لوگو دما بخار

رمز و راز موفقیت در کارواش بخار | همه کارهایی که باید برای موفقیت در حرفه کارواش بخار انجام داد

رمز و راز موفقیت در کارواش بخار | همه کارهایی که باید برای موفقیت در حرفه کارواش بخار انجام داد

رمز و راز موفقیت در کارواش بخار

برای اینکه ببینیم رمز و راز موفقیت در کارواش بخار چیست باید ابتدا تعریف موفقیت را برای خود روشن نمود ممکن است فردی موفقیت را در شهرت ببیند بطوری که با آوردن اسم کارواش بخار همه افراد اسم کارواش آنها به ذهنشان بیاید یا یک کارواش دار ممکن است موفقیت را در تعداد زیاد مشتریان خود ببیند که هر روز مشتریان کارواش بخار وی افزوده شده و سود مرکز کارواش بهتر و بهتر می شود.

برخی افراد هم یک کسب و کار موفق را در رضایت مشتریان و کیفیت خدمات می بینند

اما یک هدف مشترک برای هر کسب و کاری وجود دارد و آن بدست آوردن سود بیشتر است. سود بیشتر در کارواش بخار باعث ایجاد انگیزه برای صاحب کارواش و پرسنل آن و پیشرفت کار آنها و در نهایت موفقیت کارواش بخار می شود.

یکی از دلایل اصلی رو آوردن کارواش داران سنتی به کارواش بخار بدست آوردن سود بیشتر می باشد.

در این پست دلایل و رمز و رازهای موفقیت در کارواش بخار از جنبه های مختلف بررسی می شود، میزان سود دهی کارواش بخار بیان خواهد شد و در نهایت راه هایی که دیگران برای افزایش بهره وری کارواش بخار خود استفاده نموده اند آورده شده است.

1-مشتری مداری اولین راز موفقیت در کارواش بخار و هر شغل دیگر

مسلما شما هم قبول دارید که مشتری راضی مهمترین دلیل موفقیت هر کسب و کاری می باشد. مخصوصا در شغل کارواش که پرسنل بطور مستقیم با ارباب رجوع برخورد دارند.

مشتری ممکن است برای مدتی در کارواش منتظر بماند و این بهترین فرصت برای جذب نظر مشتری است. مشتری راضی به مشتری دائمی کارواش تبدیل شده و تبلیغ رایگان برای شغل شما انجام می دهد.

تجربه آقای ترابی مدیر موفق کارواش بخار و نمایندگی این شرکت در شهر کاشان در این زمینه بسیار مفید است:

دلیل موفقیت من در شغل کارواش بخار خوش برخوردی با مشتری است و اینکه همیشه حق با مشتری هست

رضایت کامل مشتری از کار، مهمترین اصل در کارواش ماست حتی اگر لازم باشد دوباره از اول شستشو انجام بشه این کار را انجام خواهیم داد.

مطلب پیشنهادی :  چرا کارواش بخار بیشتر رضایت مشتری را فراهم می کند؟

2- کیفیت شستشو در کارواش بخار

استفاده از روش های مختلف برای بالا بردن کیفیت شستشو در کارواش بخار یکی از رموز موفقیت در این شغل است. در حالت کلی کارواش بخار کیفیت بالاتری نسبت به شستشو با آب دارد.

بخار حالت گازی شکل دارد و براحتی در منافذ کوچک سطح مورد شستشو نفوذ می کند،  به همین دلیل هم می تواند بهترین نتیجه را در بین روش های شستشوی خودرو داشته باشد.

با این وجود انجام برخی اقدامات می تواند کیفیت شستشو را بسیار بیشتر کند.

استفاده از تجهیزات کارواش بخار مناسب

موفقیت در کارواش بخار
اگر برای شستشوی هر قسمت خودرو از لانس و تفنگی مناسب آن بخش استفاده نمایید مسلما نتیجه بهتری خواهید گرفت. معمولا برای روشویی بهتر است بخار بر روی سطح بیشتری پاشیده شود تا سرعت کار بالاتر باشد اما در موتورشویی اگر بخار بصورت پرفشارتر به چربی و کثیفی روی موتور پاشش یابد نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

استفاده از دستمال های مناسب و تمیز نیز اهمیت دارد. دستمال و برس کثیف ممکن است بدنه و شیشه خودرو را خش دار کند.

همچنین اگر از شیلنگ مخصوص بخار استفاده شود بدلیل عایق گرما بودن آنها دمای بخار در خروجی شیلنگ بالاتر است و در نتیجه کیفیت شستشو بالاتر خواهد رفت.

استفاده از مواد شوینده مناسب بخارشویی نیز تاثیر زیادی در نتیجه شستشو دارند . در صورت به کاربردن مواد نامناسب ممکن است در اثر حرارت و رطوبت بخار واکنشهای شیمیایی مخرب برای رنگ و قسمتهای مختلف خودرو صورت پذیرد و بجای بهبود کیفیت شستشو نتیجه برعکس شود . مسلما تمامی مواردی که گفتیم جزو رمز و راز موفقیت در کارواش بخار است.

مطلب پیشنهادی: عوامل موثر در بالا بردن کیفیت شستشو با کارواش بخار

صنایع دما بخار مشهد جهت رفاه حال مشتریان عزیز در این زمینه دو خدمت ارائه نموده است :

 • معرفی مراکز پخش عمده مواد شوینده مناسب بخار به مشتریان در شهرهای مختلف
 • قرار دادن دستگاه تزریق مواد شوینده در کنار دستگاه کارواش بخار در صورت تمایل مشتری ، با کمک این دستگاه بخار و مواد شوینده با هم ترکیب شده و بر روی سطح مورد نظر پاشیده می شود.

3- آموزش پرسنل کارواش برای استفاده صحیح از دستگاه

آموزش پرسنل برای موفقیت در کارواش بخار

پرسنل حرفه ای می توانند بهترین کیفیت شستشو را ارائه داده و در نتیجه باعث جذب بیشتر مشتری شوند.

مواردی که کارگر حرفه ای کارواش باید بداند :

 • برای شستشوی هر قسمت اتومبیل از چه نوع بخاری (بخار تر و بخار خشک) استفاده کند.
 • دمای بخار مورد استفاده برای شستشوی هر قسمت را بداند،
 • انواع لانس و تفنگی و تجهیزات مختلف را بشناسد،
 • از فاصله مناسب نازل بخار با سطح مورد شستشو مطلع باشد
 • بداند چه موقع از مواد شوینده استفاده کند.
 • همچنین باید به نحوه روشن و خاموش کردن دستگاه کارواش بخار آشنا باشد
 • بتواند دمای بخار خروجی را تنظیم نماید.

تجربه آقای کریم پور صاحب کارواش کارفیکس در این زمینه را با هم ببینیم :

موتورشویی با بخار با بهترین کیفیت و کمترین اسیب بوسیله بخار خشک دستگاه کارواش بخار ژنراتوری صورت می گیرد

در این زمینه صنایع دما بخار مشهد در هنگام تحویل دستگاه آموزش استفاده از آن را به طور کامل به مشتریان عزیز ارائه می دهد. همچنین چندین کلیپ و فیلم از مراحل راه اندازی و روشن کردن دستگاه و نحوه استفاده از آن برای مشتریان آماده شده است که در صورت نیاز در اختیارشان قرار می گیرد.

4- استفاده از دستگاه کارواش بخار مناسب

برای موفقیت در کارواش بخار اصلی ترین عامل استفاده از دستگاه کارواش بخار با کیفیت بالا مناسب شماست. انواع مختلف دستگاه کارواش بخار با ظرفیت ها و توانایی های متفاوت وجود دارند برای انتخاب دستگاه غیر از مشخصات فنی آن باید موارد دیگری را نیز در نظر بگیرید :

 فاکتورهای زیادی در انتخاب دستگاه کارواش بخار مناسب سهیم هستند.

 • نوع کارواش شما که می تواند سیار یا ثابت باشد
 • تعداد مشتریان شما در طول روز
 • میزان ساعات آماده به کار بودن دستگاه
 • نوع سوخت مصرفی که برای دستگاه بخارشوی در دسترس شماست
 • مساحت محل کارواش شما
 • محل قرارگیری دستگاه کارواش چقدر است
 • و در نهایت برنامه های آتی شما برای گسترش کارواش

همگی در انتخاب نوع دستگاه کارواش بخار تاثیر دارند.

مطلب پیشنهادی:  فروش دستگاه کارواش بخار مناسب با بررسی نیاز مشتری

5- مشخصات محل احداث کارواش بخار

فرقی نمی کند چه نوع کارواشی داشته باشید، در هر صورت قرارگیری کارواش در یک مکان مناسب تاثیر زیادی در موفقیت آن دارد.

احداث کارواش بخار

تصور کنید محل کارواش در یک مکان دورافتاده باشد یا اینکه در محلی باشد که دسترسی به آن بسیار مشکل و زمانبر است. مسلما این محل ها برای رشد کارواش و افزایش سود مناسب نیستند. همچنین مساحت محوطه کارواش تاثیر زیادی در راحتی کار پرسنل و رضایت مشتریان دارد.

تابلو کارواش بهتر است در محلی قرار بگیرد که براحتی در دید عابران سواره و پیاده قرار داشته باشد.

6- تحلیل درست بازار و شناخت انواع تکنولوژی های روز مرتبط

اطلاعات زیادی برای موفقیت در کارواش بخار مورد نیاز است. این اطلاعات عبارتند از :

 1. داشتن تحلیل درست از بازار بطور کلی جهت رشد هر شغلی بسیار مفید است.
 2. باید بدانید نزدیکترین کارواش به محل شما کدام است و از چه نوع شستشویی استفاده می کند
 3. با روش های جذب مشتری آشنا باشید و از روش های جدید بازاریابی مخصوصا بازاریابی اینترنتی و شبکه های اجتماعی استفاده کنید.
 4. انواع روش های شستشو را بخوبی بشناسید و مزایا و معایب هرکدام را بدانید
 5. انواع دستگاه های کارواش بخارشوی و سنتی را بشناسید و مزایا و معایب آنها را بدانید. (انتخاب و خرید بهترین کارواش بخار)
 6. و در نهایت آشنایی با سیستم خودروهای مختلف و مخصوصا اتومبیل های پیشرفته تاثیر زیادی در موفقیت و رشد شما دارد.

کارشناسان فنی این شرکت آماده ارائه مشاوره تخصصی رایگان به شما در زمینه انتخاب بهترین دستگاه کارواش بخار هستند. کافیست با شماره تلفن های 05138437548 یا 09306333410 تماس حاصل فرمائید.

شاید شما با برخی از این موارد با دلایل موافق نباشید یا نکات دیگری برای موفقیت در کارواش بخار به ذهنتان برسد خوشحال خواهیم شد این موارد را با ما در میان بگذارید تا با کمک یکدیگر به رشد حرفه کارواش بخار کمک نموده باشیم. کامنت شما با ذکر نام کارواش تان منتشر خواهد شد.

 

راهکارهای افزایش سرعت شستشوی خودرو با کارواش بخار

با توجه به مشغله های کاری افراد امروزه کسی معطل شدن بابت انجام امورخدماتی را تحمل نمی کند. از این رو در بین مشاغل خدماتی آنهایی که برای وقت مشتریان خود ارزش قائل می شوند و برای زمان معطلی آنها در محل کسب و کار خود برنامه ریزی نموده اند در نهایت موفق به جذب مشتریان بیشتر شده ودرآمد بیشتری خواهند داشت.

مشتریان کارواش نیز از این قاعده مستثنی نیستند. علی الخصوص مشتریان کارواش بخار با توجه به کیفیت بالای شستشو با بخار و هزینه بیشتری که بابت کارواش می پردازند توقع بیشتری در هنگام مراجعه به کارواش دارند.

با توجه به مراجعه فصلی مشتریان کارواش برنامه ریزی مناسب مخصوصا در زمان پیک کاری کارواش داران اهمیت ویژه ای دارد. در فصول دارای بارندگی مراجعه کنندگان به کارواش بشدت افزایش می یابد. همچنین در زمانهای منتهی به تعطیلات مانند آخر سال یا ابتدا و انتهای تابستان و حتی اواخر هفته مشتریان کارواش بیشتر هستند.

اما چگونه حضور مشتریان در کارواش با کمترین معطلی باشد؟ در ادامه به بیان چند راهکار که برخی از آنها مربوط به کارواش بخار هستند و برخی در حالت کلی نیز می توانند مورد استفاده قرار بگیرند بیان خواهد شد:

استفاده از کارواش بخار فوری

برای آماده شدن کارواش بخار (بخارشو) طرح سوپر بویلری ، آماده شدن بخار بویلر یک فرآیند تقریبا زمان بر است. سیستم کارواش بخار بویلری به صورت مخزنی است. یعنی آب مخزن متصل به کارواش باید جوش آمده و بعد از آن بخار تولید خواهد شد . در صورت خاموشی و سرد شدن مشعل نیز زمان مجدد تولید بخار زمانبر می باشد اما کارواش بخار فوری (ژنراتوری) هر موقع که نیاز باشد بعد از روشن شدن در زمان بسیار کمی بخار آب تولید خواهد کرد و می توان عملیات شستشو را شروع نمود.

در زمان عدم استفاده از بخار مشعل بصورت اتومات خاموش می شود در نتیجه در مصرف سوخت نیز صرفه جویی خواهد شد.

استفاده از تجهیزات کارواش بخار مناسب

 1-به کار بردن برس و لانس مناسب

برای عملکرد بهتر کارواش بخار در حین استفاده باید از برس های مخصوص و لانس مناسب استفاده نمود. جهت شستشوی هر بخش از خودرو ممکن است برس خاصی مورد نیاز باشد.

تجهیزات جانبی کارواش بخار

تجهیزات کارواش بخار

همچنین میزان کثیفی بخش مورد نظر در انتخاب برس مناسب تاثیر دارد. استفاده از برس های کوچک برای بدنه باعث کند شدن فرآیند شستشو خواهد شد و درمقابل برای قسمتهایی مانند چراغ ها و آینه بغل استفاده از برس های کوچکتر نتیجه بهتری خواهد داشت.

2-استفاده از شلنگ با طول مناسب در کارواش

در صورتی که کارواش کوچکی دارید، استفاده از شلنگ بلند باعث افت فشار و دمای بخارخروجی خواهد شد. در نتیجه عملکرد بخار آنگونه که مورد انتظار است نخواهد بود. همچنین شلنگ بلند مسیر را می بندد و باعث جلوگیری از عبور آسان پرسنل و خودرو می شود و در صورت عبور از روی آن بعد از مدتی شلنگ دچار خرابی و شکشستگی و ترک خواهد شد که هرکدام از این موارد باعث از کار افتادگی کارواش بخار خواهد بود. باید طول شلنگ متناسب با محیط شما و کاربردی که از آن دارید انتخاب شود.

3-استفاده از مواد شوینده با کیفیت و مناسب کارواش بخار

برای گرفتن نتیجه بهتر گاهی ناگزیر به استفاده از مواد شوینده در فرآیند شستشوی خودرو خواهیم شد. مواد شوینده با کیفیت علاوه بر افزایش سرعت شستشو باعث بهبود نتیجه و همچنین عمر بیشتر قطعه مورد شستشو خواهد شد.

جایگذاری مناسب خودروهای در حال شستشو داخل محیط کارواش

باید روند شستشو کاملا مشخص باشد در صورتی که محیط کارواش به اندازه کافی بزرگ است می توان قسمت های مختلف را برای انواع شستشو از قبیل توشویی، روشویی، کف شویی خودرو و یا حتی موتورشویی تخصیص داد و با نصب تجهیزات مناسب با افزایش کیفیت شستشو در وقت نیز صرفه جویی نمود.

به عنوان مثال شستشوی موتور خودرو باعث چرب شدن محیط می شود که ادامه فرآیند شستشو را با مشکل مواجه خواهد نمود. یا توشویی خودرو باید در محلی باشد که جریان مناسب هوا و امکان بازکردن درب‌های خودرو وجود داشته باشد.

چرا بخارشو برای موتورشویی مناسب تر است؟

امکان اخذ نوبت برای مراجعه به کارواش بصورت غیرحضوری

یکی دیگر از راهکارهای افزایش سرعت شستشوی خودرو با کارواش بخار و از راهکارهایی که مشاغل زیادی امروزه از آن بهره می برند سیستم های نوبت دهی می باشد. بر خلاف تصور عمومی این سیستم می تواند امروزه با کمترین هزینه و تنها با نصب یک برنامه نوبت دهی اینترنتی یا تلفنی صورت پذیرد.

با این این روش مشتری زمان دقیق حضور خود در کارواش را می داند. می توان برای رضایت بیشتر مشتریان بخشی از کار را به مشتریان بدون نوبت البته با اولویت کمتر اختصاص داد. مثلا تنها یکی از اپراتور از بین 4 اپراتور به مشتریان بدون نوبت سرویس دهی نماید و یا در صورت ورود مشتری نوبت دار در وقت مقرر نباید برای وی بدلیل سرویس دهی به مشتری دیگر معطلی بوجود بیاید.

حتی در نظر گرفتن تخفیف برای مشتریان دارای نوبت می‌تواند استراتژی مناسبی برای تشویق مشتریان برای اخذ نوبت قبل از مراجعه باشد. بدین ترتیب بعد از مدتی مشتریان ثابتی خواهید داشت که سر وقت مقرر در محل کارواش حاضر می شوند و شما می توانید برنامه ریزی بهتری برای عملکرد بهتر داشته باشید.

 

5 پیشنهاد برای رضایت بیشتر مشتری کارواش و درآمد بهتر

هر نوع مرکز کارواشی که دارید اعم از کارواش بخار، اتوماتیک یا کارواش های سنتی مطمئنا مانند همه کارآفرینان کسب رضایت بیشتر مشتری کارواش بعد از مراجعه جزء اولویت های شما می باشد. چه راهی بهتر از دسترسی به امکانات و خدمات ویژه در محل کارواش برای این کار وجود دارد؟ با وجود این امکانات صاحبان خودرو می توانند در زمانی که خودرو آنها شسته می شود برخی کارهای روزمره خود را نیز انجام دهند و در نهایت از گذراندن اوقاتی مفید در کارواش لذت ببرند.

 راه هایی برای افزایش رضایت مشتری کارواش بخار

چه کسب و کارهایی می تواند در کنار کارواش باعث آفزایش درآمد و رضایت مشتری شود؟

درست است که مشتریان برای شستشوی خودروی خود به کارواش مراجعه نموده اند، اما اضافه کردن برخی امکانات و خدمات رفاهی و تجاری می تواند سود شما را افزایش داده و همچنین میزان رضایت و وفاداری مشتری را بهبود ببخشد.

 • مرکز لباسشویی و خشکشوئی

  راه های جذب رضایت مشتری کارواش بخار

مسلما تعداد زیادی از مشتریان برای اینکه شما با آوردن خشکشوئی در کنار کارواش امکان صرفه ‌جویی در وقت و هزینه را برای آنها بوجود آورده اید از شما قدردانی خواهند کرد. آنها می توانند براحتی در زمان شستشوی خودروی خود لباسهای خود را نیز تمیز نموده و اتوکشی نمایند. در ضمن دستگاه خشکشوئی در اوقات کم کاری می تواند کار شستشوی حوله ها و دستمالهای مورد نیاز کارواش را بخوبی انجام دهد . باعث صرفه جویی هر چند اندک در این زمینه شود.

این مورد در کنار کارواش بخار یک ویژگی فوق العاده خواهد داشت. شما با خرید یک دستگاه دیگ بخار که توانایی سرویس دهی مناسبی داشته باشد، میتوانید علاوه بر کارواش در خشکشوئی و بخارشوئی نیز از آن بهره ببرید.

مطلب پیشنهادی: چرا کارواش بخار بیشتر رضایت مشتری را فراهم می کند؟

 • سوپرمارکت کوچک

  راه های جذب رضایت مشتری کارواش بخار

یکی از مواردی که می تواند مورد توجه خیلی از صاحبان کارواش قرار بگیرد، راه اندازی یک سوپرمارکت هرچند کوچک در کنار کارواش است. فروشگاهی که از هر چیزی بتوان در آن پیدا کرد. این به مشتریان کمک می‌کند تا زمانی که در صف انتظار کارواش هستند، خریدهای منزل و دیگر خرید های ضروری خود را انجام دهند. همچنین فروش تنقلات در محل کارواش علاوه بر اینکه باعث رضایتمندی بیشتر مراجعه کنندگان خواهد شد می‌تواند سودی هم از این طریق به کسب و کار شما برساند.

 • محوطه بازی کودکان

  راه های جذب رضایت مشتری کارواش بخار

والدینی که مجبورند در هنگام مراجعه به کارواش فرزندان خود را نیز همراه داشته باشند از این امکان جانبی استقبال ویژه ای خواهند کرد. در زمان انتظار برای رسیدن نوبت و شستشوی خودرو کودکان همراه مشتریان شما می توانند در این محل به بازی مشغول شوند. در این وضعیت مشتری با خیال آسوده تری منتظر انجام کار شما خواهد بود و در نتیجه میزان وفاداری وی افزایش پیدا خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی: راهکارهای افزایش سرعت شستشوی خودرو با کارواش بخار

 • سالن آرایشگاه

  رضایت مشتری کارواش بخار

مسلما وجود یک سالن آرایشگاه در کنار کارواش مورد توجه بسیاری از مشتریان قرار خواهد گرفت. کسانی که شستشوی کامل تری برای خودرو خود نیاز دارند زمان بیشتری را هم مجبور به منتظر ماندن هستند.

بنابراین چه راهکاری بهتر از این که در زمان انجام عملیات کارواش خودشان نیز با مراجعه به آرایشگاه احساس سرزندگی و سرحالی پیدا نمایند. اینکار بصورت فوق العاده بر رضایت مشتری کارواش خواهد افزود.

 • کافه تریا

راه های جذب رضایت مشتری کارواش بخار
وجود یک مکان سرپوشیده که مشتریان بتوانند تا زمان شستشوی کامل خودرو در آنجا استراحت نموده و چای یا قهوه صرف نمایند. اضافه کردن امکاناتی مثل اینترنت و حتی سرو غذاها و نوشیدنی های متنوع نیز مفید خواهد بود. افراد می توانند در زمان استراحت کسب و کارهای آنلاین خود را پیگیری نمایند و به انجام بازی بپردازند و یا از احوال دوستان و آشنایان خود در اقصی نقاط جهان با خبر شوند. در نتیجه مشتریان شما رضایت بیشتری خواهند داشت.

در نظر گرفتن هرکدام از این امکانات در کنار کارواش علاوه بر اینکه میزان رضایت مشتری کارواش را اضافه خواهد نمود باعث وفاداری بیشتر وی خواهد شد. یعنی در مواقع بعدی نیاز به کارواش مرکز شما در اولویت های انتخاب خواهد بود. مشتری راضی علاوه بر اینکه خودش در مراجعات بعدی شما را در نظر خواهد داشت به اطرافیان خود نیز کارواش شما را توصیه خواهد نمود.

این مسئله در دراز مدت تعداد مشتریان و در نتیجه سود بیشتر نصیب شما خواهد نمود. همچنین هر کدام از این امکانات نیز سود بالقوه و اشتغال آفرینی ویژه ای ایجاد خواهند نمود.

 • کارواش بخار

از مهم ترین مواردی که سبب جذب مشتری می شود، استفاده از کارواش بخار است. کارواش بخار، یکی از پدیده های نوظهور در صنعت کارواش محسوب می شود که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است.

با خرید دستگاه کارواش بخار و با ارائه خدمات روشویی، توشویی، موتورشویی می توانید مشتریان زیادی را به کارواش خود بیاورید. 5 پیشنهاد برای رضایت بیشتر مشتری کارواش و درآمد بهتر را برایتان ذکر کردیم امیدواریم با بکارگیری آنها کارواشی پر سود داشته باشید.

مقالات مرتبط:

راهنمای خرید بخارشوی صنعتی

9 سوال متداول درباره راه اندازی کارواش بخار

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.