ساعات کاری: همه روزه 8 الی 15
  • با ما تماس بگیرید

    05138437548

  • ارسال پیشنهادات

    steamwash.ir@gmail.com

  • تماس با ما
 انواع مختلف نازل های دستگاه کارواش صنعتی و کاربردهای هریک

انواع مختلف نازل های دستگاه کارواش صنعتی و کاربردهای هریک

 معرفی انواع نازل (Nozzle)

یکی از بخشهای مهم دستگاه واترجت یا کارواش صنعتی نازل آن می باشد که در ادامه همین مطلب انواع نازل در کارواش بخار و کاربرد هریک را بیان می کنیم.

نوع نازل در یک کارواش صنعتی مشخص کننده نحوه خروج آب از دستگاه و سطحی پوشش آن می باشد.

به همین دلیل انتخاب یک نازل مناسب هنگام استفاده از کارواش صنعتی جهت یک کاربرد خاص بسیار مهم است و تا عملیات شستشو با کیفیت بالا و سرعت مناسب انجام شود و در عین حال باعث آسیب دیدن سطح تحت پاشش نگردد.

دربعضی از کاربردهای خاص واترجت یا کارواش صنعتی نیاز به استفاده از نازل های مشخصی داریم.بعنوان مثال سندبلاست کردن با استفاده از جت‌واتر فقط با استفاده از نازل مخصوص آن ممکن می باشد.

در عملیات شستشوی لوله ها یا شستشوی مبدل حرارتی هم از نازل های خاصی همراه با کارواش صنعتی استفاده می شود بخاطر شکل این نازل ها  امکان حرکت نازل در طول لوله فراهم است.

اگر دستگاه کارواش صنعتی برای شستشوی سطح معمولی هم استفاده شود باید به نوع نازل آن توجه نمود.

بیشتر بخوانید: نکاتی برای انتخاب نازل مناسب در کارواش بخار

انواع نازل در کارواش بخار و کاربردهای آن

نازل سوزنی یا صفر درجه :

نوعی از نازل است که جریان آب پرفشار خارج شده از کارواش صنعتی را به صورت یک باریکه  پاشش می کند و آن را در یک مساحت بسیار کوچک متمرکز می نماید.

پس این نوع نازل قدرت جریان آب را افزایش می دهد و باعث می شود که از کارواش صنعتی بتوان برای کندن آلودگی های عمیق و حتی لایه برداری انتخاب کرد. مثلا درعملیات تخریب بتن از این نوع نازل استفاده می شود.

اما این نازل برای شستشوی بدنه ماشین مناسب نیست چون می تواند باعث کنده شدن رنگ یا حتی فرورفتگی شود.پاشش آب به صورت نقطه در این نازل سبب افزایش فشار می شود که به راحتی آلودگی های سخت را از بین خواهد برد.

نازل سوزنی یا صفر درجه

 نازل 25 درجه :

مناسب ترین نازل برای دستگاه کارواش خانگی جهت به انجام رساندن نظافت در محیط زندگی نازل پاشش آب با زاویه ۲۵ درجه می باشد.

که سبب پوشش مقطع وسیع تری شده و امکان انجام نظافت را با سرعت بالاتری فراهم می نماید و حجم بالایی از آلودگی ها را از سطوح می زداید. استفاده از این نازل جهت پاکسازی و شستشوی سطوح کف استخر، سقف و شیروانی ها و رسوبات سطحی پیشنهاد می شود.

نازل 25 درجه نازل تیغه ای

نازل دیگر که کاربرد زیادی دارد، نازل تیغه ای یا کاردکی است که بوسیله آن آب خروجی کارواش صنعتی تحت یک زاویه مشخص پاشش شده و سطح بیشتری را پوشش دهد.

این نازل برای شستشوی و نظافت عمومی سطوح مختلف مناسب است چون سرعت عملیات را افزایش می دهد و از آسیب دیدگی موضعی جلوگیری می کند.

نازل تیغه ای

 نازل دوار:

نازل دیگر نازل دوار می باشد که آب در خروجی آن بصورت نقطه ای می چرخد به همین دلیل محاسن نازل سوزنی را دارد و سرعت عملیات بالای نازل کاردکی را باهم دارد و این امکان را فراهم می کند که در کاربردهای مختلف استفاد شود.

نازل دوار یا توربو آب را بین ۱۸۰۰ تا ۳۰۰۰ دور بر دقیقه دوران می دهد و به همین دلیل آلودگی های بیشتری با چرخش آب از سطوح جدا می شوند.

نازل دوار یا چرخشی

 مطالب پیشنهادی:

محصولات کارواش بخار ژنراتوری

انواع مختلف نازل های کارواش بخار و کاربرد آن

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.