لوگو دما بخار

4 اقدام لازم در کارواش در آغاز بهار

4 اقدام لازم در کارواش در آغاز بهار

4 اقدام لازم برای آماده نمودن کارواش در آغاز فصل بهار جهت شروع یک سال پر درآمد

کارواش بخار از جمله مشاغلی است که در فصل زمستان مشتریان زیادی دارد. در حالت کلی مراجعه صاحبان خودرو در فصول پربارش مانند پاییز و زمستان و اوایل بهار به کارواش افزایش می یابد.

در این مقاله به 4 اقدام لازم در کارواش در آغاز بهار برای شروع یکسال پر از سود و درآمد می پردازیم.

مطلب مرتبط: بهترین روش شستشوی خودرو در فصل بهار

ایرانیان بنا به سنت دیرینه در ابتدای سال  به نظافت و تعمیر محل زندگی خود می پردازند. وسایلی که به آن نیاز ندارند را جابجا کرده و وسایل مورد نیاز جدید را تهیه می نمایند.

این سنت حسنه از محل زندگی به محل کسب و کار نیز کشیده شده و در حال حاضر اکثر صاحبان مشاغل در آغاز فصل بهار تلاش می نمایند تمام کم و کاستی های محل کار خود را برطرف نموده و برای یک سال جدید مهیا شوند.

همچنین با توجه به تغییر فصل و گرم شدن هوا لازم است تغیرات اساسی در محل کسب و کار ایجاد شود.

کارواش داران نیز بعد از فصل پرکار زمستان در ابتدای بهار باید محل کارواش و تجهیزات آن را برای شروع سال جدید و فعالیت در فصول گرم سال مهیا نمایند.

در فصل بهار علاوه بر کثیفی خودرو بر اثر بارش های بهاره، گرده‌ ریزی گل ها و شهد درختان نیز باعث دردسرهایی برای صاحبان خودرو می شود که آنها را ملزم به مراجعه به کارواش می نماید.

بنابراین لازم است کارواش داران هرچه سریعتر خود را برای نوع جدیدی از مشتریان آماده نمایند.

steam carwash

در ادامه این اقدامات لازم بیان خواهند شد:

1- نظافت محوطه کارواش

در فصل زمستان خودروهایی که به کارواش وارد می شوند با خود گل و لای جاده را به داخل کارواش می آورند. همچنین دیوارها بعد از یکسال احتمالا ظاهر ناخوشایندی به خود می گیرند.

محل استراحت و انتظار مشتریان هم به یک نظافت کلی نیاز دارد. در نتیجه بهتر است در ابتدای فصل بهار همه محیط کارواش به دقت تمیز شوند تا مشتریان بهاره احساس خوشایندی از مراجعه به کارواش شما داشته باشند.

2- بررسی تجهیزات کارواش

بهتر است تمام تجهیزات کارواش در فواصل کوتاه مدت بعنوان مثال به صورت ماهیانه بررسی شوند تا از صحت عملکرد آنها در کل سال مطمئن باشیم.

اما علاوه براین ایرادات بخش های مختلف دستگاه کارواش بخار در ابتدای سال بررسی شود و تا زمان فرصت باقیست نسبت به رفع آنها اقدامات لازم صورت پذیرد.

تجهیزاتی مثل پمپ، شیرها، شلنگ و لانس، برس های شستشو، اتصالات برق و همه بخش های مورد نیاز باید بررسی شوند.

در صورتی که بخشی نیاز به تعمیر و یا حتی تعویض دارد اقدام لازم باید صورت گیرد. در صورت معیوب بودن هرکدام از تجهیزات ممکن است به خودور مورد شستشو آسیب وارد نماید.

سختی گیر یکی از تجهیزات اساسی مورد نیاز کارواش بخار می باشد درست کار نکردن سختی گیر تاثیر مستقیم بر نحوه عملکرد کارواش بخار دارد.

در صورتی که سختی گیر شما نیاز به احیا دارد بهتر است آن را احیا نمایید تا از آسیب به دستگاه کارواش بخار شما جلوگیری به عمل آید.

 3- تهیه مواد شوینده مناسب

همانطور که بیان شد نوع آلودگی های خودرو در فصل بهار و زمستان متفاوت است بنابراین ممکن است برای نظافت هم به مواد شوینده ای با ترکیبات متفاوت نیاز داشته باشیم. بهتر است قبل از مشکل دار شدن مواد شیونده مناسب فصل بهار برای کارواش خود تهیه نمایید.

4- تجهیز کارواش به دستگاه های جدید و تعویض تجهیزات آسیب دیده

در ابتدای فصل بهار فرصتی وجود دارد تا کارواش‌داران سیستم‌ها و تجهیزات خود را ارتقا دهند. در مراکز کارواش بخار تجهیزات مختلفی وجود دارد که ممکن است به مرور آسیب ببیند.

شلنگ ها، نازل های بخارو حتی تجهیزات برقی را بررسی نمایید و در صورت نیاز اقدام به جایگزینی نمایید. در صورتی که در دستگاه کارواش بخار شما در طول زمستان پاسخگوی نیاز کارواش شما نبود بهتر است به فکر تهیه کارواش قوی تر و پیشرفته تری باشید.

یا اگر کارواش ثابت دارید و نیاز به جابجایی کارواش در محل کار را احساس نموده اید می توانید در مورد مزایای کارواش بخار سیار و متحرک تحقیق نموده و در صورت تمایل خریداری نمایید.

در طول ماه های باقی مانده تا زمستان فرصت دارید تا دستگاه جدید را به مرور آزمایش نموده و با کارکرد آن بخوبی آشنا شوید.

مقالات مرتبط:

کارواش بخار فوری

راهنمای راه اندازی و خرید کارواش بخار

پیشنهادات ویژه مراقبت از ماشین در فصل پاییز

چرا کارواش بخار بیشتر رضایت مشتری را فراهم می کند؟

برای مشاوره و جزئیات بیشتر با کارشناسان ما در صنایع دما بخار مشهد تماس حاصل فرمایید:

05138437548-09306333410

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از تخفیفات ویژه پاییزی بهره مند شوید.

کارواش بخار برقی تکفاز