لوگو دما بخار

چند چیز که در شغل کارواش باید از آنها دوری کنیم

چند چیز که در شغل کارواش باید از آنها دوری کنیم

بایدها و نبایدهای شغل کارواش

در صنعت کارواش با گذشت زمان شاهد نوآوری هایی بوده ایم که باعث شده شستن ماشین ها بی خطرتر و با آسیب کمتر همراه باشد. اما لزوماً همه کارواش داران از این روش های نوآورانه استفاده نمی کنند.

بسیاری از آنها همچنان به دنبال استفاده کردن از روش های قدیمی و سنتی هستند بدون اینکه به معایب و مضرات این روش ها توجه داشته باشند.

کارواش بخار یکی از روش های نوین در صنعت کارواش است که با بهره گیری از بخار (تر و خشک)، بدون تماس فیزیکی با سطوح ماشین می تواند کمترین آسیب و بهترین نتیجه را برای شستشوی ماشین داشته باشد.

در اینجا می خواهیم شما را با مواردی آشنا کنیم که در این صنعت باید از آنها دوری کنید.

1-استفاده از مواد شوینده نامناسب و غیراستاندارد

مواد شوینده نامناسب وغیراستاندارد

استفاده از موادی مثل جرم گیرها، شامپوها و صابون ها برای شستشوی ماشین در صورتی که اصولی استفاده نشوند و یا مکرراً مورد استفاده قرار گیرند باعث صدمه به سطوح و قطعات ماشین می شوند.

مثلا باعث می شوند رنگ ماشین مات شود یا عمر مفید آن کم شود یا باعث خوردگی و اکسید شدن می شوند.

در واقع اپراتور کارواش اگر خواهان استفاده از مواد شوینده در شستن ماشین است، باید مهارت کافی در استفاده از آنها داشته باشد.

یعنی علاوه بر استفاده از مواد مناسب و استاندارد برای شستشوی ماشین، باید بداند که به چه میزان و در چه شرایطی از آنها استفاده کند.

اما روش هایی بهتر و ایمن تر برای پاک کردن خاک و آلودگی از ماشین وجود دارد و آن هم استفاده از بخار برای شستشوی ماشین است.

با استفاده از بخار، شما این مشکلات را برای انتخاب و استفاده از مواد شوینده نخواهید داشت. زیرا بسیاری از آلودگی ها تنها با استفاده از بخار، بدون مواد شوینده جانبی، قابل برطرف کردن هستند.

 

مطلب پیشنهادی: 3 فایده عدم استفاده از مواد شیمیایی در کارواش بخار

2-استفاده از روش های شستشوی تماسی و غیردستی

شستشوی اتوماتیک کارواش، سیستم مناسبی برای شستشوی ماشین نیست و می تواند روش خشنی باشد زیرا حتی برس های نایلونی و پارچه ها نیز می توانند به سطوح ماشین صدمه بزنند. در حالت سنتی شستشو با دست بهترین و ایمن ترین روش برای شستشوی ماشین است.

شستشو با دست نه تنها به رنگ ماشین صدمه نمی زند بلکه باعث می شود اپراتور بتواند نقاطی که در حالت شستشوی اتوماتیک دسترسی به آنها سخت است و یا ممکن است از چشم دور بماند را هم تمیز کند.

اما همچنان ایجاد تماس با سطوح می تواند آسیب رسان باشد.

در شستشو با بخار شما این امکان را دارید تا بدون دخالت دست و تماس فیزیکی خشن، سطوح ماشین را تمیز کنید و به تمام قسمت های ماشین دسترسی داشته باشد.

بنابراین شستشو با بخار همچنان می تواند یک روش عالی برای ماشین شما باشد.

3-استفاده از ابزارهای نامناسب در شستشو

بعضی از کارواش داران تمایل دارند به جای اینکه از دستمال های میکروفیبر که مناسب سطوح ماشین هستند، از وسایلی مثل دستمال کاغذی، حوله و پارچه های معمولی برای خشک کردن سطوح ماشین استفاده کنند.

این عامل باعث می شود بعد از خشک کردن رد دستمال روی سطوح قابل مشاهده باشد. از طرفی برخی از کارواش داران از ابزارهای نامناسبی برای شستشو استفاده می کنند که منجر به سایش سطح و خش خوردگی می شود.

brush

نکته مهم دیگر اینکه خیلی از کارواش داران در شستشوی تایر و چرخ ها که از قسمت های بسیار مهم ماشین است، از ابزار و مواد درستی استفاده نمی کنند. چرخ ها باید حتما با برس های مخصوص و خیلی نرم تمیز شوند تا به فلز آن آسیب وارد نشود. این موارد در توشویی ماشین ها هم دیده می شود.

بنابراین همواره سعی کنید تا از کارواش دارانی که از ابزارهای نامناسب استفاده می کنند دوری کنید. استفاده از کارواش بخار این مزیت را به شما می دهد که با حداقل ابزار و تماس فیزیکی قادر به شستشوی ماشین باشید.

مطلب پیشنهادی : رمز و راز موفقیت در کارواش بخار

 

4-دریافت هزینه زیاد از مشتری

cost هزینه زیاد

این موضوع، مسئله ای نیست که به ماشین یا محیط زیست آسیبی وارد کند اما ما اعتقاد داریم که این مسئله یک فاکتور مهم برای انتخاب یک کارواش مناسب است.

کارواش دارانی که صادق نیستند همواره از مشتریان خود پولی بیشتر از آنچه که باید، دریافت می کنند. همواره مشتری با پرسیدن سوال هایی می تواند متوجه شود آیا خدمات و هزینه های شما با هم هماهنگی دارد یا خیر.

بنابراین همواره سعی کنید خدمات خود را صادقانه به مشتریان ارائه کنید.

قیمت سود و درآمد کارواش بخار

 

به طور کلی کارواش دارانی که از روش های نادرست استفاده می کنند، مدت زیادی در بازار دوام نخواهند آورد زیرا همواره مشتریان هستند که تعیین می کنند چه کسی در این حرفه ماندگار خواهد بود.

مشتریان امروزه با آگاهی و دانشی که دارند می توانند عملکرد و توانایی شما را تحلیل کنند. بنابراین اگر به دنبال ورود به این حرفه و ماندگاری در آن هستید باید سعی کنید جزء این چهار گروه نباشید.

 

مطلب پیشنهادی: 5 پیشنهاد برای رضایت بیشتر مشتری کارواش و درآمد بهتر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از تخفیفات ویژه پاییزی بهره مند شوید.

کارواش بخار برقی تکفاز