ساعات کاری: همه روزه 8 الی 15
 • با ما تماس بگیرید

  05138437548

 • ارسال پیشنهادات

  steamwash.ir@gmail.com

 • تماس با ما
 چند چیز که در شغل کارواش باید از آنها دوری کنیم

چند چیز که در شغل کارواش باید از آنها دوری کنیم

 

در صنعت کارواش با گذشت زمان شاهد نوآوری هایی بوده ایم که باعث شده شستن ماشین ها بی خطرتر و با آسیب کمتر همراه باشد. اما لزوماً همه کارواش داران از این روشهای نوآورانه استفاده نمی کنند. بسیاری از آنها همچنان به دنبال استفاده کردن از روشهای قدیمی و سنتی هستند بدون اینکه به معایب و مضرات این روشها توجه داشته باشند.

 • کارواش بخار یکی از روشهای نوین در صنعت کارواش است که با بهره گیری از بخار (تر و خشک)، بدون تماس فیزیکی با سطوح ماشین می تواند کمترین آسیب و بهترین نتیجه را برای شستشوی ماشین داشته باشد.

دراینجا می خواهیم شما را با مواردی آشنا کنیم که دراین صنعت باید از آنها دوری کنید.

1-استفاده از مواد شوینده نامناسب وغیراستاندارد

مواد شوینده نامناسب وغیراستاندارد

استفاده از موادی مثل جرم گیرها، شامپوها و صابونها برای شستشوی ماشین در صورتی که اصولی استفاده نشوند و یا مکرراً مورد استفاده قرار گیرند باعث صدمه به سطوح و قطعات ماشین می شوند. مثلا باعث می شوند رنگ ماشین مات شود یا عمر مفید آن کم شود یا باعث خوردگی و اکسید شدن میشوند. در واقع اپراتور کارواش اگر خواهان استفاده از مواد شوینده در شستن ماشین است، باید مهارت کافی در استفاده از آنها داشته باشد. یعنی علاوه بر استفاده از مواد مناسب و استاندارد برای شستشوی ماشین، باید بداند که به چه میزان و در چه شرایطی از آنها استفاده کند.

 • اما روشهایی بهتر و ایمن تر برای پاک کردن خاک و آلودگی از ماشین وجود دارد و آن هم استفاده از بخار برای شستشوی ماشین است. با استفاده از بخار، شما این مشکلات را برای انتخاب و استفاده از مواد شوینده نخواهید داشت. زیرا بسیاری از آلودگی ها تنها با استفاده از بخار، بدون مواد شوینده جانبی، قابل برطرف کردن هستند.

مطلب پیشنهادی: 3 فایده عدم استفاده از مواد شیمیایی در کارواش بخار

2-استفاده از روش های شستشوی تماسی و غیردستی

شستشوی اتوماتیک کارواش، سیستم مناسبی برای شستشوی ماشین نیست و می تواند روش خشنی باشد زیرا حتی برس های نایلونی و پارچه ها نیز می توانند به سطوح ماشین صدمه بزنند. در حالت سنتی شستشو با دست بهترین و ایمن ترین روش برای شستشوی ماشین است.

شستشو با دست نه تنها به رنگ ماشین صدمه نمیزند بلکه باعث می شود اپراتور بتواند نقاطی که در حالت شستشوی اتوماتیک دسترسی به آنها سخت است و یا ممکن است از چشم دور بماند را هم تمیز کند. اما همچنان ایجاد تماس با سطوح می تواند آسیب رسان باشد.

 • در شستشو با بخار شما این امکان را دارید تا بدون دخالت دست و تماس فیزیکیِ خشن، سطوح ماشین را تمیز کنید و به تمام قسمتهای ماشین دسترسی داشته باشد. بنابراین شستشو با بخار همچنان می تواند یک روش عالی برای ماشین شما باشد.

3-استفاده از ابزارهای نامناسب در شستشو

بعضی از کارواش داران تمایل دارند به جای اینکه از دستمالهای میکروفیبر که مناسب سطوح ماشین هستند، از وسایلی مثل دستمال کاغذی، حوله و پارچه های معمولی برای خشک کردن سطوح ماشین استفاده کنند.

این عامل باعث میشود بعد از خشک کردن رد دستمال روی سطوح قابل مشاهده باشد. از طرفی برخی از کارواش داران از ابزارهای نامناسبی برای شستشو استفاده می کنند که منجر به سایش سطح و خش خوردگی می شود.

brush

نکته مهم دیگر اینکه خیلی از کارواش داران در شستشوی تایر و چرخ ها که از قسمتهای بسلیر مهم ماشین است، از ابزار و مواد درستی استفاده نمی کنند. چرخ ها باید حتما با برسهای مخصوص و خیلی نرم تمیز شوند تا به فلز آن آسیب وارد نشود. این موارد در توشویی ماشینها هم دیده میشود.

 • بنابراین همواره سعی کنید تا از کارواش دارانی که از ابزارهای نامناسب استفاده می کنند دوری کنید. استفاده از کارواش بخار این مزیت را به شما می دهد که با حداقل ابزار و تماس فیزیکی قادر به شستشوی ماشین باشید.

4-دریافت هزینه زیاد از مشتری

cost هزینه زیاد

این موضوع، مسئله ای نیست که به ماشین یا محیط زیست آسیبی وارد کند اما ما اعتقاد داریم که این مسئله یک فاکتور مهم برای انتخاب یک کارواش مناسب است.

کارواش دارانی که صادق نیستند همواره از مشتریان خود پولی بیشتر از آنچه که باید، دریافت می کنند. همواره مشتری با پرسیدن سوالهایی می توان متوجه شود آیا خدمات و هزینه های شما با هم هماهنگی دارد یا خیر. بنابراین همواره سعی کنید خدمات خود را صادقانه به مشتریان ارائه کنید.

به طور کلی کارواش دارانی که از روشهای نادرست استفاده می کنند، مدت زیادی در بازار دوام نخواهند آورد زیرا همواره مشتریان هستند که تعیین می کنند چه کسی در این حرفه ماندگار خواهد بود.

مشتریان امروزه با آگاهی و دانشی که دارند میتوانند عملکرد و توانایی شما را تحلیل کنند. بنابراین اگر به دنبال ورود به این حرفه و ماندگاری در آن هستید باید سعی کنید جزء این چهار گروه نباشید.

مطلب پیشنهادی: 5 پیشنهاد برای رضایت بیشتر مشتری کارواش و درآمد بهتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.