ساعات کاری: همه روزه 8 الی 15
  • با ما تماس بگیرید

    05138437548

  • ارسال پیشنهادات

    steamwash.ir@gmail.com

  • تماس با ما
 مراحل راه اندازی کارواش بخار

مراحل راه اندازی کارواش بخار

راه اندازی کارواش بخار یا بطور کلی کارواش فکری است که به ذهن خیلی از جویندگان کار می رسد. کارواش به عنوان یک شغل و حرفه رو به رشد مزایای منحصر بفردی دارد.

عدم نیاز به آموزش های سخت و حرفه ای، هزینه نسبتا پایین راه اندازی، سودآوری مناسب و … باعث شده افراد زیادی به فکر دریافت مجوزها و راه اندازی کارواش خودور باشند.

از طرف دیگر با توجه به تعداد رو به رشد خودروها در زندگی امروزی و مشغله زیاد افراد خیلی از صاحبان خودرو ترجیح می‌دهند برای نظافت خودور خود به کارواش مراجعه نمایند.

علاوه بر موارد بیان شده بررسی ها نشان میدهد، مصرف آب در شستشوی کارواش بسیار کمتر از شستشوی شخصی خودرو می باشد به همین دلیل با توجه به بحران آب در حال حاضر مراجعه به کارواش بسیار به صرفه‌تر می‌باشد. البته انواع مختلف کارواش مصرف متفاوت آب دارند.

 راه اندازی کارواش بخار ژنراتوری

انواع مختلف کارواش:

  • کارواش دستی:

در این نوع کارواش کلیه کارهای شستشو به کمک نیروی خدماتی عملیات شستشوی خودرو انجام می شود. اگر شستشوی با آب استفاده شود این روش معمولا مصرف آب بسیار بالایی دارد و در نتیجه فاضلاب زیادی هم تولید می کند.

با توجه به بحران آب در سالهای اخیر این روش شستشو با محدودیت های قانونی از طرف مسئولان مدیریت شهری مواجه شده است. همچنین شستشوی خودرو در کارواش دستی فرآیندی تقریبا طولانی است.

  • کارواش های اتوماتیک:

با توجه به مشکلات روش سنتی دستگاه های کارواش اتوماتیک به بازار عرضه شدند. در کارواش اتوماتیک خودور توسط راننده یا با قرارگرفتن بر روی نقاله متحرک وارد دستگاه شده و بوسیله برس های بزرگی که داخل دستگاه وجود دارد، قسمت های مختلف آن مورد شستشو قرار میگیرد.

بررسی هزینه و سود کارواش اتوماتیک
کارواش اتوماتیک

با اینکه این روش سرعت خوبی دارد اما ممکن است برخی جزییات در فرآیند شستشو انجام نشود. برس های بزرگ دستگاه امکان تمیز کردن برخی منافذ و شیارها را ندارند.

همچنین در برخی موارد ممکن است بر روی بدنه خودرو بعد از فرآیند شستشو خط و خش ایجاد شود. در این روش نیز مانند کارواش دستی و سنتی آب بسیار زیادی مصرف می‌شود.

بیشتر بخوانید:
سیر تکامل کارواش از گذشته تا امروز

راه‌های کم شدن مصرف آب در کارواش

همانطور که گفته شد مصرف آب کارواش های سنتی و کارواش اتوماتیک بسیار بالاست. در نتیجه هم هزینه های آب کارواش بالا می رود و هم بدلیل بحران کم آبی اخیر در بسیاری از نقاط کشور با محدودیت هایی از سمت مسئولان مدیریت شهری مواجه شده است.

از این رو کارواش داران به فکر راه هایی برای کم شدن مصرف آب هستند.

یک روش استفاده مجدد از آب در فرآیند شستشو است با این کار آبی که در هر بار شستشوی خودرو مصرف می شود بجای وارد شدن به فاضلاب به سیستم تصفیه آب وارد می شود و بعد از تصفیه مجدد وارد چرخه شستشو خواهد شد.

استفاده از کارواش بخار نیز روش دیگری است که مصرف آب بسیار کمتری دارد.

کارواش بخار به ازای شستشوی هر خودرو حدود یک سوم آب مورد نیاز روش های دیگر مصرف می شود. فاضلاب تولیدی در این روش نیز بسیار کم و قابل چشم پوشی است.

با توجه به مطالب بیان شده در ادامه مراحل راه اندازی کارواش بخار بیان خواهد شد.

بیشتر بخوانید: چرا کارواش بخار بیشتر رضایت مشتری را فراهم می کند؟

آماده کردن محل کارواش بخار

بعد از انتخاب نوع کارواش باید مکان مناسبی برای آن در نظر گرفت مکان کارواش باید در یک مکان پر رفت و آمد باشد، به اندازه کافی بزرگ بوده و امکان ورود و خروج خودرو در آن به آسانی میسر باشد.

خودرو بتواند در محیط کارواش براحتی جابجا شده و مشکلی از این نظر وجود نداشته باشد.

در صورت امکان اتاقی برای منتظر ماندن مشتریان در حین انجام کار وجود داشته باشد و امکانات رفاهی مناسب برای مشتریان و پرسنل بصورت جداگانه در نظر گرفته شود.

آماده کردن محیط راه اندازی کارواش بخار سیار
محیط کارواش باید همیشه تمیز و مرتب بوده و وسایل اضافی در آن وجود نداشته باشد. محل استقرار خودروها و دستگاه های مورد نیاز مشخص باشد.

در شکل زیر تصویر محل کارواش بخار یکی از مشتریان عزیز که در شهر عسلویه کارواش بخار راه اندازی نموده اند را مشاهده می نمایید.

راه اندازی کارواش بخار در عسلویه

خرید دستگاه کارواش بخارشوی

در مرحله راه اندازی خرید دستگاه کارواش بخار مناسب نیاز به بررسی و پیش بینی میزان تقاضای احتمالی به کارواش می باشد.

در صورت داشتن چندین جایگاه و تعداد مشتریان زیاد خرید دستگاه کارواش بخار کوچک اصلا به صرفه نیست و در مقابل اگر تعداد مشتریان احتمالی کم باشد یا در محلی قرار دارید که ممکن است کارواش بخار مشتری در مقایسه با کارواش آبگرم مشتری کمتر داشته باشد خرید دستگاه بزرگ از دست دادن و اتلاف هزینه است.

در نظر گرفتن سرویس های قابل ارائه هم در زمان خرید دستگاه کارواش مناسب اهمیت دارد.

در مراکز کارواش می توان توشویی، روشویی، موتورشویی و یا حتی سرویس کامل و صفرشویی را ارائه نمود.

که برای هریک از این سرویس ها قابلیت های خاصی مورد نیاز است. مثل برای انجام عمل توشویی بهتر است دستگاه توانایی تولید بخار خشک را داشته باشد یا برای روشویی در برخی موارد آب گرم نیز مورد نیاز است.

مراحل راه اندازی کارواش بخار

آموزش پرسنل کارواش

پرسنل حاضر در کارواش باید از نظر روابط عمومی افرادی توانا بوده و قادر به برقراری ارتباط مناسب با مشتریان باشند.

ظاهر مناسب افراد شاغل در کارواش نیز وجهه خوبی به کسب و کار شما می دهد.

علاوه بر این موارد پرسنل کارواش باید آموزش لازم برای کار با دستگاه ها و تجهیزات کارواش را ببینند.

در صورت استفاده از کارواش بخار یا کارواش آب گرم پرسنل باید با طرز کار آنها آشنا باشند.

صنایع دما بخار به کلیه مشتریان و خریداران کارواش بخار آموزش حضوری در مورد راه اندازی و نحوه عملکرد دستگاه ارائه می دهد.

همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل، راهنمایی بصورت تلفنی و یا حل مشکل بوسیله حضور کارشناس فنی شرکت صورت می پذیرد.

بیشتر بخوانید: بررسی نقش کارواش ها در بحران کم آبی

مزایای کارواش بخار:

روش کار کارواش بخار در حقیقت بسیار شبیه روش کارواش سنتی می باشد. در این روش هم پرسنل کارواش عملیات شستشو و نظافت خودرو را بصورت دستی انجام می دهند با این تفاوت که بجای دستگاه کارواش آبی از دستگاه بخارشوی کارواش استفاده می شود.

کارواش بخار در مقایسه با روش های دیگر آب بسیار کمی مصرف می کند. بخار آب تولیدی دستگاه بخارشوی کارواش فشار مناسبی دارد و به همین دلیل به راحتی در منافذ ریز نفوذ کرده و هر نوع کثیفی را براحتی تمیز می کند.

حتی در پالیش و خش گیری خودرو نیز میتوان از کارواش بخار استفاده نمود. در قطعه کلیپ زیر یک نمونه کاربرد کارواش بخار برای خش گیری را مشاهده می کنید.

فیلم خش گیری (پالیش) با کارواش بخار سیار

کارواش بخار فاضلاب بسیار کمی تولید می کند به همین دلیل نیاز به حفر چاه فاضلاب ندارد. مواد شیمایی در شستشوی با بخار کاربرد زیادی ندارند.

بخار با دما و فضار مناسب برای تمیز کردن لکه های سرسخت و جرمها کافی است این دو مزیت باعث می شود که کارواش بخار به عنوان روش دوست دار محیط زیست شناخته شده است.

در این مقاله تلاش کردم شما را با مراحل راه اندازی کارواش بخار آشنا کنیم. امیدواریم مطالب بریا شما مفید بوده باشد.

مطالب مرتبط :

8 مزیت برتر شستشوی خودرو با بخار

همه چیز درباره کارواش بخار

مقایسه هزینه و سود انواع مختلف کارواش

9 سوال متداول درباره راه اندازی کارواش بخار

6 موردی که در هنگام خرید یک دستگاه کارواش بخار باید در نظر گرفت؟

مشاوره حرفه کارواش: 7 دلیل اینکه دستگاه کارواش بخار باید بهترین دوست شما باشد!

برای مشاوره و جزئیات بیشتر با کارشناسان ما در صنایع دما بخار مشهد تماس حاصل فرمایید:

05138437548-09306333410

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.