لوگو دما بخار

4 اقدام لازم در کارواش در آغاز بهار

4 اقدام لازم در کارواش در آغاز بهار

4 اقدام لازم برای آماده نمودن کارواش در آغاز فصل بهار جهت شروع یک سال پر درآمد

کارواش بخار از جمله مشاغلی است که در فصل زمستان مشتریان زیادی دارد. در حالت کلی مراجعه صاحبان خودرو در فصول پربارش مانند پاییز و زمستان و اوایل بهار به کارواش افزایش می یابد.

در این مقاله به 4 اقدام لازم در کارواش در آغاز بهار برای شروع یکسال پر از سود و درآمد می پردازیم.

مطلب مرتبط: بهترین روش شستشوی خودرو در فصل بهار

ایرانیان بنا به سنت دیرینه در ابتدای سال  به نظافت و تعمیر محل زندگی خود می پردازند. وسایلی که به آن نیاز ندارند را جابجا کرده و وسایل مورد نیاز جدید را تهیه می نمایند.

این سنت حسنه از محل زندگی به محل کسب و کار نیز کشیده شده و در حال حاضر اکثر صاحبان مشاغل در آغاز فصل بهار تلاش می نمایند تمام کم و کاستی های محل کار خود را برطرف نموده و برای یک سال جدید مهیا شوند.

همچنین با توجه به تغییر فصل و گرم شدن هوا لازم است تغیرات اساسی در محل کسب و کار ایجاد شود.

کارواش داران نیز بعد از فصل پرکار زمستان در ابتدای بهار باید محل کارواش و تجهیزات آن را برای شروع سال جدید و فعالیت در فصول گرم سال مهیا نمایند.

در فصل بهار علاوه بر کثیفی خودرو بر اثر بارش های بهاره، گرده‌ ریزی گل ها و شهد درختان نیز باعث دردسرهایی برای صاحبان خودرو می شود که آنها را ملزم به مراجعه به کارواش می نماید.

بنابراین لازم است کارواش داران هرچه سریعتر خود را برای نوع جدیدی از مشتریان آماده نمایند.

steam carwash

در ادامه این اقدامات لازم بیان خواهند شد:

1- نظافت محوطه کارواش

در فصل زمستان خودروهایی که به کارواش وارد می شوند با خود گل و لای جاده را به داخل کارواش می آورند. همچنین دیوارها بعد از یکسال احتمالا ظاهر ناخوشایندی به خود می گیرند.

محل استراحت و انتظار مشتریان هم به یک نظافت کلی نیاز دارد. در نتیجه بهتر است در ابتدای فصل بهار همه محیط کارواش به دقت تمیز شوند تا مشتریان بهاره احساس خوشایندی از مراجعه به کارواش شما داشته باشند.

2- بررسی تجهیزات کارواش

بهتر است تمام تجهیزات کارواش در فواصل کوتاه مدت بعنوان مثال به صورت ماهیانه بررسی شوند تا از صحت عملکرد آنها در کل سال مطمئن باشیم.

اما علاوه براین ایرادات بخش های مختلف دستگاه کارواش بخار در ابتدای سال بررسی شود و تا زمان فرصت باقیست نسبت به رفع آنها اقدامات لازم صورت پذیرد.

تجهیزاتی مثل پمپ، شیرها، شلنگ و لانس، برس های شستشو، اتصالات برق و همه بخش های مورد نیاز باید بررسی شوند.

در صورتی که بخشی نیاز به تعمیر و یا حتی تعویض دارد اقدام لازم باید صورت گیرد. در صورت معیوب بودن هرکدام از تجهیزات ممکن است به خودور مورد شستشو آسیب وارد نماید.

سختی گیر یکی از تجهیزات اساسی مورد نیاز کارواش بخار می باشد درست کار نکردن سختی گیر تاثیر مستقیم بر نحوه عملکرد کارواش بخار دارد.

در صورتی که سختی گیر شما نیاز به احیا دارد بهتر است آن را احیا نمایید تا از آسیب به دستگاه کارواش بخار شما جلوگیری به عمل آید.

 3- تهیه مواد شوینده مناسب

همانطور که بیان شد نوع آلودگی های خودرو در فصل بهار و زمستان متفاوت است بنابراین ممکن است برای نظافت هم به مواد شوینده ای با ترکیبات متفاوت نیاز داشته باشیم. بهتر است قبل از مشکل دار شدن مواد شیونده مناسب فصل بهار برای کارواش خود تهیه نمایید.

4- تجهیز کارواش به دستگاه های جدید و تعویض تجهیزات آسیب دیده

در ابتدای فصل بهار فرصتی وجود دارد تا کارواش‌داران سیستم‌ها و تجهیزات خود را ارتقا دهند. در مراکز کارواش بخار تجهیزات مختلفی وجود دارد که ممکن است به مرور آسیب ببیند.

شلنگ ها، نازل های بخارو حتی تجهیزات برقی را بررسی نمایید و در صورت نیاز اقدام به جایگزینی نمایید. در صورتی که در دستگاه کارواش بخار شما در طول زمستان پاسخگوی نیاز کارواش شما نبود بهتر است به فکر تهیه کارواش قوی تر و پیشرفته تری باشید.

یا اگر کارواش ثابت دارید و نیاز به جابجایی کارواش در محل کار را احساس نموده اید می توانید در مورد مزایای کارواش بخار سیار و متحرک تحقیق نموده و در صورت تمایل خریداری نمایید.

در طول ماه های باقی مانده تا زمستان فرصت دارید تا دستگاه جدید را به مرور آزمایش نموده و با کارکرد آن بخوبی آشنا شوید.

 

پیشنهادات ویژه مراقبت از ماشین در فصل پاییز

گرمای تابستان به پایان رسیده و اکنون زمان مناسب برای مراقبت از ماشین در برابر سرمای پاییز است. وقت آن است که خودرو خود را به طور کامل بررسی کرده، آسیب های احتمالی آن را شناسایی نماییم و قبل از اینکه دیر شود نسبت به رفع آنها اقدام کنیم. در ادامه پیشنهادات ویژه مراقبت از ماشین در فصل پاییز بیان شده است.

در طول تابستان، خودروها با تابش شدید خورشید، گرد و غبار هوا و گرمای هوا که حرارت درون خودرو را بسیار بالا می برد روبرو هستند.

مخصوصا آب و هوای اغلب گرم و خشک نواحی مختلف کشورمان، باعث برخی آسیب ها به بدنه خودرو می شود. انجام شستشوی هفتگی خودرو لازم است تا خسارات ممکن ناشی ازهوای گرم به کمترین حد ممکن برسد.

مراقبت از خودرو در فصل پاییز

شستشوی بدنه خارجی خودرو

در فصل پاییز به دلیل اینکه گرد و خاک و برگ درختان بر روی ماشین شما می ریزد، شستشوی خودرو اهمیت ویژه ای دارد. این شاخ و برگ ها ممکن است باعث ایجاد خراش های جزئی بر روی خودرو شما شوند.

اغلب مناطق کشور در فصل پاییز شاهد بارش باران می باشیم. باقی ماندن آب باران مخصوصا در محیط آلوده شهری که باران اسیدی است، باعث آسیب دیدن بدنه خودرو می شود. پس اکیدا توصیه می شود که بدنه خودرو را کاملا تمیز نگه دارید.

بهترین روش شستشوی ماشین در فصل پاییز، کارواش بخار می باشد. در فصل پاییز هوا سرد است و کار کردن در فضای باز کارواش های سنتی سخت می باشد.

در فضاهای بسته و پارکینگ ها نیز جمع شدن آب بر روی سطح زمین باعث ایجاد محیط نامناسب و آلوده میشود. همچنین باقی ماندن مواد شوینده شیمیایی بعد از شستشو نیز آسیب جدی به سطح بدنه خودرو خواهد رساند.

در شستشو با دستگاه بخار تولید فاضلاب کمتر می شود و کسی که شستشو را انجام می دهد، خیس شدن با آب و سرما را کمتر حس می کند.

کار کردن با دستگاه کارواش بخار ژنراتوری بسیار آسان است و این از مزایای کارواش بخار صنعتی تولید شده در صنایع دما بخار مشهد می باشد.

باران پاییزی،autumn rain

مطالب مرتبط : آیا کارواش بخار به رنگ خودرو آسیب وارد می کند؟

تمیز کردن داخل خودرو به کمک کارواش بخار

نظافت داخل خودرو نیز مانند بدنه بسیار با اهمیت است. اواخر فصل تابستان معمولا همراه با مسافرت های خانوادگی است. به همین دلیل داخل خودرو به احتمال زیاد کثیف می شود.

برای پاک کردن گرد و غبار نشسته داخل خودرو در طول تابستان یکی از بهترین گزینه ها کارواش بخار می باشد. دستگاه کارواش بخار تمام لوازم داخلی خودرو را بخوبی تمیز می کند. در صورتی که برای نظافت نقاط غیر قابل دسترس مشکل داشتید با بخارشویی داخل خودرو می توان این کار را بخوبی انجام دهید.

واکس زدن بدنه چرمی و پلاستیکی داخل خودرو

آسیب جدی دیگر هوای گرم تابستان به قسمت های داخلی خودرو، خشک شدن بیش از حد قسمت های پلاستیکی داخل خودرو می باشد.

در فصل تابستان داخل خودرو تحت تابش شدید خورشید بسیار داغ می شود، همین گرمای شدید باعث سخت و شکننده شدن قسمت های پلاستیکی و چرمی داخل خودرو خواهد شد.

بهترین کار پوشاندن داخل خودرو در فصل تابستان است به طوری که در معرض نور شدید خورشید نباشد. همچنین با استفاده از برخی واکس های مرطوب کننده در ابتدا و انتهای تابستان نیز می توان تا حدود زیادی جلوی خشکی داخل خودرو را گرفت.

بررسی و تمیز کردن چراغ های خودرو

درفصل پاییز هوا زودتر تاریک می شود و در طول روز ساعت های کمتری نور خورشید وجود دارد. بنابراین چراغ های ماشین خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه آنها به درستی کار می کنند.

اگر متوجه شدید که چراغ های شما کم نور هستند، این موضوع می تواند بسیار خطرناک باشد. در این صورت چراغ های ماشین خود را تعمیر کنید.

غیر از بررسی عملکرد صحیح و انجام تعمیرات، سطح شیشه های چراغ خطر و ترمز را از هرگونه آلودگی تمیز نمایید تا روشنایی بیشتری داشته باشند.

چک کردن تیغه های برف پاک کن

تیغه های برف پاک کن را چک کنید اگر قدیمی هستند و آب و خاک را به راحتی از روی شیشه پاک نمی کنند، حتما آنها را قبل از رسیدن باران های پاییزی تعویض کنید. در مواقع باران شدید اگر برف پاک کن به خوبی عمل نکند، رانندگی کردن سخت میشود و ایمنی شما را به خطر می اندازد.

بررسی لاستیک خودرو

باد لاستیک ها را کنترل کنید. اگر می بینید که لاستیک های شما مسطح و کم باد هستند، آنها را با فشار مناسب تنظیم کنید.

همچنین اگر لاستیک های خودرو کهنه و ساییده شده باشند بهتر است در ابتای فصل پاییز نسبت به تعویض آنها اقدام شود. در نهایت برای ایمنی بیشتر در شرایط اضطراری زنجیر چرخ را حتما در صندوق خودرو قرار دهید.

چک کردن آب رادیات و بررسی و تنظیم روغن خودرو

کاپوت خودرو و اجزای آن مورد دیگری است که در ابتدای فصل سرما باید بررسی و چک شوند. اتصالات بین آنها، سطح آب و روغن موتور عوامل مهمی هستند که در کار کردن بهینه خودرو در فصل سرد تاثیر مستقیم دارند.

روغن موتور، تسمه ها و ضد یخ بررسی شود. روغن موتور باید مرتباً تعویض شود تا موتور در بالاترین راندمان خود کار کند. با توجه به شروع بارندگی ترمزها باید بتوانند بخوبی در هر شرایطی عمل نمایند. روغن ترمز را در صورت نیاز اضافه نمایید.

فیلتر هوای خود را تعویض کنید

در ادامه مبحث پیشنهادات ویژه مراقبت از ماشین در فصل پاییز باید بگوییم، گرد و غبار و خاک در تمام طول تابستان در فیلتر هوا جمع می شود و یک فیلتر کثیف، باعث کاهش جریان هوا و عملکرد موتور می شود. پاییز زمان مناسبی است که به ماشین خود تنفس هوای تازه بدهید.

تعویض فیلتر هوا در بیشتر خودروها آسان است. حدود 30 دقیقه طول می کشد و به طور کلی نیازی به ابزار ندارد. این یکی از سریعترین و ارزانترین روش هایی است که می توانید برای مراقب از ماشین خود انجام دهید.

باتری را بررسی کنید

گرمای شدید هوا در تابستان می تواند باتری های خودرو را از توان مورد نیاز برای راه اندازی و اداره یک اتومبیل تخلیه کند. باتری ها اگر در راه اندازی ماشین مشکل داشته باشند، باید جهت بررسی ماشین خود را به مکانیکی ببرید. این کار باعث می شود در فصل پاییز با خیال راحت تری رانندگی کنید.

سیستم گرمایش را تست کنید

بعد از گذشت بیش از سه ماه از تهویه مطبوع در فصل تابستان، می خواهید بخاری ماشین خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هنوز هم به درستی کار می کند.

برای این کار کافی است بخاری را روشن کرده و عملکرد آن را در نظر بگیرید. باید بلافاصله هوای گرم را حس کنید. اگر هوای سرد خارج میشود، بخاری خود را بررسی و تعمیر کنید.

امیدواریم پیشنهادات ویژه مراقبت از ماشین در فصل پاییز برای شما مفید بوده باشد نظرات خود را کامنت کنید.

 

بهترین روش شستشوی خودرو در فصل بهار

در فصل زمستان شاید مجال زیادی برای شستشوی خودرو وجود نداشته باشد. همچنین هوای سرد و بارش برف باعث می‎شود که نظافت خودرو در فصل زمستان کمتر انجام شود.

اما فصل بهار و گرم شدن هوا مصادف است با آغاز گردش های بهاره و اکثر صاحبان خودرو ترجیح می دهند برای خودروی تمیز و مرتب بهترین روش شستشوی خودرو در فصل بهار را بدانند.

برای اینکه خودرو خود را به بهترین وجه برای فصل بهار آماده کنید نیاز به شستشوی مناسب آن دارید. از آنجاییکه نیاز به یک شستشوی کامل خودرو خواهید داشت توصیه می شود کارواش بخار را امتحان نمایید.

دلایل نیاز به شستشوی خودرو در فصل بهار

در طول فصل زمستان گل و لای و نمک پاشیده شده بروی برف به دلیل جلوگیری از سرخوردن خودرو به بدنه و کف آن پاشیده شده است به همین دلیل برای جلوگیری از زنگ زدن و افتادن خش بر روی بدنه خودرو لازم است در ابتدای فصل بهار آن را به طور کامل بشوییم.

زنگ زدن برخی اجزای فلزی خودرو مانند اگزوز و باک بنزین ممکن است اشکالاتی در سیستم ایمنی خودرو بوجود آورد و باعث بوجود آوردن خسارات زیادی برای خودرو باشد.

بهترین روش شستشوی خودرو در فصل بهار
از سوی دیگ فصل بهار مصادف است با پیدا شدن حشرات مختلف و همچنین برخی پرندگان مهاجر. اثرات باقی مانده از حشرات و فضولات پرندگان می تواند تاثیر بسیار مخربی بر روی بدنه خودرو داشته باشد.

یکی دیگر از عواملی که در فصل بهار باعث نیاز به شستشوی خودرو می شود گرده افشانی گلها و گیاهان است. این گرده ها معمولا حالتی چسبنده دارند و بر روی بدنه و شیشه خودرو کثیفی زیادی ایجاد می کنند.

همه این دلایل باعث می شود تا مالکان خودرو در فصل بهار نیاز به مراجعه به کارواش داشته باشند.

چه زمانی باید خودرو شسته شود

برای شستشو در فصل بهار باید برنامه منظمی داشت و خودرو را بطور منظم تمیز کرد. باران های بهاری ممکن است باعث ایجاد خوردگی و زنگ زدگی قسمت های فلزی بدنه شود. هرچقدر فاصله زمانی شستشوی خودرو بعد از باران کمتر باشد باعث کمتر شدن این اثرات مخرب خواهد شد.

اما بهترین روش شستشوی خودرو در فصل بهار کدام است؟

بعد از سرمای زمستان معمولا همه قسمت های خودرو نیاز به شستشو دارد. کف خودرو الوده به گل و لای فراوان است. در فصل بهار شیشه خودرو بطور منظم نیاز به شستشو دارد . بعد از بارانهای رگباری بدنه خودرو به سرعت کثیف می شود و داخل خودرو هم که بدلیل مسافرتها و گردش های خانوادگی و معمولی بهاره نیاز به نظافت مداوم دارد.

به همین دلیل باید روشی انتخاب شود که بتواند قسمت های مختلف خودرو را بخوبی با آن تمیز کرد.

در کارواش بخار خودروی شما توسط اپراتور کارواش و با کمک قدرت بخار به بهترین وجه تمیز خواهد شد. برای شستشوی بدنه خودرو و ایجاد شفافیت قطعا بهترین روش بخارشویی می باشد.

توشویی با بخار نیز مزیت های زیادی دارد مخصوصا اینکه در فصل بهار گرمای هوا در حدی نیست که رطوبت زیاد ناشی از شستشوی دستی به سرعت خشک شود.

لذا کارواش بخار بدلیل اینکه تقریبا بعد از شستشو خشک است بهترین روش برای نظافت داخل خودرو می باشد. فقط در نظر داشته باشید برای حصول نتیجه بهتر قبل از بخارشویی داخل کابین خودرو ابتدا وسایل اضافی داخل آن را جمع کرده سپس با جارو برقی آشغالهای ریز گرد و غبار داخل را با دقت تمیز نمایید.

همچنین شیشه کثیف به شهد گل ها و گیاهان بوسیله بخار به بهترین وجه تمیز خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

بهترین روش شستشوی شیشه خودرو بدون آسیب به آن

نکات کلیدی که هنگام شستشو خودرو باید رعایت کنید

  1. از ابر، اسفنج و پارچه‌هایی که خاصیت اولیه خود را از دست داده‌اند؛ برای تمیز کردن و شستن وسیله نقلیه کمک نگیرید. بهترین انتخاب، کارواش بخار و استفاده از دستمال نانو می باشد.
  2. به یاد داشته باشید که پس از هر شست‌وشویی روی ماشین خود، سطح مربوطه را خشک کنید تا هیچ لکی بر اثر آب یا مواد شوینده روی آن نماند.
  3. هرگز برای پاک‌کردن لکه‌های موجود روی سطوح از دستمال خشک استفاده نکنید؛ زیرا ممکن است، روی شیشه خط بیفتد و رنگ بدنه آسیب ببیند.
  4. هرگز زمانی که ماشین شما داغ است، آن را نشورید؛ زیرا گرما باعث می‌شود که رسوب یا لکه روی سطح آن بماند.
  5. تحت هیچ شرایطی مواد یا مایع شستشو را به صورت مستقیم روی سطوح نریزید.

 

مقالات مرتبط:

کارواش بخار فوری

راهنمای راه اندازی و خرید کارواش بخار

پیشنهادات ویژه مراقبت از ماشین در فصل پاییز

چرا کارواش بخار بیشتر رضایت مشتری را فراهم می کند؟

برای مشاوره و جزئیات بیشتر با کارشناسان ما در صنایع دما بخار مشهد تماس حاصل فرمایید:

05138437548-09306333410

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.