لوگو دما بخار

نرخ خدمات کارواش ها باید متغیر باشد

نرخ خدمات کارواش ها باید متغیر باشد

نرخ خدمات کارواش ها باید متفاوت شود

رییس اتحادیه اتوسرویس، تعمیرگاه، کارواش و پارکینگ داران تاکید کرد: نرخ خدمات کارواش ها باید براساس مکان آنها، نوع سرویس دهی و هزینه هایی که برای خدمات دهی بهتر انجام می شود، متغیر باشد.

 

علیرضا راسی در گفتگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: یکی از موضوعات مهمی که باید هرچه زودتر به نتیجه برسد بحث متغیر بودن نرخ خدمات کارواش ها از یکدیگر است.

چون بعضی از کارواش داران هزینه ها و سرمایه گذاری های میلیاردی برای سرویس دهی بهتر انجام می دهند و طبیعی است که نرخ خدماتی که آنها دریافت می کنند باید متفاوت از یک کارواش معمولی با هزینه بسیار پایین تر باشد.

وی ادامه داد: این در حالی است که در حال حاضر نرخ خدمات در همه کارواش ها یکسان است که این منصفانه نیست و خیلی از کارواش داران نسبت به این موضوع معترض هستند.

عضو هیات رییسه اتاق اصناف تهران افزود: در همه صنوف و به عنوان مثال در صنف رستوران داران شاهدیم که بر اساس منطقه قرارگیری رستوران، نوع سرویس دهی و هزینه هایی که رستوران داران انجام می دهند، نرخ غذاها متفاوت است؛ بنابراین در این صنف نیز باید این گونه باشد.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر خودروها کلاس بندی شده و براساس معیارهایی نرخ شست وشوی آن ها متفاوت است، گفت: باید منافع مشتری و از طرفی فعالان این صنف نیز در نظر گرفته شود.

چون طبیعی است که اگر کارواش داری در منطقه بهتر باشد و هزینه های بیشتری نیز صرف ارائه خدمات می کند باید نرخ متفاوت تری در قبال ارائه خدماتش دریافت کند.

 

رییس اتحادیه اتوسرویس، تعمیرگاه، کارواش و پارکینگ داران همچنین اخذ هرگونه مبلغی توسط کارگران فعال در کارواش ها را غیرقانونی دانست و عنوان کرد: اعضای اتحادیه نرخ های مصوب شده را رعایت می کنند و چنین مسائلی مربوط به کارواش هایی است که مجوز کسب ندارند که اگر با چنین مواردی مواجه شویم برخورد می کنیم.

 

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به دلیل افزایش قیمت مواد شوینده در بازار، نرخ کارواش برای انواع خودرو و موتورسیکلت نیز افزایش پیدا کرده است که در جدول  می توانید نرخ های جدید را مشاهده کنید.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

مطلب پیشنهادی:

قیمت و خرید کارواش بخار فوری

انفجار دیگ بخار غیر استاندارد

نرخ کارواش های کشور در سال 1400

4 اقدام لازم در کارواش در آغاز بهار

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.