لوگو دما بخار

3 فایده عدم استفاده از مواد شیمیایی در کارواش بخار

3 فایده عدم استفاده از مواد شیمیایی در کارواش بخار

3 فایده عدم استفاده از مواد شیمیایی در کارواش بخار

کارواش بخار و در کل استفاده از بخار در نظافت و تمیز کردن، در حقیقت یک تحول بنیادی در صنعت شستشو بوجود آورده است.

کارواش بخار مزایای زیادی دارد که حتما تا بحال در مورد آن مطالب زیادی شنیده و خوانده اید. یکی از مهم ترین مزیت های کارواش بخار مصرف بسیار کم مواد شوینده شیمیایی در حین شستشوی خودرو می‌باشد.

ما 3 فایده عدم استفاده از مواد شیمیایی در کارواش بخار را برای شما ذکر می کنیم.

روش‌های شستشوی خودرو در کارواش به مرور زمان دچار تغییرات زیادی شده است. نوع شستشو، وسایل کارواش و همچنین مواد شوینده مورد استفاده در این مراکز تغییر کرده اند.

مواد شوینده یک جزء ناشدنی در هر فرآیند شستشوست. اما مشکل عمده آنها عدم سازگاری با محیط زیست است.

ترکیب بکار رفته در این محصولات بعد از استفاده وارد چرخه طبیعت شده و حتی بوسیله آب بکار رفته در فرآیند شستشو به آب‌های زیر زمینی وارد می‌شوند و باعث برهم زدن اکو سیستم طبیعی می شوند.

هر قدر میزان استفاده از این مواد کاهش پیدا کند در نهایت تاثیر مثبت آن برای زندگی تمام افراد بشر است.

chemicals<

استفاده از مواد شوینده شیمیایی در کارواش از گذشته تا امروز

حدود 10 سال قبل در کارواش‌ها، برای حل کردن آلودگی های خودرو از جمله گل و لای پاشیده شده از آسفالت، زنگ زدگی و جرم چربی روی بدنه خودرو از موادی مانند مانند اسید هیدروفلوراید (HF) و آمونیوم بی فلوراید (ABF) استفاده می شد که برای سلامت طبیعت و بشر بسیار مضر هستند.

بالاخره با پیگیری های جامعه بهداشت جهانی در سال 2012، این گروه شوینده ها به عنوان مواد پرخطر اعلام و استفاده از آنها ممنوع اعلام شدند.

بعد از این تاریخ اکثر تولیدکنندگان مواد شوینده تمرکز و تلاش خود را متوجه تولید محصولاتی کردند که در ضمن افزایش کارائی آسیب کمتری به محیط زیست وارد نمایند. اما باز هم در هر صورت مواد بر پایه شیمیایی خطراتی دارند که قابل چشم پوشی نیست.

امروزه استفاده از تکنولوژی بخار در صنعت شستشو تا حد زیادی به این امر کمک نموده است.

دمای بالای بخار و قدرت نفوذ ذرات گازی شکل بخار که بسیار بیشتر از آب است باعث می شود تا ذرات چربی و کثیفی بخوبی در بخار حل شده و با کمترین استفاده از مواد شیمیایی نتیجه بسیار رضایت بخشی بدست آید.

کاهش مصرف مواد شوینده در کارواش بخار

مزایای استفاده از کارواش بخار در محیط زیست

کارواش داران به دلایل زیر باید استفاده از مواد شیمیایی را هرچه بیشتر محدود نموده و به جای آن استفاده از بخار را مدنظر قرار دهند.

مطلب پیشنهادی: 8 مزیت برتر شستشوی خودرو با بخار

1-صرفه جویی در مصرف منابع آب

میزان صرفه جویی کارواش بخار در میزان آب مصرفی مراکز کارواش در برابر روش های سنتی کارواش و حتی مراکز کارواش اتوماتیک شستشو بر همگان ثابت شده است.

میزان آب مصرفی در کارواش بخار به کمتر از یک سوم آن در کارواش های نوع دیگر می رسد. این مورد باعث تولید فاضلاب کمتری نیز می شود. در نتیجه می توان گفت یکی از مهم ترین مزیت های کارواش بخار برای محیط زیست صرفه جویی در مصرف آب است.

2-استفاده از مواد شوینده شیمیایی کمتر

همچنین برای عملکرد درست کارواش بخار و عدم رسوب گرفتگی دستگاه بعد از مدتی استفاده از دستگاه سختی گیر آب قبل از کارواش بسیار ضروری است.

این موضوع ممکن است در ایتدا به نظر برسد هزینه بیشتری تحمیل کرده اما در کل با حفاظت از دستگاه در برابر تشکیل رسوب گچی و در نتیجه فشار بخار بیشتر در خروجی نازل به سرعت هزینه اولیه خرید دستگاه سختی گیر جبران خواهد شد.

 

نتیجه مثبت دیگری که استفاده از دستگاه سختی گیر دارد کم کردن میزان استفاده از مواد شوینده است. با کم شدن سختی آب مواد شوینده تاثیر بهتری پیدا می کنند و با مقدار کمتر استفاده از مواد شیمیایی نتیجه مناسب بدست می آید.

طبق تحقیقات برای هر درجه سختی آب، اثربخشی مواد شوینده ۶ درصد کاهش می یابد.

مطلب پیشنهادی: چرا ادعا میکنیم کارواش بخار حامی محیط زیست است؟

 

3- کم کردن هزینه های پنهان ناشی از مصرف مواد شیمیایی

استفاده از مواد شیمیایی علاوه بر اثرات مستقیم بر محیط زیست باعث ایجاد هزینه های مازاد پنهانی نیز می شوند . در ادامه این هزینه ها به تفضیل بیان خواهند شد:

  • تخریب محل کارواش به مرور زمان

مواد شیمایی تاثیر مستقیمی بر حفظ سلامت محیط کارواش دارند. بعد از مدتی سطوح بتنی و موزاییک در اثر ریزش مواد شوینده بر روی آنها دچار فرسودگی و خوردگی می شوند و در نتیجه هزینه نهایی استفاده از این مواد افزایش پیدا می کند.

اما با وجود کارواش بخار علاوه بر اینکه این مواد حذف می شوند با تولید پس آب کمتر محیط کارواش در تمام مدت ظاهر مناسب تری خواهد داشت

  • سود رسانی به محیط زیست

همانطور که بیان شد در کارواش بخار میزان استفاده از مواد شیمیایی کاهش فوق العاده‌ای خواهد داشت. همچنین در این نوع کارواش تنها ماده رها شده در طبیعت، بخار آب است که تاثیر منفی بر محیط زیست ندارد.

  • حفظ سلامت اپراتور

در نتیجه استفاده مداوم از مواد شیمیایی مخصوصا در حالت محلول در آب و اسپری گازی شکل خطرات زیادی برای سلامتی پرسنل کارواش بوجود می آید. این امر به مرور هزینه از کار افتادگی و بیماری پرسنل و نیاز به آموزش افراد جدید را هم تحمیل می نماید.

اما با استفاده از کارواش بخار این هزینه ها به صفر می رسد.

مطلب پیشنهادی در مورد کارواش بخار:

چرا کارواش بخار بیشتر رضایت مشتری را فراهم می کند؟

آیا کارواش بخار به رنگ خودرو آسیب وارد می کند؟

پنج مرحله نظافت داخل خودرو از مو و فضولات حیوانات بوسیله کارواش بخار

برای مشاوره و جزئیات بیشتر با کارشناسان ما در صنایع دما بخار مشهد تماس حاصل فرمایید:

05138437548-09306333410

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از تخفیفات ویژه پاییزی بهره مند شوید.

کارواش بخار برقی تکفاز