ساعات کاری: همه روزه 8 الی 15
  • با ما تماس بگیرید

    05138437548

  • ارسال پیشنهادات

    steamwash.ir@gmail.com

  • تماس با ما
 موتورشویی با بخار

موتورشویی با بخار

 چرا بخار به راحتی و به هر اندازه داخل موتور قرار میگیرد، موتور را تمیز می کند؟

این واقعا بستگی به این دارد که چقدر به وسیله نقلیه خود بها می دهید و چه مدت می خواهید آنطور که باید کار کند. اگر می خواهید از ماندگاری آن اطمینان حاصل کنید، زمان آن فرا رسیده است که به قلب وسیله نقلیه خود –  موتور – توجه بیشتری داشته باشید.
به دلیل فرآورده های حاصل از احتراق سوخت و آلودگی های موجود در روغن، دوده و آشغال بر روی سطح موتور ایجاد می شوند.

تمیز کردن منظم موتور به شما امکان می دهد که زودتر از نشتی ها اگاه شوید و از وقوع آتش سوزی موتور جلوگیری کنید. این مهم تر از این است که اتومبیل شما خوب به نظر برسد – این یک موضوع امنیتی است.

از بین تمام راه هایی که می توانید موتور خود را تمیز کنید ، با تمیز کردن با بخار بهترین نتیجه را خواهید گرفت. بخار، که در دما و زاویه مناسب قرار دارد ، در از بین بردن کثیفی که عمیقاً بین گوشه ها و درزها قرار دارد ، قدرتمند است.

همچنین ایمن تر است زیرا به قطعات حساس موتور مانند سیم کشی الکتریکی و حسگر ها صدمه نمی زند در حالی که اسپری کردن آب با فشار بالا و پاک کننده های شیمیایی این کار را می کند.

به عبارتی دیگر شما فقط بخشی از مقدار آبی را که معمولاً با یک شستشوی سنتی مصرف می کنید استفاده می کنید ، تمیز کردن با بخار نیز انتخاب به صرفه و اقتصادی تری است.

مطلب پیشنهادی: بهترین و موثرترین روش صفرشویی ماشین با دستگاه های کارواش بخار

نحوه موتورشویی با بخار: راهنمای گام به گام

قبل ازموتورشویی با بخار، حتماً از پوشیدن وسایل مناسب – دستکش، عینک و لباس هایی استفاده کنید که می تواند شما را از چربی ها و ذراتی که ممکن است به طور تصادفی پرت شوند محافظت کند، اطمینان حاصل کنید.

گذشته از بخار تمیز کننده، شما به یک برس ، دستمال حوله ای( برای پاک کردن گرد و غبار سطحی)، آب و شوینده ارگانیک نیاز خواهید داشت.

موتورشویی با بخار

مرحله 1: ابتدا مشخص کنید که ایا موتورشویی نیاز هست؟

موتورشویی به طور ایده آل هر سه تا شش ماه انجام می شود تا از نگهداری مناسب قطعات موتورو بررسی نشتی ها اطمینان حاصل شود.

شما نمی خواهید جرم و کثیفی سفت شده  بر روی عملکرد موتور ماشین شما تأثیر بگذارد. موتور شویی را به مدت چندین سال به عقب نیندازید زیرا خطر خوردگی زنگ زدگی به قطعات موتور شما اسیب میزند.

مرحله 2: موتور خود را آماده کنید

توصیه نمی شود موتور خود را در حالی که هنوز داغ است بشویید . موتور داغ که با ماده ای با دمای متفاوت در تماس قرار گیرد می تواند باعث آسیب به سطح آن و سایر اجزای آن شود.

بگذارید حداقل دو ساعت قبل از استفاده از بخار سرد شود. از اتصالات و حسگرهای اصلی الکتریکی مانند آلترناتور ، جعبه فیوز و سایر مدارهای حساس با استفاده از فویل پلاستیکی یا آلومینیومی در برابر رطوبت محافظت کنید.

مرحله 3: کثیفی های سست را جدا کنید

گرد و غبار و اشغال هایی مانند برگهای خشک می توانند به موتور اتومبیل شما وارد شوند. آنها را تمیز کنید یا قطعات بزرگتر را با دست جدا کنید.

مطلب پیشنهادی: دلایل و مزایای موتورشویی با بخار

 مرحله 4: از یک حلال استفاده کنید

به طور معمول گرما و فشار بخارشو به اندازه کافی برای شل شدن کثیفی های سخت در قسمت های مختلف موتور کافی است.

با این وجود ، اگربه طور ویژه قطعات سرسخت و سخت تمیزشونده وجود دارد ، می توانید قبل از استفاده از بخار ، از یک حلال موتورغیر نفتی ملایم استفاده کنید تا جرم و رسوب کمی بیشتر سست شود. در اینجا یک راهنمای مرحله به مرحله در مورد چگونگی چربی زدایی موتور اتومبیل آمده است.

 مرحله 5: بخار را در نواحی کثیف استفاده کنید.

داشتن دستگاه بخار خوب، یک سرمایه گذاری عالی است. تمیز کردن موتور اتومبیل شما آسانتر و سریعتر می شود و در دراز مدت موجب صرفه جویی در هزینه شما می شود.

بخارشویی موتور ماشین یک گزینه تمیز کردن ایمن برای شما است اما باید به درستی انجام شود. اطمینان حاصل کنید که می دانید که چگونه تنظیمات دستگاه را به درستی تنظیم کنید و در طی مراحل تمیز کردن با نازل بخار با دقت کار کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

بخارشویی موتور ماشین

بخار را در مناطق کثیف به کار برید و مطمئن شوید که جرم ها و آشغال ها کاملاً ذوب شده و از سطوح موتور برداشته شده اند. دستگاه های بخار مجهز به نازل های مختلف  و اتصالات برسی هستند که عملکرد تمیزکاری تخصصی تری دارند. برای دسترسی به مناطق سخت یا از بین بردن کثیفی های عمیق از آنها استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: 4 مورد از اصول موتورشویی با بخار

 مرحله 6: بشویید و پاک کنید

از بخار خشک برای شستشوی نهایی موتور استفاده کنید. بگذارید فشار،  کثیفی های باقی مانده را از سطح موتور برطرف کند. سپس قطرات کم آب را از روی سطح موتور با یک دستمال پاک کنید.

همچنین ممکن است پس از تمیز کردن از واکس متالیک روی اجزای فلزی استفاده کنید تا از خوردگی در امان باشند. همچنین محصولاتی استفاده می شود که از شیلنگ لاستیکی محافظت می کند تا ماندگاری بیشتری داشته باشد. بعد از تمیز کردن بخار واقعا می توانید تفاوت را مشاهده کنید.

پیشنهاد ما :

 اگر می خواهید بهترین نتیجه را برای موتور اتومبیل خود داشته باشید، با شماره 05138437548 ویا 09306333410 با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما می توانند برای موتورشویی ایمن و موثر کاملا شما ر ا راهنمایی کنند.

مقالات مرتبط:

4 مرحله اصلی صفرشویی خودرو با بخار

چرا بخارشو برای کارواش مناسب تر است؟

آیا کارواش بخار به رنگ خودرو آسیب وارد می کند؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.