لوگو دما بخار

پایان عمر کارواش های سنتی با آب

پایان عمر کارواش های سنتی با آب

پایان عمر کارواش های سنتی با آب با اتمام شستشوی بدنه ماشین

پایان عمر کارواش های سنتی با آب: محققان شرکت خودروسازی نیسان با توسعه فناوری نانورنگ، نخستین خودرو خود  تمیز شونده بدنه جهان را رونمایی کردند.

به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از ایسنا، فناوری نانورنگ (nanopaint) توسعه یافته توسط محققان از خاصیت آبگریزی فوق‌العاده و چربی‌ گریزی (oleophobic) برخوردار است که نیاز به تمیز کردن مرتب بدنه خودرو را از بین می‌رود.

این فناوری نوآورانه در رنگ باعث بی‌نیازی از شستن مداوم بدنه خودرو می‌شود؛ نانو رنگ با ایجاد یک لایه محافظ از هوا بین رنگ و محیط اطراف، از ایجاد لک چربی، گل و لای ، رطوبت بر روی بدنه خودرو جلوگیری کرده و در برابر باران، برف، یخ زدگی مقاوم است.

محققان مدعی هستند که با توسعه این فناوری، شرکت نیسان به نخستین خودروساز جهان تبدیل می‌شود که فناوری تجاری موسوم به Ultra-Ever Dry® را در طراحی بدنه خودرو‌ها به بازار عرضه کرده است.

آزمایش نهایی فناوری نانورنگ بر روی بدنه خودرو طی ماه‌های آینده در مرکز فنی اروپا در کرانفیلد – بدفوردشایر انگلیس – مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

این فناوری بر روی مدل جدید نیسان نوت (Nissan Note) مورد استفاده قرار گرفته است که فروش آن از ماه اکتبر با قیمت 20 تا 29 هزار دلار آغاز خواهد شد.

قیمت دقیق خودرو با نانورنگ هنوز مشخص نشده است.

اما پیش‌بینی می‌شود که قیمت این محصولات در حدود 750 دلار گران‌تر از سایر رنگ‌ها یا معادل قیمت خودروهای متالیک خواهند بود.

به گفته سخنگوی نیسان، خودروی نوت نخستین محصولی است که از فناوری نانورنگ بهره برده و می‌تواند به معنای پایان عمر کارواش‌های آب باشد.

قابل توجه دارندگان کارواش بخار :

کارواش بخار تکنولوژی آینده خواهد بود زیرا کارآیی بخار برای روشویی حتی با حضور تکنولوژی نانو رونق بیشتری پیدا خواهد کرد.

ولی از همه مهم تر کاربرد بخار برای داخل شویی و موتورشویی است

لذا یقیناً خدمات کارواش در آینده در این بخش ها متمرکز خواهد بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.