لوگو دما بخار

قیمت و خرید بخارشوی صنعتی

بخارشوی چیست و چه کاربردهایی دارد

بخارشوها دستگاه هایی هستند که در آن‌ها برای تمیز کردن از بخار به همراه مکش بسیار پرقدرت استفاده می‌شود. در بعضی مد‌ل‌ها از ترکیب بخار همراه با مواد شوینده و به کمک قدرت مکش قوی، سطوح مورد نظر تمیز می‌شود.

بخارشوی صنعتی چیست؟ دستگاه بخارشو (Steam Generator) در اصل یک تولیدکننده بخار در فشارهای مختلف می باشد.

در گذشته در صنایع و در بیمارستان ها و هتل ها و آشپزخانه های صنعتی جهت شستشوی اماکن و تجهیزات از دستگاه های کارواش و دستگاه های سنتی استفاده می‎کردند.

اما در حال حاضر در دنیای امروزه از تکنولوژی بخارشوی استفاده می‎کنند. این بخارشوی صنعتی دارای سیستم تولید بخار خشک با دمای 170 درجه سانتی‎گراد می‎باشد که به طور مثال از این بخار در بیمارستان ها جهت ضدعفونی کردن اتاق ها و دستگاه هایی که در اتاق های عمل و جراحی وجود دارد استفاده می شود.

این دستگاه دارای چندین مدل می‎باشد که یک نمونه از بخارشوی های صنعتی دارای سیستم پاشش بخار می‎باشند و نوع دیگر آن دارای سیستم پاشش و سیستم وکیوم می‎باشد که از این بخارشوی ها دارای سیستم وکیوم، بیشتر برای مشتری مبلمان و داخل خودروها در کارواش ها استفاده می‎گردد.

بخارشوی مکنده دار حالت سیستم پاشش آب و مواد شوینده و بخار را دارد که همزمان بخار و مواد شوینده پاشش کرده و سیستم وکیوم هم کار می‎کند که کیفیت در این نوع دستگاه ها بالا می‎باشد چون همزمان که عمل معلق کردن میکروب ها توسط بخار و مواد شوینده بر روی سطوح انجام می‎گیرد سیستم وکیوم این آلودگی را جذب کرده و به داخل مخزن آب کثیف انتقال می دهد.

در مصارف صنعتی جهت تمیز کردن داخل انواع موتورها برای از بین بردن گرد و خاک و چربی استفاده می شود. استفاده از بخارشوی جهت میکروب‌کشی و پاکیزگی بیشتر، موجب سلامت بیشتر اعضای خانواده و افزایش بهداشت منزل می‌شود.

کاربردهای بخارشوی صنعتی چیست؟

 • شستشوی سرامیک و سنگ و سطوح سخت و شستشو و خشک کردن انواع کف و سطوح
 • شستشوی درب و دیوار با جنس های متفاوت و شستشوی کاغذ دیواری بر روی دیوار و گوشه ها و دیوارها و خشک کردن آنها
 • شستشوی انواع شیشه ها با سیستم پاشش بخار و سیستم جمع آوری بخار شیشه و خشک کردن آن بدون خط و خش بر روی آن
 • شستشوی انواع مبلمان با استفاده از سیستم پاشش مواد شوینده و تولید بخار و وکیوم کردن آلودگی های روی آنها
 • شستشوی داخل انواع اتومبیل ها در کارواش ها و کار صفرشویی کردن داخل اتومبیل ها در کارواش

برخی مقالات کاربردهای بخار

شستشوی فرش با بخار

بخارشویی طلا

قطعه شویی با بخار

شستشوی کشتی با بخار و واترجت

کاربرد بخارشوی صنعتی در رستوران

امروزه استفاده از بخارشوهای صنعتی یکی از واجبات برای شستشوی بهینه با کمترین هزینه و بیشترین راندمان کاری می باشد.

چرا که استفاده از بخار پر فشار همراه با دمای بالای 100 درجه سانتی گراد، علاوه بر کیفیت بسیار بالای شستشو، در مصرف مواد شوینده هم صرفه جویی قابل ملاحظه ای می شود.

که این موضوع هم از نظر هزینه ی خرید مواد شوینده و هم از نظر عدم آسیب رساندن مواد به سطوح مختلف بسیار حائز اهمیت می باشد.

استفاده از بخار باعث افزایش چشمگیر کیفیت شستشو، ضدعفونی شدن محیط، از بین رفتن حشرات موذی و خشک شدن سریعتر محل شستشو می شود.

بر خلاف دستگاه های دیگر که با پاشش خود ممکن است آلودگی را به داخل سطح سوق دهند، بخارشو، با بخار و مقدار کمی مواد شوینده آن ها را نرم کرده و با قدرت مکش بالای خود قادر است قدیمی ترین و سخت ترین لکه ها را خارج کرده و به مخزن آب کثیف منتقل کند.

 

مکان های کاربرد دستگاه بخارشوی

کارواش ها، بیمارستان ها و درمانگاه ها، کارخانه ها و کارگاه ها، منازل مسکونی، سازمان ها و ادارات، هتل ها، رستوران ها، هایپرها و فروشگاه ها، اماکن ورزشی، مطب و کلینیک، مراکز تجاری و اداری، دفاتر کاری، آشپزخانه های صنعتی و…

 

توان بخارشوی‌ها

در بخارشوی‌ها کیفیت و قدرت دستگاه برای ایجاد بخار به کمک توان دستگاه قابل سنجش است. هر قدر توان دستگاه بخارشوی بالاتر باشد، آب داخل مخزن بخارشو با سرعت بالاتری به بخار تبدیل می‌شود.

قدرت تولید بخار در دستگاه بخارشوی

قدرت تولید بخار توسط واحد ” بار” اندازه‌گیری می‌شود. هر اندازه عدد بار بالاتر باشد، توان دستگاه در پرتاب بخار بیشتر است.

ایمنی دستگاه بخارشوی

اگر در هنگام کار با بخارشو از تجهیزات استاندارد استفاده نشود، ممکن است در اثر دمای زیاد ناشی از بخار موجب ایجاد سوختگی گردد. به همین علت ایمنی در دستگاه‌های بخارشو بسیار حائز اهمیت است.

قیمت دستگاه بخارشو، وزن و ابعاد دستگاه بخارشور، طراحی، نحوه‌ی جمع کردن رطوبت، دارا بودن قابلیت جداشدن لوله از بدنه دستگاه، کیفیت و امنیت از دیگر نکاتی که هنگام خرید بخارشو باید به آن توجه کرد می‌باشد.

 

مدل های شستشو در بخارشوی

بخارشوی ها عمدتا دارای 4 مدل شستشو از جمله: بخار خشک، بخار مرطوب، آب گرم و جاروبرقی می باشند.

همچنین سیار بودن بخارشوهای عرضه شده یک مزیت به شمار می آید چرا که به آسانی قابل حمل و جابجایی هستند.

بعضا به دلیل نوظهور بودن صنعت بخارشویی افراد زیاد با آن آشنایی ندارند اما با شناخت بیشتر این صنعت نه تنها می توان در هزینه ها صرفه جویی کرد بلکه تاثیر شگرفی نیز در افزایش درآمد مشاغل مختلفی از جمله:

کارگاه های تعمیرات و نگهداری خودروها، کارخانه های صنعتی، آزمایشگاه ها به منظور رفع آلودگی و میکروب کشی، شستشو و نظافت ساختمان، نماشویی ساختمان ها، کارواش، شستشوی مبل و پرده و … دارد.

به طور مثال در کارواش ها و مشاغلی که در آن نیاز به شستشوی موتور و قطعات داخلی اتومبیل ها هست بخارشوی صنعتی دستگاهی بسیار کارآمد می باشد.

چرا که بدون وارد آوردن کوچکترین آسیب و خط و خشی به بدنه و قطعات و همچنین بدون باقی ماندن اثری از رطوبت و یا آب باقی مانده از شستشو می تواند با بهترین کیفیت آلودگی ها را بزداید و عمل توشویی و شستشوی بدنه خارجی را انجام دهد.

درجه ی پاک کنندگی بخارشوی ها بسیار بالا بوده و مکان هایی که دسترسی به آنها سخت می باشد را نیز پاک سازی می کند.

همچنین به منظور ارتقا و گسترش کارواش سنتی خود نیز می توانید از بخارشوی صنعتی بهره گرفته و کارواش خود را تجهیز کنید

و به این صورت هم می توانید هزینه ها را کاهش و درآمد را بالا ببرید، هم سطح کیفی کار خود را بهبود ببخشید و در مصرف آب صرفه جویی کنید.

بسته به مساحت محیط خود و تعداد اتومبیل هایی که در کارواش شما نیز موجود می باشد می توانید یک یا چند بخارشوی مناسب با کار خود تهیه کنید.

در بخارشوی صنعتی علاوه بر نوع الکتریکی آن، طراحی دستگاه بخارشو برای کار با سوخت های دیگر مانند گازوئیل و گاز می باشد.

استفاده از دستگاه کارواش بخار به دلیل کاهش چشمگیر مصرف آب و برق و از طرفی نیز کاهش استهلاک تجهیزات مکانیکی و مصرف مواد شوینده، نسبت به روش های قدیمی بسیاربا صرفه تر و بهینه تر می باشد.

 

مهمترین مزایای بخارشوی صنعتی چیست؟

مهمترین و بیشترین مزایای بخارشوی صنعتی در استریل کردن و ضدعفونی کردن انواع تجهیزات از جنس استیل در بیمارستان ها و در تجهیزات آشپزخانه ها و در هتل ها و رستوران ها می‎باشد.

[saswp_tiny_multiple_faq headline-0=”h2″ question-0=”تفاوت بخارشوی خانگی با بخارشوی صنعتی در چیست؟” answer-0=”بخارشوی خانگی دارای مخزن آب کوچکی است که زود تمام می شود و بخار کمی تولید می کند در حال که بخارشوی صنعتی مستقیما به لوله آب وصل می شود و حجم بخار بالا و قدرت تمیزکنندگی بیشتری دارد” image-0=”” count=”1″ html=”true”]

 

دستگاه بخارشوی کارواش سوپر استیم ژنراتوری

دستگاه بخارشوی کارواش ژنراتوری می تواند برای چهار نوع عملیات کارواش بخار تر، کارواش بخار خشک و پاشش آب سرد و گرم مورد استفاده قرار گیرد.

ساخت دستگاه کاملا بصورت سفارشی است و خریدار می تواند هر کدام از این قابلیت ها را به دستگاه اضافه نماید. تولید بخار در دستگاه بخارشوی کارواش ژنراتوری بصورت کاملا فوری و در کمترین زمان ممکن (بین 3 تا 5 دقیقه) خواهد بود بنابراین استفاده از آن هیچ گونه معطلی برای کاربر نخواهد داشت.

از قابلیت کارواش بخار تر برای انجام عمل روشویی، کارواش بخار خشک برای انجام عمل توشویی و موتورشویی و از پاشش آب سرد و گرم نیز برای روشویی های سنگین استفاده می شود.

کارواش بخار ژنراتوری

خرید بخارشوی صنعتی

خرید بخارشوی صنعتی در جامعه رو به افزایش می باشد و این به دلیل ویژگی ها و کارایی بالای این محصولات می باشد. یک دستگاه بخارشوی صنعتی در ابعاد مختلف دارای کارایی متفاوت می باشد بنابراین قبل از خرید بخارشوی صنعتی بایستی نیازسنجی دقیق صورت گیرد.

در ادامه با بخارشوی صنعتی و انواع آن آشنا می شویم و نکاتی درباره خرید بخارشوی صنعتی ذکر می شود.

مزیت بخارشوی صنعتی:

بخارشوی صنعتی دارای قدرت و فشار بیشتری نسبت به بخارشوی خانگی دارد. در واقع تفاوت بخارشوی صنعتی و بخارشوی خانگی در میزان فشار خروج بخار، اندازه دستگاه و ساعات کاری مستمر آنها می باشد.

از مزایای قابل توجه بخارشوی صنعتی مصرف سوخت پایین آنها می باشد که به این وسیله شما می توانید با خیالی راحت در مدت زمان طولانی از آنها استفاده کنید و نگران مصرف انرژی نباشید.

همین باعث می گردد تا علاوه بر نظر بهداشتی این محصولات از نظر اقتصادی نیز بسیار به صرفه باشند.

بخارشوی صنعتی توانایی شستشوی انواع سطوح را دارا می باشد مانند: لمینت، استیل، کاشی و سرامیک، ام دی اف، کفپوش، شیشه، فرش، موکت، پرده، چوب، سنگ و…

همچنین بحث ضدعفونی با بخار یکی از مواردی است که امروزه با توجه به گسترش ویروس کرونا مورد توجه قرار گرفته است.

ضدعفونی و تمیزکاری با بخار

یکی دیگر از کاربردهای بسیار رایج، کارواش بخار می باشد. این بخارشو در سال های اخیر در صنعت کارواش پیشرفت زیادی داشته است. به علت رواج این بخارشو در اینجا به مبحث کارواش بخار می پردازیم.

کارواش بخار صنعتی:

کارواش بخار صنعتی

در کارواش ها و دیگر مشاغلی که در آن نیاز به شستشوی موتور و قطعات داخلی اتومبیل ها هست بخارشوی صنعتی دستگاهی بسیار کارآمد می باشد.

چرا که بدون وارد آوردن کوچکترین آسیب و خط و خشی به به بدنه و قطعات و همچنین بدون باقی ماندن اثری از رطوبت و یا آب باقی مانده از شستشو می تواند با بهترین کیفیت آلودگی ها را بزداید.

توشویی (صفرشویی) اتومبیل و شستشوی بدنه خارجی به راحتی و بدون هیچ گونه پسآب به وسیله بخارشوی صنعتی انجام می گیرد. درجه پاک کنندگی بخارشوی ها بسیار بالا بوده و مکان هایی که دسترسی به آنها سخت می باشد را نیز پاک سازی می کند.

همچنین به منظور ارتقا و گسترش کارواش سنتی می توانید از کارواش بخار صنعتی استفاده نمایید و کارواش خود را تجهیز کنید و به این صورت هم می توانید هزینه ها را کاهش و درآمد را بالا ببرید.

همچنین سطح کیفی کار خود را بهبود ببخشید و در مصرف آب صرفه جویی کنید. بسته به مساحت محیط خود و تعداد اتومبیل هایی که در کارواش شما نیز موجود می باشد می توانید یک یا چند بخارشوی مناسب با کار خود تهیه کنید.

البته معمولا کارواش صنعتی دارای چندین نازل خروجی می باشد که همزمان می تواند چندین کاربر از دستگاه استفاده نمایند.

انواع شستشو در بخارشوی صنعتی:

بخارشوی صنعتی اکثرا دارای 4 مدل شستشو مانند بخار خشک، بخار تر، آب گرم پرفشار و آب سرد پرفشار می باشد.

همچنین سیار بودن بخارشو صنعتی یک مزیت به شمار می آید چرا که به آسانی قابل حمل و جا به جایی هستند.

شاید بتوان گفت به دلیل جدید بودن دستگاه های بخارشو افراد زیاد با آن آشنایی ندارند، اما با شناخت بیشتر این صنعت نه تنها می توان در هزینه ها صرفه جویی کرد بلکه تاثیر زیادی نیز در افزایش درآمد

مشاغل مختلف من جمله: کارگاه های تعمیرات و نگهداری خودروها، کارخانه های صنعتی، آزمایشگاه ها به منظور ضدعفونی و میکروب کشی، شستشو و نظافت هتل ها، نماشویی ساختمان ها، کارواش، شستشوی مبل و پرده و … دارد.

به منظور استفاده بهینه و کارا بودن دستگاه برخی از محصولات به صورت سه کاره طراحی شده است.

 

نکات خرید بخارشوی صنعتی:

قیمت بخارشوی صنعتی بستگی به نوع طراحی، قطعات و اجزای تشکیل دهنده، کیفیت محصولات دارد. دستگاه بخارشوی تولید شده در صنایع دما بخار مشهد دارای طراحی های متفاوت می باشد.

موارد تاثیر گذار در خرید بخارشوی صنعتی:

 • طراحی دستگاه: به طور کلی ابعاد دستگاه، تعداد نازل خروجی، فشار کاری دستگاه، تک کاره یا سه کاره بودن دستگاه، من جمله عوامل تاثیر گذار در طراحی بخارشوی صنعتی می باشد.
 • کیفیت اجزای محصولات: مسلما قیمت دستگاه و کیفیت قطعات رابطه مستقیم دارند.

قیمت و مشخصات بخارشوی صنعتی:

خرید بخارشوی صنعتی

با توجه به نکات ذکر شده قیمت بخارشوی صنعتی بستگی به طراحی و کیفیت اجزای محصولات دارد. با توجه به نوسانات بازار نمی توان قیمت بخارشوی نیمه صنعتی و صنعتی را در این صفحه قرار داد ولی شما می توانید با کارشناسان ما از طریق شماره تماس و سایر شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار کنید.

این مطلب را هم بخوانید: آموزش کارواش بخار

معرفی انواع بخارشور

بخارشور صنعتی

در مبحث انواع بخارشور ها یکی از بهترین بخارشورهای صنعتی، کارواش بخار سیار می باشد که به نسبت دیگر بخارشورها و شستن خودرو در کارواش، دارای مزیت های بسیاری از جمله نداشتن پسآب یا آشغال و کثیفی محیط می باشد و در منزل و بصورت سیار با توجه به نیاز مشتری انجام می گیرد و از دیگر مزیت های آن این است که خارج و داخل خودرو را می توان تمیز کرد و همه این مراحل تنها و تنها با بخار انجام می گیرد.

تمیز کردن با کارواش بخار چیست؟

کارواش بخار پروسه استفاده از بخار برای تمیز کردن داخل و بیرون ماشین است. بخار حرارت بالا یک عامل حیاتی در صنعت پاک کنندگی است که عمدتا به دلیل اثربخشی و قابلیت های بهداشتی آن است. صنعت کارواش در حال حاضر با استفاده از تمیزکننده های بخار در یک مسیر مهم برای ارائه نتایج تمیزکنندگی با کیفیت بالا، قرار گرفته است.

کارواش بخار چه طور کار می کند؟

کارواش بخار از یک استیم جت برای داخل و بیرون ماشین استفاده می کند. در صورتی که به شکل صحیح و با استفاده از بهترین دستگاه، کارواش بخار انجام شود، پروسه تمیزکنندگی کاملا ایمن خواهد بود.

مزیتی که به استفاده از دستگاه های تمیزکننده بخار اضافه شده این است که ویژگی هایی مطابق با اصول بهداشتی و بوزدایی را ارائه می کند که می تواند تاثیر بالای آن را برای اتومبیل های با بوی بد به اثبات برساند.

نکته کلیدی دیگر کارواش بخار دوستدار محیط زیست بودن آن است. ممکن است بپرسید چطور؟

ایمن و دوستدار طبیعت

سیستم های پاک کننده بخار از آب خیلی کمی برای شستشوی ماشین استفاده می کنند و همین مانع ایجاد فاضلاب می شود. که می تواند نتایج پاک کنندگی حیرت آوری را به بار بیاورد.

همچنین از هیچ ماده شیمیایی یا شوینده های قوی که به رنگ ماشین آسیب می رسانند و عمر آن را کاهش می دهند استفاده نمی کند.

در مقایسه با کارواش های معمولی، کارواش های به روز از دستگاه های کارواش بخار برای تمیز کردن ماشین ها استفاده می کنند چرا که کارواش بخار کثیفی و فاضلاب کمتری دارد، ایمن است و تمیزکنندگی فوق العاده و سریع تری دارد.

رفع برخی شایعات
آیا شستشو با بخار ماشین را خش دار می کند یا به رنگ آن آسیب می رساند؟

این حرف ها به اشتباه جا افتاده اند و این قضیه بارها توسط کارواش های حرفه ای به اثبات رسیده است که شستشو با بخار نمی تواند سبب ایجاد خراش روی سطح ماشین شود.

بخار به آرامی روی سطح ماشین عمل می کند و هیچ تماس مستقیمی از تجهیزات با سطح ماشین وجود ندارد.

خراش ها به وسیله ذرات گرد و غبار وقتی که روی سطح مالیده شوند به وجود می آیند.

با استفاده از بهترین تجهیزات کارواش بخار و اطمینان از درجه فشار و دمای مناسب اقدام به حذف این ذرات نمایید.

پس از آن دستمال ها و حوله های میکروفیبر می توانند برای خشک کردن و پالیش سطح استفاده شوند.

ما این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم زیرا:

·         می توانید خاک، چربی و دیگر آلاینده ها را به سرعت تمیز کنید. بدون نیاز به دفترچه راهنما

·         حداکثر بهره وری را ارائه می دهد.

·         حتی می تواند برای وسایل نقلیه بزرگ هم استفاده شود.

·         یک پیمانه آب و یک دستگاه شوینده و یک دستمال تنها مواد مورد نیاز شما هست.

·         کاهش هزینه و استفاده راحت

·         بدون مواد شیمیایی سخت و ساینده

·         مبارزه با چربی و لکه و کثیفی های سخت

·         از بین بردن بوی بد خودرو

·         تمیز کردن شیشه ها بدون خط و خش

·         دسترسی اسان به تمامی قسمت های غیر قابل دسترسی

با توجه به اینکه ما در منطقه خشک و کم آب زندگی می کنیم بهینه بودن و مصرف کم آب این دستگاه بسیار مفید می باشد و هیچگونه صدمه ای به محیط زیست نمی رساند و آلودگی صوتی و آلودگی زیست محیطی و پساب ندارد.

کارواش بخار هیچ گونه آسیبی به رنگ ماشین نمی رساند. رنگ ماشین در برابر آب و هوا بسیار مقاوم است و برای مقاومت در برابر مشکلات جوی ساخته شده بنابراین می تواند حداکثر گرما و سرما را تحمل کند.

بخار خارج شده از دستگاه های کارواش بخار دوستدار محیط زیست است، انرژی کمی دارد و بنابراین هیچ ضربه ای روی رنگ اتومبیل نمی زند.

به شما پیشنهاد می کنیم برای مشاهده بهتر دستگاه وارد سایت تنها سازنده دستگاه در شرق کشور شرکت دمابخار مشهد شوید.

بخارشوی خانگی

از انواع بخارشورها، بخارشوهای خانگی هستند که در ایران معمولا وارداتی هستند و با برندهای مختلفی در بازار وجود دارند. این نوع بخارشوها دارای ابعاد و وزن کوچکتر و برای کاربردهای ساده تر ساخته شده اند.

بخارشوی خانگی که در کارخانه به صورت سری سازی ساخته شده در قد و اندازه یک جاروبرقی است که به راحتی قابل حمل و جابجایی در محیط های خانگی است.

این نوع بخارشوها دارای یک مخزن کوچک آب جهت تولید بخار هستند که باید به صورت دستی آب داخل آن ریخته شود و با استفاده از برق خانگی گرم شده و به بخار تبدیل می شود.

حجم بخار این بخارشوها محدود بوده و در حد شستشوهای محدود آشپزخانه مناسب است. به همان نسبت قدرت و سرعت تمیزکنندگی پایینی نسبت به طرح های صنعتی دارد.

با مصرف بخار و تبدیل شدن آب مخزن به بخار دوباره باید آب داخل مخزن ریخته شود.

در میان انواع بخارشورها، این نوع بخارشوها تنوع نازل زیادی دارند و برای جاهای مختلفی که می خواهید بخارشویی کنید سری مناسب آن در نظر گرفته شده است.

مثلا برای تمیز کردن روی اجاق گاز نازل باریک تر و مدل برسی استفاده می شود و برای تمیز کردن پرده و مبلمان نوع سری متفاوت بوده و به شکل پهن می باشد.

 

مشکل بزرگ بخارشوهای خانگی در ایران نداشتن گارانتی و خدمات پس از فروش است. با آسیب دیدن یک قطعه به کل باید دستگاه را کنار بگذارید چون لوازم یدکی در ایران ارائه نمی شود.

مقایسه انواع بخارشو

اگر بخواهیم ساخت این دو نوع بخارشوی خانگی و صنعتی را با هم مقایسه کنیم. باید گفت از نظر ساخت و تولید، بخارشوی صنعتی به صورت سفارشی و بر اساس خواست و کاربرد مشتری به صورت دستی ساخته می شود.

جنس قطعات و لوازم به کار رفته در ساخت آن از جنس فولادی بوده و بسیار مقاوم است یعنی دستگاه می تواند به صورت 24 ساعته خدمات دهد و از قدرت و کارکرد آن کاسته نمی شود به همین دلیل برای کاربردهای خاص صنایع و کارخانجات بسیار مناسب است.

این در حالی است که بخارشوی خانگی به دلیل ساخته شدن از جنس پلاستیک و مواد سبک وزن، قدرت کار پیوسته و شدید را ندارد و تجهیزات آن آسیب می بیند و به اصطلاح داغ می کند و کم می آورد.

از طرفی کوچک ترین سایز بخارشوی صنعتی نیز برای کاربرد خانگی چندان مناسب نیست زیرا به نسبت بخارشوی خانگی وزن و ابعاد بزرگی دارد و نمی توان به راحتی آن را در هر فضایی جابجا کرد.

همچنین تامین نیروی مورد نیاز برای تولید بخار آن که شامل برق یا گاز می باشد در هر مکانی موجود نیست.

سوخت بخارشور صنعتی

بخارشوهای صنعتی معمولا نیاز به گاز یا گازوئیل برای تولید بخار دارند. زیرا قدرت برق و اصلا تامین برق مورد نیاز در هر مکانی امکان پذیر نیست.

مگر اینکه نیروگاه تولید برق باشد که بتواند به راحتی برق با قدرت بالا را تامین کند.

ناگفته نماند در طرح های کوچک بخارشوی صنعتی که در شرکت صنایع دما بخار مشهد تولید می شود سعی شده این محدودیت ها پوشش داده شود.

از جمله، انواع بخارشورهایی است که کاملا با برق کار میکند و برای مکان هایی که دسترسی به گاز وجود ندارد مناسب است.

محدودیتی در ساخت مدل های برقی وجود ندارد، مسئله تامین برق است زیرا کنتورهای برق شهری به راحتی نمی توانند برق مورد نیاز را تامین کنند اما این در کارخانجات و صنایع راحت تر است.

پیشنهاد ما:

از آنجا که در ایران تامین گاز راحت ترین نوع سوخت است بیشتر دستگاه ها با مشعل گازی تولید می شوند.

فقط در جاهایی که دسترسی به گاز وجود ندارد می توان از مشعل نوع گازوئیلی استفاده کرد. البته مشعل دوگانه سوز هم وجود دارد که می توند در مواقعی که قطعی گاز به وجود می آید به حالت گازوئیلی تغییر کند.

لازم به ذکر است که مشعل دوگانه سوز مشکلاتی هم دارد که خیلی برای کارهای معمولی توصیه نمی شود زیرا تعویض حالت از گاز به گازوئیل و برعکس کمی زمانبر است و عملیاتی باید انجام شود.

این مدل مشعل برای کارهای حساسی مناسب است که نباید در بین کار قطعی به وجود آید و خسارتی به کار وارد می شود.

لذا همان طرح های گاز یا گازوئیل مناسب تر است. البته اگر در جایی هستید که دسترسی به گاز شهری ندارید و تامین گازوئیل هم برای شما مشکل است.

طرح کپسولی

ما طرح های کپسولی را به شما پیشنهاد می کنیم که با گاز مایع کار می کنند. این نوع تامین سوخت هم مشکلاتی دارد. برای این کار شما باید چند عدد کپسول تهیه کنید و نیاز به یک عدد رگلاتور و بالانسر دارید.

گاز مایع معمولا در دماهای مختلف تغییر می کند و گاهی ممکن است دچار یخ زدگی شود که مجبور می شوید با تکان دادن و گرم کردن آن را احیا کنید.

طرح های گازوئیلی معمولا در مدل های سیار وجود دارند. دستگاه را بر روی وانت یا کامیون تعبیه می کنند و در مکان های مختلف خدمات ارائه می دهند.

مخزن مخصوص آب و گازوئیل در کنار این دستگاه ها بر روی وانت قرار می گیرد. به هر حال تنوع استفاده از این دستگاه ها بسیار است و ما فکر همه نوع استفاده و شرایط را کرده ایم. شما فقط درخواست دهید.

سفارشی سازی دستگاه اعم از دارا بودن یا نبودن آپشن های مختلف، ابعاد و اندازه متناسب با فضای مورد استفاده شما همه و همه از محاسن تولیدات صنایع دما بخار مشهد می باشد.

نکته مهم:

صنایع دما بخار مشهد طرح ژنراتوری بخار فوری را به طور اختصاصی طراحی و تولید می کند و دارای نشان ثبت اختراع می باشد.

این طرح مزایای فوق العاده ای نسبت به دیگ های بخاری دارد که توسط سایر تولیدکنندگان ساخته می شود.

تولید سریع بخار

ایمنی بسیار بالا و ضدانفجار بودن

نصب و راه اندازی آسان

مصرف سوخت بسیار پایین تر

عدم نیاز به لوله کشی و تاسیسات

دارا بودن چرخ و قابل جابجایی راحت

تولید سر و صدای کمتر

سرویس و نگهداری آسان

کارواش داران به خاطر این مزایا، کارواش بخار فوری را بر دیگ بخار ترجیح می دهند. صنایع و کارخانجات نیز برای کاربردهای مختلف شستشو، تمیزکنندگی استفاده از بخار برای فرآوری و تولید محصولاتشان به طرح بخار فوری روی آورده اند.

مهم ترین دلیل استقبال این شرکت ها از طرح بخار فوری ژنراتوری بحث جدی امنیت و سلامت در محیط های کار می باشد.

زیرا این دستگاه ها در مکان هایی استفاده می شود که رابطه مستقیم با نیروهای انسانی دارد و باید بتوان با خیال راحت با آنها کار کرد و خطری متوجه افراد نباشد.

سایر مزایای طرح بخار فوری هر یک به نوبه خود دلیل محکمی بر این انتخاب است.

مشتریان ما

جدیدترین صنفی که این طرح را انتخاب کرده اند شرکت های تولید کننده باتری می باشند که برای فرآوری صفحات باتری اتومبیل از چندین دستگاه بخار فوری استفاده می کنند.

ما مفتخریم شرکت های بزرگی مثل صبا باتری، نیان باتری، پرتو باتری و … در حال حاضر از این محصولات استفاده می کنند.

کاربردهای این دستگاه ها بسیار متنوع است. هر وقت دیگ بخار شما را خسته کرد، محصولات بخار فوری ژنراتوری بهترین گزینه برای جایگزینی است.

شما می توانید برای تست و ارزیابی کارکرد این محصول و اطمینان از کارایی آن در فضای کار خود یک نمونه از دستگاه را به طور موقت کرایه کرده و آزمایشات خود را انجام دهید.

همچنین می توانید نمونه تست خود را در محل کارخانه دما بخار مشهد با دستگاه های موجود انجام دهید.

هنوز بسیاری از کاربردهای این دستگاه ها ناشناخته است. هر مجموعه ای هر نوع فعالیتی که دارد به طریقی می تواند از این دستگاه استفاده کند.

استفاده از دستگاه بخارشوی صنعتی

بشر همیشه به دنبال راه هایی برای بالا بردن کیفیت خدمات و راحتی بیشتر بوده و هست.

از زمان های گذشته تا به امروز ما شاهد استفاده از بخار در زمینه های گوناگون بوده ایم. به طور مثال در گذشته در صنعت رنگرزی، نساجی، آهنگری، آشپزی و … مورد استفاده بوده است.

بعد از اختراع موتور بخار توسط جیمز وات، بخار بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت.

به طور کلی در زندگی امروز از بخار جهت استریلیزه کردن، نیروی محرکه وسایل نقلیه، شستشو و تمیز کردن، رطوبت زنی، سیستم های حرارت مرکزی (موتورخانه ها) و … می تواند کاربرد داشته باشد.

در اینجا می خواهیم شما را با یکی از مهم ترین کاربردهای بخار در صنعت تنظیف آشنا کنیم.

چرا بخار مورد توجه است؟

بخار به دلیل داشتن ویژگی های متعددی بسیار کارائی دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • آب دارای ظرفیت گرمایی بالایی می باشد به همین دلیل بخار دارای گرمای نهان تبخیر است و انرژی زیادی دارد و در صورت تقطیر شدن می توان حرارت زیادی از آن گرفت.
 • به راحتی انتقال می یابد.
 • بخار قابلیت اندازه گیری و مدیریت دارد (به وسیله دستگاه هایی می توان دما و فشار را مشاهده و تنظیم کرد)
 • در گرمایش با بخار پوشش دمای یکنواختی در مقایسه با گرمایش توسط الکتریسیته بدست می آید.
 • بخار نسبت به انرژی الکتریکی ارزان تر تمام می شود.
 • بخار دارای ویژگی استریل کردن و ضدعفونی کننده را دارد.
 •  استفاده از بخار فاضلاب تولید نمی کند.

استفاده از بخار

بخار در چه صنایعی مورد استفاده قرار می گیرد؟

کاربرد بخار در صنعت بسیار گسترده می باشد، در ذیل چند نمونه از صنعت اشاره کرده ایم:

 • نیروگاه های حرارتی
 • صنایع غذایی
 • صنایع داروسازی
 • صنایع نفت و گاز و پتروشیمی
 • تهویه مطبوع و گرمایش و سرمایش
 • صنایع شیمیایی
 • صنایع کاغذ سازی
 • صنایع پلاستیک سازی
 • صنایع قند و شکر
 • صنایع نساجی
 • صنایع چرم سازی
 • صنایع لاستیک سازی
 • سالن های رنگ
 • عمل آوری بتن
 • دامداری و مرغ داری ها
 • ذوب مواد
 • اتوکلاو ها
 • صنایع بسته بندی
 • بیمارستان ها
 • خشک شویی ها
 • سونای بخار

در اینجا به بحث درباره بخارشو در صنعت تنظیف و ضدعفونی می پردازیم.

استفاده کردن از بخار برای تمیز کردن

حتما تا به حال بخارشو های خانگی را دیده اید.

چرا بایستی از چنین دستگاه هایی در منزل استفاده گردد؟

پاسخ : راحتی بیشتر و کارایی بالا.

فرض کنید پرده منزل تان را  تازه شستید و حالا فرزندتان در حین بازی یک لکه کوچک کثیف بر روی پرده ایجاد می کند

حال باید پرده را بردارید تا آن را بشویید و دوباره نصب کنید.

حتما خانم ها بار و بارها درگیر این مسئله بوده اند. راه حل ساده استفاده از وسایل بخارشو ست به همین راحتی …

بیایید چند مثال از دستگاه بخارشوی صنعتی را با هم مرور کنیم:

 • صاحب یک رستوران همیشه به دنبال راه هایی ست که بتواند سریع و بدون ایجاد فاضلاب محیط و وسایل را تمیز و ضدعفونی کند.

پاسخ: استفاده از دستگاه بخارشوی صنعتی به راحتی این امر را محقق می کند. زیرا بخار علاوه بر خاصیت ضدعفونی کنندگی به تمامی درزها و شکاف ها نفوذ می کند.

بخارشویی رستوران

 • صاحبان مشاغلی مانند نمایشگاه مبل و تزئینات داخلی به دنبال راهی هستند که کالاهای خود را با جلوه بیشتری به مشتریان خود نمایش دهند.

پاسخ : خرید یک دستگاه بخارشوی صنعتی به راحتی تمیز کردن این وسایل را انجام می دهد زیرا بخار به دلیل عدم تولید فاضلاب کار را آسان نموده است.

شما حتی می توانید به همراه بخار از مواد شوینده نیز استفاده کنید که این امر نتیجه را بهبود می دهد.

 • صاحبان اتومبیل های لوکس و گران قیمت تمایل دارند بدنه خودرو جلوه و براقیت خود را از دست ندهد و همچنین دیرتر کثیف شود.

پاسخ : استفاده از کارواش بخار. حتی می توانید پس از بخارشویی بدنه اتومبیل توسط بخارشوی صنعتی کارواش از اسپری های نانو استفاده شود. این کار سبب می شود جذب گرد و غبار و کثیفی کمتر صورت گیرد.

 • مالک یک هتل می خواهد برای اموری همچون تمیز کردن فرش با بخارشوی، تمیز کردن مبل با بخارشو، تمیز کردن پارکت با بخارشوی و یا تمیز کردن دیوار با بخارشوی یک دستگاه بخارشوی صنعتی سفارش دهد.

تمیز کردن فرش با بخارشو

پاسخ: بایستی دستگاه بخارشویی انتخاب شود که کار با آن آسان باشد، قابل حمل و نقل باشد، سر و صدای کمی تولید کند و دارای استاندارد باشد.

 • مدیران مراکز بهداشتی به دنبال راهی هستند که به راحتی تخت ها، تشک ها و محیط ضدعفونی و تمیز گردد.

پاسخ: استفاده از بخار راه حلی است که به این مدیران پیشنهاد می شود و مسلما خرید یک دستگاه بخارشوی صنعتی کاملا مقرون به صرفه می باشد.

راهنمای خرید بخارشوی صنعتی | مقایسه بخارشوی ایرانی و خارجی

بخارشوی یکی از وسایلی است که امروزه کاربردهای زیادی دارد. به طور مثال در نظافت و ضدعفونی مکان های عمومی، صنایع و کارخانجات مختلف، کارواش بخار و …

در اینجا می خواهیم به مقایسه ای بین بخارشوی خارجی و بخارشوی ایرانی بپردازیم و در پایان راهنمای خرید بخارشوی صنعتی در اختیار شما قرار می گیرد.

بخارشوی صنعتی چیست؟

دستگاه های بخارشو برای مصارف خانگی، تجاری و صنعتی تولید می‌شوند. دستگاه های بخارشوی صنعتی در مقایسه با مدل های تجاری و خانگی قدرتمندتر بوده و دارای ظرفیت بالاتر، قابلیت عملکرد پیوسته و توانایی پاشش بخار آب با فشار و درجه حرارت بالاتر ( بیش از 150 درجه سانتیگراد) می باشند.

این بخارشوها قادر به حذف آلودگی های سرسخت و عمیق بوده و در محیط های گوناگون از رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی گرفته تا بیمارستان ها و کارخانه های مرتبط با صنایع غذایی قابل کاربرد می باشند.

بخارشو به درزها و شکاف ها نفوذ می کند و علاوه بر آن قادر به ضدعفونی و استریلیزه کردن محیط نیز می باشد.

یکی از مزایای اصلی بخارشوها عدم تولید فاضلاب می باشد علاوه بر آن مواد شیمیایی شوینده کمی استفاده می شود و از این جهت دوستدار محیط زیست می باشد.

مقایسه بخارشوی ایرانی و خارجی

مقایسه بخارشوی خارجی و داخلی:

پرفروش ترین بخارشوها معمولا در دسته بخارشوی خانگی، در بازار بسیار متداول است ولی در اینجا ما به مقایسه بخارشوی صنعتی می پردازیم.

در پایان این مقاله انتظار می رود شما بتوانید بهترین بخارشو را مناسب با حرفه خود انتخاب کنید.

 • قیمت بخارشوی صنعتی

فاکتور اصلی قیمت می باشد که در نوع خارجی آن با توجه به اینکه قیمت ها به دلار محاسبه می شود مسلما این بخارشوها گران قیمت تر از نوع داخلی شان با مشخصات یکسان می باشند.

تغییرات قیمت دلار تاثیر مستقیم بر قیمت ها دارد و این برای مصرف کننده ناخوشایند است. ولی بخار شوهای داخلی با کیفیت، قیمت شان علاوه بر اینکه مناسبتر از نوع خارجی شان است.

همچنین قیمت ها کمتر دستخوش نوسانات بازار می باشند.

ضمن اینکه با خرید محصولات خارجی، ارز از کشور خارج شده و به اقتصاد داخلی ضربه وارد می شود.

ما می توانیم با استفاده از بخارشوهای داخلی با قیمت مناسب تر که حتی کیفیتی بالاتر از نوع خارجی دارند چرخ تولید را بگردانیم و نقش موثری در اقتصاد کشورمان داشته باشیم.

 • قدرت بخار و کارکرد آن:

قدرت بخار یکی از فاکتورهای اصلی در انتخاب بخارشو می باشند. دستگاه های ژنراتوری بخارشوی تولید شده در صنایع دما بخار مشهد دارای گواهی ثبت اختراع می باشند. بدین معنا که این دستگاه، بخار فوری و مستمر تولید می کنند.

در مدل بویلری بخارشو ها همانند یک آبگرمکن منبعی قدیمی عمل می کردند

یعنی مدت زمان زیادی بایستی سپری می شد تا دستگاه تولید بخار کند و همچنین مصرف سوخت بالایی داشتند.

صنایع دما بخار مشهد طرح دستگاه های ژنراتوری به بازار عرضه کرده است که علاوه بر تولید بخار فوری، مصرف سوخت پایینی دارد و همچنین دارای قدرت بخار بسیار بالایی می باشد.

نمونه قدرت بخار برای ضدعفونی سطوح را می توانید در فیلم زیر مشاهده بفرمایید.

بخارشوهای صنعتی خارجی بخاطر سایز کوچک محفظه و امکانات کمتر، قدرت بخار و سرعت تولید بخار پایین تری نسبت به نوع ژنراتوری دارند.

 • جنس قطعات به کار رفته:

بخارشو خارجی را معمولا  به صورت سری در کارخانه می سازندکه قطعات آن از جنس پلاستیک فشرده است و در مواقع نیاز به کار مداوم این قطعات کارائی لازم را ندارد و نمی توان از آن برای ساعات متمادی استفاده کرد.

مدل های ژنراتوری قطعات فولادی دارند و برای صنایعی که به صورت مستمر و شبانه روزی از دستگاه استفاده می کنند بسیار مناسب می باشد.

علاوه بر آن دستگاه مورد نظرتان را می توانید کاملا سفارشی و مطابق با نیاز خود تهیه فرمایید.

به طور مثال یکی از مشتریان ما شرکت ایران خودرو می باشد و از این دستگاه برای تمیز کردن و چربی زدایی بدنه خودرو قبل از رنگ آمیزی استفاده می کنند و با توجه به حجم کاریشان ساعت های متمادی دستگاه روشن است و از کارایی دستگاه رضایت کامل دارند.

 • گارانتی و خدمات پس از فروش:

گارانتی و خدمات پس از فروش یکی از مباحث اصلی در هنگام خرید یک کالاست. مخصوصا اینکه قیمت کالا یا دستگاه بالا باشد.

متاسفانه در کشور ما به خاطر تحریم های موجود گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات خارجی به درستی پاسخگو نمی باشند.

لوازم یدکی این بخارشوهای صنعتی به راحتی در بازار پیدا نمی شود و ممکن است فردی که دستگاه را خریداری نموده است پس از چندین سال استفاده برای تهیه قطعه ای خاص دچار مشکل شود.

دستگاه های تولیدی در صنایع دما بخار مشهد دارای یک سال گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش می باشند.

به طور مثال اگر پس از چندین سال قطعه ای دچار مشکل شود با تعویض همان قطعه درست مثل روز اول می توانید از دستگاه استفاده کنید.

با عضویت در پیج اینستاگرام ما از به روز ترین اخبار در حوزه بخارشو و کارواش بخار مطلع شوید.

https://www.instagram.com/steamwashir

 • ظاهر بخارشو:

در این خصوص بخارشوهای خارجی گوی سبقت را ربوده اند و با ظاهر شکیل شان مشتری را به سوی خود جذب کرده اند.

حجم و وزن کم دستگاه بخارشوهای خارجی مانور خوبی در فضاهای محدود دارد.

بخارشوی صنعتی خارجی

بخارشوهای ایرانی اگرچه در ظاهر از بخارشوهای خارجی جذابتر نیستند ولی در کارکرد دستگاه مسلما از آنها جلوتر هستند و به کیفیت و کارائی توجه دارند.

شما می توانید نمونه ای از دستگاه های ژنراتوری صنایع دما بخار مشهد را از لینک ذیل مشاهده فرمایید.

محصولات صنایع دما بخار مشهد

یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب دستگاه داشتن قابلیت حمل و نقل می باشد. دستگاه های ژنراتوری صنایع دما بخار مشهد دارای شاسی متحرک می باشند.

حجم و وزن دستگاه بستگی به کارایی شما دارد. شما حتی می توانید دستگاهی سفارشی را کاملا مطابق با نیاز خود تهیه فرمایید.

 • امنیت دستگاه:

امنیت یکی از فاکتور های مهم در انتخاب دستگاه توسط مشتری می باشند. در نوع بویلری دستگاه های بخارشو در صورتیکه به درستی با دستگاه کار نشود ممکن است با خطراتی نظیر انفجار روبرو شوند. خوشبختانه دستگاه های ژنراتوری به خاطر داشتن مکانیزم خاص خود دارای امنیت کامل می باشد از این رو همان طور که اشاره شد دارای گارانتی می باشد.

 • کاربری آسان:

کاتالوگ های بخارشو های خارجی به زبان سازنده آن و یا انگلیسی می باشد ولی شما به راحتی می توانید از طریق فضای مجازی کاتالوگ های فارسی را دانلود نموده و استفاده کنید.

همچنین تست اولیه دستگاه  و آموزش کار با دستگاه در کارخانه صورت می گیرد و شما می توانید پس از تست و آموزش با خیال راحت دستگاه با کیفیت خود را خریداری کنید.

 

راهنمای خرید دستگاه بخارشوی صنعتی:

فاکتورهایی نظیر قیمت، کارکرد دستگاه، جنس قطعات، گارانتی و خدمات پس از فروش، ظاهر دستگاه،  امنیت و کاربری آسان درباره دستگاه بخارشوی صنعتی بحث شد.

حال بایستی چه گزینه هایی برای راهنمای خرید دستگاه بخارشوی صنعتی فوری مدنظر داشته باشید.

 • تعداد نازل خروجی: این فاکتور بستگی به نیاز مشتری دارد در مشاغل محدود حتی یک نازل خروجی ممکن کافی باشد و برای مشتری دیگر حتی 4 نازل هم کم باشد.

بنابراین این نکته را هنگام سفارش مدنظر داشته باشید.

 • نوع سوخت مصرفی: دستگاه های تولید شده در صنایع دما بخار به صورت برقی، گازی و گازوئیلی تولید می شود. در زمان سفارش به این مسئله دقت فرمایید.
 • چند کاره بودن : این ویژگی مختص دستگاه ژنراتوری است و مشابه داخلی ندارد. بدان معنا که ممکن است در برخی صنایع نیاز به بخار خشک یا بخار تر و یا نیاز به آب پر فشار سرد و گرم باشد.

شما با خرید یک دستگاه می توانید تمامی کارکردهای فوق را داشته باشید.

 • حجم و وزن دستگاه: انتخاب بخارشوی صنعتی کوچک یا متوسط و یا بزرگ بستگی به نظر مشتری دارد.

چرا بخارشو برای کارواش مناسب تر است؟

صاحبان اتومبیل و متخصصان دائما در جستجوی راه هایی هستند تا ظاهر و داخل خودروها به صورت خیره کننده ای تمیز شود.

یکی از جدیدترین فناوری های تمیز کردن خودرو با استفاده از بخار می باشد. استفاده از بخار با تمام روش های سنتی تمیز کردن از جنبه های مختلف متفاوت هستند، در زیر ذکر به چند نمونه اشاره می کنیم.

صرفه جویی در مصرف آب

بخارشو ها در مقایسه با روش های سنتی مصرف آب بسیار کمتری دارند(حدود 1/20) که این ویژگی مورد استقبال صاحبان مشاغل و همچنین افرادی که دغدغه کمبود آب را دارند قرار گرفته است.

بخار ضدعفونی کننده است

یکی از مسائلی که این روزها مطرح می باشد مبارزه با ویروس کرونا است و یکی از کاربردهای اصی بخار ضدعفونی کننده و همچنین بوزدایی می باشد.

ضدعفونی و تمیز کاری با بخار

حفاظت از رنگ ماشین

بزرگترین ترسی که صاحبان خودرو در مورد استفاده از بخار دارند این است که تصور می کنند باعث آسیب به وسیله نقلیه خواهد شد.

اما این به هیچ عنوان درست نیست. دمای خروجی دستگاه کارواش بخار 100 تا 160 درجه سانتی گراد می باشد. رنگ بدنه خودرو می تواند دمایی در حدود 200 درجه سانتی گراد را تحمل نماید.به همین دلیل بخار هیچگونه خطری برای رنگ بدنه خودرو ندارد.

دمای بالای بخار و شکل گازی آن باعث تمیز شدن نانومتری همه قسمت های مورد شستشو خواهد شد. اصطلاح کارواش نانو بخار نیز به همین دلیل رایج شده است.

از این گذشته، مدت هاست که ما از فن آوری بخار برای تمیز کردن پارچه ها، فرش و پتو استفاده می کنیم و ایمنی و تاثیرگذاری این روش را اثبات شده است.

چرا بخارشو برای داخل شویی مناسب تر است؟

استفاده از بخار برای همه قسمت های ماشین مناسب است

تمیز کردن بخار هم برای نمای خارجی و هم برای داخل مفید است. از بخار می توان برای صفرشویی، موتورشویی و دوراکلین استفاده کرد. همان طور که می دانید آب باعث اختلال در سیستم جرقه زدن خودرو می شود و همچنین به قطعات حساس موتور مانند سیم کشی الکتریکی و حسگر ها صدمه می زند که با استفاده از بخار می توان از این معضل جلوگیری کرد در نتیجه ایمن تر است.

چرا بخارشو برای موتورشویی مناسب تر است؟

دسترسی به تمام نقاط

در تمیز کردن با بخار برای داخل شویی می توان از نازل های مختلفی برای پاک کردن گرد و غبار از مناطقی که به سختی دسترس هستند مانند دریچه های هوا یا فضاهای کوچک بین دکمه های داشبورد استفاده کرد.

همچنین زمانی که شما سطحی را با بخار تمیز می کنید جذب گرد و خاک دیرتر انجام می شود.

استفاده از شوینده های کمتر

شما یک ماشین زیبا ، تمیز و براق دریافت می کنید بدون اینکه به محیط زیست آسیب برساند زیرا از شوینده های شیمیای کمتری استفاده می کند.

کاهش زمان شستشو

در دنیای امروز زمان بسیار حائز اهمیت است که می توان با استفاده از بخار مدت زمان کمتری را به شستشوی ماشین اختصاص داد.

عدم یخ زدگی

استفاده از بخار سبب عدم یخ زدگی در زمستان می شود.

مناسب برای کارواش دارها

در نهایت کلاس کاری بیشتر برای کارواش داران محترم که می خواهند در حرفه کاری خود پیشرفت کنند و آپشن بیشتری را به مشتری ارائه کنند.

کارواش بخار یا همان کاوراش نانو بخار مناسب برای موتورشویی، داخل شویی و همچنین ضدعفونی کننده است که مناسب برای کارواش دارهای عزیز می باشد.