باشد.

 3- کلاس کاری بالاتر با کارواش بخار

کلاس کار ارائه دهندگان کارواش بخار بسیار فراتر از کارواش های عادی و سنتی است

به حدی که حتی از دارندگان کارواش های اتومات نیز به دلیل جدید بودن تکنولوژی، بالاتر می باشد.

لذا جذب مشتریان با کلاس تر در این حرفه باعث افزایش درآمد بیشتر شده است.

علاوه برآن شما با داشتن کمترین سرمایه می توانید شروع به راه اندازی شغل کارواش بخار کنید. حتما لازم نیست مکان خاصی برای کار داشته باشید با داشتن یک خودرو و یک دستگاه کارواش سیار می توانید به صورت سیار کار کنید.

دستگاه های شستشو با بخار به غیر از کارواش می تواند در سایر زمینه ها مثل فرش شویی، خدمات نظافتی، قطعه شویی و … به کار گرفته شود.

برای دریافت فایل پی دی اف مطلب روی تصویر زیر کلیک نمائید .

PDF

مطالب مرتبط :

مزایای کارواش بخار

راهنمای خرید بخارشوی ایرانی یا خارجی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.