کارواش بخار از تکنولوژی های روز دنیا می باشد استفاده از بخار برای شستشو بسیار با صرفه و مناسب می باشد بخار مورد استفاده به دلیل اینکه بنابر طبیعت ذاتی خود دارای دما می باشد برای پاک کردن بسیاری از آلودگی ها مناسب است.

ذرات بخار خارج شده از دستگاه کارواش بخار با انرژی زیادی که دارا می باشند پس از برخورد به سطوح علاوه بر خاصیت پاک کنندگی آب، دارای خواص فیزیکی جابجایی ذرات نیز می باشد.

استفاده از کارواش بخار یا بخار شوی کارواش در جهت شستشوی ماشین ها و سواری ها در کشور رو به افزایش است و این فرآیند سبب کاهش مصرف آب و تولید پس آب های مضر زیست محیطی می گردد.

مصرف برق در کارواش بخار چگونه است؟

به اطلاع دوستان عزیز می رساند مصرف برق در کارواش بخار بسیار پایین می باشد زیرا مصرف کننده ها فقط دمنده مشعل و پمپ تغذیه آب می باشند که مصرف چندانی ندارند.

*- مصرف متعارف در دمنده مشعل های مولد بخار دستگاه بین 300 الی 700 وات می باشد.

*- مصرف متعارف یک پمپ با فشار و دبی طراحی حداکثر یک کیلو وات می باشد.

در مجموع مصرف حدود یک و نیم کیلو وات در صورت کارکرد مداوم که با توجه به اینکه این تجهیزات اکثرا در حالت آف می باشند لذا مصرف بسیار پایین خواهد بود.

جالب است که با مصارف 5.5 کیلو واتی پمپ های تحت فشار 200 بار آب سرد و یا آبگرم کارواش مقایسه شود.

برای تعیین مصرف متعارف گاز در دستگاه کارواش بخار با توجه به ظرفیت حرارتی در انواع مختلف آن و ارزش حرارتی گاز طبیعی محاسبه می گردد لازم بذکر است که ارزش حرارتی گاز طبیعی در شهرهای مختلف متفاوت می باشد و این تفاوت به دلیل ترکیبات مختلف شیمیایی آنها می باشد.

برای یک دستگاه بخار با دو نازل که در روز بطور 12 ساعته روشن است و بخار آن نیز در حال مصرف است میزان مصرف ماهانه متعارف مبلغی حدود 200.000 الی 400.000 تومان هزینه خواهد داشت.

از طرف دیگر باید به این نکته نیز توجه شود که دستگاه در کجا قرار می گیرد و میزان اتلاف انرژی در محل چگونه است زیرا هر چند دستگاه دارای عایق می باشد ولیکن قسمت های زیادی هستند مانند نازل ها و اتصالات و مشعل و غیره که امکان اتلاف انرژی در آنها وجود دارد که باید حتی الامکان در محل نصب برطرف گردند.

و در نهایت مصرف سوخت بسته به کار کرد و میزان مصرف بخار از یک طرف و ساعات کار دستگاه از طرف دیگر نیز می باشند که برای دستگاه در یک بازه استاندارد تعریف می گردد لذا طبق محاسبات انجام شده با توجه به موارد گفته شده این مصرف بصورت ذیل است:

مدل طراحی شده

مصرف گاز (ساعت / مترمکعب)

MSW-1

3.2

MSW-2

3.8

MSW-3

4.3

MSW-4

5

مشتریان عزیز برای اعطای نمایندگی انحصاری فروش سوال می نمایند که لازم است موارد ذیل را توجه فرمایند:

در هیچ شرکتی تا بحال کسی برای اعطای نمایندگی فروش طلب پول نکرده به شکلی که برخی سودجویان برای محصول کارواش بخار می کنند.

چرا که اعطای نمایندگی هر محصول یا فروشندگی برای هر محصول جزو سیستم شبکه فروش و توزیع آن شرکت است و طبق سیاست های لازم توسط مدیریت فروش سازمان تعیین می گردد.

ولیکن کلاهبرداران با توجه به اینکه این محصول جدید در ایران ارائه می گردد بدین طریق میلیون ها تومان برای خود کسب نموده اند و از طرف دیگر نیز مانند فعالیت های شرکت های هرمی این افراد را تشویق می نمایند که با فروش محصول برای خود سود آوری ایجاد کنند.

به اطلاع شما می رساند مدیریت فروش این شرکت با توجه به سیاست های فروش تعیین شده برای اعطای نمایندگی فروش محصولات خود از تمامی افراد و فروشندگان دعوت به همکاری می نماید.

ولیکن با توجه به اینکه هدف جلب رضایت مشتریان است لذا ارائه سود همکاری و پورسانت فقط با تایید مدیریت فروش و میزان فعالیت فروشنده امکان پذیر است .

زیرا هیچ مدیر فروش عاقلی حاضر نیست فروش بلند مدت خود را فدای فروش های موقتی نماید و این فقط روش کلاهبرداران و سود جویان است زیرا آنها در یک مرحله که تقاضا وجود دارد اقدام می نمایند و سپس زمانی که بار خویش را بستند به سراغ کار دیگری خواهند رفت.

پس خواهشمند است که با دقت بیشتری به این موارد توجه داشته باشید

برای کسب اطلاعات بیشتر مدیریت فروش این شرکت آماده ارائه خدمت می باشد.

برای پاسخ به این سوال موارد ذیل به استحضار می رسد:

اولاً یک دستگاه مولد بخار در کارواش بخار دارای ورودی آب می باشد که لوله با سایز حدود یک اینچ آب را به پمپ دستگاه وارد می کند لذا با توجه به اینکه پمپ های تحت فشار مورد استفاده از جهت اینکه دارای قدرت مکش بالایی می باشند لیکن در نقطه تغذیه آب وجود حباب های هوا سبب ایجاد فضای خلا و در نتیجه از کار افتادن موقت می گردد که نیاز به هواگیری و تنظیم خواهد داشت، بنابراین پیشنهاد می گردد که قبل از پمپ یک دستگاه منبع ذخیره آب متناسب با ظرفیت مورد نیاز قرار گیرد.

ثانیاً با توجه به اینکه آب مصرفی و موجود در کشور ما دارای املاح کربنات کلسیم و منیزیم می باشد که سبب بروز پدیده رسوب گچی در ظروف داغ می گردد لذا پیشنهاد می شود از دستگاه سختی گیر مناسب جهت بالارفتن طول عمر دستگاه و جلوگیری از کاهش راندمان حرارتی استفاده گردد.

نکته مهم :

استفاده از سختی گیرهای مغناطیسی توصیه نمی گردد به دلیل اینکه این نوع از سختی گیرها با تولید میدان الکتریکی سبب یونیزه شدن موقت می گردند فقط در دماهای کمتر از نود درجه دارای کارآیی مناسب می باشند و با توجه به اینکه در مولد های بخار دما از صد درجه بالاتر است و سیستم نیز تحت فشار است لذا استفاده از این نوع سختی گیر هیچ فایده ای ندارد.

و از طرفی هم برخی از شرکت های غیر فنی که مدعی ارائه کارواش بخار با سختی گیر هستند فقط قصد کلاهبرداری دارند و همین نوع سختی گیرها را که بسیار ارزان هستند به ورودی آب دستگاه متصل می نمایند.

بهترین نوع سختی گیر جهت مولدهای بخار نوع رزینی است که به دلیل گران شدن رزین ها که مواد شیمیایی هستند از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

دستگاه کارواش بخار بصورت یک پکیج کامل طراحی شده است به نحوی که برای نصب مراحل ذیل مورد نیاز است :

1- اتصال لوله آب ورودی مطابق نقشه داخل دستگاه با سایز مشخص (البته قبل از دستگاه وجود یک منبع ذخیره آب الزامی است که در بخش چه تجهیزات دیگری به همراه کارواش بخار مورد نیاز است؟ توضیحات لازم ارائه شده است)

2-اتصال لوله سوخت دستگاه مطابق نقشه و اطلاعات داخل راهنمای دستگاه
3- اتصال برق فاز و نول به محل ترمینال مشخص شده در تابلو دستگاه

بعد از انجام مراحل فوق دستگاه نیاز به آبگیری و سپس تنظیمات مقدماتی دارد که در راهنمای دستگاه مراحل شرح داده شده است ولیکن اگر موفق به راه اندازی نشدید کارشناسان شرکت آماده ارائه اطلاعات لازم می باشند.

در صورتی که موفق به راه اندازی بعد از مراحل ذکر شده نگردید می توانید تقاضای اعزام نیروی راه انداز از واحد خدمات پس از فروش نمایید.

تعیین فضای کار برای کارواش بخار یا هر نوع کار خدماتی دیگر در ابتدا به حداقل یا حداکثر شرایط کسب و کار پیش بینی شده بستگی دارد ولی در حالت عادی با فرض بر اینکه شما تعداد دو دستگاه ماشین در ساعت برای شستشو مورد نظر باشد فضای ذیل قابل پیش بینی است:

1-فضای کار برای شستشوی دو ماشین که بطور متعارف این فضا شامل حجم فضای مورد نیاز برای ماشین و فضای مورد نیاز برای کارگرها بدون تداخل در یکدیگر می باشد در حالت استاندارد برای خودرو های سواری این فضا در ابعاد 8 متر در طول و 5متر در عرض برای یک ماشین و بسته به نوع محیط که در کدام طرف قابل استفاده باشد یا 10 متر در عرض و 8 متر در طول و یا 16 متر در طول و 5 متر در عرض برای دو ماشین سواری قابل پیش بینی است.

2-فضای مورد نیاز برای نصب دستگاه پکیج کارواش بخار استاندارد در طرح های عمودی ثابت ابعاد 1/5 *1/5 متر با فضای اپراتوری و برای طرح های افقی فضای 1/5*2/5 الی 3 متر بدون تجهیزات مانند منبع و سختی گیر مورد نیاز است.

در صورت نصب تجهیزات سختی گیر و منبع در حالت استاندارد یک فضای حداکثر 1*2 متر نیز قابل پیش بینی می باشد.

3-فضای مورد نیاز برای تجهیزات دیگر و اداری و غیره نیز با توجه به پلان محل قابل برنامه ریزی می باشد.

در کل حداقل فضای مورد نیاز برای کارواش بخار جهت شستشوی دو ماشین سواری با بخار در ساعت ، 100 الی 120متر مربع می باشد.

لازم بذکر است ابعاد ارائه شده بر اساس حداقل ها و بدون در نظر گرفتن برخی موارد فنی ارائه شد.

این سوال در ذهن خیلی از مشتریان نقش بسته که آیا استفاده از بخار برای رنگ خودرو مضر است و یا آیا بخار به شیشه ها صدمه می زند؟ و منشاء ایجاد این سوال هم معمولاً مطالبی است که توسط برخی افراد ناآگاه بدون ارائه هیچ دلیل منطقی در برخی از فضاهای اینترنتی ارائه می گردد.

پاسخ :

رنگ خودرو بنابر اظهار نظر کارشناسان مربوطه، اگر از نوع کوره ای کارخانه ای یا در اصطلاح رنگ فابریک باشد تا دمای 450 درجه سانتی گراد و اگر از نوع پاششی دستی باشد تا 250 درجه سانتی گراد را تحمل می کند.

لذا با توجه به اینکه دمای بخار در کارواش های بخار حداکثر 160 درجه می باشد لذا مشکلی از این لحاظ وجود ندارد.

تذکر یک نکته ساده :

طبق نظر برخی از دوستان کارواش بخار در خصوص رنگ فقط برای موارد خش گرفتگی که بوسیله قلم مو رنگ آمیزی شده است ، استفاده از نازل بخار با فشار بالا ،ممکن است سبب برداشته شدن رنگ قلمکاری شود ولی در مواردی که بطور اصولی رنگ آمیزی شده است به هیچ وجه مشکلی ایجاد نمی شود.

در خصوص تاثیر منفی بخار بر روی شیشه های خودرو طبق نظر کارشناسان و افراد شاغل در این حرفه به هیچ وجه (حتی در زمستان که شوک حرارتی کمی وجود دارد) ، مشکلی برای شیشه ها ایجاد نمی شود.

فقط توصیه می شود اگر شیشه اتومبیل دارای ترک می باشد، به دلیل فشار بالای بخار در خروجی نازل از نزدیک کردن زیاد آن به ترک های روی شیشه خودداری گردد تا سبب رشد بیشتر این ترک ها نشود.

یاد آوری یک نکته در خصوص دمای بخار :

معمولا دمای خروجی نازل پس از ورود به محیط جو، به دلیل کاهش شدید فشار، سریعا به دمای محیط نزدیک می گردد لذا فقط در نزدیکی خروجی نازل ممکن است دما بالا باشد و در فواصل کوتاه حدود 10 الی 15 سانت شما قادر هستید دست خود را جلوی بخار قرار دهید.در نتیجه با تنظیم فاصله نازل تا محل مصرف بخار امکان کنترل دما به راحتی وجود دارد.

خیلی از مشتریان سوالی که مطرح میکنند این است که آیا کارواش بخار به تنهایی کافی است یا باید کارواش سنتی آب نبز در کنار آن دایر باشد؟

برای پاسخگویی باید عرض کنیم که این بستگی به نوع عملکرد و خصوصیات آب  و هوایی منطقه جغرافیایی محل کار شما  و شدت کثیفی دارد.
در حالت معمول در نقاط گرم و خشک استفاده از بخار به تنهایی برای روشویی به دلیل اتلاف وقت و هزینه به نسبت اجرت های اخذ شده، مقرون به صرفه نیست لذا در ارائه خدمات روشویی بدنه ماشین ابتدا از آب استفاده می گردد و در آخر برای ایجاد جلای رنگ و از بین بردن جرم های ریز روی بدنه از بخار استفاده می گردد.

البته در مناطق مرطوب و شرجی ظاهرا نیاز کمتری به آب می باشد و بخار می تواند به تنهایی مناسب باشد.

از زمان ثبت خرید و سفارش بطور معمول برای ساخت دستگاه 2 الی 3 هفته زمان نیاز می باشد (در صورت بالابودن ترافیک تولید ممکن تا 4 هفته نیز زمان ببرد) ولیکن در حالت متعارف و نرمال این زمان حدود 15 روز کاری می باشد.

پس از تحویل دستگاه زمان لازم برای نصب در محل به بسته وضعیت آماده بودن فضا و امکانات 1 الی 3 روز ممکن است زمان ببرد (چون دستگاه در کارخانه قبلا راه اندازی شده است لذا راه اندازی در محل فقط شامل نصب اتصالات و روشن کردن و آبگیری خواهد بود).

لذا با احتساب زمان انتقال دستگاه ، بطور معمول کل زمان مورد نیاز می تواند در مدت 20 روز کاری انجام شود.

البته موارد ذکر شده برای دستگاه پکیج کارواش بخار استاندارد بود ولیکن برای دستگاه بخارشوی سیار کارواش به دلیل اینکه نیاز به نصب و راه اندازی خاصی ندارد زمان 1 الی 3 روز پیش بینی شده حساب نخواهد شد .

برای پاسخ به این سوال موارد ذیل ارائه می گردد:

1-بخار وسیله ای بسیار مفید و خوب ولی بسیار خطرناک است:

کمتر انسانی وجود دارد که در زندگی روزمره تجربه سوختگی با بخار را نداشته باشد حتی در حد خفیف مثل اینکه درب ظرف غذا را باز کرده باشد یا درب یک کتری در حال جوشیدن را باز کرده باشد و یا موارد دیگر .

خوب همه می دانیم انرژی بخار بیشتر از آب داغ می باشد لذا جای هیچ شکی وجود ندارد بخار برای موجودات زنده بسیار خطرناک است ، اگر بطور مستقیم و با دمای بالا با پوست و بدن برخورد نماید.

2-خطر در خیلی از امور زندگی روزمره ما را تحدید می کند به عنوان مثال خطرات تصادف با خودروها ، سقوط از بلندی ، سقوط به داخل حفره یا چاه و ده ها خطر دیگر که همه می توانند بسیار دردناک و کشنده باشند.

لذا همه می دانیم که در امور پر خطر روزمره ، باید با اصول ایمنی آشنا باشیم و حتما سعی کنیم که تمام نکات لازم نیز رعایت شوند تا دچار مشکل نشویم

خوب جواب این سوال پس اینطور بیان می شود بخار اگر با آن آشنایی لازم وجود نداشته باشد و اصول ایمنی آن رعایت نشود می تواند بسیار خطرناک باشد ولیکن اگر موارد لازم رعایت شوند وسیله ای بسیار مفید است که در اختیار ما می باشد.

نکته مهم : یکی از مهم ترین اصول ایمنی برای یک انسان عاقل خرید تجهیزات بخار با کیفیت استاندارد است.

درآمد و سود آوری در کارواش بخار چگونه است؟ کارواش بخار چقدر شغل سود آوری می باشد؟ آیا ارزش سرمایه گذاری دارد؟

بررسی وضعیت سود آوری و درآمد مهمترین عامل در هر کسب و کار می باشد لذا یک انسان عاقل در ابتدا تحقیق خود را در این خصوص انجام می دهد سپس مشغول به کار می شود.

برای ایجاد یک واحد معمولی کارواش بخار ما (بسته به نوع کار) نیازمند به تهیه دستگاه کارواش بخار استاندارد و یا بخار شوی سیار کارواش می باشیم و همچنین به علاوه تهیه محل مناسب و اخذ مجوزهای لازم و استخدام نیروی کار و تامین برخی تجهیزات جانبی نیز از موارد مهم می باشند.

می توان با یک برآورد ساده مقدار سرمایه اولیه مورد نیاز جهت وارد شدن به این قضیه را بین 30 الی 40 میلیون پیش بینی نمود.

حال پیش بینی وضعیت درآمدی :

با بررسی تجربه آماری و میدانی افرادی که طی سال های گذشته موفق به انجام این کار شده اند بعد از گذشت دوره بازاریابی و تبلیغات در روزهای کاری موارد ذیل قابل پیش بینی است:

نوع خدمات ارائه شدهتعداد
در روز

محدوده اجرت

(ریال)

متوسط اجرت

(ریال)

درآمد روزانه

(ریال)

روشویی با بخار10100.000 – 200.000150.0001.500.000
خشکشویی کامل با بخار5.500.000 – 2.000.0001.200.0006.000.000
موتور شویی کامل با بخار5300.000 – 500.000400.0002.000.000
صفرشویی کامل با بخار21.500.000 -3.000.0002.200.0004.400.000
سایر خدمات با بخار5200.000 – 1.000.000400.0002.000.000
جمع کل 15.900.000

(توجه : اجرت های درج شده ، بر اساس موارد ذکر شده توسط خریداران قبلی در شهرهای مختلف درج شده است و لازم بذکر است اصولاً این قیمت ها بطور کاملا توافقی تعیین شده و بر اساس نوع و کیفیت خدمات در شهرهای مختلف بسیار متغیر و متنوع می باشد.)

لذا در وضعیت بدبینانه و پیش بینی محقق نشدن شرایط ذکر شده در شهرهای بزرگ درآمدی حدود یک میلیون تومان در روز قابل دست یابی خواهد بود.

حال با کسر هزینه های اجاره ماهانه و حقوق دستمزد و هزینه های جاری که ممکن است حتی بین 50 الی 70 درصد از درآمد را در کام خود فرو برد،درآمد ماهانه فرد 10 میلیون تومان قابل پیش بینی خواهد بود.

بنابراین ظرف مدت چهار الی شش ماه و شاید کمتر می تواند به سرمایه اولیه خود دست پیدا کند.

البته هر چند موارد ذکر شده بر اساس اطلاعات و نتایج کار خریداران سال های گذشته ارائه شد ولیکن اگر از قدرت ریسک خوبی برخوردار نیستید حتماً درصدی را بخاطر مواردی چون عدم توانایی جذب مشتری، وجود رقبای قوی، سوء مدیریت و یا هر عامل دیگر در نظر بگیرید و از درآمد حاصل کم کنید.

ولی یقینا اگر در هر کسب و کاری انسان تحلیل درستی از تعداد مشتریان بالقوه خود داشته باشد، با یک حساب سرانگشتی متوجه خواهد شد که چه باید بکند و در این شغل هم با توجه اینکه افرادی در سال های گذشته اقدام کرده اند و موفق هم شده اند ولی به دلیل تعداد زیاد مشتری و از طرفی نیز تغییر خواسته مشتریان کارواش به سمت دریافت خدمات جدید و با کیفیت، درآمد بسیار خوبی برای شاغلین قابل پیش بینی می باشد.

حتماً به موارد ذیل توجه داشته باشید :

1- تعداد ماشین های گرانقیمت به شدت در حال افزایش است.

2-دارندگان ماشین های گرانقیمت برای پرداخت اجرت خدمات با کیفیت و خوب در حد چند صد هزار تومان هیچ مشکلی ندارند.

3-گروه هایی مانند دارندگان بنگاه ماشین نیز از سال گذشته علاقه زیادی به دریافت خدماتی مانند صفر شویی پیدا کرده اند و حاضرند تا چند صد هزار تومان برای این خدمات اجرت پرداخت کنند.

4-به علت کمبود آب در خیلی از شهرهای ایران و احتمال قطعی آب توسط سازمان های مربوطه و برتری استفاده از خدمات کارواش بخار با حجم آب بسیار پایین، این موضوع نیز می تواند برای افراد دوراندیش مورد توجه قرار گیرد.

در این که شغل کارواش بخار برای افراد ” کننده کار ” یک کار پردرآمد است جای هیچ شکی نیست ولیکن باید توجه داشت در هر کسب و کاری، از عوامل مهمی که سبب رسیدن به سود بالایی می شود علاوه بر پشتکار ، میزان علاقه فرد نیز می باشد.

یعنی اگر شما فردی باشید که به کار خود بدون احساس و فقط با تحقیق و دانش وارد شده اید و از طرف دیگر نیز ایمان کامل دارید که موفق می شوید، پس یقیناً به همین نتیجه دست خواهید یافت.

اما در خصوص مدت زمان مورد نیاز در برگشت سرمایه کارواش بخار با توجه به اطلاعات ارائه شده در مطلب :

درآمد و سود آوری در کارواش بخار چگونه است ؟

می دانیم که رسیدن به درآمدی حدود یک میلیون تومان در روز در شهرهای بزرگ کار زیاد سختی نیست بنابراین با یک حساب سر انگشتی و حذف حدودی هزینه ها، درآمد ماهیانه حداقل 10 میلیون تومان قابل پیش بینی است.

پس با این حساب می توان گفت که در زمان حدود چهار الی شش ماه، سرمایه گذاری اولیه شما برگشت خواهد کرد و برای تایید این مطلب همین کافی است که طبق نظرات ارائه شده در سال گذشته توسط افرادی که توانسته اند کارواش های بخار موفق و سودآور در نقاط مختلف کشور دایر کنند این حساب برگشت سرمایه را تایید کرده اند.

اما !!

در حالت کلی بدون اینکه ما قصد تحریک احساسی علاقه مندان و جویندگان برای یک کار خوب را داشته باشیم (مانند برخی افراد سودجو !! )، به اطلاع می رساند که در این حرفه نیز ممکن است مانند هر کار تخصصی دیگر (به دلیل برخی مسائل )، برخی افراد موفق به کسب درآمدهای ذکر شده نگردند.

لذا جهت اطلاع برخی از این موارد را نام می بریم :

  1. یکی از مسائل خیلی مهم ، انجام ندادن بازاریابی و تبلیغات مناسب و حرفه ای
  2. عدم رعایت اصول مشتری مداری و کسب رضایت مشتریان
  3. عدم استفاده از نیروهای کاری خوب و عدم آشنایی صحیح آنها با حرفه کاری خود یعنی کارواش بخار
  4. عدم تلاش برای آشنا کردن مشتریان با برتری کارواش بخار نسبت به نوع سنتی آب
  5. به روز نبودن در استفاده از تکنیک ها و روش های حرفه ای کارواش بخار

حتماً به موارد ذیل در خصوص درآمد کارواش بخار توجه داشته باشید :

  1.  تعداد ماشین های گرانقیمت به شدت در حال افزایش است.
  2. دارندگان ماشین های گرانقیمت برای پرداخت اجرت خدمات با کیفیت و خوب در حد چند صد هزار تومان هیچ مشکلی ندارند.
  3. گروه هایی مانند دارندگان بنگاه ماشین نیز از سال گذشته علاقه زیادی به دریافت خدماتی مانند صفر شویی پیدا کرده اند و حاضرند تا چند صد هزارتومان برای این خدمات اجرت پرداخت کنند.
  4. به علت کمبود آب در خیلی از شهرهای ایران و احتمال قطعی آب توسط سازمان های مربوطه و برتری استفاده از خدمات کارواش بخار با حجم آب بسیار پایین، این موضوع نیز می تواند برای افراد دوراندیش مورد توجه قرار گیرد.

جهت مقایسه و بررسی هزینه سوخت در کارواش بخار بهتر است وضعیت هزینه های هر دو کارواش را بررسی کنیم:

هزینه های مهم کارواش های بخار کارواش های سنتی
هزینه ملک و تجهیزاتبالابالا
هزینه آببسیار کمبالا
هزینه مواد شویندهبسیار کمبالا
هزینه برقبسیار کمبالا
هزینه سوخت بالابسیار کم

تعیین حدود هزینه سوخت :

هزینه سوخت در کارواش های بخار برای دو عدد لانس بخار، بطور معمول و متعارف از 100.000 تومان در ماه الی 400.000 تومان بسته به نوع سوخت و میزان استفاده از دستگاه متغیر می باشد.

تعیین حدود هزینه مصرف برق :

برای دو لانس آب یعنی دو عدد پمپ حدود سه کیلو وات در نتیجه شش کیلو وات در ساعت، در روز خواهد شد 72 کیلو وات و در ماه 2200 کیلو وات که با توجه به قیمت برق در سال جدید و تصاعدی مازاد مصرف حدود 400.000 الی 600.000 تومان خواهد شد.

با عنایت به موارد ذکر شده به اطلاع می رساند که طبق نظر خیلی از دارندگان کارواش بخار هزینه های آنها نسبت به کارواش های سنتی همکار پایین تر می باشد و در جداول بالا نیز کاهش هزینه ها مشهود می باشد.

با توجه به کاهش هزینه ها و افزایش درآمد ها در کارواش های بخار است که این حرفه را به یک شغل پر سود مبدل کرده است.

دستگاه پکیج کارواش بخار استاندارد تولید شده توسط این شرکت دارای سیستم کاربری ساده می باشد و پس از اینکه آموزش لازم ارائه شد دیگر بدون هیچ مشکلی امکان کار با آن وجود دارد.

مدار فرمان دستگاه بصورت اتومات و دستی بوده و در صورت نیاز می توان تجهیزات را بصورت دستی کنترل کرد.

در زمان تحویل دستگاه آموزش حضوری در کارخانه ارائه می گردد و همچنین مدارک آموزشی در واحد فروش برای راه اندازی و نحوه استفاده دستگاه کارواش بخار تهیه شده است که در اختیار خریداران محترم قرار می گیرند.

همچنین تیم فنی این شرکت بطور تمام وقت آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره به خریداران می باشند.

سوال :
سلام. میخواستم در صورت امکان قیمت و شرایط فروش و تحویل و نصب و خدمات پس از فروش دستگاه بخار ثابت را توضیح بدین. ضمن اینکه هر کدوم از دستگاه ها چه ظرفیتی دارد و چند تا نازل را ساپورت می کند. اگر سی دی و یا کاتالوگ جامع تری دارید با لیست قیمت و توضیحات بالا ممنون میشم ارسال کنین.

پاسخ:

قیمت محصولات با توجه به شرایط فعلی بازار مواد اولیه بصورت نقدی می باشد و معمولا 50 درصد زمان ثبت سفارش و الباقی نیز زمان تحویل دریافت می گردد.

تحویل پکیج های کارواش بخار در محل کارخانه می باشد.

در پکیج های کارواش بخار نصب تاسیسات اولیه شامل نصب لوله آب و شیلنگ گاز و راه اندازی طبق آموزش های ارائه شده انجام می شود.

توجه: در بخارشو های کارواش نصب و راه اندازی نیاز نمی باشد.

کلیه محصولات ارائه شده دارای خدمات پس از فروش در سرتاسر کشور می باشد و در صورتی که در زمان خدمات گارانتی باشد رایگان بوده و در غیر اینصورت با دریافت هزینه ارائه خواهد شد.

ظرفیت و تعداد نازل ها برای کلیه محصولات در جدول فنی هر محصول ارائه شده است.

ارائه قیمت بصورت لیست به دلایل فنی و مهندسی فروش محصول، امکانپذیر نمی باشد و برای دریافت قیمت می توانید پس از مشاوره با کارشناسان بخش فروش کسب اطلاع نمایید.