لوگو دما بخار

9 مرحله شستشوی خودرو در کارواش بخار

9 مرحله شستشوی خودرو در کارواش بخار

مراحل انجام شستشوی خودرو در کارواش بخار

از آنجایی‌که شستن خودرو زمان زیادی لازم دارد، مالکین زیادی ترجیح می دهند تا بجای اینکه خودشان شخصا عمل شستشوی خودرو را انجام دهند اینکار را به متخصصین این کار یعنی کارواش داران بسپارند.

لازم است تا پرسنل کارواش همگی با مراحل مختلف شستشوی خودرو به‌خوبی آشنا باشند تا بتوانند هر خودرو را به بهترین وجه ممکن تمیز نموده و رضایت مشتری را فراهم آورند.

در ادامه مراحل شستشوی خودرو در یک کارواش بخار بیان خواهد شد.

مراحل شستشو کارواش بخار

1- مشخص کردن نوع شستشو وسایل مورد نیاز کارواش

در مرحله اول شما باید مشخص نمایید چه قسمت‌هایی از خودرو نیاز به شستشو دارد. برای اینکار نیازهای مشتری بسیار مهم است. باید قبل از انجام هرکار از رضایت مشتری اطمینان حاصل نمائید درغیر اینصورت ممکن است برای شما مشکلاتی پیش بیاید.

همچنین در این مرحله وسایلی که برای انجام شستشو خودرو بصورت کامل نیاز دارید مشخص نمایید و قبل از انجام کار، آنها را تهیه نمایید.

2- تخلیه خودرو

در صورتی که توشویی خودرو جزء سرویس‌های مورد نیاز مشتری باشد، باید از وی خواست تا تمام وسایل خود را از داخل خودرو بردارد.

وسایل کوچک ممکن است در حین شستشو جابجا شده یا بوسیله جاروبرقی مکیده شود. از مشتری بخواهید تا همه وسایل اضافی و شخصی داخل خودرو را بردارد.

3- بررسی میزان کثیفی خودرو و برآورد زمان شستشو

با یک بررسی دقیق مشخص نمائید خودرو چقدر کثیف است و چه کارهایی باید برای تمیز شدن انجام شود. آیا لازم است از آب نیز استفاده شود. شوینده های شیمیایی مورد نیاز کارواش کدامند؟ استفاده از جاروبرقی برای تمیز کردن این خودرو لازم است یا نه؟

بر اساس مشاهدات حضوری و میزان کثیفی خودرو سعی نمائید زمان تقریبی شستشوی خودرو را تخمین بزنید و در اختیار مشتری بگذارید. حتی الامکان مقداری زمان بیشتر در نظر بگیرید تا در صورت بروز مشکل در حین شستشو مالک خودرو بابت تاخیر شاکی نشود.

4- نظافت خودرو بصورت خشک

اگر مشتری شما خدمت توشویی خودرو را درخواست کرده است بهتر است قبل از هر کاری داخل خودرو جاروبرقی کشیده شده و آشغال‌های درشت از داخل آن برداشته شود و برای مرحله شستشو فقط بخارگیری باقی بماند.

5- انجام پیش شستشوی خودرو

در صورت کثیفی زیاد خودرو لازم است تا کارهایی بعنوان پیش شستشو انجام شود. تمیز کردن گل و لای خشک با بخار ممکن است زمان زیادی ببرد.

همچنین در صورتی که برس گلی شود و آن را بر سطح خودرو بمالید روی خودرو خش می اندازد.

پس بهتر است ابتدا با احتیاط و بوسیله آب گرم گل و لای خودرو شسته شود.

مطالب پشنهادی:

راهکارهای افزایش سرعت شستشوی خودرو با کارواش بخار

کارواش بخار فوری

6- موتورشویی خودرو

موتورشویی خودرو

درصورتی که مشتری متقاضی خدمات موتورشویی با بخار نیز هست قبل از شستن بقیه خودرو ایتدا بهتر است موتورشویی انجام شود. بدلیل نوع کثیفی موتور خودرو که معمولا چربی و جرم سخت است لازم است برای انجام این مرحله تا حد امکان مکان جداگانه ای در نظر بگیرید.

7- توشویی خودرو

همه قسمت های داخلی خودرو را به‌دقت و با کمک بخار تمیز نمایید. درصورت وجود لکه های سخت مانند چربی، موادغذایی می‌توانید از شوینده‌های مجاز برای شستشوی آنها کمک بگیرید تا نتیجه بهتری بدست آورید.

خاصیت ضدعفونی کنندگی و حذف بوی بد داخل خودرو بعد از شستشو با بخار یکی از مزایایی اصلی کارواش بخار می باشد که می توانید در این قسمت رضایت کامل مشتری را بدست آورید.

مطلب پیشنهادی:

توشویی خودرو با دستگاه کارواش بخار

روش های شستشو و ضدعفونی کشتارگاه ها و کارخانجات مواد غذایی

8- روشویی خودرو

یکی از مهمترین مراحل شستشوی خودرو شستشوی بدنه خودرو می باشد. بدنه خودرو ظاهر آن است و افراد در نظر اول تمیزی بدنه خودرو برایشان جلب توجه خواهد کرد.

پس تا حد امکان در این مرحله وسواس بخرج بدهید و همه قسمت ها را بخوبی تمیز نمایید. می توانید از دستمال یا برس مخصوص برای بهتر شدن نتیجه شستشو بهره بگیرید.

9- بازبینی مجدد خودرو

بعد از انجام مراحل کار، خودرو را بدقت بررسی نمایید تا کوچک ترین اثری از کثیفی نباشد. می‌توانید در این مرحله از نظرات مشتری تا حدی بهره بگیرید. در این صورت مشتری رضایت خاطر بیشتری از کار شما خواهد داشت.

9 مرحله شستشوی خودرو در کارواش بخاربیان شد،صرف یادآوری باید بگوییم از فواید کارواش خصوصا کارواش بخار صرفه جویی در مصرف آب، بحران این زمان است.

برای مشاوره و جزئیات بیشتر با کارشناسان ما در صنایع دما بخار مشهد تماس حاصل فرمایید

05138437548-09306333410

فرم تماس با ما

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از تخفیفات ویژه پاییزی بهره مند شوید.

کارواش بخار برقی تکفاز