ساعات کاری: همه روزه 8 الی 15
  • با ما تماس بگیرید

    05138437548

  • ارسال پیشنهادات

    steamwash.ir@gmail.com

  • تماس با ما
 تفاوت کارواش بخار نانو با کارواش معمولی در چیست؟

تفاوت کارواش بخار نانو با کارواش معمولی در چیست؟

تعریف کارواش نانو بخار

کارواش نانو بخار در حقیقت اصطلاحی است که به کارواش بخار گفته می شود چون از نظر علمی ذرات بخار بسیار ریز هستند و به تمام درزها و منافذ سطوح نفوذ می کند و آنرا بصورت نانومتری از هرگونه آلودگی تمیز می نماید به همین دلیل گاهی به کارواش بخار ، کارواش نانو بخار هم گفته می شود .

بیان این نکته ضروری است که کارواش بخار به تنهایی میتواند به طور موثری عمل شستشو را در بخش های مختلف خودرو انجام دهد.

روشویی خودرو با بخار باعث براق شدن آن خواهد شد . توشویی با بخار باعث تمیزی همه قسمتهای غیر قابل نفوذ داخل خودرو مثل دریچه کولر و کنسول جلوی خودرو و جاسیگاری و … می شود.

همچنین بدلیل خاصیت گازی شکل بخار بوی نامطبوع فضای داخل خودرو مثل بوی سیگار از بین خواهد رفت.  مخصوصا در بحث موتورشویی بخار خشک تاثیر شگفت انگیزی دارد و همه قسمت های موتور خودرو را بخوبی و بدلیل نداشتن رطوبت بدون مشکل رساندن به سیستم برقی  موتور خودرو آن را تمیز می کند.

البته میتوان به کارواش بخار دستگاه تزریق مواد نیز اضافه نمود که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید: مزایای کارواش بخار

بیان عملکرد دستگاه تزریق مواد

دستگاه تزریق مواد یک دستگاه جانبی کارواش بخار است که به کیفیت شستشو کمک خواهد کرد . این دستگاه در کنار کارواش بخار قرار داده شده و مواد شوینده مخصوص کارواش بخار در آن ریخته می شود . همانطور که در شکل مشخص است این دستگاه یک مخزن دارد .

دستگاه تزریق مواد نانو کارواش بخار

طراحی این دستگاه به گونه است که مواد شوینده داخل مخزن آن، در خروجی با بخار ترکیب شده و در نتیجه از خروجی لانس بخار مواد شوینده همراه با بخار به سطح مورد نظر پاشیده می شود .

بعضی از لانس های بخار توانایی مکش رطوبت، کف و مواد شوینده باقی مانده بر روی سطح را نیز دارند . این حالت برای شستشوی صندلی خودرو و حتی مبلمان و فرش بسیار کاربردی و مناسب است.

این مواد شوینده همراه با بخار به سطح مورد شستشو پاشیده می شود در این صورت یک نتیجه فوق العاده بدست خواهد آمد .

روش استفاده از مواد مخصوصا در موتورشویی تاثیر بسیار عالی دارد .

مواد شوینده مورد استفاده در کارواش بخار چه تفاوتی دارند؟

بخار آب دمای بسیار بالایی دارد . این حرارت بالا در تماس با مواد شوینده می تواند باعث بروز واکنش های شیمیایی مختلفی شود بعضی از این واکنش ها مناسب هستند اما برخی میتوانند مشکلاتی بوجود بیاورند . مثلا واکنش شیمیایی و تولید مواد سمی که برای تنفس خطرناک است. یا موادی که باعث صدمه زدن به بدنه خودرو و رنگ آن شود.

در هنگام استفاده از مواد باید به استانداردهای آن توجه نمود و حتما موارد گفته شده را در نظر داشت .در صورتی که برای خرید مواد شوینده مناسب مشکل دارید با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی نمایند

استفاده از مواد شوینده نانو و دستگاه کارواش بخار در موتورشویی خودرو به چه صورت است؟

موتور خودرو معمولا آغشته به چربی و روغن و در برخی مواردلایه ضخیمی از خاک چرب می باشد  که پاک کردن آن بسیار مشکل است .

از طرف دیگر موتور خودرو از قطعات الکترونیکی تشکیل شده که ممکن است در تماس با آب به مشکل برخورد کنند و رطوبت باعث ایجاد اتصالی در قطعات الکترونیکی شود. فشار و دمای بالای بخار باعث پاک شدن مناسب این چربی ها از سطخ و بدنه موتور خودرو می شود. اما اگر از مواد نانو استفاده نماییم این فرایند ساده تر صورت می پذیرد وسرعت کار بیشتر خواهد شد.

راهکارهای افزایش سرعت شستشوی خودرو با کارواش بخار

برای جلوگیری از خراب شدن قطعات الکترونیکی باید از کارواش بخار خشک استفاده نمود که رطوبت بسیار پایینی دارد و در نتیجه هیچ رطوبتی بعد از شستشو با بخار خشک بر جای نمی ماند .

طریق استفاده از مواد شوینده در موتورشویی با بخار

بدون استفاده از دستگاه تزریق مواد کارواش بخار مواد با کمک لانس و دستگاه مخصوص بر روی سطح موتور پاشیده می شود و بعد از دو الی سه دقیقه که برای تاثیر مواد شوینده بر روی چربی  گذشت با بخار داغ این مواد شسته می شود.

بیشتر بخوانید: دو موردی که استفاده از کارواش بخار خشک توصیه می‌شود.

اما در مورد استفاده از دستگاه تزریق مواد این مواد همزمان با بخار بر روی سطح پاشیده شده به همین دلیل با وجود گرمای بخار فرآیند شستشو با کیفیت بهتری صورت خواهد پذیرفت.

بعد از گذشت دو تا سه دقیقه از ماندن این مواد بر روی موتور، با کمک بخار خشک بدون مواد شوینده سطح موتور خودرو شسته خواهد شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.