لوگو دما بخار

موتورشویی با بخار در 6 مرحله

موتورشویی با بخار در 6 مرحله

در این مطلب یک راهنمای سریع برای صاحبان کارواش بخار وجود دارد برای اضافه کردن آنچه از قبل می دانید و آشنایی بیشتر با اصول موتورشویی با بخار.

صاحبان کارواش باید در مورد تمام سیستم های تمیزکننده و روش های مربوط به موتورشویی و صفرشویی خودرو با بخار  آگاه شوند. در اینجا یک راهنمای سریع برای کمک به شناخت بیشتر این روند است.

تحقیقات اخیر نشان دهنده مصرف بسیار کمتر سوخت در خودروهای تمیز در مقایسه با اتومبیل هایی که میزان قابل توجهی آلودگی بر روی بخش های مختلف خود دارند می باشد، زیرا آلودگی ها تمامی بخش های اتومبیل را گرفته و بر عملکرد مناسب آنها تاثیر می گذارد.

یکی از بخش هایی که در این تحقیق تاثیر نظافت آن بسیار بارز می باشد موتور خودرو است.

کثیفی موتور خودرو بر میزان مصرف سوخت تاثیر منفی می گذارد و سوخت مصرفی خودرو افزایش می یابد. در عوض وقتی موتور خودرو تمیز باشد بهتر کار می کند، بنابراین یکی از بخش‌هایی که نظافت آن تاثیر زیادی بر عملکرد خودرو دارد موتور خودرو می باشد..

اصول موتورشویی خودرو با بخار

یکی از نوآوری های موفق در ارتباط با صنعت خدمات نظافتی استفاده از قدرت بخار است. بخارشویی می تواند طیف گسترده ای از مواد را تمیز کند: پارچه، فلز، پلاستیک، بتن، کاشی و خیلی بیشتر. لیست بی پایان است!

با توجه به تحقیقات، بخارشو با استفاده از حرارت دادن آب از طریق دیگ بخار به دمای زیاد، می تواند بخار تولید کند. ذرات بخار می توانند با سطوح پیوند برقرار کنند تا تمیز شوند.

پیوند ذرات باعث می شوند ذرات بخار پهن شده که پس از آن می تواند ذرات کثیفی را برطرف کند. در واقع، ذرات خاک به راحتی برداشته می شوند و تمیز می شوند.

در حالی که انواع مختلفی از تکنیک های تمیز کننده بخار وجود دارد، این معمولا یک بخار فشار بالا است که می تواند برای برنامه های کاربردی صنعتی، صنایع سنگین و همچنین موتور اتومبیل و موتور کامیون مورد استفاده قرار گیرد.

مزایای موتورشویی با بخار

موتورشویی خودرو با بخار چه قدر موثر است؟

به طور کلی، تمیز کردن با بخار موثرتر از تمیز کردن سنتی می باشد. به این دلیل که بخار می تواند به منافذ تقریبا همه سطوحی که ذرات کثیفی را در خود جا داده است نفوذ کند.

این یک واقعیت بسیار مهم برای صاحب کارواش است زیرا خبر خوبی برای حرفه صفرشویی است. موتورشویی با بخار نه تنها در برداشتن ذرات خاک، بلکه روغن و چربی نیز موثر است.

هر صاحب خودرو و صاحب کارواش می داند که یک موتور اتومبیل برای همیشه براق و کاملا تمیز باقی نخواهد ماند.

استفاده منظم بدون توجه به اینکه چقدر راننده دقیق است، همیشه انباشت ذرات خاک، گرد و غبار، آوارهای جاده ای و بتنی، بقایای شیمیایی، روغن موتور و چربی را ایجاد می کند.

موتورشویی با بخار می تواند اطمینان حاصل کند که تمام سطوح در دسترس هستند تا همه اینها حذف شوند.

هیچ نیازی به جداسازی هر بخشی وجود ندارد زیرا شما می توانید اطمینان حاصل کنید که بخار قادر خواهد بود به مناطق سخت دسترسی پیدا کند.

 

 اصول موتورشویی با بخار

 

موتورشویی خودرو با بخار همچنین یک راه خوب برای بررسی نشت روغن است. هنگامی که موتور به طور منظم، به روش صحیح بخارشویی شود تشخیص نشتی روغن آسان تر است.

روش های سنتی شویی باید از ترکیبات اسیدی استفاده کنند تا شلنگ ها تمیز شوند. با این حال، ترکیبات مشابهی که می توانند شیلنگ ها را تمیز کنند نیز می توانند در این روند به آنها آسیب بزنند.

در موتورشویی با بخار این مشکل وجود ندارد. بخار می تواند به آسانی شیلنگ ها را تمیز کند و مطمئن شود که موتورهای خودرو در سلامت کامل هستند و هیچ نشتی از روغن وجود ندارد.

بر اساس ویژگی های ذکر شده برای موتورشویی با بخار، بسیاری از صاحبان خودرو و صاحبان کارواش معتقدند که ارزش خدمات بخارشویی به اثر کلی آن است. حتی صاحبان ماشین های کلاسیک با وجود هزینه، از گزینه های تمیز کننده بخار برای اموال ارزشمند خود استفاده می کنند.

کارواش بخار سوپر استیم
بخارشوی کارواش فوری
کارواش بخار برقی سه فاز
دستگاه بخار برقی سه فاز
جت پرشر آبداغ
کارواش آبداغ پرفشار
بخارشوی بویلری
دیگ بخار کارواش

 

مزایای تمیز کردن موتور با بخار:

 • حذف چربی و کثیفی: بخار می‌تواند به طور موثر چربی، کثیفی و جرم را از سطوح مختلف موتور پاک کند.
 • ضدعفونی کردن: بخار می‌تواند باکتری‌ها و میکروب‌های موجود در موتور را از بین ببرد.
 • جلوگیری از خوردگی: بخار می‌تواند با از بین بردن رطوبت و مواد شیمیایی مضر، از خوردگی سطوح فلزی موتور جلوگیری کند.
 • افزایش عمر موتور: تمیز نگه داشتن موتور می‌تواند به افزایش عمر آن کمک کند.

معایب تمیز کردن موتور با بخار:

 • احتمال آسیب به اجزای حساس: اگر بخار به طور صحیح استفاده نشود، می‌تواند به اجزای حساس موتور مانند سیم‌ها و اتصالات آسیب برساند.
 • هزینه: تمیز کردن موتور با بخار می‌تواند گران‌تر از روش‌های سنتی مانند استفاده از دستمال باشد.
 • نیاز به تخصص: تمیز کردن موتور با بخار باید توسط یک فرد متخصص انجام شود.

نکاتی برای تمیز کردن موتور با بخار:

 • قبل از تمیز کردن موتور، باید آن را خاموش کنید و اجازه دهید تا خنک شود.
 • از یک دستگاه بخارشوی با کیفیت و مناسب استفاده کنید.
 • به تمام سطوح موتور بخار بپاشید، به خصوص به قسمت‌های کثیف و چرب.
 • بعد از بخارشویی، موتور را با دستمال تمیز پاک کنید.
 • اجازه دهید تا موتور قبل از روشن شدن کاملاً خشک شود.

مزیت های موتورشویی خودرو با بخار چیست؟

از آنجا که موتور خودرو بخش بسیار حساسی است و روش ناصحیح نظافت و مخصوصا شستشو با آب ممکن است باعث آسیب رساندن به آن شود، با انجام نظافت بهینه موتور خودرو با استفاده از شیوه های مدرن نظافتی همچون استفاده از کارواش بخار توسط متخصصین این فن از آسیب رساندن به خودور نیز جلوگیری می شود.

6 نکته که در موتورشویی خودرو با بخار باید در نظر گرفت:

برای موتورشویی خودرو با بخار بهتر است چند نکته رعایت شود.

 1. بدنه موتور ماشین به مرور پر از کثیفی و جرم های چربی می شود که در حین عمل شستشو از آن جدا می گردد . بهتر است موتور شویی در محلی انجام شود که پساب ناشی از شستشو به آسانی دفع گردد.
 2. در صورتی که از عدم خیس شدن قسمت های برقی در حین شستشو مطمئن نیستید بهتر است قسمت های برقی را با عایقی مثل پلاستیک بپوشانید.
 3. اگر خودروی مورد شستشو از مدل های قدیمی است روی ورودی هوا و کاربراتور را هم بهتر است بپوشانید و گرنه ممکن است با مشکل مواجه شوید.
 4.  نازل بخار را روی قسمت های مورد نظر بگیرید و با دقت و حوصله به نظافت بخش های مختلف بپردازید.
 5. بعد از شستشو با بخار می توانید قسمت های حساس را با دستگاه پمپ باد خشک نمایید.
 6. موتور را مدت چند دقیقه باز بگذارید تا کاملا خشک شود.

موتوروشویی درکارواش بخار خشک

 راهنمای صاحب کارواش برای روش های موتورشویی با بخار

درست مثل هر روش تمیز کردن دیگر، تمام صفرشویی کننده ها و صاحبان کارواش باید اطمینان حاصل کنند که دستورالعمل ها برای بخارشوی موثر موتورها دنبال می شوند.

دلایل و مزایای موتورشویی خودرو با بخار وجود دارد، اما گام های پیشگیرانه نیز وجود دارد که باید صفرشویی کننده خارج از فرآیند تمیز کردن رعایت کند.

کارواش بخار

در حین موتورشویی خودرو با بخار موارد زیر را در نظر داشته باشید:

بخار خشک برای شستشوی موتور مناسب تر است چون رطوبت کمتری دارد. از نازل مناسب برای شستشوی موتور استفاده نمایید.

بهتر است برای نتیجه بهتر قسمت های خیلی کثیف را با کمک دستمال و در صورت لزوم با مواد شوینده استاندارد تمیز نمایید.

تا قبل از خشک شدن کامل موتور اتومبیل را روشن نکنید.

در صورتی که از ساختار موتور خودرو آگاهی ندارید بهتر است شستشوی موتور خود را به متخصصین این کار بسپارید تا از آسیب دیدن آن جلوگیری شود.

در نتیجه :

چه مشتریان شما موتور را برای تعمیر و نگهداری تمیز کنند یا آمادگی فروش دوباره، بخارشویی می تواند این اطمینان را بدهد که موتور به طور کامل و موثر تمیز می شود.

بهترین ابزار شما به عنوان یک صاحب کارواش، تخصص و دانش شما در مورد موتورشویی با بخار است.

 

 چرا بخار به راحتی و به هر اندازه داخل موتور قرار می گیرد، موتور را تمیز می کند؟

این واقعا بستگی به این دارد که چقدر به وسیله نقلیه خود بها می دهید و چه مدت می خواهید آنطور که باید کار کند. اگر می خواهید از ماندگاری آن اطمینان حاصل کنید، زمان آن فرا رسیده است که به قلب وسیله نقلیه خود –  موتور – توجه بیشتری داشته باشید.
به دلیل فرآورده های حاصل از احتراق سوخت و آلودگی های موجود در روغن، دوده و آشغال بر روی سطح موتور ایجاد می شوند.

تمیز کردن منظم موتور به شما امکان می دهد که زودتر از نشتی ها اگاه شوید و از وقوع آتش سوزی موتور جلوگیری کنید. این مهم تر از این است که اتومبیل شما خوب به نظر برسد – این یک موضوع امنیتی است.

از بین تمام راه هایی که می توانید موتور خود را تمیز کنید، با تمیز کردن با بخار بهترین نتیجه را خواهید گرفت. بخار، که در دما و زاویه مناسب قرار دارد، در از بین بردن کثیفی که عمیقاً بین گوشه ها و درزها قرار دارد ، قدرتمند است.

همچنین ایمن تر است زیرا به قطعات حساس موتور مانند سیم کشی الکتریکی و حسگر ها صدمه نمی زند در حالی که اسپری کردن آب با فشار بالا و پاک کننده های شیمیایی این کار را می کند.

به عبارتی دیگر شما فقط بخشی از مقدار آبی را که معمولاً با یک شستشوی سنتی مصرف می کنید استفاده می کنید، تمیز کردن با بخار نیز انتخاب به صرفه و اقتصادی تری است.

اطلاعات تکمیلی در مورد موتورشویی با بخار:

1. خطرات احتمالی:

 • آسیب به اجزای الکتریکی: اگر بخار به طور مستقیم به اجزای الکتریکی مانند سیم‌ها و اتصالات تابیده شود، می‌تواند باعث اتصالی یا خرابی آنها شود. برای جلوگیری از این مشکل، باید از کاورهای محافظ برای این اجزا استفاده کرد.
 • جدا شدن شلنگ‌ها و لوله‌ها: بخار داغ می‌تواند باعث شل شدن شلنگ‌ها و لوله‌ها شود. قبل از موتورشویی، باید تمام شلنگ‌ها و لوله‌ها را به دقت بررسی کرد و در صورت نیاز آنها را تعمیر یا تعویض کرد.
 • آسیب به رنگ: اگر بخار با فشار زیاد به سطح موتور تابیده شود، می‌تواند باعث آسیب به رنگ آن شود. برای جلوگیری از این مشکل، باید از بخار با فشار مناسب استفاده کرد.

2. نکات ایمنی:

 • استفاده از تجهیزات مناسب: هنگام موتورشویی با بخار، باید از تجهیزات ایمنی مانند عینک، ماسک و دستکش استفاده کرد.
 • تهویه مناسب: بخار می‌تواند حاوی مواد شیمیایی مضر باشد، بنابراین باید در محلی با تهویه مناسب انجام شود.
 • خنک شدن موتور: قبل از موتورشویی، باید موتور را خاموش کرد و اجازه داد تا کاملاً خنک شود.
 • جلوگیری از ورود آب به داخل موتور: باید از ورود آب به داخل موتور از طریق دریچه‌ها و منافذ جلوگیری کرد.

3. مواد شوینده:

در موتورشویی با بخار می‌توان از مواد شوینده مخصوص نیز استفاده کرد. این مواد شوینده به طور خاص برای تمیز کردن موتور با بخار طراحی شده‌اند و می‌توانند به طور موثر چربی و کثیفی را از سطوح موتور پاک کنند.

4. زمان شستشو:

زمان شستشو با بخار به عوامل مختلفی مانند نوع موتور، میزان کثیفی و نوع بخارشوی بستگی دارد. به طور کلی، موتورشویی با بخار بین 30 تا 60 دقیقه طول می‌کشد.

5. هزینه:

هزینه موتورشویی با بخار به عوامل مختلفی مانند نوع موتور، میزان کثیفی، نوع بخارشوی و محل انجام کار بستگی دارد. به طور کلی، هزینه موتورشویی با بخار از 50 تا 200 هزار تومان است.

نحوه موتورشویی با بخار: راهنمای گام به گام

قبل از موتورشویی با بخار، حتماً از پوشیدن وسایل مناسب – دستکش، عینک و لباس هایی استفاده کنید که می تواند شما را از چربی ها و ذراتی که ممکن است به طور تصادفی پرت شوند محافظت کند، اطمینان حاصل کنید.

گذشته از بخار تمیز کننده، شما به یک برس، دستمال حوله ای( برای پاک کردن گرد و غبار سطحی)، آب و شوینده ارگانیک نیاز خواهید داشت.

موتورشویی با بخار

مرحله 1: مطمئن شوید موتور خودروی شما به شست‌شو نیاز دارد.

تمیز کردن محفظه موتور خودرو به طور متوسط هر سه تا شش ماه یکبار انجام می شود تا از نگهداری صحیح قطعات موتور و بررسی عدم نشتی اطمینان حاصل شود.

شست‌شوی موتور ماشین با بخار، یک روش خوب برای بررسی نشت روغن است. زمانیکه موتور خودرو به طور منظم، به روش صحیح بخارشویی شود تشخیص نشتی روغن آسان تر است.

اگر نمی خواهید کثیفی روی عملکرد موتور ماشین شما تأثیر بگذارد، تمیز کردن آن را برای سال ها به تعویق نیندازید تا آسیب خوردگی قطعات موتور خود را دیر متوجه نشوید.

تحقیقات نشان داده‌ است که کثیفی موتور میزان مصرف سوخت را افزایش می‌دهد و بر عکس اگر موتور خودرو شما تمیز باشد عملکرد بهتری دارد و به همان نسبت سوخت کمتری مصرف می‌کند.

بنابراین توجه داشته باشید که در بازه زمانی تعیین شده، به کارواش بخار مراجعه کنید، تا همیشه خودرویی تمیز با عملکرد بالا داشته باشید.

مرحله 2: موتور خودرو را آماده شست‌شو کنید.

شست‌شوی موتور خودرو در زمانی که هنوز گرم است توصیه نمی شود. تماس موتور داغ با ماده ای با دمای متفاوت می تواند به سر سیلندر و سایر اجزای داخلی موتور آسیب بزند.

موتور خودرو شما باید حداقل دو ساعت قبل از استفاده از بخار خاموش باشد تا کامل خنک شود.

از اتصالات و حسگرهای اصلی الکتریکی مانند دینام، جعبه فیوز و سایر مدارهای حساس در برابر رطوبت با استفاده از فویل پلاستیکی یا آلومینیومی محافظت کنید.

و اما اگر خودرویی که قصد شست‌شوی آن را دارید از مدل‌های قدیمی است حتما روی ورودی هوا و کاربراتور را هم بپوشانید تا دچار مشکل نشوید.

مرحله 3: زباله های سبک را بردارید.

کثیفی‌های سست و زباله‌هایی مانند برگ‌های خشک شده می‌تواند به داخل محفظه موتور خودرو شما راه پیدا کنند. آنها را برس بکشید یا تکه‌های بزرگتر را با دست بردارید.

مرحله 4: از مواد چربی زدا یا حلال استفاده کنید.

معمولاً گرما و فشار دستگاه‌های بخارشوی، برای از بین بردن آلودگی‌ها نه تنها گرد و خاک بلکه روغن و چربی موجود در قسمت های مختلف محفظه موتور کافی است.

با این حال، اگر لکه یا کثیفی‌های سرسختی وجود دارد که به سختی تمیز می‌شوند، می‌توانید قبل از استفاده از بخار، از مواد چربی‌زدای نانو استفاده کنید تا آن لکه‌ها هم سست شوند و براحتی از بین بروند.

مرحله 5: از دستگاه کارواش بخار استفاده کنید.

استفاده از دستگاه کارواش بخار برای تمیز کردن موتور ماشین بسیار مناسب تر است تا شست‌شو با آب، زیرا در شست‌شو با آب امکان آسیب به سیستم های الکترونیکی بسیار زیاد است و هم آب زیادی مصرف می‌شود.

اما در دستگاه‌های کارواش بخار شرکت دما بخار مشهد قابلیت تولید بخار خشک نیز وجود دارد که می‌تواند، بدون هیچ آسیبی موتور خودرو شما را تمیز کند و در دراز مدت باعث صرفه‌جویی در هزینه های شما ‌شود.

و دیگر اینکه در زمان استفاده از بخار شما نیازی به شست‌شوی جدا برای هر بخش موتور خودرو نخواهید داشت.

زیرا بخار می‌تواند به تمامی قسمت‌های غیر قابل دسترس نفوذ کند.

داشتن دستگاه بخار خوب، یک سرمایه گذاری عالی است. تمیز کردن موتور اتومبیل شما آسانتر و سریعتر می شود و در دراز مدت موجب صرفه جویی در هزینه شما می شود.

بخارشویی موتور ماشین یک گزینه تمیز کردن ایمن برای شما است اما باید به درستی انجام شود. اطمینان حاصل کنید که می دانید که چگونه تنظیمات دستگاه را به درستی تنظیم کنید و در طی مراحل تمیز کردن با نازل بخار با دقت کار کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

بخارشویی موتور ماشین

بخار را در مناطق کثیف به کار برید و مطمئن شوید که جرم ها و آشغال ها کاملاً ذوب شده و از سطوح موتور برداشته شده اند. دستگاه های بخار مجهز به نازل های مختلف  و اتصالات برسی هستند که عملکرد تمیزکاری تخصصی تری دارند.

برای دسترسی به مناطق سخت یا از بین بردن کثیفی های عمیق از آنها استفاده کنید.

 

بعد از مقایسه بین دو کارواش آبی و بخار نتیجه می‌گیریم که شست‌شو با بخار یک گزینه بسیار مطمئن برای موتور ماشین شما است، اما باید به درستی انجام شود.

شما باید اطمینان حاصل کنید که می دانید چگونه تنظیمات دستگاه را به درستی تنظیم کنید تا به اثر دلخواه برسید.

در زمان استفاده از دستگاه کارواش بخار، حتما دقت کنید،  نازل بخار را روی نواحی کثیف بگیرید و مطمئن شوید که کثیفی و آلودگی‌ها کاملاً ذوب شده و از سطح پاک شده است.

مواد شوینده نانو به وسیله نازل‌های جت و ملحقات برس متفاوتی استفاده می‌شوند که عملکرد شست‌شوی تخصصی‌تری دارند.

از این مواد برای مناطقی که دسترسی به آنها سخت است یا برای از بین بردن لکه های عمیق استفاده کنید.

 

مرحله 6: بشویید و با دستمال نانو پاک کنید.

از بخار خشک برای شستشوی نهایی موتور استفاده کنید. بگذارید فشار، کثیفی های باقی مانده را از سطح موتور برطرف کند. سپس قطرات کم آب را از روی سطح موتور با یک دستمال پاک کنید.

همچنین ممکن است پس از تمیز کردن از واکس متالیک روی اجزای فلزی استفاده کنید تا از خوردگی در امان باشند. همچنین محصولاتی استفاده می شود که از شیلنگ لاستیکی محافظت می کند تا ماندگاری بیشتری داشته باشد.

شما می‌توانید بعد از شست‌شوی موتور ماشین با بخار برای اطمینان بیشتر قسمت‌های حساس و الکتریکی خودرو را با پمپ باد خشک کنید.

در پایان کار درب کاپوت را چند دقیقه باز بگذارید تا محفظه موتور کاملا خشک شود. شما واقعاً می توانید تفاوت را بعد از تمیز کردن با بخار مشاهده کنید.

 

در اینجا چند نکته برای پیگیری برای اطمینان از اینکه بخارشویی موتور به درستی انجام می شود، می باشد.

 • اطمینان حاصل کنید که کارکنان به درستی محافظت می شوند.
 • اطمینان حاصل کنید که لباس مناسب پوشیده شده اند. این باید شامل لباس های محافظ چشم، دستکش های مناسب و کفش باشد. موتورشویی با بخار می تواند ذرات بخار را با فشار پخش کند. کارکنان شما باید برای ایمنی محافظت شوند.
 • کارکنان شما باید برای استفاده از دستگاه کارواش بخار ژنراتوری (بخارشو صنعتی) آموزش ببینند. اگر چه تمیز کردن بخار می تواند تقریبا تمام انواع بقایا را تمیز کند، لازم است که روش و زاویه مناسب نیز به طور موثر ارائه شود. مهارت های لازم برای اطمینان از ایمنی موتور یا موتور کامیون لازم است. قطعات موتور خودرو وجود دارد که باید هنگام انجام فرایند شست و شو، نگهداری شود. کارکنان باید از این امر آگاه باشند و باید قادر به انجام اقدامات پیشگیرانه لازم در اجتناب از آسیب به بخش هایی مانند سیستم های احتراق، سیستم های الکترونیکی و غیره باشند.
 •  اطمینان حاصل کنید که درجه حرارت به درستی تنظیم شده است. هنگامی که موتور کامیون ها و موتور ماشین ها را بخارشویی می کنید مطمئن شوید که یک ساعت از استفاده از موتور گذشته است. تماس بخار با یک موتور داغ، به سر سیلندر و سایر قسمت های حساس موتور آسیب می رساند.
 • از محصولات اصلی استفاده کنید. پس از فرایند تمیز کردن، برخی از کارشناسان استفاده از موم فلزی یا موم محافظ را برای برخی از بخش های موتور پیشنهاد می کنند. برای بهترین نتایج، به صاحبان کارواش پیشنهاد می شود از محصولات اصلی استفاده کنند.
 •  

چند نکته در مورد شست‌شوی موتور ماشین با بخار:

 • همان‌طور که در بالا گفته شد، بخار خشک برای شست‌شوی موتور خودرو مناسب‌تر است، چون رطوبت کمتری دارد و احتمال آسیب رساندن به سیستم‌های خودرو پایین‌تر است. دستگاه‌های کارواش بخار شرکت دما بخار مشهد با توانایی تولید بخار خشک، شما را در انجام خدمات موتورشویی یاری می‌دهد.
 • تا موتور خودرو به طور کامل خشک نشده‌، آن را روشن نکنید. زیرا ممکن است سیستم‌های داخلی موتور دچار اتصالی شوند.
 • اگر از ساختار داخلی موتور خودرو آگاهی ندارید، بهتر است شست‌شوی آن را به افراد آموزش دیده بسپارید.

 

در اینجا خلاصه‌ای از نظرات کاربران در مورد موتورشویی با بخار را مشاهده می‌کنید:

نظرات مثبت:

 • “موتور ماشینم بعد از موتورشویی با بخار مثل روز اولش تمیز شد.”
 • “موتورشویی با بخار خیلی سریع و آسان بود.”
 • “از اینکه از مواد شوینده شیمیایی استفاده نشد، خیلی راضی هستم.”
 • “موتورشویی با بخار به افزایش عمر موتورم کمک می‌کند.”

نظرات منفی:

 • “موتورشویی با بخار خیلی گران بود.”
 • “می‌ترسم بخار به اجزای موتور آسیب برساند.”
 • “برای موتورشویی با بخار باید به یک متخصص مراجعه کرد.”

در نهایت، انتخاب روش موتورشویی به عوامل مختلفی مانند نوع موتور، میزان کثیفی، بودجه و نظر شما بستگی دارد.

نکاتی برای انتخاب روش موتورشویی:

 • قبل از انتخاب روش موتورشویی، باید مزایا و معایب هر روش را به طور کامل بررسی کنید.
 • از قیمت و کیفیت خدمات مراکز ارائه دهنده خدمات موتورشویی مطمئن شوید.
 • در صورت عدم تجربه کافی، از یک متخصص برای موتورشویی خودرو خود کمک بگیرید.

 

اگر می خواهید بهترین نتیجه را برای موتور اتومبیل خود داشته باشید، با شماره 05138437548 و یا 09306333410 با ما تماس بگیرید.

کارشناسان ما می توانند برای موتورشویی ایمن و موثر کاملا شما را راهنمایی کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.