لوگو دما بخار

9 دلیل ثبت اختراع دستگاه بخار فوری ژنراتوری

9 دلیل ثبت اختراع دستگاه بخار فوری ژنراتوری

دریافت گواهی ثبت اختراع دستگاه بخار فوری ژنراتوری

شرکت صنایع دما بخار مشهد پس از کسب تجارب و تحقیقات فراوان در طی سال ها موفق به دریافت گواهی ثبت اختراع دستگاه بخار فوری ژنراتوری شد.

با ایده گرفتن از دستگاه های خارجی و با توجه به معایب زیادی که کارواش بخار بویلری و کارواش های سنتی داشتند. پس از آزمایشات فراوان موفق به طراحی و پیاده سازی دستگاه های ژنراتوری در ایران شد.

و خوشبختانه نتیجه ی مطلوبی دربرداشت و در عرصه بخارشو و کارواش ها تحولی عظیم به وجود آورد. شرکت صنایع دما بخار مشهد در سال 1395 موفق به دریافت گواهی اختراع دستگاه کارواش بخار ژنراتوری شد .

با توجه به کاربردها و مزایای زیادی که در تولید دستگاه بخار فوری ژنراتوری به وجود آورده ایم توانستیم توجه بسیاری از شرکت ها در عرصه صنعت و خدمات و کارواش ها و … را به خود جلب کنیم و گواهی اختراع دستگاه کارواش بخار را با افتخار دریافت کنیم.

گواهی ثبت اختراع
دستگاه بخارشوی صنعتی

9دلیل برای دریافت گواهی ثبت اختراع

 • نصب و راه اندازی آسان

کارواش دارها افرادی عامه (غیرفنی) بودند که انتظار داشتند یک دستگاه ساده و بی دردسر مثل سایر لوازم کارواش از قبیل جاروبرقی و کف پاش و پمپ باد در اختیار داشته باشند که به راحتی کار کند، با یک دکمه روشن شود.

اما مشکل اینجا بود که دیگ بخار دستگاه صنعتی بود و استفاده از آن نیاز به تخصص و دانش فنی داشت.

همانطور که سایر کاربردهای دیگ بخار در صنایع و … در موتورخانه ها توسط مهندس فنی تنظیم و به کار می رود، چک لیست و بازرسی روزانه انجام می شود.

کنترل های مداوم دارد، لوله کشی و تجهیزات نیاز دارد اما کارواشی ها افراد عادی هستند پس نیاز دارد که دستگاه عملکرد ساده تری داشته باشد که هرکسی بتواند با آن کار کند.

بیشتر بخوانید : تجهیزات لازم برای کارواش بخار

 • ایمنی بسیار بالا و ضد انفجار بودن

یک دیگ بزرگ آبجوش وسط یک محوطه عمومی که ماشین ها و آدم ها در حال تردد بودند قرار داشت، هر آن احتمال انفجار و اشتعال وجود داشت که جان همه را به خطر می انداخت. پس حفظ ایمنی در چنین محیط هایی یک معضل بود.

 • تولید سریع بخار

دوستی میگفت از صبح که در کارواش را باز می کنم اول سراغ دستگاه بخار می روم و آن را روشن می کنم تا زمانی که مشتری می آید بتواند شروع بکار کند. 45 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد که آب سرد داخل دیگ به جوش آید و تولید بخار کند.

خرید بخارشوی صنعتی

 • کاهش مصرف سوخت

نمیشه همون لحظه که لازم داشتی روشن کنی و سریع بخار بده؟

آخه ممکنه تا شب هم یه مشتری بخار نداشته باشیم! ولی من باید یکسره اونو روشن نگه دارم.

قبض گازم خیلی بالاست، یه راه بهینه سازی نیست؟

مثل آبگرم کن های قدیمی مشعل باید یکسره روشن باشد تا آب سرد نشه و هر وقت هر کی خواست حموم بره آب گرم داشته باشیم. تازه مخزن به اون بزرگی باید همیشه پرآب باشه تا بتونه بخار کم نیاره. همشو که لازم ندارم ، مصرف نمیشه ولی باید همه آب رو گرم کنیم.

راهی نیست که آب و سوخت کمتری مصرف کنیم، همونقدر که لازم داریم؟

– همه این حرفها دغدغه همیشگی من بود و در پی این بودم که دستگاه مورد علاقه مشتری رو بسازم …

 • عدم نیاز به تاسیسات و لوله کشی

– من حتی باید یه نفر تاسیساتی رو بیارم تا دستگاه رو راه اندازی کنه و ازش سر در بیاره

یه جای مخصوص براش در نظر بگیرم که ثابت باشه و لوله کشی انجام بشه

 •  قابل جابجایی آسان و پرتابل بودن

من که جام کوچیکه و ممکنه از اینجا برم جای دیگه، میخوام یه جوری راحت جابجا بشه تازه بعضی وقتا شلنگ نمی رسه و بعضی ماشین ها که بیرون کارواش منتظرن بتونم ببرم نزدیک تر یا هر وقت خواستم دکور رو عوض کنم راحت جابجاش کنم.

اما این وزنش خیلی زیاده و کار دست نیست، باید جرثقیل بیارم برای جابجایی اش

من دوست دارم یه چیز کوچیک و جمع و جورتر باشه، اگر زیرش چرخ بخوره مثل گاری خیلی خوب میشه، من خودم با دستگاه کار نمیکنم میدم دست شاگردام باید طرز کارش آسون باشه که همه بتونن باهاش کار کنن

 • سرویس و نگهداری آسان

تازه وقتی یه جایی اش خراب بشه باید سرویس کار بیارمو کل هزینه تعمیر و تعویض قطعه بدم.کاش می شد خودم کاراشو بلد بودم.

 •  وزن و ابعاد کوچکتر و ظاهر شکیل تر

این دستگاه خیلی بزرگه و ظاهرش هم صنعتیه من میخوام با بقیه چیدمان و دکور کارواش بخونه و ترکیبشو به هم نریزه، شکیل تر و زیبا باشه، هر کی اومد تو کارواش تو کفش بمونه ، شیک باشه و…

یکی می گفت میخوام کوچیک باشه در سایز بخارشوهای خانگی ولی صنعتیش.

 • تولید سر و صدای کمتر

من می خوام تو محیط مسکونی ازش استفاده کنم ولی سر وصداش همسایه ها رو اذیت می کنه.

با بررسی مدل های مختلفی از دستگاه‌های بخار که در سراسر دنیا ساخته شده بود و به کار گرفته می شد و سعی و خطاهای بسیار و ایجاد تغییرات در سیستم داخلی این دستگاه ها نهایتا پس از سال ها تلاش و پیگیری، اولین نمونه طرح جدید دستگاه بخار با عنوان بخار فوری ژنراتوری فشار قوی را ساختیم و به اولین مشتری در شمال کشور ارائه شد که به حمدا… راضی بودند.

به مرور زمان تغییرات عمده ای درساخت آن اعمال شد و سعی شد نواقص برطرف شود. هم اکنون نیز با ساخت مدل های مختلفی از آن با سوخت گاز و گازوئیل – سوخت LPG – تمام برقی و طرح های غیر کارواشی با حمایت شما به همت و کوشش خود ادامه می دهیم.

نهایتا نمونه ای که ساخته شد:

دستگاه کارواش بخار ژنراتوری

مزایای دستگاه کارواش بخار ژنراتوری

 1.  نیاز به نصب و راه اندازی متخصص ندارد و با یک آموزش ساده در هنگام تحویل دستگاه در کارخانه و با استفاده از راهنمای دستگاه به راحتی می توان با آن کار کرد.
 2.  سیستم داخلی آن طوری طراحی شده که کوچکترین خطر اشتعال و انفجاری وجود ندارد و کاملا ایمن و استاندارد است. یعنی ایمنی 100 درصد خیالتان راحت باشد.
 3. در هرجا و مکانی قابل استفاده است. مثل محیط های عمومی و مسکونی هر زمان که نیاز به استفاده از بخار داشتید دستگاه را روشن می کنید و پس از چند دقیقه در خروجی بخار دارید و هر لحظه که از بخار استفاده نشود مشعل خاموش است و سوختی مصرف نمی شود
 4.  درست مثل آبگرم کن دیواری که هر لحظه آب گرم را باز کنید روشن شده و وقتی بستید خاموش می شود.
 5.  همانقدر آب وارد دستگاه می شود که نیاز دارد بخار شود و همه اش مصرف می شود.
 6. صرفه جویی در مصرف آب با توجه به بحران کمبود آب و خشکسالی های اخیر.
 7. قابل جابجایی راحت و آسان است، پرتابل است.
 8. وزن کمتری دارد و در هر نقطه ای می توان آن را قرار داد.
 9. شکل ظاهری شکیل تری دارد و با هر رنگ و ابعادی قابل ساخت و تولید است.
 10. هرگاه مشکلی در هر قسمت دستگاه پیش بیاید به راحتی قابل تعویض است و نیاز به تعمیر خاصی ندارد.
 11. امکانات جدیدی هر روز به دستگاه اضافه می شود.
 12.  امکان استفاده از آب سرد و آب داغ پر فشار مانند جت پرشرهایی که در کارواش سنتی استفاده می شود وجود دارد. یعنی عملکرد سه گانه

بخار در دو حالت تر و خشک اعمال شده برای کاربردهای مختلف داخل شویی و روشویی برای موارد خاص، امکان تزریق مواد شوینده نفتی، گازوئیلی و … به بخار نیز وجود دارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از تخفیفات ویژه پاییزی بهره مند شوید.

کارواش بخار برقی تکفاز