لوگو دما بخار

آیا کارواش بخار به رنگ خودرو آسیب وارد می کند؟

آیا کارواش بخار به رنگ خودرو آسیب وارد می کند؟

آسیب کارواش بخار به رنگ خودرو

در ابتدا سوال خیلی از مشتریان کارواش بخار صنایع دما بخار مشهد شاید این باشد که با وجود اینکه بخار آب بسیار داغ است، هنگام انجام فرآیند تمیز کردن بخار، آیا کارواش بخار به رنگ خودرو آسیب وارد می کند؟

آیا رنگ خودرو توسط این حرارت بالا آسیب می‌بیند یا خیر؟

جواب این سوال خیر است. در حقیقت این خاصیت یکی از مزایا و برتری کارواش بخار است.

امروزه خدمات کارواش بخار تقاضای بالایی پیدا کرده و به همین دلیل کارواش داران زیادی از کسب و کار خود را به کارواش بخار مجهز نموده‌اند.

در زیر دلایلی که برای این پاسخ داریم ذکر شده است.

محصولات ژنراتوری کارواش بخار تولید صنایع دما بخار مشهد

خرید بخارشوی صنعتی

آسیب کارواش بخار به رنگ خودرو و بدنه ی آن

در زیر دلایلی که کارواش بخار به رنگ خودرو آسیب وارد نمی کند توضیح داده شده است.

  • مشخصات رنگ خودرو

رنگ خودرو در برابر تغییرات به آب و هوا بسیار مقاوم است. در حقیقت رنگ استاندارد خودرو باید بتواند سرما و گرمای بالا را تحمل نماید. رنگ خودرو در مرحله ساخت پس از تحمل تغییرات دمایی چند صد درجه تایید می‌شود.

  • مقاومت خودرو در برابر گرمای محیط

در تابستان گرم، با گرمای مستقیم خورشید، دمای سطح ماشین تا 80 درجه سانتی گراد افزایش می‌یابد. و حتی اگر خودرو در طول مدت رانندگی در معرض گرد و غبار و هوای داغ قرار داشته باشد، رنگ خودرو همچنان ثابت است.

  • تجربه کارواش بخار تا به امروز

در حال حاضربیشتر از 10 سال سابقه تمیز کردن ماشین توسط بخار در کارواش های مختلف موجود است و عمده مشتریان دارای خودروهای گران قیمت هستند.

و در اکثر کارواش‌ها، بخار برای شستشوی موتور و توشویی استفاده می‌شود. و تجربه این چند سال نشان می‌دهد که بخار آسیبی به رنگ خودرو وارد نمی‌کند.

  • ویژگی های بخار

آخرین و مهم‌ترین دلیل ویژگی های بخار می‌باشد. حالت بخار گاز/ هوا  است. بر خلاف آب گرم، گرما را در طول فرآیند پاشش کاهش پیدا می‌کند.

بنابراین با وجود اینکه دما درون دستگاه تولید کننده بخار 170-180 درجه سانتیگراد یا حتی بالاتر است، اما پس از انتقال در شلنگ 10 متر، درجه حرارت خروجی 30-40 درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد و در نهایت حداکثر دما در خروجی نازل بخار حدود 120-140 درجه سانتی گراد خواهد بود.

همچنین هنگامی که بخار در معرض اتمسفر قرار می‌گیرد، دمای آن به سرعت کاهش می‌یابد. در فاصله 20 سانتیمتر از نازل، دمای بخار تا حدود 60 درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

پیشنهاد می‌شود در هنگام استفاده از بخار برای تمیز کردن فاصله ما بین محل تمیز کردن و نازل بخار در حدود 20 سانتی متر باشد.

علاوه بر این، شما می‌توانید در هنگام استفاده بخار را از دور تا نزدیک به سرعت لمس کنید تا میزان داغی آن را احساس کرده و نحوه خشک شدن بخار را ببینید در این صورت می‌توانید بخار ایده آل برای مصرف خاص خودتان را متوجه شوید.

مطالب مرتبط:

چگونه از رنگ خودرو محافظت کنیم

چه چیزهایی به رنگ خودرو آسیب وارد می‌کند؟

بهترین روش شستشوی شیشه خودرو بدون آسیب دیدن آن

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از تخفیفات ویژه پاییزی بهره مند شوید.

کارواش بخار برقی تکفاز