لوگو دما بخار

سوالات رایج کارواش بخار

سوالات رایج کارواش بخار

کارواش بخار از تکنولوژی های روز دنیا می باشد استفاده از بخار برای شستشو بسیار با صرفه و مناسب می باشد بخار مورد استفاده به دلیل اینکه بنابر طبیعت ذاتی خود دارای دما می باشد برای پاک کردن بسیاری از آلودگی ها مناسب است.

ذرات بخار خارج شده از دستگاه کارواش بخار با انرژی زیادی که دارا می باشند پس از برخورد به سطوح علاوه بر خاصیت پاک کنندگی آب، دارای خواص فیزیکی جابجایی ذرات نیز می باشد.

استفاده از کارواش بخار یا بخار شوی کارواش در جهت شستشوی ماشین ها و سواری ها در کشور رو به افزایش است و این فرآیند سبب کاهش مصرف آب و تولید پس آب های مضر زیست محیطی می گردد.

مصرف برق در کارواش بخار چگونه است؟

به اطلاع دوستان عزیز می رساند مصرف برق در کارواش بخار بسیار پایین می باشد زیرا مصرف کننده ها فقط دمنده مشعل و پمپ تغذیه آب می باشند که مصرف چندانی ندارند.

*- مصرف متعارف در دمنده مشعل های مولد بخار دستگاه بین 300 الی 700 وات می باشد.

*- مصرف متعارف یک پمپ با فشار و دبی طراحی حداکثر یک کیلو وات می باشد.

در مجموع مصرف حدود یک و نیم کیلو وات در صورت کارکرد مداوم که با توجه به اینکه این تجهیزات اکثرا در حالت آف می باشند لذا مصرف بسیار پایین خواهد بود.

جالب است که با مصارف 5.5 کیلو واتی پمپ های تحت فشار 200 بار آب سرد و یا آبگرم کارواش مقایسه شود.

برای تعیین مصرف متعارف گاز در دستگاه کارواش بخار با توجه به ظرفیت حرارتی در انواع مختلف آن و ارزش حرارتی گاز طبیعی محاسبه می گردد لازم بذکر است که ارزش حرارتی گاز طبیعی در شهرهای مختلف متفاوت می باشد و این تفاوت به دلیل ترکیبات مختلف شیمیایی آنها می باشد.

برای یک دستگاه بخار با دو نازل که در روز بطور 12 ساعته روشن است و بخار آن نیز در حال مصرف است میزان مصرف ماهانه متعارف مبلغی حدود 200.000 الی 400.000 تومان هزینه خواهد داشت.

از طرف دیگر باید به این نکته نیز توجه شود که دستگاه در کجا قرار می گیرد و میزان اتلاف انرژی در محل چگونه است زیرا هر چند دستگاه دارای عایق می باشد ولیکن قسمت های زیادی هستند مانند نازل ها و اتصالات و مشعل و غیره که امکان اتلاف انرژی در آنها وجود دارد که باید حتی الامکان در محل نصب برطرف گردند.

و در نهایت مصرف سوخت بسته به کار کرد و میزان مصرف بخار از یک طرف و ساعات کار دستگاه از طرف دیگر نیز می باشند که برای دستگاه در یک بازه استاندارد تعریف می گردد لذا طبق محاسبات انجام شده با توجه به موارد گفته شده این مصرف بصورت ذیل است:

مدل طراحی شده

مصرف گاز (ساعت / مترمکعب)

MSW-1

3.2

MSW-2

3.8

MSW-3

4.3

MSW-4

5

مشتریان عزیز برای اعطای نمایندگی انحصاری فروش سوال می نمایند که لازم است موارد ذیل را توجه فرمایند:

در هیچ شرکتی تا بحال کسی برای اعطای نمایندگی فروش طلب پول نکرده به شکلی که برخی سودجویان برای محصول کارواش بخار می کنند.

چرا که اعطای نمایندگی هر محصول یا فروشندگی برای هر محصول جزو سیستم شبکه فروش و توزیع آن شرکت است و طبق سیاست های لازم توسط مدیریت فروش سازمان تعیین می گردد.

ولیکن کلاهبرداران با توجه به اینکه این محصول جدید در ایران ارائه می گردد بدین طریق میلیون ها تومان برای خود کسب نموده اند و از طرف دیگر نیز مانند فعالیت های شرکت های هرمی این افراد را تشویق می نمایند که با فروش محصول برای خود سود آوری ایجاد کنند.

به اطلاع شما می رساند مدیریت فروش این شرکت با توجه به سیاست های فروش تعیین شده برای اعطای نمایندگی فروش محصولات خود از تمامی افراد و فروشندگان دعوت به همکاری می نماید.

ولیکن با توجه به اینکه هدف جلب رضایت مشتریان است لذا ارائه سود همکاری و پورسانت فقط با تایید مدیریت فروش و میزان فعالیت فروشنده امکان پذیر است .

زیرا هیچ مدیر فروش عاقلی حاضر نیست فروش بلند مدت خود را فدای فروش های موقتی نماید و این فقط روش کلاهبرداران و سود جویان است زیرا آنها در یک مرحله که تقاضا وجود دارد اقدام می نمایند و سپس زمانی که بار خویش را بستند به سراغ کار دیگری خواهند رفت.

پس خواهشمند است که با دقت بیشتری به این موارد توجه داشته باشید

برای کسب اطلاعات بیشتر مدیریت فروش این شرکت آماده ارائه خدمت می باشد.

برای پاسخ به این سوال موارد ذیل به استحضار می رسد:

اولاً یک دستگاه مولد بخار در کارواش بخار دارای ورودی آب می باشد که لوله با سایز حدود یک اینچ آب را به پمپ دستگاه وارد می کند لذا با توجه به اینکه پمپ های تحت فشار مورد استفاده از جهت اینکه دارای قدرت مکش بالایی می باشند لیکن در نقطه تغذیه آب وجود حباب های هوا سبب ایجاد فضای خلا و در نتیجه از کار افتادن موقت می گردد که نیاز به هواگیری و تنظیم خواهد داشت، بنابراین پیشنهاد می گردد که قبل از پمپ یک دستگاه منبع ذخیره آب متناسب با ظرفیت مورد نیاز قرار گیرد.

ثانیاً با توجه به اینکه آب مصرفی و موجود در کشور ما دارای املاح کربنات کلسیم و منیزیم می باشد که سبب بروز پدیده رسوب گچی در ظروف داغ می گردد لذا پیشنهاد می شود از دستگاه سختی گیر مناسب جهت بالارفتن طول عمر دستگاه و جلوگیری از کاهش راندمان حرارتی استفاده گردد.

نکته مهم :

استفاده از سختی گیرهای مغناطیسی توصیه نمی گردد به دلیل اینکه این نوع از سختی گیرها با تولید میدان الکتریکی سبب یونیزه شدن موقت می گردند فقط در دماهای کمتر از نود درجه دارای کارآیی مناسب می باشند و با توجه به اینکه در مولد های بخار دما از صد درجه بالاتر است و سیستم نیز تحت فشار است لذا استفاده از این نوع سختی گیر هیچ فایده ای ندارد.

و از طرفی هم برخی از شرکت های غیر فنی که مدعی ارائه کارواش بخار با سختی گیر هستند فقط قصد کلاهبرداری دارند و همین نوع سختی گیرها را که بسیار ارزان هستند به ورودی آب دستگاه متصل می نمایند.

بهترین نوع سختی گیر جهت مولدهای بخار نوع رزینی است که به دلیل گران شدن رزین ها که مواد شیمیایی هستند از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

دستگاه کارواش بخار بصورت یک پکیج کامل طراحی شده است به نحوی که برای نصب مراحل ذیل مورد نیاز است :

1- اتصال لوله آب ورودی مطابق نقشه داخل دستگاه با سایز مشخص (البته قبل از دستگاه وجود یک منبع ذخیره آب الزامی است که در بخش چه تجهیزات دیگری به همراه کارواش بخار مورد نیاز است؟ توضیحات لازم ارائه شده است)

2-اتصال لوله سوخت دستگاه مطابق نقشه و اطلاعات داخل راهنمای دستگاه
3- اتصال برق فاز و نول به محل ترمینال مشخص شده در تابلو دستگاه

بعد از انجام مراحل فوق دستگاه نیاز به آبگیری و سپس تنظیمات مقدماتی دارد که در راهنمای دستگاه مراحل شرح داده شده است ولیکن اگر موفق به راه اندازی نشدید کارشناسان شرکت آماده ارائه اطلاعات لازم می باشند.

در صورتی که موفق به راه اندازی بعد از مراحل ذکر شده نگردید می توانید تقاضای اعزام نیروی راه انداز از واحد خدمات پس از فروش نمایید.

تعیین فضای کار برای کارواش بخار یا هر نوع کار خدماتی دیگر در ابتدا به حداقل یا حداکثر شرایط کسب و کار پیش بینی شده بستگی دارد ولی در حالت عادی با فرض بر اینکه شما تعداد دو دستگاه ماشین در ساعت برای شستشو مورد نظر باشد فضای ذیل قابل پیش بینی است:

1-فضای کار برای شستشوی دو ماشین که بطور متعارف این فضا شامل حجم فضای مورد نیاز برای ماشین و فضای مورد نیاز برای کارگرها بدون تداخل در یکدیگر می باشد در حالت استاندارد برای خودرو های سواری این فضا در ابعاد 8 متر در طول و 5متر در عرض برای یک ماشین و بسته به نوع محیط که در کدام طرف قابل استفاده باشد یا 10 متر در عرض و 8 متر در طول و یا 16 متر در طول و 5 متر در عرض برای دو ماشین سواری قابل پیش بینی است.

2-فضای مورد نیاز برای نصب دستگاه پکیج کارواش بخار استاندارد در طرح های عمودی ثابت ابعاد 1/5 *1/5 متر با فضای اپراتوری و برای طرح های افقی فضای 1/5*2/5 الی 3 متر بدون تجهیزات مانند منبع و سختی گیر مورد نیاز است.

در صورت نصب تجهیزات سختی گیر و منبع در حالت استاندارد یک فضای حداکثر 1*2 متر نیز قابل پیش بینی می باشد.

3-فضای مورد نیاز برای تجهیزات دیگر و اداری و غیره نیز با توجه به پلان محل قابل برنامه ریزی می باشد.

در کل حداقل فضای مورد نیاز برای کارواش بخار جهت شستشوی دو ماشین سواری با بخار در ساعت ، 100 الی 120متر مربع می باشد.

لازم بذکر است ابعاد ارائه شده بر اساس حداقل ها و بدون در نظر گرفتن برخی موارد فنی ارائه شد.

این سوال در ذهن خیلی از مشتریان نقش بسته که آیا استفاده از بخار برای رنگ خودرو مضر است و یا آیا بخار به شیشه ها صدمه می زند؟ و منشاء ایجاد این سوال هم معمولاً مطالبی است که توسط برخی افراد ناآگاه بدون ارائه هیچ دلیل منطقی در برخی از فضاهای اینترنتی ارائه می گردد.

پاسخ :

رنگ خودرو بنابر اظهار نظر کارشناسان مربوطه، اگر از نوع کوره ای کارخانه ای یا در اصطلاح رنگ فابریک باشد تا دمای 450 درجه سانتی گراد و اگر از نوع پاششی دستی باشد تا 250 درجه سانتی گراد را تحمل می کند.

لذا با توجه به اینکه دمای بخار در کارواش های بخار حداکثر 160 درجه می باشد لذا مشکلی از این لحاظ وجود ندارد.

تذکر یک نکته ساده :

طبق نظر برخی از دوستان کارواش بخار در خصوص رنگ فقط برای موارد خش گرفتگی که بوسیله قلم مو رنگ آمیزی شده است ، استفاده از نازل بخار با فشار بالا ،ممکن است سبب برداشته شدن رنگ قلمکاری شود ولی در مواردی که بطور اصولی رنگ آمیزی شده است به هیچ وجه مشکلی ایجاد نمی شود.

در خصوص تاثیر منفی بخار بر روی شیشه های خودرو طبق نظر کارشناسان و افراد شاغل در این حرفه به هیچ وجه (حتی در زمستان که شوک حرارتی کمی وجود دارد) ، مشکلی برای شیشه ها ایجاد نمی شود.

فقط توصیه می شود اگر شیشه اتومبیل دارای ترک می باشد، به دلیل فشار بالای بخار در خروجی نازل از نزدیک کردن زیاد آن به ترک های روی شیشه خودداری گردد تا سبب رشد بیشتر این ترک ها نشود.

یاد آوری یک نکته در خصوص دمای بخار :

معمولا دمای خروجی نازل پس از ورود به محیط جو، به دلیل کاهش شدید فشار، سریعا به دمای محیط نزدیک می گردد لذا فقط در نزدیکی خروجی نازل ممکن است دما بالا باشد و در فواصل کوتاه حدود 10 الی 15 سانت شما قادر هستید دست خود را جلوی بخار قرار دهید.در نتیجه با تنظیم فاصله نازل تا محل مصرف بخار امکان کنترل دما به راحتی وجود دارد.

خیلی از مشتریان سوالی که مطرح میکنند این است که آیا کارواش بخار به تنهایی کافی است یا باید کارواش سنتی آب نبز در کنار آن دایر باشد؟

برای پاسخگویی باید عرض کنیم که این بستگی به نوع عملکرد و خصوصیات آب  و هوایی منطقه جغرافیایی محل کار شما  و شدت کثیفی دارد.
در حالت معمول در نقاط گرم و خشک استفاده از بخار به تنهایی برای روشویی به دلیل اتلاف وقت و هزینه به نسبت اجرت های اخذ شده، مقرون به صرفه نیست لذا در ارائه خدمات روشویی بدنه ماشین ابتدا از آب استفاده می گردد و در آخر برای ایجاد جلای رنگ و از بین بردن جرم های ریز روی بدنه از بخار استفاده می گردد.

البته در مناطق مرطوب و شرجی ظاهرا نیاز کمتری به آب می باشد و بخار می تواند به تنهایی مناسب باشد.

از زمان ثبت خرید و سفارش بطور معمول برای ساخت دستگاه 2 الی 3 هفته زمان نیاز می باشد (در صورت بالابودن ترافیک تولید ممکن تا 4 هفته نیز زمان ببرد) ولیکن در حالت متعارف و نرمال این زمان حدود 15 روز کاری می باشد.

پس از تحویل دستگاه زمان لازم برای نصب در محل به بسته وضعیت آماده بودن فضا و امکانات 1 الی 3 روز ممکن است زمان ببرد (چون دستگاه در کارخانه قبلا راه اندازی شده است لذا راه اندازی در محل فقط شامل نصب اتصالات و روشن کردن و آبگیری خواهد بود).

لذا با احتساب زمان انتقال دستگاه ، بطور معمول کل زمان مورد نیاز می تواند در مدت 20 روز کاری انجام شود.

البته موارد ذکر شده برای دستگاه پکیج کارواش بخار استاندارد بود ولیکن برای دستگاه بخارشوی سیار کارواش به دلیل اینکه نیاز به نصب و راه اندازی خاصی ندارد زمان 1 الی 3 روز پیش بینی شده حساب نخواهد شد .

برای پاسخ به این سوال موارد ذیل ارائه می گردد:

1-بخار وسیله ای بسیار مفید و خوب ولی بسیار خطرناک است:

کمتر انسانی وجود دارد که در زندگی روزمره تجربه سوختگی با بخار را نداشته باشد حتی در حد خفیف مثل اینکه درب ظرف غذا را باز کرده باشد یا درب یک کتری در حال جوشیدن را باز کرده باشد و یا موارد دیگر .

خوب همه می دانیم انرژی بخار بیشتر از آب داغ می باشد لذا جای هیچ شکی وجود ندارد بخار برای موجودات زنده بسیار خطرناک است ، اگر بطور مستقیم و با دمای بالا با پوست و بدن برخورد نماید.

2-خطر در خیلی از امور زندگی روزمره ما را تحدید می کند به عنوان مثال خطرات تصادف با خودروها ، سقوط از بلندی ، سقوط به داخل حفره یا چاه و ده ها خطر دیگر که همه می توانند بسیار دردناک و کشنده باشند.

لذا همه می دانیم که در امور پر خطر روزمره ، باید با اصول ایمنی آشنا باشیم و حتما سعی کنیم که تمام نکات لازم نیز رعایت شوند تا دچار مشکل نشویم

خوب جواب این سوال پس اینطور بیان می شود بخار اگر با آن آشنایی لازم وجود نداشته باشد و اصول ایمنی آن رعایت نشود می تواند بسیار خطرناک باشد ولیکن اگر موارد لازم رعایت شوند وسیله ای بسیار مفید است که در اختیار ما می باشد.

نکته مهم : یکی از مهم ترین اصول ایمنی برای یک انسان عاقل خرید تجهیزات بخار با کیفیت استاندارد است.

درآمد و سود آوری در کارواش بخار چگونه است؟ کارواش بخار چقدر شغل سود آوری می باشد؟ آیا ارزش سرمایه گذاری دارد؟

بررسی وضعیت سود آوری و درآمد مهمترین عامل در هر کسب و کار می باشد لذا یک انسان عاقل در ابتدا تحقیق خود را در این خصوص انجام می دهد سپس مشغول به کار می شود.

برای ایجاد یک واحد معمولی کارواش بخار ما (بسته به نوع کار) نیازمند به تهیه دستگاه کارواش بخار استاندارد و یا بخار شوی سیار کارواش می باشیم و همچنین به علاوه تهیه محل مناسب و اخذ مجوزهای لازم و استخدام نیروی کار و تامین برخی تجهیزات جانبی نیز از موارد مهم می باشند.

می توان با یک برآورد ساده مقدار سرمایه اولیه مورد نیاز جهت وارد شدن به این قضیه را بین 30 الی 40 میلیون پیش بینی نمود.

حال پیش بینی وضعیت درآمدی :

با بررسی تجربه آماری و میدانی افرادی که طی سال های گذشته موفق به انجام این کار شده اند بعد از گذشت دوره بازاریابی و تبلیغات در روزهای کاری موارد ذیل قابل پیش بینی است:

نوع خدمات ارائه شدهتعداد
در روز

محدوده اجرت

(ریال)

متوسط اجرت

(ریال)

درآمد روزانه

(ریال)

روشویی با بخار10100.000 – 200.000150.0001.500.000
خشکشویی کامل با بخار5.500.000 – 2.000.0001.200.0006.000.000
موتور شویی کامل با بخار5300.000 – 500.000400.0002.000.000
صفرشویی کامل با بخار21.500.000 -3.000.0002.200.0004.400.000
سایر خدمات با بخار5200.000 – 1.000.000400.0002.000.000
جمع کل 15.900.000

(توجه : اجرت های درج شده ، بر اساس موارد ذکر شده توسط خریداران قبلی در شهرهای مختلف درج شده است و لازم بذکر است اصولاً این قیمت ها بطور کاملا توافقی تعیین شده و بر اساس نوع و کیفیت خدمات در شهرهای مختلف بسیار متغیر و متنوع می باشد.)

لذا در وضعیت بدبینانه و پیش بینی محقق نشدن شرایط ذکر شده در شهرهای بزرگ درآمدی حدود یک میلیون تومان در روز قابل دست یابی خواهد بود.

حال با کسر هزینه های اجاره ماهانه و حقوق دستمزد و هزینه های جاری که ممکن است حتی بین 50 الی 70 درصد از درآمد را در کام خود فرو برد،درآمد ماهانه فرد 10 میلیون تومان قابل پیش بینی خواهد بود.

بنابراین ظرف مدت چهار الی شش ماه و شاید کمتر می تواند به سرمایه اولیه خود دست پیدا کند.

البته هر چند موارد ذکر شده بر اساس اطلاعات و نتایج کار خریداران سال های گذشته ارائه شد ولیکن اگر از قدرت ریسک خوبی برخوردار نیستید حتماً درصدی را بخاطر مواردی چون عدم توانایی جذب مشتری، وجود رقبای قوی، سوء مدیریت و یا هر عامل دیگر در نظر بگیرید و از درآمد حاصل کم کنید.

ولی یقینا اگر در هر کسب و کاری انسان تحلیل درستی از تعداد مشتریان بالقوه خود داشته باشد، با یک حساب سرانگشتی متوجه خواهد شد که چه باید بکند و در این شغل هم با توجه اینکه افرادی در سال های گذشته اقدام کرده اند و موفق هم شده اند ولی به دلیل تعداد زیاد مشتری و از طرفی نیز تغییر خواسته مشتریان کارواش به سمت دریافت خدمات جدید و با کیفیت، درآمد بسیار خوبی برای شاغلین قابل پیش بینی می باشد.

حتماً به موارد ذیل توجه داشته باشید :

1- تعداد ماشین های گرانقیمت به شدت در حال افزایش است.

2-دارندگان ماشین های گرانقیمت برای پرداخت اجرت خدمات با کیفیت و خوب در حد چند صد هزار تومان هیچ مشکلی ندارند.

3-گروه هایی مانند دارندگان بنگاه ماشین نیز از سال گذشته علاقه زیادی به دریافت خدماتی مانند صفر شویی پیدا کرده اند و حاضرند تا چند صد هزار تومان برای این خدمات اجرت پرداخت کنند.

4-به علت کمبود آب در خیلی از شهرهای ایران و احتمال قطعی آب توسط سازمان های مربوطه و برتری استفاده از خدمات کارواش بخار با حجم آب بسیار پایین، این موضوع نیز می تواند برای افراد دوراندیش مورد توجه قرار گیرد.

در این که شغل کارواش بخار برای افراد ” کننده کار ” یک کار پردرآمد است جای هیچ شکی نیست ولیکن باید توجه داشت در هر کسب و کاری، از عوامل مهمی که سبب رسیدن به سود بالایی می شود علاوه بر پشتکار ، میزان علاقه فرد نیز می باشد.

یعنی اگر شما فردی باشید که به کار خود بدون احساس و فقط با تحقیق و دانش وارد شده اید و از طرف دیگر نیز ایمان کامل دارید که موفق می شوید، پس یقیناً به همین نتیجه دست خواهید یافت.

اما در خصوص مدت زمان مورد نیاز در برگشت سرمایه کارواش بخار با توجه به اطلاعات ارائه شده در مطلب :

درآمد و سود آوری در کارواش بخار چگونه است ؟

می دانیم که رسیدن به درآمدی حدود یک میلیون تومان در روز در شهرهای بزرگ کار زیاد سختی نیست بنابراین با یک حساب سر انگشتی و حذف حدودی هزینه ها، درآمد ماهیانه حداقل 10 میلیون تومان قابل پیش بینی است.

پس با این حساب می توان گفت که در زمان حدود چهار الی شش ماه، سرمایه گذاری اولیه شما برگشت خواهد کرد و برای تایید این مطلب همین کافی است که طبق نظرات ارائه شده در سال گذشته توسط افرادی که توانسته اند کارواش های بخار موفق و سودآور در نقاط مختلف کشور دایر کنند این حساب برگشت سرمایه را تایید کرده اند.

اما !!

در حالت کلی بدون اینکه ما قصد تحریک احساسی علاقه مندان و جویندگان برای یک کار خوب را داشته باشیم (مانند برخی افراد سودجو !! )، به اطلاع می رساند که در این حرفه نیز ممکن است مانند هر کار تخصصی دیگر (به دلیل برخی مسائل )، برخی افراد موفق به کسب درآمدهای ذکر شده نگردند.

لذا جهت اطلاع برخی از این موارد را نام می بریم :

  1. یکی از مسائل خیلی مهم ، انجام ندادن بازاریابی و تبلیغات مناسب و حرفه ای
  2. عدم رعایت اصول مشتری مداری و کسب رضایت مشتریان
  3. عدم استفاده از نیروهای کاری خوب و عدم آشنایی صحیح آنها با حرفه کاری خود یعنی کارواش بخار
  4. عدم تلاش برای آشنا کردن مشتریان با برتری کارواش بخار نسبت به نوع سنتی آب
  5. به روز نبودن در استفاده از تکنیک ها و روش های حرفه ای کارواش بخار

حتماً به موارد ذیل در خصوص درآمد کارواش بخار توجه داشته باشید :

  1.  تعداد ماشین های گرانقیمت به شدت در حال افزایش است.
  2. دارندگان ماشین های گرانقیمت برای پرداخت اجرت خدمات با کیفیت و خوب در حد چند صد هزار تومان هیچ مشکلی ندارند.
  3. گروه هایی مانند دارندگان بنگاه ماشین نیز از سال گذشته علاقه زیادی به دریافت خدماتی مانند صفر شویی پیدا کرده اند و حاضرند تا چند صد هزارتومان برای این خدمات اجرت پرداخت کنند.
  4. به علت کمبود آب در خیلی از شهرهای ایران و احتمال قطعی آب توسط سازمان های مربوطه و برتری استفاده از خدمات کارواش بخار با حجم آب بسیار پایین، این موضوع نیز می تواند برای افراد دوراندیش مورد توجه قرار گیرد.

جهت مقایسه و بررسی هزینه سوخت در کارواش بخار بهتر است وضعیت هزینه های هر دو کارواش را بررسی کنیم:

هزینه های مهم کارواش های بخار کارواش های سنتی
هزینه ملک و تجهیزاتبالابالا
هزینه آببسیار کمبالا
هزینه مواد شویندهبسیار کمبالا
هزینه برقبسیار کمبالا
هزینه سوخت بالابسیار کم

تعیین حدود هزینه سوخت :

هزینه سوخت در کارواش های بخار برای دو عدد لانس بخار، بطور معمول و متعارف از 100.000 تومان در ماه الی 400.000 تومان بسته به نوع سوخت و میزان استفاده از دستگاه متغیر می باشد.

تعیین حدود هزینه مصرف برق :

برای دو لانس آب یعنی دو عدد پمپ حدود سه کیلو وات در نتیجه شش کیلو وات در ساعت، در روز خواهد شد 72 کیلو وات و در ماه 2200 کیلو وات که با توجه به قیمت برق در سال جدید و تصاعدی مازاد مصرف حدود 400.000 الی 600.000 تومان خواهد شد.

با عنایت به موارد ذکر شده به اطلاع می رساند که طبق نظر خیلی از دارندگان کارواش بخار هزینه های آنها نسبت به کارواش های سنتی همکار پایین تر می باشد و در جداول بالا نیز کاهش هزینه ها مشهود می باشد.

با توجه به کاهش هزینه ها و افزایش درآمد ها در کارواش های بخار است که این حرفه را به یک شغل پر سود مبدل کرده است.

دستگاه پکیج کارواش بخار استاندارد تولید شده توسط این شرکت دارای سیستم کاربری ساده می باشد و پس از اینکه آموزش لازم ارائه شد دیگر بدون هیچ مشکلی امکان کار با آن وجود دارد.

مدار فرمان دستگاه بصورت اتومات و دستی بوده و در صورت نیاز می توان تجهیزات را بصورت دستی کنترل کرد.

در زمان تحویل دستگاه آموزش حضوری در کارخانه ارائه می گردد و همچنین مدارک آموزشی در واحد فروش برای راه اندازی و نحوه استفاده دستگاه کارواش بخار تهیه شده است که در اختیار خریداران محترم قرار می گیرند.

همچنین تیم فنی این شرکت بطور تمام وقت آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره به خریداران می باشند.

سوال :
سلام. میخواستم در صورت امکان قیمت و شرایط فروش و تحویل و نصب و خدمات پس از فروش دستگاه بخار ثابت را توضیح بدین. ضمن اینکه هر کدوم از دستگاه ها چه ظرفیتی دارد و چند تا نازل را ساپورت می کند. اگر سی دی و یا کاتالوگ جامع تری دارید با لیست قیمت و توضیحات بالا ممنون میشم ارسال کنین.

پاسخ:

قیمت محصولات با توجه به شرایط فعلی بازار مواد اولیه بصورت نقدی می باشد و معمولا 50 درصد زمان ثبت سفارش و الباقی نیز زمان تحویل دریافت می گردد.

تحویل پکیج های کارواش بخار در محل کارخانه می باشد.

در پکیج های کارواش بخار نصب تاسیسات اولیه شامل نصب لوله آب و شیلنگ گاز و راه اندازی طبق آموزش های ارائه شده انجام می شود.

توجه: در بخارشو های کارواش نصب و راه اندازی نیاز نمی باشد.

کلیه محصولات ارائه شده دارای خدمات پس از فروش در سرتاسر کشور می باشد و در صورتی که در زمان خدمات گارانتی باشد رایگان بوده و در غیر اینصورت با دریافت هزینه ارائه خواهد شد.

ظرفیت و تعداد نازل ها برای کلیه محصولات در جدول فنی هر محصول ارائه شده است.

ارائه قیمت بصورت لیست به دلایل فنی و مهندسی فروش محصول، امکانپذیر نمی باشد و برای دریافت قیمت می توانید پس از مشاوره با کارشناسان بخش فروش کسب اطلاع نمایید.

مقدار مصرف گازوئیل در کارواش بخار، در کارواش های بخار نوع گازوئیل سوز، مصرف گازوئیل بر اساس کارکرد دستگاه و مصرف متعارف آن قابل محاسبه است.

مقدار مصرف گازوئیل در کارواش بخار، بر اساس میزان مصرف بخار مثلاً برای یک دستگاه متعارف با دو نازل بخار، میزان مصرف روزانه (12 ساعت کار) حدود 60 لیتر و در ماه حدود 1800 لیتر می شود.

البته اگر دستگاه دارای خاموشی باشد و یا ساعات کار آن از 12 ساعت کمتر باشد این مقدار به کمتر از 1000 لیتر در ماه کاهش می یابد.

در جداول فنی ارائه شده برای پکیج های کارواش بخار استاندارد میزان مصرف متعارف در ساعت به شرح ذیل ارائه شده است:

مدل دستگاهمصرف گازوئیل به لیتر
MSW13
MSW25
MSW36.5
MSW49.5

لازم به ذکر است که این اعداد بصورت تقریبی و با فرض اینکه دستگاه در حال کار می باشد محاسبه شده اند و در عمل ممکن است کمی بیشتر و یا کمتر باشد.

سوال 1 : آیا استفاده از بخار برای موتورشویی باعث خراب شدن قطعات حساس می شود؟

طبق نظر کاربران کارواش بخار در شهرهای مختلف هیچ صدمه ای توسط بخار به قطعات داخل موتور وارد نمی شود, دلیل این امر هم این است که معمولا صدمه ایجاد شده از جهت آب و رطوبت است که می تواند باعث اتصال کوتاه در مدارات و سنسورها شود که در بخارشویی این قضیه اتفاق نمی افتد زیرا بخار به دلیل حرارت و تعداد کم ذرات آب سریعا خشک می شود و فرصت ایجاد قطرات را ندارد.

از جهت ایجاد حرارت و سوزاندن در نقاط و قطعات حساس داخل موتور تا بحال گزارشی دریافت نشده است و شاید به این دلیل باشد که چون بخار به محض ورود به فضای اتمسفر شدیدا کاهش دما پیدا می کند و چون نازل از فواصل چند سانتی متری روی قطعات, بخار پاشش می نماید لذا احتمال این که سبب بروز بالا رفتن دما و خرابی شود به شدت کاهش می یابد.

بیشتر بخوانید : موتورشویی با بخار


سوال 2 : برای راه اندازی یک کارواش بخار و خرید دستگاه چقدر سرمایه لازمه؟

برای ایجاد و تاسیس یک واحد کارواش بخار در هر شهری که باشید موارد ذیل مدنظر می باشند:

1- تهیه مکان مناسب با فضای کافی برای کار (در حالت استاندارد برای دو ماشین همزمان این فضا به ابعاد 8*10 متر پیشنهاد می گردد) که هزینه آن متفاوت بوده و باید نسبت به شهر و منطقه خود تعیین شود.

2- خرید تجهیزات کارواشی مانند جاروبرقی مناسب، دستگاه کف پاش و ترجیحاً یک عدد پمپ پیستونی تک فاز که بسته به نوع و کیفیت آنها احتمالاً از 2.5 میلیون الی 3.5 میلیون هزینه خواهد داشت.

3- خرید دستگاه کارواش بخار صنعتی که بسته به نوع و مدل انتخابی بر اساس تعداد نازل و قدرت خروجی دستگاه بین 12 الی 18 میلیون هزینه خواهد داشت.

توجه : ظرفیت های بالاتر، یا امکانات بیشتر برای این محصول وجود دارد که باید بصورت سفارشی تعیین گردند.

بیشتر بخوانید: مراحل راه اندازی کارواش بخار


سوال 3: در صورت امکان قیمت و شرایط فروش و تحویل و نصب و خدمات پس از فروش دستگاه بخار ثابت را توضیح بدین

سلام. میخواستم در صورت امکان قیمت و شرایط فروش و تحویل و نصب و خدمات پس از فروش دستگاه بخار ثابت را توضیح بدین. ضمن اینکه هر کدوم از دستگاه ها چه ظرفیتی دارد و چند تا نازل را ساپورت می کند. اگر سی دی و یا کاتالوک جامع تری دارید با لیست قیمت و توضیحات بالا ممنون میشم ارسال کنین.

پاسخ:

قیمت محصولات با توجه به شرایط فعلی بازار مواد اولیه بصورت نقدی می باشد و معمولا 50 درصد زمان ثبت سفارش و الباقی نیز زمان تحویل دریافت می گردد.

تحویل پکیج های کارواش بخار در محل کارخانه می باشد.

در پکیج های کارواش بخار نصب تاسیسات اولیه شامل نصب لوله آب و شیلنگ گاز و راه اندازی طبق آموزش های ارائه شده انجام می شود.

توجه: در بخارشوهای کارواش نصب و راه اندازی نیاز نمی باشد.

کلیه محصولات ارائه شده دارای خدمات پس از فروش در سرتاسر کشور می باشد و در صورتی که در زمان خدمات گارانتی باشد رایگان بوده و در غیر اینصورت با دریافت هزینه ارائه خواهد شد.

ظرفیت و تعداد نازل ها برای کلیه محصولات در جدول فنی هر محصول ارائه شده است.

ارائه قیمت بصورت لیست به دلایل فنی و مهندسی فروش محصول، امکانپذیر نمی باشد و برای دریافت قیمت می توانید پس از مشاوره با کارشناسان بخش فروش کسب اطلاع نمایید.
خدمات نصب و راه اندازی کارواش بخار

مدت زمان تولید:

این زمان باید قبل از خرید توسط سازنده به خریدار اعلام گردد و در پیش فاکتور صادر شده نیز قید گردد.

در محصولات کارواش بخار نیز زمان تحویل، بسته به ترافیک تولید و سفارش های در دست ساخت حداقل یک هفته و حداکثر سه هفته کاری می باشد.

تحویل:

برای تحویل گرفتن محصول، خریدار به محل تولید مراجعه نموده و محصول ساخته شده را با سفارش خود تطبیق می دهد و در صورت رضایت از کیفیت و عملکرد، الباقی مبلغ خرید را به سازنده دستگاه پرداخت می نماید.

راه اندازی و نصب دستگاه :

کلیه محصولات تولید شده در شرکت صنایع دما بخار مشهد در محل کارخانه روشن و راه اندازی می گردند و همچنین در زمان تحویل دستگاه برای خریدار روشن و آموزش های لازم نیز به ایشان داده می شود.

نصب محصولات کارواش بخار صنعتی بسیار ساده و راحت است ولی در صورت تقاضا برای نصب و راه اندازی توسط خریدار، پرسنل این شرکت آماده ارائه خدمات می باشند.

لازم به ذکر است که نصب و راه اندازی رایگان می باشد و خریدار فقط هزینه ایاب ذهاب را می پردازد.

گارانتی محصولات:

کلیه محصولات ساخت شرکت صنایع دما بخار مشهد دارای گارانتی معتبر 12 ماهه می باشند.

خدمات پس از فروش:

مهم ترین برتری محصولات صنعتی در خدمات پس از فروش آنها است لذا این شرکت با شعار ارائه خدمت صادقانه همیشه در کنار خریداران بوده و کلیه خدمات لازم را در کمترین زمان ارائه می نماید.

توجه:

اگر بهترین محصول صنعتی را با بالاترین قیمت بخرید ولی خدمات پس از فروش نداشته باشد یا به خوبی ارائه نگردد شما ضرر کرده اید!!

زیرا در صورت خرابی یا وقت و انرژی زیادی از شما خواهد گرفت و یا کلا مجبور می شوید دستگاه دیگری تهیه کنید.

لذا قانون مهم بعد از کیفیت در خرید محصولات صنعتی، خرید به همراه خدمات پس از فروش معتبر است.


سوال 4 : مصرف برق در کارواش بخار چگونه است؟

به اطلاع دوستان عزیز می رساند مصرف برق در کارواش بخار بسیار پایین می باشد زیرا مصرف کننده ها فقط دمنده مشعل و پمپ تغذیه آب می باشند که مصرف چندانی ندارند.

*- مصرف متعارف در دمنده مشعل ها ی مولد بخار دستگاه بین 300 الی 700 وات می باشد.

*- مصرف متعارف یک پمپ با فشار و دبی طراحی حداکثر یک کیلووات می باشد.

در مجموع مصرف حدود یک ونیم کیلوات در صورت کارکرد مداوم که با توجه به اینکه این تجهیزات اکثرا در حالت آف می باشند لذا مصرف بسیار پایین خواهد بود

جالب است که با مصارف 5.5 کیلو واتی پمپ های تحت فشار 200 بار آب سرد و یا آبگرم کارواش مقایسه شود.

بیشتر بخوانید: بخارشو طرح الکترواستیم


سوال 5 :به نظر شما زمان برگشت سرمایه در کارواش بخار چگونه است؟

در چه مدت می توان به یک درآمد خوب رسید؟

پاسخ:

در این که شغل کارواش بخار برای افراد “کننده کار” یک کار پردرآمد است جای هیچ شکی نیست ولیکن باید توجه داشت در هر کسب و کاری، از عوامل مهمی که سبب رسیدن به سود بالایی می شود علاوه بر پشتکار، میزان علاقه فرد نیز می باشد.

یعنی اگر شما فردی باشید که به کار خود بدون احساس و فقط با تحقیق و دانش وارد شده اید و از طرف دیگر نیز ایمان کامل دارید که موفق می شوید، پس یقیناً به همین نتیجه دست خواهید یافت.

می دانیم که رسیدن به درآمدی حدود یک میلیون تومان در روز در شهرهای بزرگ کار زیاد سختی نیست بنابراین با یک حساب سر انگشتی و حذف حدودی هزینه ها، درآمد ماهیانه حداقل 10 میلیون تومان قابل پیش بینی است.

پس با این حساب می توان گفت که در زمان حدود چهار الی شش ماه، سرمایه گذاری اولیه شما برگشت خواهد کرد و برای تایید این مطلب همین کافی است که طبق نظرات ارائه شده در سال گذشته توسط افرادی که توانسته اند کارواش های بخار موفق و سودآور در نقاط مختلف کشور دایر کنند این حساب برگشت سرمایه را تایید کرده اند.

اما !!

در حالت کلی بدون اینکه ما قصد تحریک احساسی علاقه مندان و جویندگان برای یک کار خوب را داشته باشیم (مانند برخی افراد سودجو !! )، به اطلاع می رساند که در این حرفه نیز ممکن است مانند هر کار تخصصی دیگر (به دلیل برخی مسائل)، برخی افراد موفق به کسب درآمدهای ذکر شده نگردند.

لذا جهت اطلاع برخی از این موارد را نام می بریم :

1- یکی از مسائل خیلی مهم ، انجام ندادن بازاریابی و تبلیغات مناسب و حرفه ای

2-عدم رعایت اصول مشتری مداری و کسب رضایت مشتریان

3-عدم استفاده از نیروهای کاری خوب و عدم آشنایی صحیح آنها با حرفه کاری خود یعنی کارواش بخار

4-عدم تلاش برای آشنا کردن مشتریان با برتری کارواش بخار نسبت به نوع سنتی آب

5-به روز نبودن در استفاده از تکنیک ها و روش های حرفه ای کارواش بخار

حتماً به موارد ذیل در خصوص درآمد کارواش بخار توجه داشته باشید :

1- تعداد ماشین های گرانقیمت به شدت در حال افزایش است.

2- دارندگان ماشین های گرانقیمت برای پرداخت اجرت خدمات با کیفیت و خوب در حد چند صد هزار تومان هیچ مشکلی ندارند.

3- گروه هایی مانند دارندگان بنگاه ماشین نیز از سال گذشته علاقه زیادی به دریافت خدماتی مانند صفر شویی پیدا کرده اند و حاضرند تا چند صد هزارتومان برای این خدمات اجرت پرداخت کنند.

4-به علت کمبود آب در خیلی از شهرهای ایران و احتمال قطعی آب توسط سازمان های مربوطه و برتری استفاده از خدمات کارواش بخار با حجم آب بسیار پایین، این موضوع نیز می تواند برای افراد دوراندیش مورد توجه قرار گیرد.


سوال 6 :درآمد و سود آوری در کارواش بخار چگونه است؟ کارواش بخار چقدر شغل سود آوری می باشد؟ آیا ارزش سرمایه گذاری دارد؟

بررسی وضعیت سود آوری و درآمد مهمترین عامل در هر کسب و کار می باشد لذا یک انسان عاقل در ابتدا تحقیق خود را در این خصوص انجام می دهد سپس مشغول به کار می شود.

برای ایجاد یک واحد معمولی کارواش بخار ما (بسته به نوع کار) نیازمند به تهیه دستگاه کارواش بخار استاندارد و یا بخار شوی سیار کارواش می باشیم و همچنین به علاوه تهیه محل مناسب و اخذ مجوزهای لازم و استخدام نیروی کار و تامین برخی تجهیزات جانبی نیز از موارد مهم می باشند.

می توان با یک برآورد ساده مقدار سرمایه اولیه مورد نیاز جهت وارد شدن به این قضیه را بین 30 الی 40 میلیون پیش بینی نمود.

حال پیش بینی وضعیت درآمدی :

با بررسی تجربه آماری و میدانی افرادی که طی سال های گذشته موفق به انجام این کار شده اند بعد از گذشت دوره بازاریابی و تبلیغات در روزهای کاری موارد ذیل قابل پیش بینی است:

نوع خدمات ارائه شده

تعداد

در روز

محدوده اجرت

(ریال)

متوسط اجرت

(ریال)

درآمد روزانه

(ریال)

روشویی با بخار10100.000 – 200.000150.0001.500.000
خشکشویی کامل با بخار5.500.000 – 2.000.0001.200.0006.000.000
موتور شویی کامل با بخار5300.000 – 500.000400.0002.000.000
صفرشویی کامل با بخار21.500.000 -3.000.0002.200.0004.400.000
سایر خدمات با بخار5200.000 – 1.000.000400.0002.000.000
جمع کل15.900.000

(توجه : اجرت های درج شده ، بر اساس موارد ذکر شده توسط خریداران قبلی در شهرهای مختلف درج شده است و لازم بذکر است اصولاً این قیمت ها بطور کاملا توافقی تعیین شده و بر اساس نوع و کیفیت خدمات در شهرهای مختلف بسیار متغیر و متنوع می باشد.)

لذا در وضعیت بدبینانه و پیش بینی محقق نشدن شرایط ذکر شده در شهرهای بزرگ درآمدی حدود یک میلیون تومان در روز قابل دست یابی خواهد بود.

حال با کسر هزینه های اجاره ماهانه و حقوق دستمزد و هزینه های جاری که ممکن است حتی بین 50 الی 70 درصد از درآمد را در کام خود فرو برد،درآمد ماهانه فرد 10 میلیون تومان قابل پیش بینی خواهد بود.

بنابراین ظرف مدت چهار الی شش ماه و شاید کمتر می تواند به سرمایه اولیه خود دست پیدا کند.

البته هر چند موارد ذکر شده بر اساس اطلاعات و نتایج کار خریداران سال های گذشته ارائه شد ولیکن اگر از قدرت ریسک خوبی برخوردار نیستید حتماً درصدی را بخاطر مواردی چون عدم توانایی جذب مشتری، وجود رقبای قوی، سوء مدیریت و یا هر عامل دیگر در نظر بگیرید و از درآمد حاصل کم کنید.

ولی یقینا اگر در هر کسب و کاری انسان تحلیل درستی از تعداد مشتریان بلقوه خود داشته باشد، با یک حساب سرانگشتی متوجه خواهد شد که چه باید بکند و در این شغل هم با توجه اینکه افرادی در سال های گذشته اقدام کرده اند و موفق هم شده اند ولی به دلیل تعداد زیاد مشتری و از طرفی نیز تغییر خواسته مشتریان کارواش به سمت دریافت خدمات جدید و با کیفیت، درآمد بسیار خوبی برای شاغلین قابل پیش بینی می باشد.

حتماً به موارد ذیل توجه داشته باشید :

1- تعداد ماشین های گرانقیمت به شدت در حال افزایش است.

2-دارندگان ماشین های گرانقیمت برای پرداخت اجرت خدمات با کیفیت و خوب در حد چند صد هزار تومان هیچ مشکلی ندارند.

3-گروه هایی مانند دارندگان بنگاه ماشین نیز از سال گذشته علاقه زیادی به دریافت خدماتی مانند صفر شویی پیدا کرده اند و حاضرند تا چند صد هزار تومان برای این خدمات اجرت پرداخت کنند.

4-به علت کمبود آب در خیلی از شهرهای ایران و احتمال قطعی آب توسط سازمان های مربوطه و برتری استفاده از خدمات کارواش بخار با حجم آب بسیار پایین ، این موضوع نیز می تواند برای افراد دوراندیش مورد توجه قرار گیرد.


سوال 7: نصب و راه اندازی کارواش بخار چگونه است؟

دستگاه کارواش بخار بصورت یک پکیج کامل طراحی شده است به نحوی که برای نصب مراحل ذیل مورد نیاز است :

1- اتصال لوله آب ورودی مطابق نقشه داخل دستگاه با سایز مشخص (البته قبل از دستگاه وجود یک منبع ذخیره آب الزامی است که در بخش چه تجهیزات دیگری به همراه کارواش بخار مورد نیاز است؟ توضیحات لازم ارائه شده است)

2- اتصال لوله سوخت دستگاه مطابق نقشه و اطلاعات داخل راهنمای دستگاه

3- اتصال برق فاز و نول به محل ترمینال مشخص شده در تابلو دستگاه

بعد از انجام مراحل فوق دستگاه نیاز به آبگیری و سپس تنظیمات مقدماتی دارد که در راهنمای دستگاه مراحل شرح داده شده است ولیکن اگر موفق به راه اندازی نشدید کارشناسان شرکت آماده ارائه اطلاعات لازم می باشند

در صورتی که موفق به راه اندازی بعد از مراحل ذکر شده نگردید می توانید تقاضای اعزام نیروی راه انداز از واحد خدمات پس از فروش نمایید.


سوال 8 : برای کارواش بخار چقدر فضای کار مورد نیاز است؟

تعیین فضای کار برای کارواش بخار یا هر نوع کار خدماتی دیگر در ابتدا به حداقل یا حداکثر شرایط کسب و کار پیش بینی شده بستگی دارد ولی در حالت عادی با فرض بر اینکه شما تعداد دو دستگاه ماشین در ساعت برای شستشو مورد نظر باشد فضای ذیل قابل پیش بینی است:

1- فضای کار برای شستشوی دو ماشین که بطور متعارف این فضا شامل حجم فضای مورد نیاز برای ماشین و فضای مورد نیاز برای کارگرها بدون تداخل در یکدیگر می باشد در حالت استاندارد برای خودرو های سواری این فضا در ابعاد 8 متر در طول و 5متر در عرض برای یک ماشین و بسته به نوع محیط که در کدام طرف قابل استفاده باشد یا 10 متر در عرض و 8 متر در طول و یا 16 متر در طول و 5 متر در عرض برای دو ماشین سواری قابل پیش بینی است.

2-فضای مورد نیاز برای نصب دستگاه پکیج کارواش بخار طرح عمودی استاندارد در ابعاد 1/5 *1/5 متر با فضای اپراتوری و برای پکیج کارواش بخار طرح افقی استاندارد فضای 1/5*2/5 الی 3 متر بدون تجهیزات مانند منبع و سختی گیر مورد نیاز است.

در صورت نصب تجهیزات سختی گیر و منبع در حالت استاندارد یک فضای حداکثر 1*2 متر نیز قابل پیش بینی می باشد.

3-فضای مورد نیاز برای تجهیزات دیگر و اداری و غیره نیز با توجه به پلان محل قابل برنامه ریزی می باشد.

در کل حداقل فضای مورد نیاز برای کارواش بخار جهت شستشوی دو ماشین سواری با بخار در ساعت، 100 الی 120 متر مربع می باشد.

لازم بذکر است ابعاد ارائه شده بر اساس حداقل ها و بدون در نظر گرفتن برخی موارد فنی ارائه شد.


سوال 9 : آیا استفاده از بخار در کارواش خطری برای کاربر ایجاد نمی کند؟

برای پاسخ به این سوال موارد ذیل ارائه می گردد:

1-بخار وسیله ای بسیار مفید و خوب ولی بسیار خطرناک است:

کمتر انسانی وجود دارد که در زندگی روزمره تجربه سوختگی با بخار را نداشته باشد حتی در حد خفیف مثل اینکه درب ظرف غذا را باز کرده باشد یا درب یک کتری در حال جوشیدن را باز کرده باشد و یا موارد دیگر.

خوب همه می دانیم انرژی بخار بیشتر از آب داغ می باشد لذا جای هیچ شکی وجود ندارد بخار برای موجودات زنده بسیار خطرناک است، اگر بطور مستقیم و با دمای بالا با پوست و بدن برخورد نماید.

2-خطر در خیلی از امور زندگی روزمره ما را تحدید می کند به عنوان مثال خطرات تصادف با خودروها، سقوط از بلندی، سقوط به داخل حفره یا چاه و ده ها خطر دیگر که همه می توانند بسیار دردناک و کشنده باشند.

لذا همه می دانیم که در امور پر خطر روزمره ، باید با اصول ایمنی آشنا باشیم و حتما سعی کنیم که تمام نکات لازم نیز رعایت شوند تا دچار مشکل نشویم.

خوب جواب این سوال پس اینطور بیان می شود بخار اگر با آن آشنایی لازم وجود نداشته باشد و اصول ایمنی آن رعایت نشود می تواند بسیار خطرناک باشد ولیکن اگر موارد لازم رعایت شوند وسیله ای بسیار مفید است که در اختیار ما می باشد.

نکته مهم :

یکی از مهم ترین اصول ایمنی برای یک انسان عاقل خرید تجهیزات بخار با کیفیت استاندارد است.


سوال 10 : آیا کار با دستگاه کارواش بخار به تخصص نیاز دارد ؟ و آیا آموزشی ارائه می شود ؟

دستگاه پکیج کارواش بخار استاندارد این شرکت دارای سیستم کاربری ساده می باشد و پس از اینکه آموزش لازم ارائه شد دیگر بدون هیچ مشکلی امکان کار با آن وجود دارد.

مدار فرمان دستگاه بصورت اتومات و دستی بوده و در صورت نیاز می توان تجهیزات را بصورت دستی کنترل کرد.

در زمان تحویل دستگاه آموزش حضوری در کارخانه ارائه می گردد.

و همچنین مدارک آموزشی در واحد فروش برای راه اندازی و نحوه استفاده دستگاه کارواش بخار تهیه شده است که در اختیار خریداران محترم قرار می گیرند.

همچنین تیم فنی این شرکت بطور تمام وقت برای پاسخگویی و ارائه مشاوره به خریداران حضور دارند.


سوال 11 : آیا مصرف سوخت در کارواش بخار هزینه را نسبت به کارواش سنتی با آب بالا می برد؟ آیا یک کارواش بخار هزینه بالاتری را تحمیل می کند؟

جهت مقایسه و بررسی هزینه سوخت در کارواش بخار بهتر است وضعیت هزینه های هر دو کارواش را بررسی کنیم:

هزینه های مهمکارواش های بخارکارواش های سنتی
هزینه ملک و تجهیزاتبالابالا
هزینه آببسیار کمبالا
هزینه مواد شویندهبسیار کمبالا
هزینه برقبسیار کمبالا
هزینه سوختبالابسیار کم

تعیین حدود هزینه سوخت :

هزینه سوخت در کارواش های بخار برای دو عدد لانس بخار، بطور معمول و متعارف از 100.000 تومان در ماه الی 400.000 تومان بسته به نوع سوخت و میزان استفاده از دستگاه متغیر می باشد.

تعیین حدود هزینه مصرف برق :

برای دو لانس آب یعنی دو عدد پمپ حدود سه کیلو وات در نتیجه شش کیلو وات در ساعت، در روز خواهد شد 72 کیلو وات و در ماه 2200 کیلووات که با توجه به قیمت برق در سال جدید و تصاعدی مازاد مصرف حدود 400.000 الی 600.000 تومان خواهد شد.

با عنایت به موارد بالا به اطلاع می رساند که طبق نظر خیلی از دارندگان کارواش بخار هزینه های آنها نسبت به کارواش های سنتی همکار پایین تر می باشد و در جداول بالا نیز کاهش هزینه ها مشهود می باشد

با توجه به کاهش هزینه ها و افزایش درآمد سالانه کارواش بخار است که این حرفه را به یک شغل پر سود مبدل کرده است.


سوال 12 : با وجود کارواش بخار آیا نیاز به آب می باشد ؟

خیلی از مشتریان سوالی که مطرح میکنند این است که آیا کارواش بخار به تنهایی کافی است یا باید کارواش سنتی آب نبز در کنار آن دایر باشد؟

برای پاسخگویی باید عرض کنیم که این بستگی به نوع عملکرد و خصوصیات آب و هوایی منطقه جغرافیایی محل کار شما و شدت کثیفی دارد. در حالت معمول در نقاط گرم و خشک استفاده از بخار به تنهایی برای روشویی به دلیل اتلاف وقت و هزینه به نسبت اجرت های اخذ شده، مقرون به صرفه نیست لذا در ارائه خدمات روشویی بدنه ماشین ابتدا از آب استفاده می گردد و در آخر برای ایجاد جلای رنگ و از بین بردن جرم های ریز روی بدنه از بخار استفاده می گردد.

البته در مناطق مرطوب و شرجی ظاهرا نیاز کمتری به آب می باشد و بخار می تواند به تنهایی مناسب باشد.


سوال 13 : مدت زمان مورد نیاز برای خرید و راه اندازی دستگاه چقدر است ؟

از زمان ثبت خرید و سفارش بطور معمول برای ساخت دستگاه 2 الی 3 هفته زمان نیاز می باشد (در صورت بالا بودن ترافیک تولید ممکن تا 4 هفته نیز زمان ببرد) ولیکن در حالت متعارف و نرمال این زمان حدود 15 روز کاری می باشد.

پس از تحویل دستگاه زمان لازم برای نصب در محل به بسته وضعیت آماده بودن فضا و امکانات 1 الی 3 روز ممکن است زمان ببرد (چون دستگاه در کارخانه قبلا راه اندازی شده است لذا راه اندازی در محل فقط شامل نصب اتصالات و روشن کردن و آبگیری خواهد بود).

لذا با احتساب زمان انتقال دستگاه ، بطور معمول کل زمان مورد نیاز می تواند در مدت 20 روز کاری انجام شود.

البته موارد بالا برای دستگاه پکیج کارواش بخار استاندارد بود ولیکن برای دستگاه بخارشوی سیار کارواش به دلیل اینکه نیاز به نصب و راه اندازی خاصی ندارد زمان 1 الی 3 روز پیش بینی شده حساب نخواهد شد.


سوال 14 : آیا بخار به رنگ بدنه ماشین صدمه وارد میکند؟…

 به شیشه های خودرو آسیب می رساند؟

این سوال در ذهن خیلی از مشتریان نقش بسته که آیا استفاده از بخار برای رنگ خودرو مضر است و یا آیا بخار به شیشه ها صدمه می زند؟ و منشاء ایجاد این سوال هم معمولاً مطالبی است که توسط برخی افراد ناآگاه بدون ارائه هیچ دلیل منطقی در برخی از فضاهای اینترنتی ارائه می گردد.

پاسخ :

رنگ خودرو بنابر اظهار نظر کارشناسان مربوطه ، اگر از نوع کوره ای کارخانه ای یا در اصطلاح رنگ فابریک باشد تا دمای 450 درجه سانتی گراد و اگر از نوع پاششی دستی باشد تا 250 درجه سانتی گراد را تحمل میکند.

لذا با توجه به اینکه دمای بخار در کارواش های بخار حداکثر 160 درجه می باشد لذا مشکلی از این لحاظ وجود ندارد.

تذکر یک نکته ساده:

طبق نظر برخی از دوستان کارواش بخار در خصوص رنگ فقط برای موارد خش گرفتگی که بوسیله قلم مو رنگ آمیزی شده است، استفاده از نازل بخار با فشار بالا، ممکن است سبب برداشته شدن رنگ قلمکاری شود ولی در مواردی که بطور اصولی رنگ آمیزی شده است به هیچ وجه مشکلی ایجاد نمی شود.

در خصوص تاثیر منفی بخار بر روی شیشه های خودرو طبق نظر کارشناسان و افراد شاغل در این حرفه ، به هیچ وجه (حتی در زمستان که شوک حرارتی کمی وجود دارد) ، مشکلی برای شیشه ها ایجاد نمی شود.

فقط توصیه می شود اگر شیشه اتومبیل دارای ترک می باشد، به دلیل فشار بالای بخار در خروجی نازل از نزدیک کردن زیاد آن به ترک های روی شیشه خودداری گردد تا سبب رشد بیشتر این ترک ها نشود.

یاد آوری یک نکته در خصوص دمای بخار:

معمولا دمای خروجی نازل پس از ورود به محیط جو، به دلیل کاهش شدید فشار، سریعا به دمای محیط نزدیک می گردد لذا فقط در نزدیکی خروجی نازل ممکن است دما بالا باشد و در فواصل کوتاه حدود 10 الی 15 سانت شما قادر هستید دست خود را جلوی بخار قرار دهید.در نتیجه با تنظیم فاصله نازل تا محل مصرف بخار امکان کنترل دما براحتی وجود دارد.

چرا ادعا میکنیم کارواش بخار حامی محیط زیست است ؟

کم شدن مصرف سوخت‌های فسیلی

در کارواش بخار ژنراتوری طرح سوپر استیم تولید صنایع دما بخار مشهد مصرف سوخت بسیار کمتر از کارواش های بخار بویلری و کارواش های آب گرم قدیمی است. به همین دلیل مصرف سوخت بسیار پایین می آید. مصرف سوخت کمتر علاوه بر کم کردن هزینه ها سبب می شود.

سوال متداول درباره راه اندازی کارواش بخار

سوال اول : آیا دستگاه کارواش بخار خشک واقعا می تواند خودروها را تمیز کند؟

بله می تواند این دستگاه می تواند خودرو را بسیار بهتر از روش شستشوی سنتی تمیز نماید. هیچ تردید در رابطه با توانایی تمیز کنندگی کارواش بخار با کیفیت بالا وجود ندارد. علاوه بر این هزینه مصرفی پایین آین دستگاه ها به این معنی است که شما می توانید به سرعت به کسب درآمد بپردازید.

هزینه های جانبی کمتر به معنی رسیدن سریع تر به سود در بین همه روش های کارواشی می باشد. این دستگاه می تواند تمیزی اتومبیل را با کیفیت بسیار بالاتری انجام دهند در نتیجه خودروی زیباتری تحویل خواهند داد.

مزیت دیگر امکان حمل ساده این دستگاه به هر مکانی حتی تا درب منزل مشتری می باشد. پس می توان این دستگاه را بعنوان کارواش بخار سیار نیز مورد استفاده قرار داد.

موتورشویی با کارواش بخار

سوال دوم : آیا کارواش بخار به رنگ خودرو آسیب می رساند؟

اگر کار با کارواش بخار بدرستی صورت پذیرد رنگ خودرو هیچگونه آسیبی نمی بیند. فقط کافی است بخار را به کمک یک نازل به سطح مورد نظر گرفت و با کمک یک پارچه میکروفیبر یا حوله آن سطح را تمیز نمود.

طبق نظر خیلی از متخصصان کارواش بخار از روش های دیگر شستشوی سنتی خودرو ایمن تر است. رنگ خودرو توانایی تحمل دمای بسیار بالا و حتی بیش از 150 درجه فارنهایت را دارد. در نتیجه در شستشو با بخار رنگ هیچ گونه آسیبی نمی بیند.

در مطلبی با عنوان آیا کارواش بخار به رنگ خودرو آسیب وارد می کند؟ به این مطلب به صورت کامل پرداخته شده است.

 

سوال سوم : با بخار خشک در چه زمانی می توان یک خودرو را شستشو داد؟ سرعت شستشوی خودرو توسط کارواش بخار چقدر است؟

کارواش بخار بسیار سریع است . یک نفر نیروی آموزش دیده یک خودرو نسبتا کثیف را می تواند در کمتر از 10 تا 15 دقیقه تمیز کند اما خودرویی که خیلی کثیف نباشد در زمان بسیار کم و حدود 5 تا 7 دقیقه طول می کشد تا روشویی خودرو انجام شود.

در حقیقت سرعت شستشوی خودرو به میزان کثیفی خودرو بستگی زیادی دارد. البته فاکتورهای متنوعی بر زمان شستشوی خودرو توسط کارواش بخار تاثیر می گذارند.

مثل ولتاژ دستگاه بخارشویی که مورد استفاده قرار میگیرد، اینکه از سیستم تزریق آب گرم استفاده می کنید یا خیر، از مواد شوینده و دستگاه تزریق مواد استفاده می کنید یا نه؟ مهمتر از همه سایز وسیله نقیله مورد شستشو است.

کارواش بخار می تواند خودرو را بدون هدر رفت آب بشوید، تجهیزات گران قیمتی لازم ندارد ، تاثیر مخرب زیست محیطی ندارد، مصرف آب آن بسیار پایین است، می توان آن را در هر نقطه حتی در پارکینگ استقاده نمود. کارواش بخار کارآمد، بی سر و صدا و بدون آلودگی است.

مطلب مرتبط : راهکارهای افزایش سرعت شستشوی خودرو با کارواش بخار

 

سوال چهارم : آیا راه اندازی یک کارواش محدود به مکان است؟

به هیچ وجه در حقیقت امکان گسترش کسب و کار کارواشی همیشه وجود دارد. این امر بستگی کامل به شما دارد. تا جایی که می توان به آن به چشم یک کسب و کار در سطح کشور یا حتی جهان نگریست. هیچ محدودیتی برای تعداد ماشین های مورد شستشو وجود ندارد.

یک نفر نیروی کار و یک دستگاه کارواش بخار برابر است با بازار کار نامحدود. تعداد بیشتر نیروی کار و دستگاه کارواش بخار می تواند شروع یک کسب و کار فوق العاده باشد.

شما می توانید براحتی با کمک دوستان یا اعضای خانواده این کار را شروع نمایید چون کار ساده است و بعد از آموزش کوتاه هرکسی می تواند آن را انجام دهد.

کار با بخار یک کار بدون خطر است . از آنجایی که هیچگونه ماده شیمیایی و بخار مضر وجود ندارد . از طرف دیگر بخار را می توان برای روشویی و توشویی خودرو به کار برد برای پاک کردن سطوح چرمی بخار فوق العاده است.

همچنین کاربردهای بسیار دیگری از قبیل ضدعفونی کنندگی و غیره برای بخار وجود دارد.

مطلب مرتبط : ضدعفونی و تمیزکاری با بخار

 

سوال پنجم : آیا هزینه های مخفی در استفاده از کارواش بخار وجود دارد؟

نه به هیچ عنوان. فقط هزینه دستگاه بخارشوی وجود دارد. بعد از خرید یک دستگاه کارواش بخار شما به راحتی می توانید شروع به کار نمایید.

تنها چیزی که برای شستشو با بخار وجود دارد آب ورودی دستگاه و همچنین حوله یا دستمال میکروفیبر می باشد که از هرجایی می توان خرید. هزینه های دیگر کاملا به خود شما بستگی دارد.

 

سوال ششم: برای کار با کارواش بخار به برق با ولتاز خاصی نیاز است ؟

نه تقریبا . تقریبا تمام محصولات کارواش بخار خروجی استاندارد دارند و با ولتاژ استاندارد کار می کنند. اگر نیاز به دستگاه بزرگتر داشته باشیم ممکن است برق با توان بالاتر مورد نیاز باشد. اما بیشتر دستگاه ها با برق 115 ولت و 15 آمپر کار میکنند که برق معمولی منازل می باشد.

مطلب مرتبط: طرز کار دستگاه کارواش بخار فوری چگونه است؟

 

سوال هفتم : آیا می توان دستگاه کارواش بخار را به کمک یک ژنراتور راه اندازی کرد و در عقب کامیون یا خودروی دیگر جایگذاری کنم؟

این سوال عده زیادی از خریداران است و پاسخ آن : بله. اگر محل کارواش یک مکان دور افتاده باشد که هنوز برق ندارد و یا در شهرهای پر رفت و آمد و شلوغ است که مردم امکان مراجعه به کارواش را ندارند می توانید با قرار دادن یک موتور برق در کنار کارواش آن را در هر مکانی استفاده نمایید.

کارواش بخار سیار روی وانت پراید

صنایع دما بخار مشهد تولید کننده انواع دستگاه های کارواش بخار سیار

سوال هشتم : آیا دستگاه کارواش بخار کلیه جزییات خودرو را تمیز خواهد کرد؟

بله دستگاه کارواش بخارشوی قدرت پاک کنندگی همه جزییات خودرو را دارد. در چندین مورد تمیز کردن جزییات خودرو میتوان از دستگاه کارواش بخار خشک استفاده نمود.

این جزییات می تواند خارج یا داخل خودرو باشد. تمیزکردن رینگ ها و ضربه گیرها و لاستیک اطراف شیشه به راحتی با بخار خشک انجام خواهد شد.

در داخل خودرو هم می توان کارهای شگفت انگیزی با کارواش بخار انجام داد تمیز کردن جای فندک و لیوان همچنین چرم صندلی خودرو، قطعات ریز مانند پیچ و مهره صندلی ها، سوپاپ درها و صندلی ها و کمربند ایمنی، قاب های اطراف در خودرو، لاستیک اطراف بلندگو، دریچه کولر و بخاری روکش فرمان، اطراف آیینه و حتی روکش صندلی به راحتی با دستگاه کارواش بخارشوی تمیز خواهند شد.

 

سوال نهم : چطور دستگاه کارواش بخار مناسب انتخاب کنم؟

این سوالی است که اغلب خریداران با آن مواجه هستند . مدلهای مختلف دستگاه کارواش بخار وجود دارد که هر کدام مزایای مخصوص به خود دارند.

به طور کلی می توان دستگاه های کارواش بخار را به دو دسته کارواش بخار بویلری یا دیگ بخار کارواش و دستگاه کارواش بخار ژنراتوری تقسیم کرد.

هر کدام از این کاروش ها در اندازه های متفاوت از کوچک تا بزرگ ساخته شده اند و می توان امکانات متفاوتی هم چنین تعداد بیشتر نازل بخار خشک یا دستگاه تزریق مواد را به آن اضافه نمود.

با توجه به تعداد خودروی مورد شستشو در هر کارواش و نوع خودورها می توان در انتخاب کارواش بخار مناسب شما را یاری نماییم.

مطالعه مقاله 6 موردی که در هنگام خرید یک دستگاه کارواش بخار باید در نظر گرفت؟ نیز به شما توصیه می شود. در صورت هر گونه سوال بیشتر با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.