لوگو دما بخار

دستگاه کارواش صنعتی

دستگاه کارواش صنعتی

شستشو و نظافت خودروها و وسایل نقلیه تاثیر زیادی در زیبایی شهرها و جاده ها دارد، به همین دلیل از ابتدای فراگیر شدن اتومبیل بحث شستشوی آن همیشه مطرح بوده است.

همراه با روند صنعتی شدن جوامع استفاده از دستگاه کارواش به جای استفاده از روش های دستی گسترش یافت. دستگاه های کارواش در انواع مختلف و اندازه های گوناگون طراحی و ساخته می شوند و هرکدام توانایی های خودشان را دارند که در ادامه به طور مختصر معرفی خواهند شد.

1- دستگاه کارواش واترجت صنعتی (جت پرشر)

واترجت صنعتی

یکی از ابتدایی ترین دستگاه هایی که برای کارواش مورد استفاده قرار گرفت دستگاه واترجت می باشد. به کمک این دستگاه آب با فشار مناسب بر روی بدنه خودرو پاشیده می شود. فشار آب باعث جداشدن جرم و کثیفی ها از روی سطح شده و تمیزی آن را به همراه خواهد داشت.

2- کارواش آبگرم پر فشار

استفاده از دستگاه واترجت با مشکلاتی همراه است. برخی لکه های چربی و لکه های سرسخت با آب سرد به سختی پاک می شوند. برای همین لازم است از مواد شوینده به مقدار زیادی استفاده شود. در نتیجه محققان به فکر استفاده از آب گرم جهت شستشو و نظافت افتادند.

کارواش آبگرم (جت پرشر آبداغ) در مقایسه با دستگاه واتر جت صنعتی معمولی مزایای زیادی دارد به همین دلیل اکثر کارواش داران در هنگام خرید دستگاه کارواش امکان گرم شدن آب را در اولویت قرار می دهند.

مقدار مصرف آب در این روش نیز تقریبا زیاد است و بدلیل فشار بالای آب خروجی از واتر جت در مدت کم میزان زیادی آب هدر می رود.

3- دستگاه کارواش اتوماتیک

دستگاه کارواش اتوماتیک

در این روش استفاده از دست بسیار کمتر شده خودرو با قرار گرفتن بر روی نقاله متحرک وارد تونل شستشو می شود. در مسیر تونل شستشو آب با فشار زیاد توسط کارواش اتوماتیک از همه جهات بر روی خودرو پاشیده می شود. این آب می تواند آب گرم یا سرد باشد.

بعد از شستشو خودرو توسط برس های مخصوص و با قرار گرفتن در معرض هوای گرم خشک شده و خودرو تمیز و خشک از انتهای تونل خارج می شود.

دستگاه کارواش اتوماتیک با وجود مزایای زیاد برخی معایب غیر قابل چشم پوشی دارد اولین عیب دستگاه کارواش اتوماتیک همانند کارواش واترجت مصرف بالای آب است.

برای حل این مشکل معمولا توسط سیستم جمع آوری فاضلاب تعبیه شده در زیر دستگاه فاضلاب کارواش جمع آوری شده و تصفیه می شود و تا حدودی مصرف آب را کنترل می کنند.

ایراد دیگر کارواش اتوماتیک بزرگی دستگاه و نیاز به یک فضای بزرگ برای نصب و کار کردن آن است. برای استفاده از این دستگاه نیاز است فضای بزرگی در اختیار داشته باشیم.

و در نهایت قیمت بسیار بالای دستگاه کارواش یک مشکل اساسی مخصوصا برای کسانی که به تازگی قصد راه اندازی کارواش دارند می باشد.

4- دستگاه کارواش بخار

دستگاه کارواش بخار

کارواش بخار ژنراتوری یا دستگاه بخارشوی کارواش یک تکنولوژی جدید مورد استفاده در صنعت شستشو می باشد. مزایای زیاد بخار باعث شد محققان به فکر استفاده از آن برای نظافت و شستشو بیفتند. به همین دلیل دستگاه های کارواش بخار به سرعت مورد استفاده کارواش داران مختلف قرار گرفتند.

انواع مختلفی از دستگاه های بخارشوی کارواش وارداتی یا ساخت ایران با اندازه های مختلف در بازار وجود دارد. دستگاه های کوچک برای کاربردهای کم و صنایع سبک از قبیل کارواش خودرها سواری و حتی مصارف خانگی مانند قالیشویی، شستشوی سطوح و کف و دیوارها استفاده می شود.

با بزرگترشدن دستگاه کاربری های متفاوتی به آن افزوده می شود. تا جایی که برای شستشوی انواع خودروهای سنگین، قطار و هواپیما و استفاده در کارخانجات به کار می رود.

می توان گفت بهترین دستگاه کارواش همین بخارشوی صنعتی می باشد که مزیت های فراوانی برای استفاده کننده به همراه دارد.

مطلب پیشنهادی :مزایای کارواش بخار و راهنمای مقایسه انواع مختلف کارواش ها

طرز کار دستگاه کارواش بخار

کارواش بخارشوی صنعتی یک دستگاه با کارآیی بالا و طراحی و عملکرد ساده است. نحوه عمل دستگاه به این صورت است که آب از طریق پمپ به ورودی دستگاه متصل شده و وارد سیستم تولید بخار می شود.

صرف نظر از نحوه عملکرد سیستم مولد بخار، آب در مجاورت حرارت به بخار تبدیل شده سپس بوسیله لوله های خروجی با فشار زیاد از دستگاه خارج شده و وارد شلنگ مخصوص بخار خواهد شد و بعد از طریق این شلنگ به تفنگی و لنس هدایت می شود.

دستگاه اپراتور کارواش بخار بوسیله تفنگی خروج بخار را کنترل می کند. با فشردن ماشه تفنگی، بخار از نازل دستگاه خارج شده و با برداشتن دست از روی ماشه تفنگی، بخار دیگر پاشیده نمی شود.

مزایای استفاده از دستگاه کارواش بخار در نظافت

بخار خروجی دستگاه کارواش بخار فشار و دمای بالایی دارد. به همین دلیل برای شستشوی لکه های سرسخت بسیار مناسب می باشد.

از طرف دیگر این دو ویژگی باعث می شود استفاده از مواد شوینده شیمیایی در کمترین حد ممکن باشد. مصرف آب در بخارشویی خیلی کمتر از روشهای شستشو با آب می باشد. لذا مزایای زیست محیطی این روش بسیار بالاست . علاوه بر همه اینها بخار خاصیت ضدعفونی کنندگی. گندزدایی دارد و بوی بد محیط را بخوبی از بین می برد.

بالا رفتن کیفیت شستشو با دستگاه کارواش بخار

با توجه به مزایای بیان شده کیفیت شستشو با بخار بسیار بالاتر از روش های دیگر می باشد. بخار در کلیه منافذ سطح مورد شستشو نفوذ کرده و آن را به خوبی تمیز و براق می کند.

بر خلاف شستشو با آب پس از بخارشویی هیچگونه لکی بر روی سطح باقی نمی ماند. بخار خشک رطوبت بسیار کمی دارد و برای شستشوی قسمت های حساس الکترونیکی بهترین گزینه است.

علاوه بر این جاهایی مثل صندلی، موکت یا کفپوش خودرو بعد از بخارشویی با بخار خشک به سرعت خشک شده و قابل استفاده می باشد.

صنایع دما بخار مشهد یکی از شرکت های پیشرو در ساخت انواع دستگاه های کارواش صنعتی می باشد. در دستگاه کارواش چهار کاره که تولید منحصر بفرد این شرکت می باشد امکان در نظر گرفتن آب سرد، آب گرم و همچنین بخار پرفشار تر و خشک وجود دارد. برای آگاهی از مشخصات فنی و سایر شرایط و انتخاب و خرید بهترین کارواش بخار با کارشناسان فنی این شرکت تماس بگیرید.

مقالات مرتبط:

ضدعفونی و تمیزکاری با بخار

کاربرد بخارشوی صنعتی در رستوران

کاربردها و مزایای بخار برای نظافت وسایل نقلیه

بخارشوی صنعتی چیست؟

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.