لوگو دما بخار

شستشوی کشتی با دستگاه های واترجت و بخارشو

شستشوی کشتی با دستگاه های واترجت و بخارشو

شستشوی کشتی و قایق به دلیل قرار گرفتن در محیط دریایی و قرار گرفتن در معرض رسوب جرم، کثیفی، جلبک و … بسیار مهم می باشد. حفاظت از بدنه، عرشه، موتور و کابین جزء هزینه های تعمیر و نگاهداری می باشد و باعث طول عمر وسیله می شود.

یکی از دستگاه های مناسب برای از بین بردن رسوب، جلبک، رنگ و زنگ استفاده از دستگاه واترجت (جت کلینر) صنعتی می باشد.

از طرفی دیگر موتور و تجهیزات الکترونیکی کشتی ها بسیار حساس می باشند و استفاده از دستگاه بخارشوی صنعتی گزینه صحیحی می باشد.

استفاده از دستگاه بخارشو برای کابین و تخت ها نیز مناسب است زیرا پسآب ایجاد نمی کند و همچنین بخار خاصیت ضدعفونی دارد.

در هنگام استفاده از بخار شما به مواد شوینده کمی نیاز دارید بنابراین سازگار با محیط زیست می باشد و همچنین مقرون به صرفه است.

در این مقاله سعی شده است شما را با کاربردهای متنوع دستگاه واترجت و بخارشو در صنعت حمل و نقل دریایی آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید: تخریب بتن با واترجت صنعتی

شستشوی کشتی و قایق با واترجت (جت کلینر) صنعتی

قایق ها و کشتی ها از جمله تجهیزاتی هستند که بدنه آنها با توجه به تردد در دریا، دچار انواع باکتری و آلودگی می شود. این آلودگی ها علاوه بر ایجاد ظاهر نازیبا می تواند بر روی حرکت قایق تاثیرگذار باشد.

بنابراین خزه ها، جلبک ها و دیگر آلودگی های بدنه آن بایستی برطرف شوند.

واترجت صنعتی قادر است تا آلودگی ها را از روی بدنه قایق و کشتی از بین ببرد واترجت (جت کلینر) صنعتی یا جت پرشر آبداغ بواسطه استفاده از آب پر فشار انواع مختلف سطوح و تجهیزات را عاری از آلودگی می نماید.

 

 

تاثیر واترجت زمانی بیشتر می شود که آبداغ به همراه مواد شوینده مورد استفاده قرار گیرد.

واترجت (جت کلینر) تولید شده در صنایع دما بخار مشهد جهت تولید آبداغ و آبگرم فوری با فشارهای بالا 100 الی 350 بار  و در دمای 60 الی 100 درجه سانتی گراد و جهت استفاده در خیلی از شستشو های صنعتی یا عمومی طراحی و ساخته می شوند.

این دستگاه ها پرتابل بوده و به راحتی می توانید جابجا کنید.

 

شستشوی کشتی - واترجت - جت کلینر

نکات ایمنی شستشوی بدنه قایق

انجام اصولی فرآیند شستشوی کشتی و قایق با دستگاه واتر جت صنعتی تاثیر چشمگیری در ایمنی فرآیند و نتیجه آن دارد. نکته اول یادگیری کاربری دستگاه واترجت توسط کاربر است.

خوشبختانه دستگاه واترجت تولید شده در صنایع دما بخار مشهد دارای کاربری آسان می باشد و با استفاده از کاتالوگ های همراه دستگاه به راحتی می توانید کار با آن را یاد بگیرید.

در مرحله بعد بایستی یک برنامه شستشو تنظیم نمود تا دقیقا مشخص شود که فرآیند از چه بخشی آغاز و به چه بخشی ختم می گردد.

بعضی از قسمت های بایستی روزانه و بعضی دیگر ماهیانه یا حتی سالیانه تمیز شوند.

در حین استفاده از واترجت باید توجه داشت که عملیات با دقت و به آرامی و بدون شتاب زدگی صورت گیرد. استفاده از دستکش و کفش مناسب در هنگام استفاده ضروری است.

در صورت پخش شدن آلودگی های قایق بر روی پای خود، مراقب باشید که از واترجت برای جدا کردن آنها استفاده نکنید!

نحوه شستشوی قایق با واترجت

عملیات شستشوی سطوح خارجی کشتی و قایق با واترجت باید از بالا به پایین و در یک عرض مشخص و محدود باشد. سپس عرض های دیگر از بالا به پایین شستشو شوند.

کاربر باید گان واترجت را بصورت عمودی بر روی سطح نگه دارد و آنرا به آرامی به طرفین حرکت دهد.

برای پوشش دادن سطح بیشتر بدنه قایق بهتر است با نازل هایی با زاویه بزرگ حدود ۶۰ تا ۹۰ درجه سطح را شستشو داد.

شست وشوی بدنه قایق و کشتی

با این نازل ها عملیات شستشوی کشتی و قایق را سریع تر انجام می گیرد. اگر از محلول شستشو برای حذف آلودگی های عمیق استفاده می شود، ابتدا یک مرحله باید اجازه داد تا این مواد به مدت زمان ۵ تا ۱۰ دقیقه بر روی سطح بمانند و سپس شستشو شوند.

استفاده از برس شستشوی مخصوص واترجت صنعتی نیز می تواند برای حذف حجم زیاد جلبک ها از بدنه قایق موثر باشد. بعد از پایان فرآیند شستشو، باید اجازه داد تا سطح قایق خشک شود.

هنگامی که شما از ماده شوینده برای شستن بدنه قایق استفاده می کنید، باید اطمینان یابید که این ماده با دستگاه واترجت سازگاری دارد.

در غیر اینصورت می تواند به تجهیزات دستگاه آسیب وارد کند. شستشوی منظم قایق و کشتی نکته دیگری است که باید به آن توجه کنید.

برای نگهداری از این وسیله و افزایش طول عمر آن و همچنین حفظ زیبایی کشتی و ارزش مالی آن، تعیین بازه های زمانی منظم برای حذف آلودگی های بدنه اهمیت دارد.

البته این موضع به فصل و محل نگهداری قایق بستگی دارد. اما به عنوان یک اصل و قاعده کلی شستشوی بدنه قایق بهتر است بعد از هر بار استفاده از آن یا بصورت هفتگی باشد.

تمیز کردن موتور قایق با بخار

همه ما درباره شگفتی های تمیز کردن بخار برای موتور ماشین شنیده ایم. بخار قدرتمند و سازگار با محیط زیست و کارآمدترین روشی است که می توانید برای تمیز کردن اجزای روی ماشین خود مانند موتور و شاسی استفاده کنید.

با این حال، آیا تمیز کردن موتور قایق با بخار مفید و کارآمد است؟

قایق شما یک سرمایه گذاری قابل توجه است. شما نمی خواهید کسی آن را قایقرانی کند یا آن را تمیز کند. اما کارهای تمیزکاری خاصی وجود دارد که شما نمی توانید به خوبی افراد حرفه ای انجام دهید و تمیز کردن موتور قایق با بخار یکی از آنهاست.

بخار فشار بالا در از بین بردن چربی، مواد خام و سایر مواد ناخواسته از روی موتور قایق شما کارایی دارد، اما ممکن است کار با دستگاه برای آماتورها کمی مشکل باشد.

تمیز کردن موتورهای قایق با بخار کاملاً آسان است. شما می توانید برای سایر مناطق قایق خود مانند مبلمان کابین، تخت ها ، داشبورد و … از تمیز کننده بخار استفاده کنید.

مزیت تمیز کردن موتور قایق با بخار:

  • سازگاری با محیط زیست
  • اثرات طولانی مدت
  • عملکرد بهتر موتور
  • عدم تولید پسآب
  • ضد عفونی کننده

یکی از ویژگی های خاص محصولات صنایع دما بخار مشهد این است که شما می توانید مطابق با نیاز خود و کاملا سفارشی دستگاه خود را خریداری کنید.

برای این منظور با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و گزینه های مورد نظر خود را بیان بفرمایید.

05138437548-09306333410

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.