ساعات کاری: همه روزه 8 الی 15
 • با ما تماس بگیرید

  05138437548

 • ارسال پیشنهادات

  steamwash.ir@gmail.com

 • تماس با ما
 شستشوی تجهیزات کشاورزی با بخار

شستشوی تجهیزات کشاورزی با بخار

در این مقاله به سوالات زیر درباره شستشوی تجهیزات کشاورزی با دستگاه بخار پاسخ داده خواهد شد

شستشوی تجهیزات کشاورزی با دستگاه بخار

مزایای دستگاه بخار در صنایع کشاورزی و دامداری

از بین بردن حشرات و آفات در محیط کشاورزی

معرفی دستگاه بخار ژنراتوری سوپر استیم

تفاوت بخار خشک بخار مرطوب

کاربردهای دستگاه بخار در کشاورزی

مهم ترین ویژگی های دستگاه بخار

 

شستشوی تجهیزات کشاورزی با دستگاه بخار

انواع ماشین آلات مکانیزه و صنعتی کشاورزی و هم چنین تجهیزات و سطوح ثابت مربوط به صنایع کشاورزی نیاز به نظافت و شستشوی پیوسته دارند. به همین منظور قوانین و مقررات سختگیرانه ای وضع شده است تا به وضعیت نظافت و بهداشت صنایع کشاورزی و دامداری رسیدگی شود و سطح آن ارتقا یابد.

انجام عملیات نظافتی و شستشوی کلیه تجهیزات و محیط های کشاورزی برای صاحبان این مشاغل هزینه های زیادی بر جای می گذارد. در نتیجه کشاورزان نیاز به شوینده های فشار قوی از جمله دستگاه بخار خواهند داشت که علاوه بر انجام شستشوی با کیفیت مدت زمان فعالیت های نظافتی را کاهش دهد. بهره مندی از دستگاه های بخار صنعتی در صنایع کشاورزی نه تنها تمیزی و بهداشت با کیفیتی را در زمان کوتاهی فراهم می سازد بلکه سبب صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها نیز می گردد.

مزایای دستگاه بخار در صنایع کشاورزی و دامداری

امروزه مناسب ترین و کارآمدترین ابزار برای نظافت و شستشوی تجهیزات کشاورزی و دامداری، دستگاه بخار صنعتی می باشد. دستگاه بخار تنها با آب و بخار عمل می کند و در آن از هیچ گونه ماده شوینده و دیگر مواد شیمیایی استفاده نمی شود، بنابراین هیچ ضرری به تجهیزات و محصولات نمی رساند و یک وسیله دوستدار محیط زیست به شمار می آید.

شوینده های شیمیایی اکثرا از مواد آلاینده محیط زیست تشکیل شده اند. این مواد شوینده با ترکیبات شیمیایی موجود پس از استفاده پس آبی تولید می کنند که بشدت به محیط زیست صدمه وارد می کند و باعث آلودگی می شود. دستگاه بخار از سهولت کاربری و سطح ایمنی بالایی برخوردار است.

بخار در کشاورزی

دستگاه های بخار صنعتی با امکانات متنوع شامل بخار خشک، بخار مرطوب، آب گرم، در کسب و کارهای مختلف مانند کارواش، کارگاه ها، تعمیرات خودرو، شستشوی مبلمان و… استفاده می شود. از این دستگاه می توان برای اهداف مختلف مانند شست و شو، جرم گیری و ضدعفونی محیط استفاده کرد. امکان استفاده از آن برای سطوح مختلف مانند شیشه، چوب، سرامیک، لمینت، سطوح فلزی ضد زنگ و… نیز وجود دارد.

دمای بالا موجب از بین رفتن انواع میکروب ها می شود. دستگاه بخار صنعتی برای مکان هایی که ضدعفونی کردن محیط بسیار اهمیت دارد، کاربردی است مانند بیمارستان ها و انواع مراکز درمانی و مراقبتی.

از بین بردن حشرات و آفات در محیط کشاورزی

حشرات و جانوران موذی همچنین آفات، یکی از علت های اساسی ایجاد آلودگی در محیط کشاورزی هستند از لحاظ بهداشت و سلامتی باعث ایجاد مشکلاتی هم در محیط و هم برای افراد مجموعه می شوند. به همین منظور استفاده از تجهیزاتی که بتواند کلیه این حشرات و آلودگی ها را از بین ببرد، توصیه می شود.

دستگاه بخار علاوه بر آنکه باعث از بین بردن این جانوران موذی می شود، محیط را تمیز و بهداشتی می نماید. این دستگاه حرفه ای و کاربردی با تولید بخار با درجه حرارت و فشار مناسب، می تواند علاوه بر آنکه این موجودات را از بین ببرد، باعث ضد عفونی کامل شود.

کار با دستگاه بسیار راحت بوده برای استفاده از آن فقط کافیست بخارکه دارای درجه حرارت و دمای مناسب ضدعفونی است بر روی سطح مورد نظر پاشش نمایید. تا هم جانوران موذی از بین روند و هم سطح مورد نظر تمیز شود.

معرفی دستگاه بخار ژنراتوری سوپر استیم

در طراحی این مدل از دستگاه بخار صنعتی قدرت بخاردهی دستگاه افزایش چشمگیری پیدا کرده است. کارکرد این محصول به صورت کاملا اتوماتیک می باشد این دستگاه نیاز به نصب، راه اندازی و تاسیسات ویژه ای ندارد با توجه به پرتابل بودن دستگاه قابل حمل در هر مکانی می باشد همان طور که ذکر شد این دستگاه دارای امکاناتی از جمله: بخار خشک، بخار مرطوب، آب داغ و آب سرد را در مدت زمان کوتاهی تولید می کند، حال با توجه به نیاز کابر از این امکانات استفاده می شود.

تولید بخار فوری

تولید آبداغ

ازدیگر مزیت دستگاه بخار که باعث جلب توجه مشتریان به خصوص در صنعت شده است قدرت بالایی در تولید آبداغ که شامل نظافت و شستشوی آلاینده های چرب و روغنی دارد به این صورت که آب سرد پرفشار به داخل آن وارد شده و سپس آبداغ پرفشار از آن خارج می شود. زیرا این دستگاه تحمل دما با فشارهای بسیار بالا را دارد. این دستگاه گرم کردن آب را در زمانی بین 3 الی 5 دقیقه و با سرعت بسیار بالا انجام می دهد.

تولید آبسرد

برای استفاده از آبسرد پر فشار این دستگاه کافی است که پمپ آب آن را روشن کنید و از آب فشار قوی با توجه نیازخود از آن استفاده کنید از آبسرد این دستگاه ها برای شست و شوی مثل از بین بردن انواع آلودگی های مثل گل و لای، آدامس و خاک استفاده می شود. انتخاب خروجی آبسرد شستشو بسته به نوع سطح و آلودگی آن، باید از فشار بالاتر یا کمتری استفاده شود، همچنین استفاده از نازل های مناسب در تمیز کردن می تواند مؤثر باشد.

مشخصات دستگاه تولید بخار فوری

تعداد نازل خروجی: 4 عدد

فشار کاری دستگاه: 1 تا 6 اتمسفر

دمای کاری بخار: تا 160 درجه سانتی گراد

سوخت مصرفی: گاز و گازوئیل

تفاوت بخار خشک بخار مرطوب

بخار خشک، بخاری با رطوبت خیلی کم و حرارت بسیار بالاست. میزان رطوبت بخار خشک فقط 5 تا 6 درصد است در صورتی که سیستم تولید کننده بخار به‌ خوبی کار کند، می‌توان تنها از 1.5 لیتر آب مقدار زیادی بخار خشک تولید نمود.

بخار تولید شده به اندازه کافی داغ است که به راحتی می‌تواند انوع میکروب‌ها، باکتری‌ها و انگل‌ها را از بین ببرد و همچنین روغن و جرم و کثیفی باقی‌مانده روی سطوح را پاک نماید. به همین دلیل یک ابزار ایده‌آل برای رفع انواع آلودگی‌هاست.

بخار مرطوب زمانی مناسب است که گل و لای زیاد بر روی ماشین آلات وجود دارد با استفاده از این روش عمل شستشو سریع تر انجام می شود، با پاک کردن جرم ها هیچ گونه آسیبی به ماشین آلات شما وارد نخواهد شد و در نهایت باعث جلا دادن و درخشندگی می شود همچنین با استفاده از دستگاه بخار باعث می شود در مصرف سوخت صرفه جویی شود.

کاربردهای دستگاه بخار در کشاورزی

دستگاه بخار با هدف های مختلف و متنوعی به کار برده می شوند و قابلیت انجام انواع شستشوها را با کیفیت بسیار مطلوبی دارند. برخی از این کاربردها شامل موارد زیر هستند:

 1. شستشوی ماشین آلات شخم زنی
 2. ضدعفونی کردن خاک با استفاده از بخار
 3. شستشوی ماشین آلات جمع آوری محصول
 4. شستشوی ماشین آلات حمل و نقل محصولات
 5. از بین بردن فضولات و ضایعات مربوط به حیوانات
 6. نظافت و شستشوی سطوح کارگاه های کشاورزی و دامداری
 7. از بین بردن انواع آلودگی های چرب و روغنی ماشین آلات و هم چنین سطوح کف
 8. از بین بردن حشرات، آفات، باکتری، قارچ، انگل و میکروب های موجود در محیط کشاورزی و دامداری

مهم ترین ویژگی های دستگاه بخار

 1. کارآیی با قدرت مانور بالا
 2. فشار و دمای مناسب بخار
 3. مجهز به سنسورهای ایمنی فشار و حرارت
 4. جا به جایی و حمل آن در هر فضایی بسیار آسان و راحت می باشد
 5. روشن شدن و تولید بخار بسیار سریع
 6. مصرف آب و سوخت پایین
 7. نصب آسان و عدم نیاز به لوله کشی

نتیجه گیری

با انتخاب یک دستگاه بخار صنعتی مناسب می توان به کلیه اهداف شستشو در صنایع کشاورزی و دام پروری، با کیفیت بسیار مطلوبی دست یافت. در این دستگاه علاوه بر آب سرد، از آب گرم و بخار نیز می توان استفاده نمود، زیرا از بین بردن آلودگی های چربی و روغنی به وسیله دستگاه بخارآب گرم امکان پذیر خواهد بود.

مقالات مرتبط:

شستشوی طلا با بخار

شستشوی استخر با بخار

شستشوی کشتی و قایق با بخار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *