لوگو دما بخار

کارواش سیار

کارواش سیار

راه اندازی کارواش سیار ایده ای است که ذهن خیلی از جویندگان کار را درگیر خود نموده است. در این مطلب مزیت های کارواش سیار، انتخاب دستگاه کارواش بخار سیار مناسب و مقایسه انواع دستگاه ها به همراه هزینه خرید بخارشوی کارواش بیان خواهد شد.

 بررسی ایجاد کارواش سیار

کارواش بخار سیار

کار آفرینی

کارآفرینی اصطلاحی است که در طول 300 سال گذشته توسط دانشمندان و صاحب نظران به صورت های مختلفی تعریف شده است. به طور خلاصه کارآفرینی فعالیتی است مخاطره آمیز که فردی در پی اجرای یک ایده معمولا اقتصادی توجه نهادهای سرمایه گذاری, علمی, صنعتی و غیره را جلب نموده و نیروی آنها را به سمت عملی نمودن ایده هدایت می کند.

بنابراین یک ایده که بر اساس یک نیاز اجتماعی مبتنی است از ملزومات کار آفرینی است. نتیجه کارآفرینی علاوه بر نوآوری در محصولات جدید، حل نیازهای اجتماعی، ایجاد اشتغال برای دیگران، افزایش سودآوری شرکت ها و افراد و توسعه تکنولوژی است.

کارآفرینی باعث رفع نیازها به کمک تکنولوژی های جدید می گردد. بسیاری از محصولات تکنولوژی های جدید خصوصا در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، در اثر فعالیت های کارآفرینانه بوجود آمده اند. افراد کارآفرین از ویژگی های شخصیتی خاصی برخوردارند. مخاطره پذیری؛ نوآوری و خلاقیت و اعتماد به نفس از ویژگی های این افراد است.

دلیل راه اندازی کارواش سیار

در این مقاله هدف، بررسی و نیاز سنجی ایجاد کارواش های سیار در شهرهای بزرگ و در ابتدا در مناطق بالانشین شهر تهران می باشد.

مشغله زندگی امروزی علت مراجعه خیلی از شهروندان به کارواش است که باعث شده برای شستشوی خودرو وقت کافی نداشته باشند.

همچنین صاحبان خودروهای لوکس و گران قیمت ترجیح می دهند خودروی آنها در یک محل خلوت مثل پارکینگ منزلشان و با تجهیزات پیشرفته شستشو شود.

در حالی که امروزه اکثر کارهای روزمره از انجام خرید منزل تا ارسال بسته های پستی و حتی مراجعه به خشکشوئی بصورت سفارشی و غیر حضوری انجام می شود، وجود شرکت های ارائه دهنده کارواش سیار نیز یک ضرورت غیر قابل اجتناب است.

علاوه بر خدمات کارواش و شستشوی خودرو، توسط یک دستگاه کارواش سیار می توان خدمات جانبی بسیاری در کنار کار اصلی به مشتریان ارائه داد.

شستشوی مبلمان و قالی، دیوارشویی و کف شویی محوطه، اماکن مختلف از جمله این خدمات هستند. یک کارواش سیار حتی ممکن است با تبلیغات مناسب و ارائه تخفیفات ویژه مشتریان گروهی داشته باشد به عنوان مثال شستشوی خودروهای داخل پارکینگ یک شرکت در ساعت اداری یا سرویس شستشوی کامل خودروهای همه ساکنان یک مجتمع اقامتی در روز تعطیل می تواند یک گزینه مناسب برای یک روز کاری باشد.

نحوه ارائه خدمات کارواش سیار

منظور از کارواش سیار ارائه خدمات کامل شستشوی خودرو در محل حضور مشتریان (پارکینگ منزل، محل کار یا هر موقعیت جغرافیایی است که مشتری تعیین نماید) است، که نقطه شروع این فرایند تماس تلفنی صاحبان خودرو و درخواست خدمات می باشد.

بعد از تماس تلفنی به محل مشتری مراجعه و خدمات موردنظر به وی ارائه می شود. خدمات قابل ارائه این پروژه شامل شستشوی کامل بدنه خودرو، شستشوی موتور خودرو و تجهیزات موتور و هر قسمتی از وسیله نقلیه که به دلیلی باید تمیز گردد می شود.

تجهیزات مورد نیاز راه اندازی کارواش سیار

برای این طرح یک دستگاه وانت جهت جاسازی وسایل و تجهیزات کارواش سیار مورد نیاز می باشد. تجهیزات اصلی شامل واتر جت (جهت تامین آب گرم و سرد تحت فشار) و استیم جت (بخارشوی) است که این دستگاه ها به همراه مخزن آب روی وانت جاسازی می شوند.

دستگاه دیگری که حتما به همراه داشتن آن مفید خواهد بود یک جاروبرقی مناسب برای نظافت داخل اتومبیل است. لازم به ذکر است در این طرح از مواد شوینده، واکس داشبورد، دستمال های مخصوص و سایر ملزومات مورد نیاز شستشوی خودرو نیز استفاده می گردد.

انتخاب دستگاه کارواش بخار سیار مناسب

با توجه به مزایای کارواش بخار، یکی از بهترین گزینه ها برای کارواش سیار می باشد. در صورت استفاده از دستگاه کارواش بخار سیار مهم ترین مسایلی که حتما باید مدنظر داشته باشید شامل:

1- امنیت دستگاه

2- زمان پایین تولید بخار

3 – مصرف سوخت کمتر

4- وزن سبک تر دستگاه می باشد.

دستگاه کارواش بخار ژنراتوری ساخت صنایع دما بخار مشهد همه این ویژگی ها را دارد. این موارد در مقاله ای با عنوان مقایسه دستگاه کارواش بخار طرح جدید و طرح قدیم بصورت کامل بیان شده است.

در حال حاضر کارواش های موجود و تمام اتوماتیک نزدیک ترین الگو برای این طرح می باشد. با توجه به مطالعات و هزینه یابی صورت گرفته، برای راه اندازی یک کارواش تمام اتوماتیک (البته برای وسایل نقلیه سبک) بالغ بر 140 میلیون تومان با این شرط که محل اجرای طرح استیجاری باشد مورد نیاز است.

اما در کارواش سیار با حدود 15 میلیون تومان راه اندازی و به بهره برداری خواهد رسید که این مساله پس از ماهیت در دسترس بودن خدمت کارواش سیار بزرگترین تفاوت بین این دو می باشد.

 

انواع دستگاه کارواش بخار و آبداغ را بررسی کنید

کارواش بخار سوپر استیم
کارواش بخار فوری
بخارشوی بویلری
دیگ بخار کارواش
دیگ بخار برقی 9کیلو وات
دستگاه بخار برقی
جت پرشر آبداغ
جت پرشر آبداغ کارواش

فروش دستگاه کارواش بخار سیار

در حال حاضر شرکت های زیادی اقدام به فروش دستگاه کارواش بخار سیار در سطح کشور می نمایند. اگر شما نیز قصد انتخاب و خرید دستگاه کارواش بخار را دارید و میخواهید از این دستگاه بصورت سیار استفاده کنید به شما تبریک می گوییم. زیرا در صورت تبلیغات مناسب و انجام کار به صورت حرفه ای درآمد کارواش سیار به عنوان یک شغل جدید بسیار مناسب خواهد بود.

در این مطلب قصد داریم در مورد انتخاب یک دستگاه کارواش بخار سیار مناسب شما را راهنمایی نماییم. قبل از بیان هر چیزی لازم به ذکر است دستگاه کارواش بخار موجود در بازار معمولا از نوع بخارشو طرح سوپر بویلر می باشد.

دیگ بخار  یک منبع بزرگ پر از آب است که بعد از حرارت دیدن به بخار تبدیل می شود. اما نوع دیگر دستگاه کارواش بخار که منحصرا توسط صنایع دما بخار مشهد تولید می شود و هیچ نمونه دیگری در بازار ندارد دستگاه کارواش بخار ژنراتوری می باشد. که در طراحی آن مخزن آب حذف شده است. در ادامه مواردی که در زمان انتخاب دستگاه حتما باید در نظر بگیرید بیان خواهد شد:

ایمنی دستگاه کارواش بخار سیار:

کارواش سیار به محل مشتریان مراجعه می کند و معمولا درب منزل یا داخل پارکینگ یا محل های دیگری که ممکن است افراد در حال تردد باشند عملیات کارواش سیار صورت می پذیرد به همین دلیل ایمنی دستگاه اهمیت زیادی دارد.

اگر کارواش بخار استفاده می کنید در نظر داشته باشید که دستگاه دیگ بخار در صورت عدم رعایت نکات فنی توسط سازنده بسیار خطرناک است و احتمال انفجار آن وجود دارد.

دستگاه کارواش بخار ژنراتوری بدلیل نوع طراحی منحصر به فرد آن بر خلاف دیگ بخار کاملا ایمن و ضدانفجار می باشد. در این دستگاه مخزن بزرگ مملو از آب داغ در حال جوش وجود ندارد به همین دلیل احتمال انفجار در آن مطرح نیست.

فروش دستگاه کارواش بخار سیار

تولید بخار در کمترین زمان ممکن:

دستگاه کارواش بخار سیار باید بتواند به محض اینکه به محل رسید شروع به کار کند. در صورت تاخیر در تولید بخار مشتری ناراضی خواهد بود و تعداد مشتریان مورد مراجعه در طول روز به شدت کاهش پیدا خواهد کرد.

طبیعی است، دستگاه دیگ بخار که یک مخزن آب حداقل 150 لیتری دارد برای تولید بخار زمان زیادی نیاز داشته باشد.

در صورتی که کارواش بخار بصورت ثابت باشد بعد از یکبار جوش آمدن دیگ بخار، می توان دستگاه را روشن نگه داشت تا بخار برای مشتریان بعدی حاضر باشد.

ولی در حالت سیار امکان این کار وجود ندارد اما تولید بخار در دستگاه کارواش بخار ژنراتوری بصورت فوری و در عرض چند دقیقه خواهد بود.

در حقیقت ایده اصلی طراحی این دستگاه تولید بخار بصورت فوری و کاملا ایمن بوده که در گواهی ثبت اختراع آن که در اختیار صنایع دما بخار مشهد می باشد این ویژگی ها قید شده است.

بیشتر بخوانید : 9 دلیل ثبت اختراع دستگاه بخار فوری ژنراتوری

گواهی ثبت اختراع

تولید بخار بصورت مداوم:

ممکن است مشتریان کارواش سیار در یک مکان باشند. مثلا خودروهای همه ساکنان یک مجتمع مسکونی یا همکاران در یک اداره، دستگاه کارواش بخار سیار باید توانایی بخار بصورت مداوم را داشته باشد.

اما اگر مخزن دیگ بخار خالی شد باید مجددا منتظر باشیم تا به جوش بیاید. از آنجا که دستگاه کارواش بخار سیار نمی تواند اندازه های خیلی بزرگی داشته باشد، لذا مخزن آن به سرعت خالی می شود و نیاز به آبگیری مجدد خواهد داشت.

نحوه کار دستگاه کارواش بخار ژنراتوری به گونه ای است که آب در مسیر حرکت به سمت نازل حرارت می بیند و بخار بصورت مداوم تشکیل خواهد شد.

ایجاد سروصدای کمتر:

به دلیل مراجعه کارواش سیار به محل مشتری که می تواند مناطق اداری یا مسکونی باشد. دستگاه کارواش بخار باید کمترین میزان سروصدا را داشته باشد.

احتمالا همگی شما تجربیاتی از صداهای ناهنجار دیگ بخار در موتورخانه منزل یا محل کار دارند یا شنیدند. دیگ بخار دستگاهی است که نویز زیادی ایجاد می کند. به همین دلیل برای استفاده به عنوان کارواش بخار سیار ممکن است مشکلاتی برای شما بوجود آورد.

اما دستگاه کارواش بخار ژنراتوری هیچگونه صدای اضافی تولید نمی کند و تنها صدای پاشش پرفشار بخار از آن شنیده می شود.

هم میزان آلودگی صوتی بسیار کمتری دارد و هم در صورت تمایل مشتری به استفاده از مزایای متنوع بخار قابل چشم پوشی است.

 فروش دستگاه کارواش بخار سیار

صنایع دما بخار مشهد در ابتدا با فروش دیگ بخار با حجم مناسب به عنوان اولین تولیدکننده دستگاه بخارشوی در ایران شناخته شد.

بعد از گذشت چند سال و با بررسی نقطه نظر مشتریان از سراسر کشور و مشتریان خارجی و دریافت تجربیات این عزیزان در صدد رفع مشکلات موجود برآمد.

کارواش بخار سیار
کارواش بخار سیار

مشکلاتی که در همین مطلب بیان شدند از جمله ایمنی صد در صدی دستگاه، تولید بخار بصورت فوری و در کمترین زمان و بصورت مداوم و همچنین سر و صدای کم به علاوه مصرف سوخت بالای دیگ بخار مواردی بودند که اغلب استفاده کنندگان دیگ بخار از آن رنج می برند.

از همین رو دستگاه کارواش بخار ژنراتوری با داشتن همه مزایای فوق توسط این شرکت تولید و به فروش می رسد.

لازم به ذکر است صنایع دما بخار مشهد در حال حاضر به عنوان یکی از تولید کنندگان مطرح دیگ بخار صنعتی استاندارد شناخته می شود که نمونه کارهای مختلفی در صنایع گوناگون در اقصی نقاط کشور دارد و حتی صادرات موفقی در کشورهای دیگر داشته است.

اما با توجه به مزایایی که بیان شد برای دستگاه تولید کننده بخار ژنراتوری این دستگاه عمدتا توسط صنایعی که نیاز به بخار برای شستشو و نظافت دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

قابلیت های این دستگاه باعث شده مورد توجه شرکت ها و کارخانجات تولیدکننده بزرگی قرار بگیرد از جمله پروژه راه اندازی خط دوم درسالن رنگ ایران خودرو، ساخت دستگاه شوینده بخار به سفارش مجموعه خودرو مهر، صنایع لاستیک سازی توس، شرکت قطار شهری مشهد و موارد متعدد دیگر و ابعاد بزرگ این دستگاه هم اکنون در این شرکت ها به عنوان بخارشوی صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه ژنراتوری در سایزهای مختلفی تولید می شود و کاملا قابل سفارشی سازی توسط مشتری می باشد. بهترین مورد برای استفاده با توجه به نوع کاربرد و هزینه شما، نوع خودروی کابین دار موجود و تعداد مشتریان احتمالی توسط کارشناسان فنی به شما توصیه خواهد شد.

10 عامل موثر در قیمت کارواش بخار سیار

اگر به دنبال خرید دستگاه کارواش بخار سیار هستید، مطمئنا قیمت تمام شده آن برای شما اهمیت زیادی دارد. بطور کلی در ابتدای هرکاری بهترین کار برآورد هزینه ها و درآمدهای آن کار می باشد.

در اینجا به 10 عامل موثر در قیمت کارواش بخار سیار پرداخته ایم.

اگر بخواهید هزینه راه اندازی کارواش بخار را به طور کامل برآورد کنید، قیمت دستگاه کارواش بخار در انواع مختلف یکی از مهم ترین چیزهایی است که باید حتما در نظر داشته باشید.

قیمت دستگاه کارواش بخار سیار چگونه تعیین می شود؟

برآورد هزینه خرید کارواش بخار سیار کار ساده ای نیست و موضوعات متعددی می تواند در آن تاثیرگذار باشد.

 1. اندازه دستگاه کارواش
 2. کیفیت قطعات به کار رفته در ساخت دستگاه
 3. ایمنی کارواش بخار
 4. امکان تولید بخار بصورت فوری
 5. نحوه طراحی دستگاه و نوع سوخت مصرفی
 6. خدمات پس از فروش تولید کننده
 7. تعداد نازل های دستگاه
 8. قابلیت تولید انواع بخار و آب گرم
 9. مقدار مصرف آب و سوخت دستگاه
 10. تعداد خودرویی که قابلیت شستشو بصورت همزمان و غیر همزمان وجود دارد

همگی جزء مواردی هستند که بر هزینه نهایی ساخت و در نتیجه قیمت کارواش بخار تاثیر گذار هستند. حتی ممکن است موارد دیگری نیز مانند شرایط بازار ارز در قیمت فروش دستگاه کارواش بخار موثر باشند.

هزینه های کارواش بخار سیار

برای راه اندازی کارواش بخار سیار شما نیاز به داشتن یک خودرو کابین دار، خرید دستگاه کارواش بخار سیار، در نظر گرفتن مخزن حمل سوخت و آب و تجهیزات شستشوی کارواش دارید.

به دلیل طراحی مناسب دستگاه کارواش بخار ژنراتوری ساخت صنایع دما بخار مشهد مصرف سوخت این دستگاه بسیار کمتر خواهد شد. پس یکی از هزینه های جاری بشدت کاهش پیدا می کند.

تجهیزات مورد نیاز راه اندازی کارواش بخارسیار

با توجه به موارد ذکر شده در کل می توان گفت اگر چه قیمت دستگاه کارواش بخار ممکن است بالا به نظر برسد، اما با این وجود درآمد کارواش بخار سیار با انجام تبلیغات مناسب بسیار مناسب است و با فعالیت جدی می توان هزینه خرید دستگاه کارواش بخار را در مدت کوتاهی بدست آورد.

سودآوری کارواش بخار سیار

هزینه شستشو با کارواش بخار به نسبت روش های دیگر شستشو بسیار کمتر می باشد. برای تولید بخار با فشار مناسب و حجم مشخص، آب با حجم بسیار کمتری مورد نیاز است، بخارشویی نیاز به مواد شوینده ندارد و همچنین فاضلاب و پسآب تولید نمی کند.

زمان شستشو با کارواش بخار نیز بسیار پایین است. هر کدام از این موارد می تواند تاثیر زیادی در هزینه نهایی کارواش داران داشته باشد، در مقابل بدلیل استفاده از تکنولوژی برتر و کیفیت بالای شستشو مشتریان کارواش بخار بیشتر بوده و قیمت این سرویس هم به مراتب می تواند بالاتر باشد.

یکی از مزیت های کارواش بخار سیار که باعث می شود این روش شستشو مشتری بیشتر و دردسر کمتری نسبت به بقیه روش‌ها داشته باشد، عدم تولید پس آب است.

مخصوصا اگر خودرو مشتری داخل کارواش یا در جایی باشد که امکان دفع فاضلاب وجود نداشته باشد، روش های شستشو با آب واقعا غیر قابل استفاده می باشد.

عدم تولید فاضلاب - مزیت کارواش بخار سیار

همچنین خودروهای جدید معمولا سیستم های داخلی پیشرفته ای دارند که قابل شستشو با آب و مواد شوینده نیستند. استفاده از بخار با رطوبت کم می تواند برای توشویی این خودروها گزینه بسیار مناسبی باشد. دارندگان این دسته خودروها حاضرند برای شستشوی اتومبیل پیشرفته خود اجرت مناسبی پرداخت نمایند.

برای اطلاعات بیشتر مطلب با عنوان درآمد و سود آوری در کارواش بخار چگونه است؟ را مطالعه نمایید.

دیگر کاربردهای کارواش بخار سیار

از طرف دیگر کارواش بخار سیار نه تنها برای شستشوی خودروها مناسب است بلکه می توانید از آن برای نظافت و تمیز کردن اماکن مختلف نیز استفاده نمایید.

هتل ها، رستوران ها، آپارتمان های مسکونی، ساختمان های اداری، فروشگاه های مختلف، مساجد و اماکن مذهبی و … را می توان جزء مشتریان بالقوه بخارشوی صنعتی سیار به حساب آورد. با کمی تبلیغات می توانید مشتریان زیادی در این زمینه داشته باشید.

7 مزیت کارواش سیار در مقایسه با کارواش ثابت

یک کارواش سیار به نسبت مراجعه به کارواش مزایای بیشتری برای مشتریان دارد. با وجود اینکه تفاوت هایی با کارواش ثابت که اکثرا به آن عادت کرده ایم دارد، اما مطمئنا شما هم از اینکه چگونه این کسب و کار جدید می تواند مشتریان زیادی داشته باشد تعجب خواهید کرد.در ادامه به 7 مزیت کارواش سیار در مقایسه با کارواش ثابت را بر می شمریم.

چرا کارواش سیار کاربردی تر است؟

1- ساعت کار نامحدود

از آنجایی که کارواش سیار بر خلاف کارواش ثابت ساعت کاری محدودی ندارد برای بسیاری از مشتریان مناسب تر خواهد بود. مشتری نیمه شب، صبح خیلی زود، در هنگام صرف غذا، یا وقتی در محل کار به سر می برد می تواند سفارش شستشوی خودرو دهد.

اگر یک کارواش بخار ثابت در نزدیکی محل مشتری از ساعت 9 صبح تا 5 عصر کار می کند یک کارواش سیار تمام ساعات عصر که معمولا ساعات استراحت است نیز می تواند خودروی مشتریان را شستشو دهد و ساعات کاری آن در طول روز پراکنده است.

گروه دیگری از مشتریان هستند که تمایلی برای مراجعه به کارواش ثابت ندارند، زیرا آنها شستشوی خودرو در خانه و گاراژ خود را ترجیح می دهند.

این دسته از مشتریان تمایلی به ایستادن در صف های طولانی را ندارند. این افراد نیز می توانند مشتریان خوبی برای کارواش سیار باشند.

مقاله ای در سال 2010 در سایت PRlog.com اشاره به این افراد دارد: کسانی که برای زمان خود ارزش قایل هستند. که اساسا همه افراد می توانند در این دسته قرار بگیرند.

نمونه خاص تر این افراد صاحبان خودرو لوکس، مدیران اجرایی، پارکینگ های بسیاری از مراکز خرید شرکت ها و کسب و کارهایی مثل مراکز اجاره خودرو، ناوگان حمل و نقل و غیره هستند.

انعطاف پذیری کارواش سیار بالاترین مزیت آن است. با توجه به انعطاف پذیری زمان حضور کارواش سیار به مشتریان بیشتری می تواند خدمت رسانی نماید و مشتریان بیشتر یعنی سود بیشتر.

تجهیزات مورد نیاز راه اندازی کارواش بخارسیار

2- هزینه های پایین راه اندازی

هزینه راه اندازی مطمئنا در محاسبه سود شما بسیار اهمیت خواهد داشت. هر چه هزینه راه اندازی کارواش بالاتر باشد سود شما کمتر خواهد بود.

از طرفی هزینه کمتر راه اندازی کارواش سیار به شما اجازه می دهد سریع تر سرمایه اولیه خود را برگردانید.

درآمد کارواش سیار نیازی به پرداخت هزینه های آب و برق، نگهداری محل، هزینه اجاره مکان و خیلی هزینه های دیگر ندارید.

در حقیقت کارواش سیار می تواند با هزینه بسیار کمتر از کارواش ثابت راه اندازی شود.

تجهیزات کارواش سیار

3- هزینه انجام کار کمتر

تنها هزینه راه اندازی کارواش سیار کم نیست بلکه هزینه نگهداری آن نیز نسبتا پایین است. طبق مطالعات علمی هزینه پایین انجام خدمات  در تعیین اینکه کاری سودآور است یا نه بسیار اهمیت دارد.

این هزینه ها شامل همه فعالیت هایی است در توسعه و انجام خدمات خود استفاده می نمایید. هزینه انجام خدمات پایین قطعا به معنی سود بیشتر است.

بیان می شود که بطور تقریبی با پرداخت 15دلار هزینه صابون و آب و دیگر مواد اولیه شما می توانید تا 16 خودرو در روز بشویید و شستشوی این تعداد خودرو می تواند سودی برابر با 400 دلاری نصیب شما نماید.

کارواش سیار هزینه کارگر کارواش کمتری هم دارد. به جای یک نیروی ثابت مستقر در محل کارواش می توانید از نیروهای نیمه وقت کمک بگیرید و در ساعاتی که نیاز هستند به وی کار بسپارید با این وجود هزینه کارگر کمتر شده و سود کسب و کار افزایش پیدا می کند.

دلایل سودمندی کارواش سیار به نسبت کارواش ثابت

4- ارتباط بیشتر با مشتری

یکی از مزایای کارواش سیار این است که با مشتریان خود تماس زیادی دارد. از یک دیدگاه محل ارتباط مشتری که می تواند خانه هایشان یا محل کارشان باشد، جایی است که آنها احساس راحتی بیشتری می کند و به همین دلیل مشتریان شما آرامش بیشتری دارند و بیشتر مایل به انجام یک گفتگوی صمیمی هستند.

شما می توانید از این فرصت برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نیازها و خواسته های آنها استفاده نمایید. با اینکار می توانید شانس خود را برای ارائه گزینه های بیشتر در منوی شستشوی کارواش خود افزایش دهید.

5- امکان و شانس گسترش کار

یک کسب و کار کارواش سیار شانس یبشتری برای گسترش تجارت و کسب و کار کارواش خود دارد. همه  چیزی که نیاز دارید افزودن وسایله نقلیه و تجهیزات کارواش است.

این خودرو حتی می تواند خریداری نشده و یک خودرو اجاره ای باشد که در زمان های پیک سفارش به کار می گیرد. همچنین با پیدا کردن یک گروه جدید از مشتریان شما می تواندی کسب و کار خود را گسترش دهید.

6- کمترین هزینه های بازاریابی

در حقیقت انجام کار بصورت سیار خود به نوعی بازاریابی سیار است. در حالی که یک کارواش ثابت نمی تواند با مشتریان مختلف در مکان های دیگر ارتباط برقرار می کند.

صاحب یک کسب و کار کارواش سیار در هر مکانی می تواند در مورد خدمات خود با افراد صحبت نموده و مشتریان جدید بدست آورد حتی با نصب تبلیغات بر روی بدنه خودرو در مسیر رفتن تا محل مشتری نیز عده ای با کسب و کار شما آشنا خواهند شد.

7- کنترل راحت تر کسب و کار

طبق تحقیقات صورت گرفته دلیل اینکه صاحبان کسب و کار به سمت سیار شدن آن پیش می روند این است که می خواهند کنترل بیشتری بر روی کسب و کار و زمان خود داشته باشند.

صاحب یک کارواش سیار می گوید من وانت خود را دارم و می توانم هر جا بخواهم بروم بدون اینکه اجاره من افزایش پیدا کند.

در تعطیلات آخر هفته در حین استفاده از تعطیلات می توان به کسب درآمد پرداخت بدون اینکه مجبور به پرداخت هزینه های نگهداری و … شد.

درآمد کارواش سیار-سودی که یک دستگاه کارواش بخار سیار در سال دارد چقدر است؟

در این مطلب میزان درآمد کارواش بخار سیار و عوامل موثر بر آن مورد بررسی قرار می گیرند. در مناطق مختلف جهان کارواش سیار چه درآمدی دارند و چگونه از پس هزینه های جاری خود بر می آیند.

سود و درآمد کارواش بخار سیار

صاحبان کارواش سیار که عملیات شستشو، واکس زنی و جلا دادن خودرو را با حضور در محل مشتری به وسیله خودرو کابین دار به انجام می رسانند.

هر شخصی می تواند با خرید دستگاه خودرو کابین دار و تجهیزات مورد نیاز کارواش بخارازجمله جاروبرقی، انواع شامپو فرش، پالیش دهنده، شیشه پاک کن، واکس و موم و جلا دهنده کسب و کار کارواش سیار خود را شروع نماید.

و بر اساس منطقه، تعداد ساعات کار و توانایی مالک برای جذب و حفظ مشتریان در آمد کارواش سیار متفاوت است.

با توجه به اطلاعات درج شده در وبسایت Simply Hired در آمد سالیانه یا سود سالانه یک مالک کارواش سیار حدود 50 هزار دلار می باشد.

از آنجایی که این حرفه نیاز به آموزش های تخصص مورد نیاز راه اندازی یک شغل ندارد و کارآفرینان برای انجام این کسب و کار احتیاج به تخصص بخصوصی ندارد. البته تجربه در این کار بسیار ضروری است و مسلما یک کارواش دار حرفه ای به سرعت می تواند در این کسب و کار به نتایج عالی برسد.

همچنین تجهیز کارواش سیار به برخی تجهیزات از جمله کارواش بخار می تواند اعتبار بیشتری به همچین کسب و کاری بدهدو در نتیجه درآمد آن افزایش یابد.

درآمد کارواش سیار

طبق تحقیقی که در سال 2013 و در بین کارآفرینان مختلف انجام شده، علاقمندان به داشتن کسب و کار سیار با هزینه ای در حدود 2000 دلار می توانند کسب و کار خود را شروع نمایند مهارت های مورد نیاز کسب و کار کارواش سیار که در این حرفه کلیدی هستند.

عبارت است از: دقت، سرعت عمل، فن  بیان، روابط عمومی و توانایی جذب مشتری و همچنین مقداری مهارت های حسابداری و غیره می باشد.

این مطلب را هم بخوانید: مجوز راه اندازی کارواش

 

درآمد کارواش سیار بر اساس منطقه

طبیعی است که میزان درآمد در مناطق مختلف با توجه به تراکم جمعیت، مشغله عمومی مردم، و تعداد خودرو متفاوت می باشد.

به عنوان مثال طی تحقیقی که موسسه Simply Hired در سال  و در بین صاحبان کارواش سیار برای بررسی درآمد آنها انجام داده است پایین ترین درآمد کارواش سیار در منطقه لوئیزیانا در حدود 39000 دلار در سال (حدود 350 میلیون تومان) و بیشترین درآمد متعلق به کارواش سیاری در واشنگتن دی سی با 79000 هزار دلار در سال (750 میلیون تومان) بوده است.

به همین نسبت درآمد کارواش سیار در شهرهای مختلف ایران نیز می تواند متفاوت باشد اما آنچه مسلم است علاوه بر شرایط محیطی نحوه انجام کار، برخورد با مشتری و از همه مهم تر تبلیغات تاثیر مهمی در افزایش درامد شستشوی ماشین به صورت سیار خواهد داشت.

عوامل دیگر موثر در افزایش درآمد کارواش سیار

میزان درآمد صاحبان کارواش سیار به عوامل دیگری نیز بستگی دارند. از جمله اینکه صاحب کارواش چند ساعت در روز کار می کند یا ساعت کار کارواش چه ساعتی است اصولا کارواش سیار در زمان بیکاری مشتریان بیشتر کاربرد دارد پس ساعت آن تا حدودی با بقیه کارها متفاوت است.

سود کارواش بخار سیار
کارواش بخار سیار

فرض بر این است که هر کارواش سیار 5 تا 7 اتومبیل را در روز می شوید. آب و هوا نیز به شدت بر این شغل و حرفه تاثیر گذار است.

زمانی که بارندگی باشد کمتر افراد تمایل به حضور در کارواش و شستشوی خودروی خود دارند یکی دیگر از عوامل موثر در درآمد این است که مالک چگونه مایل به کار برای ایجاد کسب و کار است.

چشم انداز کار و میزان در آمد

با توجه به رشد روز افزون تعداد خودروها در جاده ها و شهرها پیش بینی می شود راه اندازی کارواش سیار یکی از مشاغل رو به رشد و قابل توسعه باشد.

کارواش ثابت مشکلاتی از قبلی حضور در مکان مشخص برای مدت زمان معمولا طولانی، رفت و آمد در محیط های شلوغ و پر ترافیک و در نهایت منتظر ماندن برای انجام خدمات مشتریان دیگر را دارد در حالی که کارواش سیار به محل مشتری خاصی رفته و در هر زمان تنها یک مشتری دارد.

پیش بینی می شود همچنان بر تعداد خودروها مخصوصا خودروهای پیشرفته نه تنها در ایران بلکه در کل جهان افزوده شود و این برای کسب و کار کارواش سیار بسیار مناسب است.

 جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در صنایع دما بخار مشهد تماس حاصل فرمایید.

09306333410 – 05138437548

بررسی مزایای کارواش بخار سیار به نسبت انواع دستگاه های کارواش

مزایای دستگاه کارواش بخار متحرک متعدد است. امروزه عموما برای شستشوی خودروها از انواع دستگاه های کارواش استفاده می‌شوند.

چون این دستگاه‌ها می‌توانند خودروها را سریع‌تر و بهتر از روش‌های سنتی و دستی تمیز نمایند. این دستگاه‌ها می‌توانند به طور موثر خاک، چربی و انواع کثیفی‌ها را از بدنه خودور پاک کنند.

دستگاه‌های کارواش مدرن هریک مزایای و معایبی دارند. اگر قصد راه‌اندازی کارواش دارید اما مکان مناسبی برای آن ندارید، کارواش بخار سیار می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

کارواش سیار را می‌توانید حتی به خارج از محوطه کارواش منتقل نموده یا با نصب آن روی خودروهای کابین‌دار مانند انواع وانت‌ها به‌صورت سیار کار نمایید.

در حالت کلی برای رسیدن به نتیجه در یک کسب و کار کارواشی باید کارواش خود را به دستگاه‌های مورد نیاز تجهیز نمایید.

ماشین‌های کارواش چگونه کار می‌کنند؟

به کمک یک دستگاه کارواش پیشرفته که به تکنولوژی روز مجهز است معمولا می‌توان به سادگی و بدون دردسر اتومبیل را شستشو داد.این دستگاه‌ها با پاشش آب سرد، آب گرم یا بخار گرم بر روی سطح عمل شستشوی خودرو را انجام می‌دهند.

هر دستگاهی با توجه به ویژگی‌های خود می‌تواند به انواع تجهیزات برای شستشوی قطعات مختلف خودرو به کار رود. جاروبرقی، شلنگ و لانس مناسب و در صورت نیاز دستمال‌ها و مواد نانو از ابزارهایی هستند که در هر کارواشی مورد نیاز می‌باشند.

ساخت اولین دستگاه پکیج بخار روی تریلر سیار

 

مزایای استفاده از دستگاه‌های کارواش بخار پیشرفته و پرقدرت

استفاده از بهترین تجهیزات کارواشی می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد. اما توجه داشته باشید برای لذت بردن از این مزایا باید دستگاه متناسب با کار خود را از شرکت‌های معتبر خریداری نمایید.

در میان دستگاه‌های کارواش موجود در بازار امروزه دستگاه کارواش بخار از محبوبیت فوق العاده‌ای برخوردار است.

همچنین تجهیزات کارواش اتوماتیک نیز ممکن است طرفدارانی داشته باشد. زیرا برای شستشوی خودرو به حداقل کار اپراتورها نیاز است.

تجهیزات کارواش سیار نیز به همان اندازه در بین کارواش‌داران حرفه‌ای محبوب هستند، زیرا با کمک دستگاه کارواش متحرک می‌توان خدمات شستشوی خودرو را به محل مشتری انتقال داد.

اگر قصد راه‌اندازی کسب و کار کارواشی دارید شما باید تجهیزات حرفه‌ای کارواش که بتواند هم داخل و هم خارج اتومبیل را با راندمان بالا تمیز نماید خریداری کنید.

برای شستشوی بدنه و سطوح خارجی خوردو نیاز به تجهیزات قدرتمندی دارید که بتواند به سادگی کثیفی‌های سرسخت را پاک نماید و رسوب یاقی مانده روی بدنه خودرو را تمیز کند. دستگاه‌ های کارواش بخار سوپر ژنراتوری می‌تواند این کار را براحتی انجام دهد.

 

تمیز کردن داخل خودرو نیازمند رویکردی متفاوت است. برای تمیزکردن بخش های داخلی‌ خودرو مانند کفپوش، صندلی یا لوازم تزیینی و موتورشویی و شستشوی قطعات داخلی خودرو دستگاه کارواش بخار سه کاره بهترین گزینه می‌باشد.

دستگاه کارواش بخار متحرک قابلیت تولید بخار خشک و تر و همچنین آب داغ را دارد. برای شستشوی موتور بخار خشک گزینه مناسبی است زیرا قطعات الکترونیکی و لوازم حساس واقع در جلوبندی آسیب نمی بینند.

برای شستشوی صندلی خودرو نیز در صورتی که برای خشک شدن زمان کافی وجود ندارد بخار خشک گزینه مناسبی است. نقاط غیر قابل دسترس داخل خودرو نیز با کمک بخار تولید شده توسط دستگاه کارواش بخار براحتی تمیز می شود.

چرا شستشوی خودرو با دستگاه کارواش بخار متحرک راحت‌تر است؟

تجهیزات و لوازم کارواش برای شستشوی بهتر و تمیزتر اتومبیل‌ها بدون آسیب رساندن به سطح خودرو به کار می‌روند.

بخار تولید شده توسط دستگاه کارواش بخار، استفاده از مواد شوینده شیمیایی را به حداقل می‌رساند بنابراین می‌توان مطمئن بود که رسوبات سمی کمتری در بدنه خودرو و در طبیعت باقی می گذارد.

بخار قدرت چربی شویی بالایی دارد، دمای بالای بخار به همراه ویژگی های مولکولی آن باعث جداشدن ذرات چربی از بدنه اتومبیل شده و نتیجه کار براقی بیشتری خواهد داشت.

همچنین مصرف آب بسیار پایین آن مزیت دیگر این دستگاه‌ها می‌باشد که کارواش‌داران بسیار از آن استقبال می‌کنند و همچنین بدلیل استفاده از آب کمتر خودرو سریعتر خشک می‌شود در نتیجه پرسنل کارواش نیز با آن راحت‌تر کار می‌کنند و زمان شستشو نیز کاهش پیدا می‌کند.

که هر دو مورد اخیر (رضایت پرسنل و سرعت کار) برای هر کسب و کاری مزیت به شمار می رود.

همه این موارد جزو برتری های کارواش بخار بودند اما همانطور که بیان شد کارواش بخار سیار را می‌توان در محوطه کارواش جابجا نمود، همه قسمت‌های خودرو بدون نیاز به جابجایی خودرو کاملا در دسترس است.

این مورد برای کارواش‌هایی که محوطه کوچکی دارند و امکان دور‌ زدن خودرو وجود ندارد بسیار مناسب است. همچنین می‌توان برای شستشوی خودرو به محل مورد نظر مشتریان مراجعه نمود که مطمئنا مورد استقبال زیادی قرار خواهد گرفت.

دستگاه های کارواش بخار یک روش نوین برای شستشوی انواع خودروها می باشد. به کمک کارواش بخار سیار میتوان خدمات ایده آل کارواش را به محل مورد نظر مشتری انتقال داد و با این روش در وقت و هزینه وی صرفه جویی مناسبی داشت.

یک جهش بزرگ از تکنیک‌های کارواش سنتی

در روش شستشوی سنتی مراحل تمیز کردن خودرو به صورت زیر است:

 • تمیزکردن درون خودرو با مکش گرد و غبار و آشغال ها
 • خیس کردن و شستشوی تمام سطوح ماشین بوسیله آب
 • کفشویی بدنه با استفاده از مواد شوینده و آب و اسفنج
 • استفاده از برس برای تمیز کردن گل و لای از لاستیک ها و چرخ ها
 • آبکشی سطح خودرو از کف و مواد شوینده
 • خشک کردن سطح با کمک دستمال و حوله

البته اگر شما خودتان تمایل به شستشوی خودرو نداشته باشید، می‌توانید به نزدیکترین مرکز کارواش مراجعه نموده و خودروی خود را برای نظافت به آنها بسپارید. با این حال همیشه مراجعه به کارواش گزینه مناسبی نیست. علاوه بر هزینه، شما معمولا باید زمان زیادی را در صف کارواش منتظر بمانید. برای رفع این معضل استفاده از سرویس های کارواش سیار توصیه می شود.

دستگاه کارواش بخار سیار در محل مشتری

عملیات ساده، تمیز کردن قدرتمند، نتایج تضمین شده

بهترین ویژگی در مورد کارواش سیار این است که این دستگاه‌ها به راحتی قدرت مانور دارند و می‌توانند در هر محلی بنا به نیاز مشتری حاضر شوند. انواع مختلفی کارواش بخار سیار با قابلیت های متعدد وجود دارد.

اگر شما قصد خرید یک کارواش بخار سیار دارید، می‌توانید آن را بر روی خودروهای کابین دار سبک یا خودروهای بزرگ نصب کنید. بدین صورت کارواش سیار را می‌توان جهت شستشوی حرفه ای به محل های مختلف مورد نیاز مشتریان حمل نمود. محل کار، منزل یا حتی در حین انجام تفریح مشتری می‌توان عملیات کارواش خودرو را انجام داد.

کارواش بخار سیار، شستشوی ایده آل در محل مشتری

یکی از انواع دستگاه های کارواش سیار که مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته کارواش بخار سیار می‌باشد. کارواش بخار به آب کمی نیاز دارد. کیفیت شستشو با آن بسیار بالاست، مواد شوینده نیاز ندارد، فاضلاب کمی تولید می‌کند و چندین مزیت دیگر که استفاده از آن را بعنوان کارواش سیار مناسب و دلپذیر می نماید.

کارواش بخار سیار روی آریسان

کیفیت بالای شستشوی دستگاه کارواش بخار سیار بدلیل درجه حرارت بالای بخار است. بعلاوه دستگاه کارواش بخار قابلیت تولید بخار بسیار داغ با فشار بالا را نیز دارد. فشار PSI 1500 برای شستشوی بدنه خودرو ایده آل است. فشار بالای بخار برای شستشوی لکه های سرسخت کافی نیست برای اینکار نیاز به بخار با دمای بالایی است.

قدرت تولید بخار

دستگاه کارواش بخار سیار قدرت تولید بخار با درجه حرارت 250 درجه فارنهایت را دارد که کمک می‌کند لکه های خیلی سر سخت و چربی‌ها بخوبی از بدنه خودرو تمیز شوند. در هنگام شستشوی داخلی خودرو فشار کمتری مورد نیاز است. بخار را می‌توان بهترین گزینه برای توشویی خودرو عنوان کرد. با بخارشویی می توان صندلی های چرمی، کفپوش ها و دیگر سطوح داخلی خودرو را براحتی تمیز کرد.

کارواش بخار، آب کمی مصرف می کند این ویژگی علاوه بر حفظ منابع آب باعث می شود سرعت خشک شدن افزایش داشته باشد. بنابراین استفاده از کارواش بخار بجای روشهای سنتی یک راه حل ایده آل برای حفاظت از منابع آبی است بدون اینکه به کیفیت تمیز شدن آسیب وارد نماید.

این ویژگی در کنار دیگر خصوصیات آن باعث می شود تا بتوان در کاربردهای زیادی از قبیل رفع یخ زدگی خودرو و زدودن برف در فصل زمستان از کارواش بخار استفاده نمود. لذا مشتریان کارواش سیار روز بروز بیشتر می شود و به همین دلیل شاهد هستیم که هر روزه بر تعداد کسانی که کارواش بخار سیار را بعنوان شغل انتخاب می‌کنند افزوده می شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.